Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

אז למה בעצם לא להתחיל להפסיק עם רכבי בנזין ולהביא חשמליות?

lior96
שימו לב! השרשור הזה בן 1451 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אז תמיד ראיתי בפורומים ובדיבורים עם אנשים תמיד את עניין המס בייבוא רכב.

83% מס קניה על רכבים בדכ על הבנזין, דיזל, והיברידיים תלוי בדרגת זיהום שלהם.

כן אני מסכים עם זה שזה ז*ון במחיר, אבל מה שאני מצליח לראות זה שהעולם הולך לכיוון החשמליות.

נפילה של הנפט ומעבר לבלאקצ'יין (כסף וירטואלי) מאלפי סיבות שיותר יעזרו לסביבה, וכך יפלו המון איילי הון מטורפים וגם איילי הנפט בין היתר, אבל עזבו את הקונספירציות האלה של מה יהיה בעוד כמה שנים.

המס על רכבים חשמליים הם 10% !!! (בתוקף 2024 או עד להודעה חדשה)

במקום 83%, תבינו את ההפרש המטורף הזה.

למה בעצם לא לייבא לעצמכם רכב חשמלי?

נכון שבעצם זה פחות כיף לנהיגה ויותר מכני ורובוטי, אבל העולם הולך לחשמלי וידידותי, אז בעצם למה לא להקדים את הרוב המוחלט בעצם ולהרוויח המון כסף ביבוא? (להרוויח בכך שלא מפסידים בעתיד)

יגיע גם הרגע שהמס על הרכבים החשמליים יקפוץ והרבה יפספסו את החלון הזדמנויות.

לדו'  AUDI E-tron , מחיר בארץ - מתחיל באזור 420אש"ח.

מחיר ביבוא אישי אחרי מסים ועלויות מסביב באיזור ה320 אש"ח.

קולטים את זה??

סתם כותב את זה כדי לראות ניגודים ועניינים ולשמוע קצת בזמן ההמון פנוי דעות של אחרים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 51
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המצב שאתה מתאר היה נכון עד סוף 2019 - אז הגבילו את הפטור ממס לכמה עשרות אלפים שקלים והדגמים שהזכרת התייקרו בסכומים של בין עשרות למאות אלפי שקלים לפי הדגם.

המיסוי הוא 10% כל עוד ההפרש מהמיסוי הרגיל הוא עד 75000 ש"ח מעל סכום זה המיסוי רגיל ועומד על 83%.

הבעיה שמונעת מכלי רכב חשמליים להיות  נפוצים ושימושיים בישראל היא היעדר תשתית טעינה. גם אם הרכב זול, אם אתה לא יכול לנסוע לאן שתרצה עם הרכב יוצא שהדיל לא משהו.

סקודה יטי 2.0 TDI 4x4 (נמכרה)

וולוו XC40 T3 Momentum

טויוטה יאריס קרוס הברידית

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מזאת אומרת מההפרש המיסוי?

יש לך דוגמא לתת על זה?

קראתי את המאמר הזה https://www.gov.il/he/departments/publications/reports/tax-outline

ואני הבנתי דווקא די משהו אחר שהוא לא כלכך הגיוני, אשמח אם אבין יותר טוב

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה יודע שהרבה אזרחים גרים בשכירות או בדירה ולא בבית פרטי, כך שאין להם איפה להתקין עמדת טעינה ואין להם היכן להטעין את הרכב, זה ממש לא שימושי,

כך שכל נושא רכבי החשמל יישאר פנטזיה או כלי דמיוני להרבה אנשים.

אני בכלל מעדיף בנזין ללא קשר, לא יכול להיות תלוי בטעינה של x זמן וכו...

תדלק וסע, פשוט.

• רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 45 דקות, lior96 כתב:

לדו'  AUDI E-tron , מחיר בארץ - מתחיל באזור 420אש"ח.

מחיר ביבוא אישי אחרי מסים ועלויות מסביב באיזור ה320 אש"ח.

בוא נתחיל עם זה. אאודי אי טרון מתחיל עכשיו מ520 אלף ש"ח. שזה כבר לא סכום שנגיש לרוב הציבור (ולא ש420 או 320 כן).

נרד למטה עם מכוניות חשמליות עממיות שצריכות להגיע, שעדיין יקרות ממקבילותיהן לבנזין ולרוב לא מציעות טווח דומה למכוניות הבנזין הזולות יותר וזה שעדיין אין רשת טעינה מפזורת כמו שצריך וקיבלת שוק לא מוכן.

עריכה אחרונה על ידי yoav911gt2
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בא נקח דוגמא פשוטה:

אודי E-TRON 55  עלתה ב-2019  422500 ש"ח  מתוך זה:

מס רכבי יוקרה 8% =  31300 ש"ח

מע"מ 56841  ש"ח

מס קניה 10% 30400

יוצא מחיר בסיס 304000 ש"ח לפני מיסים.

החישוב החל מ-1 בינואר 2020:

304000 ש"ח בסיס

מס קניה 83% = 252320

הפחתה 75000 ש"ח הטבה בגין רכב חשמלי 

סה"כ מס קניה נטו 177320 ש"ח

מחיר לפני מעמ 481320 ש"ח

מחיר כולל מע"מ 563144

מס רכבי יוקרה 8% מביא את המחיר ל-608200 בערך.

המחיר של היבואן לדגם הזה ב-2020 הוא 562000 ש"ח כי החישוב שלי גס ולא מדויק (מס קניה חל על שווי הרכב נטו ללא רווח של היבואן|)  היצרן נתן ליבואן הנחה כדי למתן את עליית המחיר, והיבואן ויתר |(כנראה) על חלק מהרווח שלו.

