Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

עובד בעבודה ניהולית ומתלבט לגבי התחלת תואר שני במנהל עסקים בבן גוריון

eilam
שימו לב! השרשור הזה בן 1329 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום רב לחברי הפורום, 

אשמח לשמוע מחוכמת ההמונים לגבי התלבטות שיש לי. 

אז בקצרה עלי- 

כרגע עובד בתור מנהל מכללה ברשת של מכללות (מאד אוהב את העבודה שלי ומרוצה מרוב הדברים בה).

למדתי תואר ראשון בפסיכולוגיה עם דגש על פסיכולוגיה ארגונית וקיבלתי הצטיינות נשיאה על ציונים גבוהים.

במשך שתי קדנציות הייתי יושב ראש אגודת הסטודנטים במוסד שבו למדתי פסיכולוגיה והתפקיד חיזק לי את הרצון להמשיך לנהל. 

בן 27

אני מרגיש שיש לי יכולות ניהוליות טובות ואני אוהב את זה (יודע לדחוף, מלא מוטיבציה, כריזמה, אוהב לעבוד עם אנשים, יצירתי, אינטליגנציה רגשית ועוד). 

אני לא נעול על כיוון תעסוקתי אך כן יודע שרוצה להמשיך בתפקידים ניהוליים (כרגע טוב לי בתפקיד שלי ולא רוצה לעזוב בשנים הקרובות).

השנה אני עתיד לגמור לימודי ייעוץ ופיתוח ארגוני באוניברסיטה(לימודי תעודה של שנה שלמה).

*התקבלתי השנה לתואר שני בפסיכולוגיה (רציתי את זה מגיל צעיר ולכן כלכך השקעתי בתואר הראשון) ולצערי, בגלל שהם מאוד אינטנסיביים (וגם מספר ימים בשבוע) איני יכול לשלב זאת עם העבודה שלי, לכן הודעתי לראש המגמה שאני מבטל את לימודי. 

כרגע הדילמה שלי היא האם להתחיל תואר שני במנהל עסקים ועד כמה זה יכול לקדם אותי בתור שכיר בתפקידים בעתיד. לפי מה שהבנתי  הלימודים הם שנתיים + סמסטר  (שכולל קורסים שאני אצטרך להשלים). הלימודים אמורים להיות פחות אינטנסיביים מלימודי הפסיכולוגיה שאותם ביטלתי (וכן ניתן לשלב את העבודה עם הלימודים).

אני  אדם שיודע לדחוף ולקדם את עצמו אך מרגיש שיש תפקידים שאולי בעתיד לא יפתחו בפני ללא תואר שני.

ולאחר הרבה מלל שקראתם, מצרף את השאלות העיקריות  שלי :

1. עד כמה תואר שני במנהל עסקים מוסיף באמת לידע הניהולי המעשי (מחוץ לאקדמיה)?

2. בתקופה שלנו שהניסיון התעסוקתי משפיע וחשוב, עד כמה יש חשיבות לתואר שני כזה נפוץ ?

3. המטרה בסופו של דבר היא להגיע למשרות ניהוליות ולהרוויח משכורת מכובדות. עד כמה תואר שני באמת מוסיף לשכר? 

4.  האם יש תואר שני שלדעתכם יותר מתאים לקידום בתפקידים ניהוליים ? 

תודה מראש לכל העוזרים 🙂

עריכה אחרונה על ידי eilam
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 24 דקות, eilam כתב:

אז בקצרה עלי- 

כרגע עובד בתור מנהל מכללה ברשת של מכללות (מאד אוהב את העבודה שלי ומרוצה מרוב הדברים בה).

מה בדיוק אתה עושה?

ניהול אקדמי?תקציבי?אחזקה?אדמניסטרציה?פרויקטי בינוי?תרומות וקשרי חוץ?

אם תקציבים-באילו סכומים,אם אחזקה-כמה אנשים יש מתחתיך?

ציטוט

למדתי תואר ראשון בפסיכולוגיה עם דגש על פסיכולוגיה ארגונית וקיבלתי הצטיינות נשיאה על ציונים גבוהים.

