Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

אופניים

phpclub
שימו לב! השרשור הזה בן 474 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

לפני 10 שעות, Night Driver כתב:

את הבנות שלי לא רחצתי ככה כשהיו קטנות.

זה הרבה פחות עבודה מלקרצף אותם. לפרק גלגלים ושרשרת זה שלושים שניות. דיגריזר ממיס בשבילך את הלכלוך, לא צריך לשפשף. רק לשטוף ולייבש. 

uʍop ǝpısdn sı ɹǝʇndɯoɔ ɹnoʎ sıɥʇ pɐǝɹ uɐɔ noʎ ɟı

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 12 שעות, Night Driver כתב:

את הבנות שלי לא רחצתי ככה כשהיו קטנות.

שווה לנסות, דיגריזר מנקה ידיים דביקות בשניה.

רק תזהר כשאתה משמן אותן, שלא יחליקו לך מהידיים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתאריך 4.10.2020 בשעה 22:08, EliC25 כתב:

צילמתי אחרי שפריץ מים ראשון אמנם. אבל הגיעו אליי היום מוזנחים במיוחד, אעלה מחר תמונה אחרי השיפוץ היסודי...

20201004_160900.jpg

כך נראו הבוקר לפני שנמסרו ללקוח..

גם ה3 זוגות הכמעט אחרונים שנשארו לי נמכרו. ממש נשארתי עם חנות ריקה, ועשרות אנשים ביום באים לקנות זוגות חדשים ואין, פשוט אין. מבאס לגמרי.

20201005_100511.jpg

20201005_100522.jpg

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אז אחרי הבנה של מה נשאר במלאי, אלה 2 הזוגות שהגיעו להתלבטות הסופית,

ג'יאנט טאלון:

https://giant-bike.co.il/אופניים/אופניים/אופני-שטח/talon-0-29/

או המרידה ביג 9:

https://www.rosen-meents.co.il/index.php?dir=site&page=catalog&op=item&cs=21199

נראים דומים במפרט בסה"כ, הג'יאנט יקרים יותר בכמעט 1000 שקל.

אשמח לכל עצה @EliC25 @falou 😁

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שים לב למגבלה של גודל הצמיג במרידה, עד 29*2.25 לעומת ה2.4 בג'יאנט.

הרבה מהמפרט דומה עד זהה. במרידה מקבלים groupset של Deore יותר מלא.

אני לא מקבל ווייב שיש סיבה לשלם עוד 1000 ש"ח עבור הג'יאנט, ובהפרש אפשר לרכוש הרבה מהציוד המקיף (אם חסר לך).

• אהבתי 1
בתאריך 17.8.2022 בשעה 11:01, ישה כתב:

היום מדיין 4 פעמים בערב בפנסיה פעם ב שבוע ונזקק לזוקף נופלים הופ עוד 400 ש"ח להוצאה

לפני 5 שעות, falou כתב:

צריך לזכור שאנשים עם קטן גם משתמשים בו פחות זמן ולא אובססיביים על להחזיק אותו ביד... 

TL;DR- Turing, Lagrange, Dijkstra, Riemann

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הייתי באותה ההתלבטות ובסוף קניתי במצמן:
Norco storm 4
אופניים מצוינות וביחס למחיר התמורה מאוד גבוהה (עלו 1800)
אני מאוד מרוצה

Sent from my SM-A715F using Tapatalk

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעתיים, Gosser1860 כתב:

שים לב למגבלה של גודל הצמיג במרידה, עד 29*2.25 לעומת ה2.4 בג'יאנט.

למה אתה חושב שזה בכלל נתון מעניין לשימוש שלו?

בכל מקרה, כנראה שאין במלאי כלום ככה או ככה.

uʍop ǝpısdn sı ɹǝʇndɯoɔ ɹnoʎ sıɥʇ pɐǝɹ uɐɔ noʎ ɟı

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

@falou אני לא זוכר אם הוא כתב מה השימושים שלו, אבל כן כתב שהוא רק חוזר לאופניים.

אני מניח, אלא אם יש סיבה ספציפית, שאין מה לפסול אופני כניסה בגלל שאי אפשר להרכיב 2.4". כך או כך לשימושים בסיסיים גם המידה הקטנה יותר תספק מעל ומעבר אלא אם ממש צריכים את האקסטרא צמיג.

החבוב מתלבט בין שניהם, ומעבר להבדל הזה (שהוא יחסית מינורי, אבל שווה להדגיש אם פספס) אין באמת הבדלים בין האופניים ברמת ה-spec. חוץ מהיצרן כמובן והחלקים של היצרן עצמו. המסקנה עדיין אותה מסקנה, מרידה מביאים אחלה מפרט בהרבה פחות כסף מג'יאנט.

עריכה אחרונה על ידי Gosser1860
בתאריך 17.8.2022 בשעה 11:01, ישה כתב:

היום מדיין 4 פעמים בערב בפנסיה פעם ב שבוע ונזקק לזוקף נופלים הופ עוד 400 ש"ח להוצאה

לפני 5 שעות, falou כתב:

צריך לזכור שאנשים עם קטן גם משתמשים בו פחות זמן ולא אובססיביים על להחזיק אותו ביד... 

TL;DR- Turing, Lagrange, Dijkstra, Riemann

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

איך אתם מגיעים לחנויות אופניים באופן חוקי בימי סגר אלו? או שאי אפשר?

