Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

השקעות וכו' - 100 אלף שקל, צריך את עזרת המנוסים בדבר.

ozal5
שימו לב! השרשור הזה בן 1271 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

להרוויח 100,000 זה קל.

לחסוך 100,000 זה קשה מאוד.

יש לי הרבה מה להגיד בנושא אבל זה לא המקום ולא הplace (סטי-גי-די-יש).

אם יש פה קורא אחד, סביב גיל 25, עצה אחת לי לך מכל השרשור הזה: 

לפני 6 שעות, sperial כתב:

הנקודה המרכזית שלי היא שהשנים הטובות ביותר לחסכון ולבניית עתיד הן השנים שבין הצבא לבין הקמת משפחה, וחשוב לנצל אותן לצבירת הון ראשוני, שכן הוא מנוצל מהר מאד כאשר מקימים משפחה. מי ששורף את כל הכנסותיו מוצא עצמו בן 35 עם חשבון בנק ריק.

אף אחד לא מלמד אותך את זה בבית ספר.

בצבא כולל בכנס המשתחררים לא מדברים על זה.

בערב במועדונים ובפאבים עם החברים לא חושבים על זה.

אבל זה אחד הדברים החשובים ביותר שצריך להפנים כמה שיותר מהר, כשעוד רווקים, גרים אצל ההורים, והנטו נשאר עדיין בגדר נטו לחשבון בנק.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 79
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תרשה לי רק להעיר הערה אחת - לא בכדי ציינתי "בניית העתיד". כי יש לא מעט מצבים בהם יש משהו עדיף על חסכון - למשל לימודים (פורמליים או לא פורמליים) שיהוו בסיס לפרנסה משך 50 השנים הבאות, ולכן, למרות עלותם, מהווים השקעה נבונה.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 2 שעתיים, stum כתב:

להרוויח 100,000 זה קל.

לחסוך 100,000 זה קשה מאוד.

יש לי הרבה מה להגיד בנושא אבל זה לא המקום ולא הplace (סטי-גי-די-יש).

אם יש פה קורא אחד, סביב גיל 25, עצה אחת לי לך מכל השרשור הזה: 

אף אחד לא מלמד אותך את זה בבית ספר.

בצבא כולל בכנס המשתחררים לא מדברים על זה.

בערב במועדונים ובפאבים עם החברים לא חושבים על זה.

אבל זה אחד הדברים החשובים ביותר שצריך להפנים כמה שיותר מהר, כשעוד רווקים, גרים אצל ההורים, והנטו נשאר עדיין בגדר נטו לחשבון בנק.

מה שאמרת מחזק+++

חודשים אחרי השחרור שלי התחלתי להתעניין בהשקעות. עברתי הרבה (מאוד!) על הכול. בזכות הניסויים והמחקרים שיכולתי לעבור בגיל צעיר,  מה מתאים ועובד ומה פחות או לא. בנוסף בגיל צעיר ניתן ליפול כמה פעמים ולקום לעומת בן אדם שכבר בגיל מבוגר יחסית שלא יכול להרשות לעצמו ליפול, או להחטיא למטרה (אישה/ילדים/שכירות/משכנתה).

בשיחות עם חברים ופאבים אף אחד לא באמת הקשיב לי ואפילו חשתי ניחוח של זלזול. ההפסד שלהם הוא עצום, אבל ממש.

היום עשור אחרי דברים השתנו אצלם, ועדיין הם עושים את המינימום הנדרש ולא מקשיבים לעצות וטיפים ששוות להם מאות אלפי שקלים ואף מיליונים (בדגש על רבים). חייב להגיד בשנה האחרונה הפסקתי לתת עצות, זה לא שהייתה הקשבה גם ככה.

איך אמא שלי אומרת - הכסף הקטן עושה את הכסף הגדול.

חסוך והשקיע בגיל צעיר, זו הדרך הכי בטוחה להיות עשיר.

האמת על באמת מאת דן אריאלי.

ספר שרשום בו את כל האמת בפרצוף שלנו :twisted:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כרגע אני מאמין בגישה של לחסוך כל שקל (טוב, לא כל שקל, אלא 70% לפחות), 

אני מאוד קשה עם עצמי בניהול הכסף, מצד אחד זה נותן המון לעתיד, מצד שני זה קצת מגביל ומפחיד כאשר רוצים להשקיע.

המטרה היא מקפצה לעתיד, ההורים שלי לא עשירים (נתנו לי הכל מהכל וילדות שאני מודה עלייה בכל רגע), אבל אין להם אפשרות לעזור לי לרכוש דירה/לתת לי סכום גדול ככל שיהיה.

לכן, לאחר הצבא, במקום טיול מטורף, טסתי לשבוע לאמסטרדם, פעם בשנה אני מאפשר לעצמי חודש אחד של ״בזבוזים״ + נסיעה לחופשה כל שהיא בארץ, אבל מעבר לזה, אני רואה את המצב במדינה ולא אומר ״יהיה בסדר״, במיוחד כשאין עזרה מההורים, להגיע לנכס לבד זה לא קל ולכן אני דואג שכל שקל יחושב.

אקרא את הסולידית, אתחיל להבין מה כדאי ומה לא ואנסה להשקיע ״בקטנה״ לפזר כסף את הכסף במקומות שיניבו לי לעתיד.

אולי אני יותר מדיי רץ קדימה בגיל שלי (23), אבל  החיים עוברים מהר ואני מעדיף ״לבזבז פחות״ היום, בשביל לצחוק על זה בעתיד.

תודה על העצות וגמר חתימה טובה לכולם. 