אחרי העבודה הראשונה לאף אחד לא אכפת אם סיימת עם 75 או 95.

הנסיון הוא מה שלוקח.

ציטוט

במשך שתי קדנציות הייתי יושב ראש אגודת הסטודנטים במוסד שבו למדתי פסיכולוגיה והתפקיד חיזק לי את הרצון להמשיך לנהל. 

בן 27

מועצת תלמידים זה נחמד,אבל שוב לא רלוונטית למעסיקים לעתיד.

ציטוט

אני מרגיש שיש לי יכולות ניהוליות טובות ואני אוהב את זה (יודע לדחוף, מלא מוטיבציה, כריזמה, אוהב לעבוד עם אנשים, יצירתי, אינטליגנציה רגשית ועוד). 

יכול להבטיח לך ש98% מהאנשים בגילך שעובדים במשרת "ביניים" ולא סגורים על ההמשך מעידים על עצמם בדיוק אותו דבר.

ציטוט

אני לא נעול על כיוון תעסוקתי אך כן יודע שרוצה להמשיך בתפקידים ניהוליים (כרגע טוב לי בתפקיד שלי ולא רוצה לעזוב בשנים הקרובות).

בשביל לנהל משהו צריך לדעת אותו,לא?

"אני רוצה לנהל? 

מה תרצה לנהל?

אני לא יודע,אבל אני רוצה לנהל"

תבין מה מעניין אותך,תלמד ותתמקצע בו ולאחר מכן תפנה לתפקידי ניהול.

ציטוט

השנה אני עתיד לגמור לימודי ייעוץ ופיתוח ארגוני באוניברסיטה(לימודי תעודה של שנה שלמה).

אין לי מושג מה זה.

ציטוט

*התקבלתי השנה לתואר שני בפסיכולוגיה (רציתי את זה מגיל צעיר ולכן כלכך השקעתי בתואר הראשון) ולצערי, בגלל שהם מאוד אינטנסיביים (וגם מספר ימים בשבוע) איני יכול לשלב זאת עם העבודה שלי, לכן הודעתי לראש המגמה שאני מבטל את לימודי. 

הלימודים מקוונים,אולי לא משרה מלאה אבל 50% יש סיכוי שתצליח לדחוף תוך כדי.

כיצד התואר השני הזה יקדם אותך?האם הוא יקדם אותך לכיוון שאתה מעוניין בו?

אתה רואה בו עוד חתיכת נייר/שורה לקו"ח/תעודה להביא לאמא או שיש לו משמעות מקצועית בראיה לטווח הבינוני?

גם לעשות תואר שלא מקדם אותך לשום מקום זה בסדר,אבל צריך להיות מודע לכך.

ציטוט

כרגע הדילמה שלי היא האם להתחיל תואר שני במנהל עסקים ועד כמה זה יכול לקדם אותי בתור שכיר בתפקידים בעתיד. לפי מה שהבנתי  הלימודים הם שנתיים + סמסטר  (שכולל קורסים שאני אצטרך להשלים). הלימודים אמורים להיות פחות אינטנסיביים מלימודי הפסיכולוגיה שאותם ביטלתי (וכן ניתן לשלב את העבודה עם הלימודים).

יכול לקדם בתנאי שהוא בא עם נסיון מקצועי רלוונטי.

עוזר "להגביה" תקרות זכוכית.

אם אתה עושה אותו תוך כדי עבודה במימון המכללה(איזו מכללה?) אין סיבה שלא לעשות אותו.

ציטוט

ולאחר הרבה מלל שקראתם, מצרף את השאלות העיקריות  שלי :

2. בתקופה שלנו שהניסיון התעסוקתי משפיע וחשוב, עד כמה יש חשיבות לתואר שני כזה נפוץ ?

תורם בנוסף לנסיון,לא מהווה לו תחליף

ציטוט

3. המטרה בסופו של דבר היא להגיע למשרות ניהוליות ולהרוויח משכורת מכובדות. עד כמה תואר שני באמת מוסיף לשכר? 

מה זה משכורת מכובדת?

תואר שני מוסיף לשכר אם אתה עובד מדינה/תאגיד ממשלתי כלשהו.

