Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

קורא ספרים אלקטרוני -יש המלצות?

davemustaine87
שימו לב! השרשור הזה בן 1348 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

ניסיתי לעשות חיפושים שונים אבל כולם די ישנים 

בעיקרון מעוניין בקורא ספרים שידע לעבוד עם PDF ללא כאבי ראש, משהו בסיסי שיקרא בתאורת חדר(לא בלילה) ושיהיה עם רזולוציה מספיק טובה לדמות פחות או יותר ספר אמיתי.  

מיועד רק לספרים, סביב ה-30-60 דקות ביום, לא לאינטרנט ולא לשום דבר אחר. 

מחיר? אין באמת הגבלה רק בהנחה ששווה את זה. כעיקרון כמה שפחות - יותר טוב. 

תודה לעונים. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

KINDLE PAPERWHITE - מכשיר מצויין, והגרסה החדשה כוללת עמידות למים.

מאוד קריא ואפשרי גם לקרוא בלילה.

מעלה PDF בצורה סבירה.

אם אתה לא רוצה להתקרב למוצרים של אמזון, אז הקורא של KOBO יכול להיות חלופה מספקת (אף פעם לא התניסיתי באופן אישי).

.We apologise for the inconvenience

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הקינדל טוב, אבל הוא במגירה אצלי כבר שנתיים, הIPAD יותר נוח לי, והוא משמש לכל דבר אחר שאני צריך ממחשב ביתי כך שלא רואה סיבה להשתמש בשני מכשירים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אין מה להשוות קריאה ממושכת בקינדל שלא מעייף את העיניים ל ipad.

העניין בקינדל הוא שהספרים רק באנגלית או כל שפה אחרת אבל לא עברית. PDF זה מעצבן קצת לקרוא בקורא ספרים

• מעניין 1

בעבר: טויוטה קורולה 2009 GLI (רובוטית), טויוטה קורולה 2014 GLI

בהווה: BMW 330e 2018

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

אם הדגש הוא על PDF - אני לא בטוח שהכיוון הוא קורא ספרים.  עדיף לדעתי איזה טאבלט קטן וסע לשלום.

אם אתה מעדיף קורא ספרים בגלל המסך (דיו אלקטרונית) - רצוי שתבחר באחד הגדולים - 10" או 13" והם לא זולים.  מצד שני רובם (אם לא כולם כבר ?) גם מאפשרים כתיבה ולא רק קריאה.  קיימים רק בחברות הקטנות (לא אצל אמזון או קובו לדוגמא).

אם אתה רוצה קורא קטן יותר בכל מקרה אזי :

KINDLE - ממש לא אם נדרש להציג PDF.

KOBO - בהחלט כן להצגת PDF, במיוחד אם תתקין עליו תוכנת הצגה חלופים - KOreader.  לך על הדגם של 8".

אם אתה רוצה לקרוא בעיקר ספרים רגילים, ובמיוחד בעברית, יש עוד שיקולים והסיפור קצת אחר.

(המצאי אצלנו במשפחה :

- קורא אנדרואיד 6" אצל אשתי.

- קובו 6" אצל אחת הבנות.

- קובו 7.8" אצלי).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היתרון של קורא ספרים יעודי עם מסך e-ink על פני טאבלט הוא בקריאה בשמש וזמן סוללה מאוד ארוך. אם זה לא רלוונטי כל טאבלט יתמודד עם pdf שנות אור יותר טוב בהשוואה לקורא ספרים אלקטרוני. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני עם קינדל כבר איזה 8 שנים ומאוד מרוצה.

לpdf הדגם שלי יש פחות מתאים - הדפדפוף לא אידיאלי וזה עובד די לאט. אבל אולי בגרסאות החדשות זה השתפר 

• מעניין 1
תודה יבגני. הרסת לי את באטמן לתמיד.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה על המענה 

הבנתי שגודל של 6-7 אינץ הוא מעט בעייתי(לא נעים לי לקרוא בכזה דבר מול המנהל שלי בזמן העבודה :)) 

האם אתם מכירים משהו כזה בגודל קטן יותר? אני אישית לא מצאתי משהו חדש שהוא לא סמארטפון וזה סתם יקר. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

נדירים קטנים יותר מ 6" ולזכרוני רק דגמים ישנים שבספק אם עוד בייצור.  בכל מקרה - זה לא הגודל לקרוא PDF.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הקריאה שלי מתחלקת ל-2: ספרים באנגלית, שהייתי תמיד מזמין מחו"ל.

לפני שנה וחצי הייתי בארה"ב ונתקלתי בחנות פיזית! של אמזון. קניתי שם קינדל 8 קטן ב$80, כי זה היה דגם יוצא.