אגב, דרך הבנק הציעו לי להכניס כ-60 אש״ח לתיק השקעות בשם Videa (חברת בת של לאומי), מישהו ניסה, שמע, יודע איך הם בניהול השקעות + התשואה?

עריכה אחרונה על ידי ozal5
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 7 שעות, ozal5 כתב:

אגב, דרך הבנק הציעו לי להכניס כ-60 אש״ח לתיק השקעות בשם Videa (חברת בת של לאומי), מישהו ניסה, שמע, יודע איך הם בניהול השקעות + התשואה?

הם לא "הציעו", הם שיווקו לך מוצר שמכניס להם הרבה יותר כסף ממה שהוא מכניס לך.

• רעיון טוב! 2
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 1 שעה, MiniMiz3r כתב:

הם לא "הציעו", הם שיווקו לך מוצר שמכניס להם הרבה יותר כסף ממה שהוא מכניס לך.

האם אתה מכיר אותם?

כרגע אני הייתי רוצה להשקיע חלק מהסכום במקום סולידי, הבנתי שהם לוקחים 0.7% דמי ניהול, אך מהי התשואה שלהם, אם מישהו מכיר..

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 3 דקות, MiniMiz3r כתב:

התשואה שלהם חסומה מלמעלה בתשואת השוק, שאתה יכול לקבל גם בפי 7 פחות דמי ניהול.

נגיד והסכום הראשוני שלי של 60 אש"ח ארצה להשקיע במקום שינהל אותם,

והשאר, אשאיר ללמידה עצמית בנושא, 

היכן היית ממליץ מבחינת בתי השקעות, להשקיע? 

על סמך ידע אישי כמובן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בהמשך לדברי מינימייזר.

https://www.themarker.com/wallstreet/1.5597212

עשו על זה גם מחקרים.

אין כמעט שום מנהלי השקעות, שהצליחו להכות לאורך זמן ובאופן עקבי את המדד.

***לא ממליץ ולא מייעץ על שום דבר. לדעתי, תלמד את הנושא ואח"כ תעשה את הבחירות שלך. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 3 דקות, Benor כתב:

אין כמעט שום מנהלי השקעות, שהצליחו להכות לאורך זמן ובאופן עקבי את המדד.

זה אכן נכון ככל הנראה, אבל גם להשיג את תשואת המדד זאת חוכמה הרבה יותר גדולה ממה שחושבים. מחקרים גם הראו שרוב המשקיעים לא מגיעים לתשואת המדד בגלל שמוכרים בזמן הלא מתאים. אז מצד אחד זה נשמע קל, בסך הכל לקנות תעודת סל, ומצד שני יש פה הרבה מאוד השפעות פסיכולוגיות שמפריעות למשקיע לא לגעת באחזקה הזאת. בנוסף, לא לכולם המטרה צריכה להיות תשואת המדד- אם מישהו מתכנן לקנות דירה עוד שנתיים, לשים את רוב הכסף במניות זה רעיון די גרוע.

לדעתי למנהל השקעות טוב יש שני תפקידים- הראשון הוא לבנות את התמהיל שתואם למטרת ההשקעה ותפיסת הסיכון של המשקיע (כמו במשכנתא אבל הרבה יותר מסובך), והשני להיות מעין פסיכולוג של המשקיע ולמנוע ממנו לעשות שטויות.

• רעיון טוב! 3
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חודש מאוחר יותר...

אני מאלו שאוהבים להקפיץ חזרה שרשורים ישנים.
מה קרה מאז ספטמבר?
https://www.globes.co.il/news/article.aspx?did=1001346577

9.5 שעות דייט ? בערך המערכת יחסים הכי ארוכה שלי
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אה, וגםזה קרה מאז ספטמבר:
עוקץ הביטקוין: ככה גנבו 16.2 מיליון דולר

https://www.bizportal.co.il/digital-currency/news/article/784145

אחד מיני רבים....

Sent from my Mi 9 Lite using Tapatalk

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

דיי אל תהיה מגוחך. 16 מיליון? בוטנים.
בוא תנסה מיליארדים והלבנות הון וכסף טרור מוצהר שהבנקים עזרו להעביר

https://www.calcalist.co.il/world/articles/0,7340,L-3850710,00.html

ציטוט

הבנקים המובילים בעולם ביצעו העברות פסולות של כספים ביותר מ-2 טריליון דולר

כך עולה מדיווחים פנימיים שהעבירו הבנקים למשרד האוצר האמריקאי. בין היתר, עולה מהדיווחים כי ג'יי פי מורגן איפשר העברות כספים במיליארד דולר למאפיונר וכי דויטשה בנק הגרמני העביר "כסף מלוכלך" לארגוני פשע, טרוריסטים וסוחרי סמים. המסמכים חושפים 260 העברות כספים חשודות המערבות בנקים ישראלים

חפש FINCEN, הדוח זמין לקריאה, גם בנקים ישראלים מעורבים

עריכה אחרונה על ידי maxcher
9.5 שעות דייט ? בערך המערכת יחסים הכי ארוכה שלי
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ברור, כי ביטקוין לא משמש להלבנת כספים או העברת כספי טרור... 🤦‍♂️

(אגב, אין שום קשר בין שני המקרים. במקרה הראשון - שימוש בטכנולוגיה ע״מ לגנוב מאנשים את הכסף שלהם שמושקע במטבעות וירטואליים, במקרה השני - בנקים שאפשרו העברות כספים לגופים לא חוקיים.)

עריכה אחרונה על ידי malcishua
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...