Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

סיקורכב2 – מפגר טורבו עם מגדש – או קניתי 5 DS שנת 2014

lanosforce

פוסטים מומלצים

צנרת הפליטה - לפחות שני הפתחים האלו הם עיצוביים בלבד - אין לי מושג אם יש שם גם אגזוז מפוצל או לא את זה טרם בדקתי אבל הפתחים עיצוב. 

אני לא חושב שהתהפכה לי שום רשימה - אני חושב שקניתי משהו בצורה סמי-אימפולסיבית הפעם - הרכב הזה מדבר גם ללב שלי וגם לראש (אחרי הדודג' בטוח שגם לראש) בידיעה שיש סבירות לתקלת שרשרת. 

לגבי המולטימדיה שהסינים מוכרים לרכב הזה - נכון, היא מתאימה לרכב הזה אבל היא לא עונה לי על הדרישות לאודיו. 

הבעיה העיקרית שם זה שהמסך נפרד מיחידת ה1 DIN וגם שחיישני הרוורס המקוריים שעובדים פשוט נהדר משורשרים למסך הזה ואני אצטרך להתגבר על שני המכשולים האלו ויש לי כבר פתרון לזה + אני מתכוון להוסיף עוד מספר טכנולוגיות אודיו ברכב אבל הדגש שלי הוא שהפעם אני רוצה שכל הדברים יעבדו בנגיעה תוך כדי הקפדה על סיגנל היי-אנד וזה לא פשוט בפני עצמו עוד לפני שלוקחים בחשבון את התסבוכת של הקרוקומבוש, אבל אפשרי. 

B4 2010 - ANY-PHONE + MOSCONI AMAS2 + Audsion BitOne + Voce5.1K FullDA + MASSIVEBX4 +HatL1 + Morel CDM880 + Morel Hybrid602 + Micca COVO-S + Audison TH10 + Pioneer TS-X150

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה נאמר מתוך הערצה😉. אני מחזק את הבחירות הלא שגרתיות שלך (הניטרו, ועכשיו זה), זה מוסיף צבע לפורום ולכבישים. 

גם אני משתדל לבחור לעצמי רכבים מעניינים מתוך השממה המוטורית שיש בארצינו. אבל אישית, הייתי משתפן לקנות אחת כזו לעצמי מסיבות ברורות.

• אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 2 שעות, אייל כתב:

יש לי כיוון מושבים חשמלי ואני לא רואה בזה שום יתרון ... רק עוד משהו שיכול להתקלקל.

קשה לי להאמין ש"עוד משהו שיכול להתקלקל" מטריד רוכש של DS5 משומשת 🤣

• מצחיק 5

Ford Fiesta 2014- Manual 1.25

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אפרופו רק כדי שוב להדגיש - היא לא נועלת יותר את הפארווד שאיתם נרכשה - רביעיית הנקוק. 

תמיד יש חששות מבעלות על מכונה - גם הסובארו שעד עכשיו שתי התקלות בה - מכסי שסתומים שהוחלפו ומנוע מצבים של המזגן שכבר גוסס - אמנם מראה אמינות כמעט מושלמת לרכב בן 10 אבל מצד שני חלק מהטיפולים בה עלו הון קטן. אני מתחיל לשאול את עצמי אם אמינות במסווה של מחירון גבוה היא הטעיה מכוונת שתופסת השקפת העולם העיקרית של שוק הרכב. כנראה שכן. 

B4 2010 - ANY-PHONE + MOSCONI AMAS2 + Audsion BitOne + Voce5.1K FullDA + MASSIVEBX4 +HatL1 + Morel CDM880 + Morel Hybrid602 + Micca COVO-S + Audison TH10 + Pioneer TS-X150

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כן ולא.

יש דברים שהם שחור-לבן (ע"ע פוקוס רובוטיות ואס-מקס רובוטיות, סתם דוגמאות שאני מכיר מקרוב) ויש דברים שמצטברים באופן ססטיסטי - ע"ע מגאן ישנות. ויש סובארו B4, עם אמינות שהיא באמת, אבל באמת בטופ, אבסולוטית.