מבחינתי החליף לחלוטין את הספרים. יותר קל ביד, ניתן להגדיל את האותיות (אני עדיין לא משתמש במשקפי קריאה). קוראים עם אור חיצוני כמו ספר אמיתי. לוחצים על מילה לא מוכרת ומקבלים מיד את ההגדרה המילונאית שלה. (למי יש כוח לגשת למילון כשקוראים ספר מודפס?) מטעינים לעיתים רחוקות. והיתרון העצום מבחינתי - אני רוצה ספר חדש, או את ספר ההמשך של זה שסייימתי עכשיו - קליק והוא אצלי במקום לחכות לצב של הדואר.

החסרונות - אי אפשר לקרוא בשבת, PDF באמת נראה זוועה, אי אפשר לקרוא בכלל PDF. ואין ספרים בעברית. אני לא קורא בעברית אבל הבן שלי מתבאס מזה.

הדבר השני שאני קורא הם מגזינים על מכוניות, בעיקר בגרמנית. בעבר הייתי מקבל בדואר מגזינים אמיתיים אבל האיטיות וחוסר העקביות בזמן האספקה הופכים את הערוץ הזה ללא רלוונטי. לפני כמה שנים כל המגזינים הגרמניים ואני עברו למהדורות דיגיטליות בPDF. הדפים נראים מצויין, אבל אני ממש מתבאס לקרוא על מחשב. לפחות זה חצי מחיר מלשלם על משלוח לארץ.

אני מחפש פתרון לעניין הזה. לא כיף לשבת לא עם מחשב נייד ולא על מסך של מחשב נייח. ממש חסרה לי החוויה של המגזין עם הצילומים המשובחים.

שוקל לקנות טבלט בשביל זה, אבל חושש שקטן לא יספק את החוויה, וגדול יהיה מסורבל.

עמוס

וַיִּשְׁמַע אַבְרָם, כִּי נִשְׁבָּה אָחִיו; וַיָּרֶק אֶת-חֲנִיכָיו יְלִידֵי בֵיתוֹ, שְׁמֹנָה עָשָׂר וּשְׁלֹשׁ מֵאוֹת, וַיִּרְדֹּף, עַד-דָּן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתאריך 10.8.2020 בשעה 23:53, amosbmw כתב:

אני מחפש פתרון לעניין הזה. לא כיף לשבת לא עם מחשב נייד ולא על מסך של מחשב נייח. ממש חסרה לי החוויה של המגזין עם הצילומים המשובחים.

שוקל לקנות טבלט בשביל זה, אבל חושש שקטן לא יספק את החוויה, וגדול יהיה מסורבל.

קנה אייפד של אפל, תתקין TELEGRAM ואני מאמין שתמצא את כל המגזינים בחינם אצלך

בעבר: טויוטה קורולה 2009 GLI (רובוטית), טויוטה קורולה 2014 GLI

בהווה: BMW 330e 2018

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא מחפש דרך לגנוב תכנים מעולים שאני רוכש אותם בתשלום לא גבוה, 3-4 אירו לחודש תלוי באיזה מגזין.

עד לפני 20 שנה הייתי משתמש במחשבים של אפל בלבד. לא חוזר לקנות מהם שום מוצר בחיים.

יש עוד טבלט מומלץ?

עמוס

וַיִּשְׁמַע אַבְרָם, כִּי נִשְׁבָּה אָחִיו; וַיָּרֶק אֶת-חֲנִיכָיו יְלִידֵי בֵיתוֹ, שְׁמֹנָה עָשָׂר וּשְׁלֹשׁ מֵאוֹת, וַיִּרְדֹּף, עַד-דָּן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לילדה קניתי Lenovo Tab P10, עם אופציה לכרטיס זיכרון וגם אופציה לכרטיס SIM שתומך בדור 4 (רק דאטה).

גם הסוללה ענקית וגם חיבור Type C עדכני.

לאורך שנה וחצי נתקע משהו כמו 4-5 פעמים והצריך ריסט עם כפתורים, כנראה שיש דגמים יותר מעודכנים, הטאצ' לא ברמה של הסמארטפונים הטובים, אבל כל כן.

לסמסונג אז היה מתחרה מקביל שהתפשר על כל פרמטר בערך תמורת מסך עם טאצ' יותר טוב.

ליאור

מאזדה 3 2.0 "ספיריט" 2020

בתאריך 12.5.2021 בשעה 13:54, יבגניפ כתב:

באמת. אני אוהב אותך כמו שאתה.

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אופציה נוספת היא אמזון פייר 8 או 10.

אמנם מערכת ההפעלה מסורסת (גם בזה אפשר לטפל בקלות) אבל הגישה לאקו-סיסטם של אמזון היא פיצוי גדול. (כל זה בהנחה שאת התכנים שלך תוכל למצוא בחנות קינדל).

.We apologise for the inconvenience

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...