סקודה יטי 2.0 TDI 4x4 (נמכרה)

וולוו XC40 T3 Momentum

טויוטה יאריס קרוס הברידית

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש גבול לכושר הייצור של רכב חשמלי.

יש מגבלות בגלל מחצבים נדירים הדרושים ייצור הסוללות, ייצור המונייעלה את מחירם וכך את מחיר המכוניות.

דרך אגב - הבלוקצ'יין וכריית המטבעות הוירטואליים צורך הרבה מאד אנרגיה ותואם יחסית הרבה לזיהום הסביבה.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גם לפי המיסוי היום, הרכב החשמלי יהיה יקר יותר באופן משמעותי מרכב מקביל בנזין.

לצורך ההמחשה - זואי- 130,000 שקל לעומת קליאו ב 110,000 שקל.

ליף - 165,000 שקל לעומת משפחתית ב 132,000 שקל.

OUTLANDER PHEV מחיר 200,000-210,000 שקל לעומת 175,000 לדגם הרגיל.

וזה לפני שמדינת ישראל דחפה את היד לכיס עקב איבוד הכנסות מהדלק.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הזואי ירדה כבר ל120 (אני חושב), ובמילא אין טעם לקנות עכשיו את הישנה (כשהחדשה אמורה להגיע).

יש את הMG שדווקא נכנסת טוב במשבצת בין לבין, במחיר של 140.

תשתית הטעינה מתקדמת מיום ליום. לא אגיד שהיא מפוארת או משהו, אבל בהחלט יש שיפור ניכר - מוזמנים להסתכל על המפות שלי:
https://drive.google.com/open?id=1zEeEDXqx9fBA41efjjLyNaBRrXaI8QOJ&usp=sharing

https://drive.google.com/open?id=1smMeGPnJ-oxr_8kuiwfB9i6iCURwl8bp&usp=sharing

• מעניין 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא יודע איפה ראית, היא עדיין במחירון 130,000 שקל.

ה MG זה רכב סיני. אף אחד לא יודע לומר איך הוא יהיה בעתיד ואיך ישמור על המחיר.

כרגע כל מחירי הMG המשומשות בצניחה חופשית.

לגבי עמדות טעינה, כמות העמדות המהירות נמוכה מאוד. יש הרבה עמדות, אך הן עמדות רגילות ואיטיות. מהירות יש מעט מאוד.

• משעמם 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 8 שעות, sperial כתב:

יש גבול לכושר הייצור של רכב חשמלי.

יש מגבלות בגלל מחצבים נדירים הדרושים ייצור הסוללות, ייצור המונייעלה את מחירם וכך את מחיר המכוניות.

כל יצרני הרכבים החשמלים עוצרים ייצור מדי פעם בגלל מחסור בחומרים בשביל המצברים.

אני לא יודע איך הם מצפים שלכל העולם יהיו מכוניות חשמליות.

לרובנו אין חניה פרטית. משפחה שמחזיקה כמה מכוניות יש אולי חניה פרטית אחת, בדרך כלל גם זה לא.

איפה אנחנו אמורים להטעין את הרכבים החשמלים?

לפעמים אני רואה רנו בטר פלייס חונה ברחוב ואני בטוח שהוא תקוע.

עכשיו שיורדים מחירי הדלק, הרבה יותר זול להחזיק מכונית בנזין.

למה שמישהו ירצה מכונית חשמלית עם טווח קצר?

אתה יכול להגיע לאילת מחיפה עם קיה פיקנטו, עם מכונית חשמלית זה כמה ימי נסיעה עם כל העצירות להטענה

• מעניין 1

אייל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אגב יש גם את שאלת האמינות... בינתיים רכבים חשמליים לא הוכיחו את עצמם אל מול ההבטחות ואין רקורד של כמות גדולה של רכבים חשמליים שהוכיחו את עצמם כאמינים לשתי הכלי הרכב החשמליים ששווקו בארץ הכי הרבה היו תקלות יקרות מאוד לתיקון.

רנו פלואנס - סוללות מתות עלות החלפת סוללה לפי מה שאני זוכר כחצי מעלות הרכב עצמו כחדש
אופנועי זירו - כנ"ל אותו סיפור.

רכבים חשמליים כרגע זאת נישה מאוד מצומצמת שמתאימה לפלח שוק מאוד קטן (בעלי בתים פרטיים \ חניות שלא נוסעים הרבה ומוכנים להסתכן בירידת ערך\תקלות בשביל להיות הראשונים)

• מעניין 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 23 שעות, wildlands2019 כתב:

אתה יודע שהרבה אזרחים גרים בשכירות או בדירה ולא בבית פרטי, כך שאין להם איפה להתקין עמדת טעינה ואין להם היכן להטעין את הרכב, זה ממש לא שימושי,

יש לי שכנים עם וולוו פלאג אין כלשהי, אז היא חונה ברחוב, והם מושכים אליה כל פעם כבל מהבית על המדרכה.

• רעיון גרוע 1
  • מעניין 1

ZX 94 > קסנטיה 97 > לנסר 2007 > מונדאו 2007 > קורולה 2013 > קורולה 2015 > איוניק 2018 > סיוויק 2002 > מזדה3 2018

Everybody in the galaxy tries to take over the galaxy. The trick is to be left alone by whoever succeeds

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בחיפה יש הרבה מקומות עם מצוקת חניה שמחנים את הרכב רחוב סמוך או אפילו 2, עם כל הרצון לקדם טכנולוגיות, זה לא פתרון הולם, בטח לא לרוב אזרחי חיפה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1451 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...