Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

המלצה על פיג'ו 2008 החדשה

green_beret
שימו לב! השרשור הזה בן 1432 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

לפני 23 שעות, markb205 כתב:

אני חושב שכל מוכר היה מתיחס באופן זהה ולא רציני ללקוח שמגיע לרכוש 508 ולבסוף רוצה 2008.(ובסוף קונה מאזדה 3).

מברוק,  ה 3 אוטו מאוד נאה לטעמי, גם אם על התאמתו לקטגורית הפרימיום יכולה להיות מחלוקת.

• רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 87
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

אייל, בתור צופה מקלדת, מציע לך להפסיק להחליט ולהכפיש חבר פורום על דעה קדומה שלך אישית מבלי לראות ולהרגיש מה היה שם.

בכל מקרה, לא הכפשתי שום מוכר, כנראה יש לך קשר רגשי עם המוכר הזה שהדביק לך סיפור משלו, אם תרצו שארד לפרטי פרטי תגידו, רק זה יהיה ארוך.

• משעמם 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נראה לי קצת הגזמתם עם התגובה, למה אני לא יכול לבוא לסוכנות ולהתעניין ברכב על סמך ״מפואר, חזק, צעיר, נראה טוב וצריך אותו אתמול״? אני צריך להחליט איזה סגמנט בא לי ולבוא עם החלטה? באתי להתעניין.
אם הרכב שאני רוצה לא נמצא במלאי וגם לא קרוב לזה, אבל מבקשים ממני לשריין אוויר, למה אני לא יכול לפזול לרכבים אחרים? כי זה לא באותו מחיר/סגמנט? נשמע לי שטיפה הגזמתם.
אני בזמנו הלכתי למאזדה להתעניין ב2, בדרך לשם אבא של הבת זוג שלי התקשר ואמר לי שהוא מתלבט לגביי גיפון קטן/בינוני אבל לא יודע אם הcx3 יספיק לו, אמרתי לו שאבדוק.
הנציג במאזדה ישב איתי מעל שעה והסביר לי על ה2, על הcx3 ועל הcx5, על כל רמות הגימור, המידות, המערכות ומה יש במלאי, הכל היה בכיף ובסבלנות כאילו אני מזמין עכשיו את שלושת הרכבים.
ביונדאי למשל התייחסו אליי בזילזול שבדקתי על i20 כאילו שבאתי לבקש הצעת מחיר על קילו עגבניות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כל נציג מכירות לומד כיצד לשדרג מכירה. 

ע"י מכירת מוצר יקר יותר או מכירת תוספות. 

כשאתה מגיע למאזדה ומתעניין ב-2. טבעי שהמוכרן יזרום איתך לכיוון cx3. 

כאן המקרה הפוך, ולא סתם. באים 3 אחים שמבררים על מוצר יקר (הכי יקר בהיצע היצרן בארץ) ואז מתחילים להתעניין בדגם שעולה כמאה אלף שקל פחות. 

וזה לא משנה שהמוכרן הוא זה שהציע. הרי באתם בשביל דגם ספציפי, אמר שאין, למה להמשיך הלאה? 

אני מניח ששיגעו אותו ולכן התייחס ככה. 

אולי אני טועה. 

אני לא חושב שאם היה נפתח כאן דיון שכותרתו "מתלבט בין 2008 פרימיום ל 508gt", מישהו היה מתייחס לשואל ברצינות ומציע מאזדה 3!

• רעיון טוב! 2

בעבר:205 1400 95׳, אקסנט 00׳,לאנסר 04׳,סוזוקי קרוסאובר 14'

kia sportage 2000 top '17

היום corolla cross 2022

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אז זה ממש לא כך, יופי שלא הייתה איתנו ואתה כבר יודע להמציא סיפור שיוציא אותך ואת אייל כצדיקים,

ממש לא התעניינו ב2008 אלא זה מה שניסה לדחוף לנו המוכר, אחרי שהתייאש בניסיון שלא לדחוף אותנו לשריין קניית רכב שלא קיים אצלהם במלאי, ואף ניסה לדחוף אותנו לשריין אותו בהנחה שיביאו לנו, וכאשר מולינו קרה למנהל שם נראה לי בשם יעופיר טען שחד משמעית לא מתכוונים להביא דגמים כאלה בטח לא בקרוב, ומשם מלת ברירה אח שלי התחיל להתעניין ברכבים אחרים כי הוא חייב רכב כבר עכשיו.