"Metal is like flesh. Both carry potential in their veins. When tempered with heat and pressure, the potential surfaces"

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שלום 

החנויות באזור שלי סגורות . אני צריך סיכה יבשה לאופניים ומתלבט עם עצמי אם לשמן בספרי גריז או להמשיך עוד כמה ימים עם שרשרת יבשה . כנראה אשאר עם שרשרת יבשה , הניסיון שלי מראה שסיכה שאינה יעודית לאופניים , לטווח הארוך פוגעת בפעולת המעביר האחורי .

לטעמי הכי חשוב לשטוף במים את האופניים אחרי כל רכיבה , ליבש ולאחר מכן לשמן . אם לא שוטפים המלח בזיעה פשוט מדביק את כל החלקים ( אני רוכב מעל 10000 ק"מ בשנה ) . 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 4 שעות, MadCat_LE כתב:

איך אתם מגיעים לחנויות אופניים באופן חוקי בימי סגר אלו? או שאי אפשר?

צא החוצה ותגלה שאין באמת סגר. הכרזות לחוד ומציאות לחוד.

חנויות האופניים מקבלות לקוחות מבחוץ.

• רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כמה שנים קניתי לעצמי אופניים חדשים וזולים ( יחסית, כ 1300₪ ) שכתוב עליהם Fury .
הכל נראה מצויין ( זנב קשיח, בלמי דיסק, מערכת בלמים ו 24 הילוכים של שימנו ) , עד שהשוותי אותם לאופניים די בסיסיים של "מרידה" ( big seven ), בני 6 שעברו חיים קשים אצל הבן שלי.
משהו דפוק בארגומטריה של האופניים החדשים והזולים, וזה לא מעודד חשק לרכב עליהם. אני אפילו לא מבין מה לא בסדר - אולי הגה נמוך מדי, אולי קרוב מדי.
ולכן לדאי עדיף לקנות מחנות אופניים משומשים של מותגים ידועים ( גם אם הם סיניים ) - Merida / GT / Haro/ Norco / Specialized .

אבל עוד יותר טוב כן להשקיע יותר ( סביב 2000₪ ) ולקנות אותם חדשים.
וכמובן לשים לב למידות ( בהתאם לגובה הרוכב ) ונוחות הישיבה .
אם קונים אופניים בהנחה שיעמדו במחסן - עדיף לא לקנות בכלל.
ואם קונים כדי לרכב, עדיף לקנות משהו נורמלי כדי לא לסבול וכתוצאה הם יעמדו במחסן.

מסכים עם כל מילה.
לא כדאי להתחיל עם אופניים של 1000 שח חדשים, כי פשוט לא תרכב בסופו של דבר.
איפה שהו באזור 2000 שח מתחילים אופני זנב קשיח ברמה סבירה ביד 2 שניתן להתחיל לרכב איתם.
מה שיפה באופניים טובות שתמיד אפשר למכור אותן ביד שניה, ותמיד יהיה להן ביקוש, לכן זה השקעה שתחזור בכל מקרה, אז אין צורך לפחד לשים כסף.

Sent from my SM-N970F using Tapatalk

טויוטה קורולה ספייס 2019

מאזדה 3 ספיריט 2014 2.0

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• שבועיים מאוחר יותר ...
בתאריך 30.9.2020 בשעה 13:47, falou כתב:

הילד לא רוכב גם בגלל שהאופניים מחורבנים...

אני קניתי לילדה אופניים באלפייה (בת 4), ואחרי שנתיים וחצי (בערך) מכרתי ב-500 ש"ח. בסוף זה עולה אותו הדבר כמו מדבקה (שאין להם שום ערך כמשומשים).

בתאריך 30.9.2020 בשעה 13:50, EliC25 כתב:

אנשים לא מבינים את זה.. ובעיקר אנשים שיש להם 2 ילדים - חייב לקנות אופני אלומניום ממותגים. יצא הפסדך בשכרך.

אגב יש אמצע - אופני מדבקה מאלומיניום סביב ה600 שקל. זה גם טוב, הילד לא מבדיל באמת אם הוא רוכב על טרק או ריינבו, העיקר שקל לו.

לי יש שלושה בהפרשים קטנים. הראשון בן 6.5 ממוצע ומעלה והשאר בנות...אז כנראה שכן יהיה חכם לקנות משהו איכותי ולהעביר אותו מאחד לשניה. 

השאלה אם לקנות לגדול 20 או 24. האם איזה ריינבו יספיק. מצד שני לקנות משהו בצבע מובהק של בנים יעשה לי בעיות עתידיות.

הוא רוכב היום על 16 והוא סיים אותם. מדדתי לו מרחק עמידה, קצת פחות מ50 אאלט.

אם היו חנויות פתוחות הייתי הולך איתו.

גם לעצמי להבין איזה גודל שלדה אני צריך...

ביד2 רוצים 600 על 20 אינץ אלמיניום ממותגים שעלו 1000 גג 1200,  רובם דגמי 2013/2015... לא ראיתי שום דבר שבאמת בן שנה שנתיים, כלומר מי שמוכר אותם כנראה יד2 בעצמו ואחרי שכנראה עברו איזה שני ילדים ביד1.

ראיתי diamondback 20 שלא מצאתי עליהם מידע בשום מקום ולא הצלחתי לאשר שזה בכלל אלומיניום, כאילו לא היו קיימים מעולם. ב24 היה כתוב שזה אלומיניום, ב20 המילה אלומיניום הושמטה, כנראה לא בטעות.

ראיתי איזה evoke 29'' לעצמי ביד 2 שרוצים עליהם יותר מאשר שהיו חדשות... יש ארכיב של CTC ויש אתר archive.org שמארכב כל אתר, ככה רואים שהעלו מחירים השנה ורואים שאנשים מבקשים לפעמים 80% על אופנים בנות חמש לפחות.

רעיונות?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...