Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שרשור הקורונה של הפורום

garicho

פוסטים מומלצים

• חברי המעגל הראשון

אני לא רופא ולא מומחה למגפות. 

אני רואה שלפני שהתחילו להתחסן היתה תחלואה גבוהה מאד והרבה חולים קשה. אחרי שהתחילו לחסן המספרים ירדו משמעותית, ברמה שפותחים כמעט הכל ועדיין לא מתקרבים למספרים כאלה. גם זאת עובדה שקשה לערער עליה. אחרי שהתחילו לחסן היתה עליה בכמות המתים, אבל המתים האלה קיבלו בכלל את החיסון? מי שמת היו אנשים שחלו בקורונה וכידוע לא מחסנים את מי שחולה.

המערכת בעצמה לא ידעה להתמודד עם דברים כאלה כי זה לא משהו שקורה כל יומיים. מצד אחד רוצים לשמור על שגרה מסויימת, מצד שני צריך להגביר מודעות של הציבור, מצד שלישי לא רוצים לגרום לפאניקה ברחובות, מצד רביעי מקבלי ההחלטות הם פוליטיקאים ולא כלכלנים/רופאים ומצד חמישי על ההחלטות האלה חלק נכבד מהציבור שם ז'. אף אחד לא באמת ידע מה צריך לעשות.

• אהבתי 1

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 13 דקות, asix כתב:

ובגלל זה מציגים הסכם עם סעיפים מושחרים. בגלל זה סוגרים את הדיונים ל 30 שנה. בגלל זה משרד הבריאות רוצה להחתים את השרים על סודיות.

בגלל זה פרופסורים, דוקטורים ומשרד הבריאות מתהפכים כמו סטייק? פעם אחת אומרים x ואחרי חצי שעה y. אתה מנסה להצדיק את המערכת למרות שהמערכת נותנת את כל הסיבות למה קשה מאוד להאמין בה. יצרה מצג של עשרת אלפים מתים בחודש. אחרי שנה אנו עם 6000. אחרי כל חג יצרה מצג שבגלל החג יהיה המון מתים.

כי זו מגיפה,לא תרחיש ידוע מראש.

עשו חישוב ראשוני על סמך תחזיות כלשהן שהיו נכונות לאותו רגע והגיעו לכמות מתים כלשהי.

כל פעם עדכנו את התחזיות בהתאם למה שידוע.

אף אחד לא הגיע עם סט דאטה מוכן והיה צריך רק לעבד אותו.

מידע הצטבר תוך כדי ואלה ההחלטות שהתקבלו.

לפני 13 דקות, asix כתב:

עובדה אחת שאי אפשר לערער עליה - אחרי החיסונים חלה עליה גדולה של מתים. תגיד מוטציה. עד שלא היו חיסונים היה סביר מבחינת המתים. מרגע שניתנו החיסונים הגרף זינק? על זה אף אחד לא דיבר בתקשורת. 

כי גרף המתים מפגר אחרי החולים והחולים קשה בכמה שבועות.

אלה שנדבקו בשיא הגל ימותו חודש אחריו בערך.

Ford Fiesta 2014- Manual 1.25

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש לי שאלה לגבי התרופה הישראלית שדיברו עליה בחדשות (EXO-CD24)

ההורים של בת הזוג שלי אושפזו עם קורונה באוראינה שמעתי על התרופה בחדשות ורציתי לדעת אם אפשר לקנות אותה באופן פרטי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 4 שעות, Potato כתב:

כי זו מגיפה,לא תרחיש ידוע מראש.

עשו חישוב ראשוני על סמך תחזיות כלשהן שהיו נכונות לאותו רגע והגיעו לכמות מתים כלשהי.

כל פעם עדכנו את התחזיות בהתאם למה שידוע.

אף אחד לא הגיע עם סט דאטה מוכן והיה צריך רק לעבד אותו.

מידע הצטבר תוך כדי ואלה ההחלטות שהתקבלו.

מקבל את מה שאתה אומר, אבל......גם אם לא יודעים הכל, הכל צריך להיות שקוף. במקום זה מה עושים?

סוגרים את הדיונים ל 30 שנה, מציגים את ההסכם עם סעיפים משוחרים, מבקשים סודיות מהשרים, נותנים לפרופסורים שהתחום שלהם לא רפואה לתת את המשנה שלהם.

יש הרבה דברים שעשו לא נכון, בעיקר נושא של חוסר דוגמא אישית והסתרת מידע. הבטחון היה הרבה יותר גדול אם היו אומרים שלא יודעים אבל פותחים את כל המידע לציבור בצורה שקופה.

לפני 4 שעות, Potato כתב:

כי גרף המתים מפגר אחרי החולים והחולים קשה בכמה שבועות.

אלה שנדבקו בשיא הגל ימותו חודש אחריו בערך.

מדברים על שבועיים והתמותה אכן החלה לאחר שבועיים ממתן החיסונים.

לפני 4 שעות, SlowRide כתב:

אחרי שהתחילו לחסן היתה עליה בכמות המתים, אבל המתים האלה קיבלו בכלל את החיסון? מי שמת היו אנשים שחלו בקורונה וכידוע לא מחסנים את מי שחולה.

זאת הבעיה, שלא נתנו את הנתון הזה. פתרו את הנושא בתשובה שזה לא קשור לחיסון.