אייל ומארק, אני מבקש בואו תפסיקו עם ההתנגחות הזו בכבוד, כי נכון לכרגע זה מוציא אותכם ... חברים

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני חושב שאנשים פה בפורום מתבלבלים, בהחלט מותר לבן אדם להתלבט בין פג'ו 2008 לבין 3008 לבין 508! אז מה אם הם שונים?

לחלק ניכר מהאנשים לא אכפת באיזה רכב הם יסעו וכשלוקחים מימון על רכב לכמה שנים ההבדל בין 120 אלף ל-150 אלף הוא בטל בשישים.

תפקידו של סוכן מכירות באולם תצוגה הוא - למכור רכבים.

תפקידו של סוכן מכירות באולם תצוגה אינו להיות פסיכולוג ולנחש מי רציני ומי לא.

אתם דוגמא מעולם אחר, היום הלכתי לקנות ספה חדשה לבית אחרי שהישנה כבר מתפרקת, אנחנו זוג צעיר + ילדה והלכתי עם אחי ובן הזוג שלו לדן דיזיין ברמת גן.

נכנסנו לכמה חנויות ונורא אהבתי ספה מסויימת שראיתי בניקולטי. גם טרחתי לציין למוכר הזחוח שמכל הספות שראינו עד היום זאת הספה המועדפת והיא הכי נוחה לי.

עכשיו צריך להבין את לוח הזמנים, כל המתחם שם עושים סיילים מטורפים וגם בחנות הספציפית הזאת המחירונים הם המלצה (אני יודע בוודאות שיש מרחב גמישות).

כשהתחלתי לשאול אם המחיר הנקוב הוא סופי או שיש על מה לדבר הוא טען "שאינו מבין את השאלה" אז אמרתי לו שאני חושב שהייתי די ברור והאם המחיר סופי או לא, ענה בנחרצות "המחיר סופי" והלך.

שניה אחרי זה קניתי ספה באותו המחיר בחנות ליד.

מסקנה ? אנשי שיווק, מוטב שיתעסקו בשיווק ולא בלהחליט מי רציני או לא.

אגב אותו סיפור היה לי גם עם הרכב שקניתי (סיטרואן) אחרי שהנציג בסוזוקי ראה בחור צעיר שבא לבד עם אמא שלו ונפנף אותי.

(Sold) Chevrolet Aveo LT 2006

Citroen C3 Shine 2017

C5 AirCross Feel 2020

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני מתנצל אם נפגעת. 

זו לא הכוונה בכלל. 

פשוט צורם לי לשמוע על קניה כ"כ חשובה ויקרה שהיתה מבוססת כמעט לחלוטין על זמינות מלאי. 

לא חשבתם שניתן לשכור רכב בזול (מאוד) לחודש הקרוב? 

תפקיד סוכן המכירות הוא למכור את מה שיש / מה שמנהל המכירות רוצה לקדם באותו זמן. 

תפקיד הלקוח לדעת לסרב להצעה שלא מתאימה לו. 

הדוגמא של הספה לא סותרת את מה שרשמתי. כשניכנסת לדן דיזיין ידעת מה גודל הספה שאתה מחפש? איזה צבע פחות או יותר מתאים לביתך? מה הגבול העליון של התקציב אותו אתה מוכן להשקיע? 

התלבטת בין ספות דומות, בסוף רכשת במקום המשתלם והחביב מבין כולם, קוראים לזה סקר שוק - צרכנות נבונה. 