ציטוט

להתמקצע במשהו ולדעת לעשות אותו טוב ולבוא עם "קבלות".

לדעת לנהל ברמות הזוטרות אנשים לומדים "על הדרך" ומתקדמים.

ציטוט

חבר,אני לא בא לקטול אותך או להוריד.

אבל בשוק העבודה צריך לדעת את המקום שלך,ולאן אתה רוצה להגיע ולבנות מסלול כלשהו שיחבר בין הנקודות האלה.

ניסיתי לכוון אותך עם שאלות שתצטרך לענות עליהן לעצמך כי שאיפות ורצון להתקדם זה לא משהו להגיד בראיון עבודה או לרשום בקו"ח.

עריכה אחרונה על ידי Potato
  • מבאס 1

Ford Fiesta 2014- Manual 1.25

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 23 שעות, Potato כתב:

בשביל לנהל משהו צריך לדעת אותו,לא?

"אני רוצה לנהל? 

מה תרצה לנהל?

אני לא יודע,אבל אני רוצה לנהל"

זה 95 אחוז מהישראלים בערך.

אבל - לנהל צריך לדעת. עובד טוב שיקודם לתפקיד ניהולי, יכול מאוד להיות שיהיה מנהל גרוע, ומנהל טוב לא בהכרח היה עובד זוטר טוב.

זאת הסיבה שיש תפקידים כמו technologist או principal engineer - בעל סמכות טכנית אבל בלי צורך לנהל עובדים ממש.

גם בזה צריך להתמקצע. נכון שמנהל צריך לדעת מה העובדים שלו עושים, אבל יש גם המון דברים שרק מנהל יכול לפתור, אחרת היה אפשר לתת לעובדים לנהל את עצמם, ולא לשים מעליהם אחד שגם צריך לשלם לו יותר.

כנ"ל לגבי הסטיגמה המטומטמת של "מי שלא יודע לעבוד, הולך ללמד".

גילוי נאות - לי אין שום רצון לא לנהל ולא ללמד (מעבר לחפיפה לעובד חדש).

לפות"ש - לא מכיר את התחום, לא יודע להגיד, סורי.

תלוי במקום עבודה אני מניח.

במקום אחד תואר שני ייתן לך תוספת אוטומטית לשכר, במקום אחר תראה מישהו בלי תואר בכלל (אבל עם הרבה ידע וניסיון) מרוויח יותר מאנשים עם תארים מתקדמים.

עריכה אחרונה על ידי vadim6385

ZX 94 > קסנטיה 97 > לנסר 2007 > מונדאו 2007 > קורולה 2013 > קורולה 2015 > איוניק 2018 > סיוויק 2002 > מזדה3 2018

Everybody in the galaxy tries to take over the galaxy. The trick is to be left alone by whoever succeeds

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 50 דקות, vadim6385 כתב:

אבל - לנהל צריך לדעת. עובד טוב שיקודם לתפקיד ניהולי, יכול מאוד להיות שיהיה מנהל גרוע, ומנהל טוב לא בהכרח היה עובד זוטר טוב.

אם אתה בונה אפליקציה נניח ואתה המנהל פרויקט אין צורך שתדע לעשות גם אבטחת מידע גם אפיון גם גרפיקה,אבל תבוא מהתחום ותדע איך דברים פועלים.

זאת הסיבה שיש תפקידים כמו technologist או principal engineer - בעל סמכות טכנית אבל בלי צורך לנהל עובדים ממש.

יש אנשים שמתאים להם יותר אפיק מקצועי.

גם בזה צריך להתמקצע. נכון שמנהל צריך לדעת מה העובדים שלו עושים, אבל יש גם המון דברים שרק מנהל יכול לפתור, אחרת היה אפשר לתת לעובדים לנהל את עצמם, ולא לשים מעליהם אחד שגם צריך לשלם לו יותר.

כנ"ל לגבי הסטיגמה המטומטמת של "מי שלא יודע לעבוד, הולך ללמד".

אי אפשר כיום לדעת משהו בלי להתמקצע בו.