יתרה מכך, הפסיקו לומר את גיל הנפטרים והאם יש להם מחלות רקע. אומרים רק אם הם מחוסנים או לא.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יושב עם המשפחה רואה כתבה על סטייקים בערוץ 2, אף אחד לא הבין למה נקרעתי מצחוק כשאחד שם סטייק על הגריל ואמר "זה הוואגיו של איציק"

זהו,אני מושקע יותר מידי בפורום הזה

• מצחיק 7

Ford Fiesta 2014- Manual 1.25

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 16 דקות, יבגניפ כתב:

נראה שמלך הואגיו עזב, לא?

מסימני סוף הקורונה באמת כנראה

הוא בטח ישן עכשיו באיזה משאית... מחכה לסוף האירוע. 

או שהוא טס לאילת... 

וסתם למי שרוצה לראות איפה יש חולים עדיין בארץ , אז מי שמככב אל ירושלים ותל אביב.

כנראה יש הרבה שבורים בתל אביב שלא רוצים להתחסן .

בני ברק רק 77 חולים לעומת 403 בתל אביב, שאר הערים בארץ צריך לחפש את החולים בפינצטה

image.thumb.png.34855abfede1ac8c8a3a4c6c10c099ac.png

image.thumb.png.f69b8cee9533d54baac5c593c22ab387.png

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

איזה אילת, הוא עושה ליל סדר בדובאי לכל הנובורישים שלא היה להם מה לעשות עם הכסף של המענקים בקורונה.

• מצחיק 1

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אל תמעיטו בתרומתו לפורום!!
שבוע שעבר מישהי בעבודה אמרה שכשהיא רוצה קפה היא הולכת להביא מרביבה וסיליה ליד הבית. ישר בלי לחשוב פעמיים שאלתי "אה את גרה בצמרת?" - מאיפה הייתי יודע את זה אילולא טרנספורטר??

…לפרוטוקול, מסתבר שגם ברמת השרון יש רביבה וסיליה [emoji2371]

• מצחיק 4
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

image.thumb.png.c6f6248a60a6f9abd0b665e9ab6d9ed4.png

משרד הבריאות פרסם את פילוח המאושפזים. 

אז למרות שהילדים לא מחוסנים ומהווים את רוב המאומתים, רק 16 מהם מאושפזים ורק 4 מהם במצב קשה. 

מבחינת יתר המאושפזים , 75% מהם לא התחסנו, כלומר יש כ 125 איש במצב קשה שכן חוסנו. 

ולמרות המצב הפוליטי , ולמרות שרמזו פה שאולי יש יד מכוונת שרוצה התחלואה תעלה.. בכל זאת המספרים ממשיכים לרדת

עריכה אחרונה על ידי korola
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

משהו לא מסתדר לי-

אם חצי מהאוכלוסיה מחוסנת, במידה והחיסון לא היה עושה כלום אז היו אמורים להיות 50% מהמאושפזים. כרגע יש 25%, זה אומר שהחיסון מנע אישפוז רק מ50% מהמחוסנים?

• רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם יעילות החיסון 95%, זה אומר שהחיסון מנע אשפוז של 2375 חולים במצב קשה.
יש בארץ פי 4 יותר חולים מאושפזים שלא חוסנו, כאשר מספר הלא מחוסנים באוכלוסיה הכללית ( דרך החיסון או דרך טבע ) בגילאים עם פוטנציאל לאשפוז, כעשירית ממספר בעלי התו הירוק באותם הגילאים.
בקיצור, הסיכוי להגיע לאשפוז במצב קשה אצל הלא מחוסנים בוגרים גדול יותר משהו כמו פי 40 מאשר אצל מחוסנים.

• רעיון טוב! 1

toyota verso 2016 - יש מקום לכולם!

בעבר : ניסאן NV200 2012, סיטרואן ג'מפי 2007, רנו קנגו DCI  2007,  פולו סטיישן SDI 2000, לנסר 93, אופל קדט 84.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון
לפני 41 דקות, vladclar כתב:

אם יעילות החיסון 95%, זה אומר שהחיסון מנע אשפוז של 2375 חולים במצב קשה.
יש בארץ פי 4 יותר חולים מאושפזים שלא חוסנו, כאשר מספר הלא מחוסנים באוכלוסיה הכללית ( דרך החיסון או דרך טבע ) בגילאים עם פוטנציאל לאשפוז, כעשירית ממספר בעלי התו הירוק באותם הגילאים.
בקיצור, הסיכוי להגיע לאשפוז במצב קשה אצל הלא מחוסנים בוגרים גדול יותר משהו כמו פי 40 מאשר אצל מחוסנים.

מה זה אם יעילות החיסון היא 95%?

אני מתייחס אך ורק לטבלה שקורולה שם פה - 

~75% במצב קשה לא מחוסנים

זה אומר 25% במצב קשה כן מחוסנים.

2 הקבוצות שוות בגודלן (מחוסנים מול לא מחוסנים), לכן אפשר להגיד שעל כל מחוסן במצב קשה יש 3 לא מחוסנים, רחוק מיעילות של 95%- כמו שכתבת היחס היה אמור להיות 1 ל40, לא אחד ל3.

מה שכן, תוך כדי זה שאני כותב מצאתי את הטעות שלי - אמנם 50% מהאוכלוסיה כבר מחוסנת, אבל בקבוצת גילאים הרלבנטית לשורה בטבלה, אחוז המחוסנים גדול יותר ולכן היחס הוא לא 1 מחוסן על 1 לא מחוסן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...