עריכה אחרונה על ידי markb205
  • אהבתי 1

בעבר:205 1400 95׳, אקסנט 00׳,לאנסר 04׳,סוזוקי קרוסאובר 14'

kia sportage 2000 top '17

היום corolla cross 2022

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חייב לשתף מקרה שאני הייתי עד אליו אצלנו (אני לא איש מכירות).
נכנס לקוח פוטנציאלי שיצא מרנו סניק 2006 חבוטה, כשהוא לבוש טישרט פשוטה, שורט וסנדלים תנ״כיות.
חלק מהבדיקה של הרכב (אוטו בשווי של קרוב ל-400k) על ידי בעיטה בצמיגים.
בגלל שאיש המכירות היה עמוס, ויש לי את הידע הנדרש יצאתי איתו לנסיעת מבחן שגם בה הוא שאל שאלות לא קשורות.
עד עכשיו אני שומר את ההודעה ששלחתי למנהל האולם (תוך כדי נסיעת המבחן) בה ציינתי שאם אותו מתעניין ירכוש רכב חדש אצלנו, אני מזמין xc90 חדשה.
מנהל האולם אמר לי שלא להסיק מסקנות.
נחשו מה? הבחור הזמין את הרכב והוסיף אביזרים בעוד 20000 ₪.
מאותו הרגע אני לא שופט אף אחד.
למי שציין כי ההשקה נערכה בקורונה ולא הצטיידו במלאים חשוב להבין שלהשקת דגם חדש מתכוננים לא מעט חודשים מראש.
בנוסף, המשלוחים של ה-2008 קטנים ביחס לסגמנט ולהערכתי, במקרה הטוב תמכר בפחות מ-2000 יחידות בשנה.
לגבי ה-508 בגלל שהתמחור מופרך, כמעט ולא מחזיקים מלאי.

• מעניין 1
  • רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם המוכר ומנהל האולם של פיג'ו היו אומרים לנו בפירוש שנעשה הזמנה לרכב ברמת אבזור GT צבע שחור שתגיע עוד חודש/חודשיים לא היינו מהססים,

התשובה של המוכר היתה כזו שהוא מסתכל על המסך ואומר "לא לא", זה מה שנשאר הצבע האחרון, אולי יש אחת אפורה מתצוגה, שגם אותה לא רוצים אלא רק שחור,

אז שאלנו אי אפשר לפתוח הזמנה שתגיע במלאי הבא?, התשובה היתה שאין הזמנה כזו בקרוב, אך תבוא תראה שאתה רציני , שים 2000 תשריים את הרכב ונדאג לך למפרט,

עניניו שאנחנו מאוד רציניים, אפילו קיבלנו הצעת מחיר וסיכמנו על 5000 ש"ח הנחה, אך רק בצבע השחור, אחרת פשוט לא, כי הצבעים האחרים לא לטעם אחי שמוכן לשלם את הסכום הזה אך ורק בצבע שהוא אהב.

המוכר אמר שאין, אם תרצו יש רק פרימיום, אמרנו לא לא, רק GT מהרבה סיבות, ואז אח שלי אומר לו, תלך תבדוק עם מנהל בכיר מתי יש הזמנה בקרוב, הלך לבדוק, חזר ואמר שלא אין הזמנה בקרוב לדגם הזה,

שאלנו מה, לא תביאו יותר 508, נביא אך לא עכשיו התשובה שלו, אז אח שלי אומר, אני לא מבין, מי כן רציני כאן!, 

ושום חזר, אך בוא תראה רצינות תשריין ונדאג לך לצבע , "לא יאומן", כאן אח שלי קם ואמר לו אני מספיק רציני ולא באנו 3 אחים בשביל לחפש חברים,

אך אני לא אשריין רכב שאני לא מעוניין בו אפילו אם תצבע לי אותו בשחור,  שזה מה שנראה לי שתעשה לאור העקשנות שאין עוד הזמנות,

אחרי שיחה עם אחי, וניסיון לשכנע אותו שיחפש בינתיים רכב אחר, תוך כדי המוכר נכנס וסישה ואומר יש לנו עוד רכבים חדשים ומדהימים ובדיוק שיווקנו דגם חדש שיש בשחור, והוא דבר כאן על ה2008,