בין לבין יש הרבה בלבול.

בכל הקשור לחששות ופחדים ו"מה יהיה" - בהקשר הצר של חובבי רכב זה פשוט שטויות. יש פה בפורום גרעין מוצק של אנשים שקונים רכב מהנה או מיוחד ומוכנים לשאת את המחיר של התקלות, הן מבחינת מחיר והן מבחינת זמן. זה התחביב שלנו ואנחנו מוכנים לשלם עליו.

• אהבתי 1
  • רעיון טוב! 1

אוכל את הכובע שהגיש לי avergel ומודה קבל עם ועדה שלפעמים מחשבים של אסוס מחזיקים מעמד אפילו מעל לשנה שלמה - אם נזכרים לעדכן את ה-bios.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קודם כל, תתחדש! בסה"כ נשמע שאתה מרוצה וזה מה שחשוב.

במחשבה קצת פחות אימפולסיבית, C5 אקסקלוסיב היתה אמנם פחות "פרימיום", אבל נוחה משמעותית, עם מושבים חשמליים עם זכרונות וכנראה גם זולה יותר. אבל בלי אפקט ה"מה זה לעזאזל" למי שזה חשוב לו.

• אהבתי 1

For I am a bear of very little brain, and long words bother me

לפני 25 דקות, m3x7r3m3 כתב:

אני מסכים איתך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ואתה כנראה צודק לגמרי אבל אני חיפשתי להחליף את הדודג' במשהו שיהיה "פנינה מוטורית" במובן מסויים או מובנים מסויימים. 

למשל - לפני מספר חודשים כשהלכתי לקרסו טרייד אין להתעניין בטווינגו חדשה - אנשים יכולים לצחוק מכאן ועד טימבקטו אבל זו בסופו של דבר פנינה מוטורית - מנוע אחורי, עיצוב צעיר ועל זה תוסיף רכב חדש באחריות מלאה עדיין - זו היתה יכולה להיות עסקה טובה בשביל משהו שבסה"כ ישנע אותי לרכבת או לעבודה. 

או וולבו T5 עם מנוע חמישה צלינדרים - זה גם סוג של פנינה כי אין הרבה כאלו וב2014 הם הפסיקו לייצר אז גם. 

אפילו הסובארו שהיא אמנם לא פנינה מוטורית אבל היא כן רכב נישה עם שילוב של מנוע בוקסר והנעה כפולה - אתה תמצא רק עוד יצרן אחד בעולם שעושה את זה והעלויות האלו לא נגישות בארץ בעבורי (טוב האמת היתה שם קאיין שנת 2008 שתכלס היה נראה שצריכה ריפוד גג מחדש באיזה 80K שקלים - חייב להודות שגירדתי את הראש כמה פעמים במחשבה על האם להעז? - לא היו לי גוואבוס מספיק גדולים בשביל זה - אולי חבל? ) 

פעם גם ראיתי שם A8 שנת 2008 למכירה גם ב80K שקלים - מנוע V10 וגם אם היתה לה את המחלה בגיר יש לי חבר בעבודה שמכיר ויודע בדיוק איך לטפל בזה - אבל גם - זה היה בשלב מוקדם מידי אחרת היום כנראה היתם רואים שרשור על A8 ולאנוס אחד מאוד מפוחד, כמהין אחד! 

ומה שחיפשתי היה - ואת זה אני אומר באמת - רכב שיקח אותי לעבודה ויחזיר אותי וגם יהיה לו ערך מוסף - אבל יחסית שפוי אם אפשר. 

ואז פגשו עיני בקרוקומבוש (מי שלא יודע מה זה - ראו ערך קינוח צרפתי, מאסטר שף) ותשמע זו לא C5 

יצא שהערך המוסף הוא - סטייל! 