עולם הידע כל כך נרחב ובלתי אפשרי ללמוד "על הדרך" וחלק מהמקצועות דורשים את הבסיס האקדמי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתאריך 1.10.2020 בשעה 13:07, eilam כתב:

אני מודע לזה שתואר שני תוך כדי עבודה זה לא לכולם, אבל הרוב הדי מוחלט של מהנדסים בתעשיה ועובדי הייטק עושים תואר שני תוך כדי עבודה. מדובר בתארים תובעניים יותר יותר שלרוב (לא תמיד) נלווית אליו גם עבודה תובענית יותר. האם אתה בטוח שאין דרך לשלב את השניים? נראה שאתה מוותר על משהו שמאוד רצית וחבל.

תואר במנהל עסקים זה משהו קצת טריקי, יש מקומות שיתעקשו על זה ויש מקומות שבמידה והנסיון שלך מראה שאתה כשיר לתפקיד יתעלמו ממנו לחלוטין. בתמונה הגדולה זה לא מה שיעשה את ההבדל בין "שכר מכובד" לכזה שהוא "לא" (מה זה "שכר מכובד"?)

טיפ כללי, בטח בשוק התעסוקה: אם אתה בא לשאול שאלה, שאל את השאלה. אין צורך בהקדמה, "קצת על עצמי" (שלמען האמת נראה פה כמו לא יותר מטפיחה עצמית על השכם) והוספת פרקים ב' ו ג' לסיפור.

אל תיקח את זה כמשהו אישי, מדובר כאמור רק בטיפ. ככל שתנסה לטפס למעלה יותר לאנשים תהיה פחות סבלנות לדברים כאלו. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 38 דקות, Pika007 כתב:

אני מודע לזה שתואר שני תוך כדי עבודה זה לא לכולם, אבל הרוב הדי מוחלט של מהנדסים בתעשיה ועובדי הייטק עושים תואר שני תוך כדי עבודה. מדובר בתארים תובעניים יותר יותר שלרוב (לא תמיד) נלווית אליו גם עבודה תובענית יותר. האם אתה בטוח שאין דרך לשלב את השניים? נראה שאתה מוותר על משהו שמאוד רצית וחבל.

תואר במנהל עסקים זה משהו קצת טריקי, יש מקומות שיתעקשו על זה ויש מקומות שבמידה והנסיון שלך מראה שאתה כשיר לתפקיד יתעלמו ממנו לחלוטין. בתמונה הגדולה זה לא מה שיעשה את ההבדל בין "שכר מכובד" לכזה שהוא "לא" (מה זה "שכר מכובד"?)

טיפ כללי, בטח בשוק התעסוקה: אם אתה בא לשאול שאלה, שאל את השאלה. אין צורך בהקדמה, "קצת על עצמי" (שלמען האמת נראה פה כמו לא יותר מטפיחה עצמית על השכם) והוספת פרקים ב' ו ג' לסיפור.

אל תיקח את זה כמשהו אישי, מדובר כאמור רק בטיפ. ככל שתנסה לטפס למעלה יותר לאנשים תהיה פחות סבלנות לדברים כאלו. 

אתה לא TEAM PLAYER AND PROBLEM SOLVER AND FAST LEARNER? 🤣🤣

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעה, Pika007 כתב:

אבל הרוב הדי מוחלט של מהנדסים בתעשיה ועובדי הייטק עושים תואר שני תוך כדי עבודה.

זה דיי נכון בישראל , מאוד לא נכון בארה״ב לדוגמא בתארים מקצועיים (פחות בניהוליים שכן יותר מקובל לעשות במקביל). זו נקודה דיי חשובה.

לפני 3 שעות, vadim6385 כתב:

מדויק - אבל חסר בהרבה מאוד חברות ישראליות או בסדר גודל בינוני. בכלל המנטאליות בישראל היא שמשום מה להתקדם צריך לנהל אנשים. אלו 2 מסלולי קריירה שונים לחלוטין.

לפני 3 שעות, Potato כתב:

יש אנשים שמתאים להם יותר אפיק מקצועי.

ולדוגמא....

אין שום קשר בין להתקדם למשרה ניהולית (ראש צוות , מחלקה וכו) לבין החלק הטכנולוגי מהרגע שעברת את דרגת הjunior ברוב החברות הגדולות. זה פשוט לא קשור אחד לשני.