מפה לשם ניסיתי לשכנע את אחי לבדוק או לנסות נסיעת מבחן כדי שיבין על מה מדובר, וכמובן רק דגם מפואר, ואז באה ההפתעה שגם כאן יש בעיות מלאי, ואם נרצה עכשיו, יש רק את הACTIVE שבמקרה הזה בכלל לא בא בחשבון, שגם לא בטיחותי כמו המפואר וחסר מלא אבזור שהופך אותו ממשעמם למאוד מעניין, כאן כל קונה באשר הוא יקום ויצא מהר מאוד מהסוכנות הזו שמנסה לתפוס לקוחות מהביצים בלי מוצר ביד כדי לתפור קונים למלאי הבא שעוד לא הגיע, עם כל הכבוד והרצון הטוב, זה לא עובד כך.

סורי על האורך.

• אהבתי 1
  • רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתאריך 22.5.2020 בשעה 20:54, markb205 כתב:

אני מתנצל אם נפגעת. 

זו לא הכוונה בכלל. 

פשוט צורם לי לשמוע על קניה כ"כ חשובה ויקרה שהיתה מבוססת כמעט לחלוטין על זמינות מלאי. 

לא חשבתם שניתן לשכור רכב בזול (מאוד) לחודש הקרוב? 

תפקיד סוכן המכירות הוא למכור את מה שיש / מה שמנהל המכירות רוצה לקדם באותו זמן. 

תפקיד הלקוח לדעת לסרב להצעה שלא מתאימה לו. 

הדוגמא של הספה לא סותרת את מה שרשמתי. כשניכנסת לדן דיזיין ידעת מה גודל הספה שאתה מחפש? איזה צבע פחות או יותר מתאים לביתך? מה הגבול העליון של התקציב אותו אתה מוכן להשקיע? 

התלבטת בין ספות דומות, בסוף רכשת במקום המשתלם והחביב מבין כולם, קוראים לזה סקר שוק - צרכנות נבונה. 

הייתי מוכן לשלם יותר על הספה הזאת, גם טרחתי להבהיר לו את זה.

הוא פשוט לא עניין אותו למכור כי חשב שאני "לא רציני".

במקום להיות איש מכירות הוא הפך לפסיכולוג.

זה רעה חולה אצל כל אנשי המכירות בארץ, בארצות הברית ובאירופה אני לא נתקל בפסיכולוגים כאנשי מכירות, הם כולם מנסים למכור לי כל הזמן וגם עוזרים לי להגיע לטעם שלי.

Citroen C3 Shine 2017

C5 AirCross Feel 2020

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שני הסנט שלי מנסיוני המועט לפני לא מעט שנים כאיש מכירות: בשבועות הראשונים לעבודה גם אני לא הצלחתי להבין רוכשים שמתלבטים בין רכבים מקטגוריות שונות ואוטומטית הייתי מסווג אותם כלא רציניים. מהר מאוד התברר לי כי רוב העם אינו מורכב מחובבי רכב, לאנשים הרבה פעמים יש תקציב רחב וגמיש והם פשוט בוחרים בין כמה מכוניות שמדברות אליהם, בלי קשר לקטגוריות, רשימת תכונות ויתרונות יחסיים שהם הצורה שאני (וכנראה רוב הפורום הזה) בוחרים מכוניות. 

שי 

• רעיון טוב! 1

פיספסת אה הו, אה הו, פיספסת, אה הו. פיספסת, נפלת על פז'ו.

אתה רוצה להתאבד נסה ליפול על שברולט.

פיספסת, פיספסת אה הו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

למכור רכבים ללא מלאי זו חוצפה.

לפחות תן הנחה על ההמתנה ועל ההתפשרות.

אבל הישראלים מזמינים אז היבואנים ממשיכים

Citroen C3 Shine 2017

C5 AirCross Feel 2020

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1432 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...