• אהבתי 3
  • מעניין 1

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

רק לפני כשעה ראיתי את השרשור וקראתי את כולו.

כרגיל בחרת רכב מעניין ולא שגרתי. 

עדיין לא גיבשתי את התשובה לשאלה אם הייתי קונה סיטרואן לעצמי או לא, אבל בבחירה בינה לרכבים הנפוצים בשוק- חד משמעית כן. 

נראית טוב חיצונית ומאוד מיוחדת פנימית. מעניין להרגיש אחת כזו.

• אהבתי 1

מתכלה מתחת לכיסוי:

🚗 .Alfa 147 2.0 Manual With B12 Pro- Kit+ Eibach Antiroll kit+ EBC Yellowstuff brakes kit+ 17" GT wheels with Toyo R888R+ Red leather seats|

המחליפה: Alfa 159 TB

עם חלונות חשמל ונעילה מרכזית.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 5 שעות, lanosforce כתב:

אפרופו רק כדי שוב להדגיש - היא לא נועלת יותר את הפארווד שאיתם נרכשה - רביעיית הנקוק. 

תמיד יש חששות מבעלות על מכונה - גם הסובארו שעד עכשיו שתי התקלות בה - מכסי שסתומים שהוחלפו ומנוע מצבים של המזגן שכבר גוסס - אמנם מראה אמינות כמעט מושלמת לרכב בן 10 אבל מצד שני חלק מהטיפולים בה עלו הון קטן. אני מתחיל לשאול את עצמי אם אמינות במסווה של מחירון גבוה היא הטעיה מכוונת שתופסת השקפת העולם העיקרית של שוק הרכב. כנראה שכן. 

חוץ מטיימינג שאם מוותרים על המורשה עולה סכום סביר,מה עוד עלה לך הרבה?

אמנם מכרנו את שלנו כשהיא הייתה בת 8 עם 200,000 ק"מ,אבל חוץ ממנוע חלון נהג לא היו תקלות בכלל.

לפני שחשבת על הדודג' עלתה אינפינטי על הפרק,לאן היא נעלמה מהתחשיב?

תתחדש על האוטו!

המושבים נראים נוחים בטירוף,והאינטריור כרגיל מוזר.

• אהבתי 1

Ford Fiesta 2014- Manual 1.25

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

טוב אז יהיה כאן פוסט תחזוקה ראשון עוד לפני שאני מגיע בכלל לסקירת נהיגה ברכב 🤣

החלפת פילטר מזגן 

מה עבר להם בראש?!? מהנדסים בצרפת כנראה מאוד מסוכסכים עם המכונאים במוסכים, אחרת אין לי הסבר לדבר הזה. 

שימו לב לסרטון הבא ממנו למדתי מה אני אמור לעשות - 

וובכן זה נראה קל רק שמהסטרון הזה לא ממש מבינים שהמיכל הזה שהוא פירק לא יושב במאוזן לקרקע אלא במאונך וזהו החלק התחתון והפנימי של תא הכפפות! 

בסובארו - אתם מפרקים את דלת תא הכפפות, מסירים מגשון קטן ובום יש לכם גישה לפילטר שיוצא במכה אחת. פירוק תא הכפפות הוא סה"כ שני קליפסים שנמשכים ממש בקלות ואח"כ משיכה החוצה של הדלת.

כלים נדרשים - זוג ידיים. 

בדודג' - אתם מסירים את פילטר המזגן והופס! יש לכם גישה לתא כפפות! 😀

טוב נהיה רציניים לרגע - מושכים קליפס פלסטי אחד מד ימין - הדלת נפתחת עד הסוף, מחליקים ימינה ומושכים והופס יש גישה למכסה הפילטר - פילטר שני חלקים אבל ממש קל להוציא ולהכניס. 

כלים נדרשים - זוג ידיים.

אבל חובבי הבאגטים האלה פשוט היו חייבים לסבך את זה ככה שאני צריך עכשיו כירופרקט ופרוקטולג לגב שלי! 