If living is for learning

Then dying is forgetting

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כשעה, Potato כתב:

אתה לא TEAM PLAYER AND PROBLEM SOLVER AND FAST LEARNER? 🤣🤣

אני fast player, team solver and problem learner אולי.

לפני 4 דקות, Liviur כתב:

זה דיי נכון בישראל , מאוד לא נכון בארה״ב לדוגמא בתארים מקצועיים (פחות בניהוליים שכן יותר מקובל לעשות במקביל). זו נקודה דיי חשובה.

מדובר כמובן על ישראל, שוק העבודה בישראל שונה מאדו מכמעט כל מקום אחר, גם בגלל סדר החיים המקובל. פה בוגרי תואר ראשון יוצאים לשוק בגילאי 26-30, בארה"ב בגיל 26 אם הלכת על מסלול אקדמי מלא בלי הפסקה אתה כבר כמעט מסיים דוקטורט. תואר שני? בגיל 24 כבר סגרת גם את זה.

עריכה אחרונה על ידי Pika007
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתאריך 1.10.2020 בשעה 13:07, eilam כתב:

1. עד כמה תואר שני במנהל עסקים מוסיף באמת לידע הניהולי המעשי (מחוץ לאקדמיה)?

זה תלוי.

בגדול, MBA הוא די פרקטי אבל הוא פרקטי בעיקר למנהלים בדרג בכיר. הוא מכסה קצת כלכלה, קצת חשבונאות, קצת שיווק, קצת אסטרטגיה, קצת ניהול פרוייקטים, קצת משאבי אנוש... הבנת את הנקודה. אם אתה מנהל בדרג זוטר-בינוני, שרוב מה שהוא עושה ביומיום זה לנהל צוות / קבוצה ולא חברה, הוא לא ייתן לך הרבה ידע פרקטי רלוונטי. יש קורסים ספציפיים לא אקדמיים (שלרוב מועברים לעובדים של חברה מסויימת, במימונה) שיתנו לך הרבה יותר ידע פרקטי על ניהול צוות או קבוצה.

ציטוט

אני לא באמת יודע, אני מניח שבתפקידים בכירים בחברות גדולות (בטח כאלו שהן לא ישראליות במקור) תהיה לו השפעה, בתפקידים זוטרים או בחברות מאוד קטנות כנראה שפחות.

ציטוט

כלום. הוא אולי (אולי) יהיה enabler לתפקידים מסויימים.

ציטוט

זה תלוי. אם אתה למשל רו"ח או עו"ד אתה יכול להוציא את התואר השני (עו"ד / רו"ח, בהתאמה) שייתן לך ידע פרקטי שאולי יעזור לך למלא תפקידים מורכבים יותר, אבל זה די נקודתי לתחום שאתה נמצא בו.

לפני 3 שעות, Pika007 כתב:

לא לגמרי בטוח שהבנתי, אבל לרוב עובדי הייטק שהכרתי אין תואר שני, לא מקצועי ולא MBA. מי שהכרתי שכן עשה תואר מקצועי מתקדם, מאוד מאוד בקושי הצליח לשלב עבודה ביחד עם הלימודים, בטח במהלך התזה. אישית עשיתי MBA בת"א (לא מחקרי, בלי תזה) בחמישה סמסטרים תוך כדי 80% משרה, כשבשנה הראשונה זה עוד היה במסלול של יום בשבוע. זו היתה חתיכת קריעת תחת (ואני לא יכול להגיד שהצלחתי במיוחד בעבודה במהלך הסיוט הזה), וזה בלי משפחה / ילדים.

אין לי שום מושג לגבי האינטנסיביות של תואר שני בפסיכולוגיה, ולדעתי זה גם תלוי מסלול. להרגשתי, זה רחוק מלהשתלב בהצלחה עם עבודה במשרה מלאה או כמעט מלאה.

עריכה אחרונה על ידי pooh-bear

For I am a bear of very little brain, and long words bother me

לפני 25 דקות, m3x7r3m3 כתב:

אני מסכים איתך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...