כלים נדרשים - 

זוג ידיים

חולצי מהדקי ניילון (או מברג שטוח או ציפורניים) 

מברג טורקס לא יודע בדיוק איזו מידה

בוקסה 10 

ספר תפילין וסידור 

ברכת הגומל

פרוקטולוג וכירורג מומחה

קודם כל מפרקים את המגש התחתון - שני מהדקי ניילון (ממש קל) 

ואז פותחים שלושה קליפסים (לא כזה חביב בפעם הראשונה להבין איפה הם באמת) 

ואז מסירים מנורת תאורה לרגלי הנוסע שהיא יותר לוהטת מהשמש. 

ואז מסירים בורג מתוך החלק העמוק של תא הכפפות 

ואז מסירים צינור שמנתב אוויר לכוון הרגליים שלא ממש ישב שם כמו שצריך וגם לא ממש חזר למקום כמו שצריך (פעם הבאה אני פשוט מעיף אותו לאלף עזעזל כי הוא ירקשקש לי ברגע שיהיה ברכב סאב וופר) 

ואז דרך תא הכפפות מקבלים הצצה למיקום דלת הפילטר

ואז לקסיקון של קללות

ואז בסוף בתנוחת ביסלי גריל מתחנן על חייו מסירים את דלת הפילטר 

ואז מנסים להבין איך לעזעזל מושכים את שני הפילטרים החוצה וזה היה פילטר פחמי בפנים המניאק יותר קשיח מהרגיל. 

ואז הולכים מכות עם הפילטר החדש במשך כמה דקות עד שהראשון נופל פנימה למכות שלו 

ואז הולכים מכות פאקינג רבע שעה בקל עם הפילטר העליון עד שאתם מבינים שצריך לצבוט אותו בקצה כך שיתעגל ויעלה מעל הפילטר התחתון תוך כדי שאתם שולחים יד מלמטה ללוות אותו במסעו האחרון אל תוך לוע הקרוקומבוש 

ואז צריך לסגור את הכל - להחזיר את מכסה הפילטר למקום שהיה קל באופן מפתיע בסגירתו לעומת הנסיון לפתוח אותו!

ואז מרכיבים את התא הפנימי של תא הכפפות חזרה ואז הולכים שוב מכות עם הצינור ופשוט מאלתרים איכשהו שהוא ישב על המגש התחתון שהרגע הרכבתם אליו חזרה את המנורה. 

תופסים את שלושת הקליפסים ומחזירים את שני מהדקי הניילון. 

אומרים ברכת הגומל והולכים לאשפוז במרפאת גב! 

וכמה תמונות להנאתכם - שימו לב לשלושת הסאנרופים - לשני תאי האכסון למשקפי שמש גם לנהג וגם לנוסע, יש שם בדרך כל מיני מנורות תאורה לנוסעים וגם וויי תליה מעוצבים וכך הלאה. ובכלל למראה הסטאר טרופר של כל בליל המוזרות הנפלאה הזו. 

ומחזיק המפתחות שבאמת לא יאכזב אף רכב פרימיום וגם רכבי יוקרה. 

אני מת. 

20200403_171730.jpg

20200403_171734.jpg

20200403_171753.jpg

20200403_172003.jpg

20200403_172301.jpg

20200403_175304.jpg

20200403_175319.jpg

20200403_192730.jpg

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כבר יומיים אני קורא את השרשור ומחייך. עולה בי זיכרון של המפגש שלי עם DS 3 שלי. באותו הרגע אמרתי לעצמי: לא מעניין אותי איך הדבר הזה נוסע, לא מעניין אותי כמה תקלות יהיו לי. אני רוצה את הבן זונה אצלי בחניון! גם אם הוא יהיה פסל סביבתי, אני רוצה אותו.
כך היה. לצערי היום אני כמעט ולא נוסע עליו, אבל כל פעם שאני עולה על ההגה שלו אני מחייך ונזכר למה אני כל כך אוהב את הממזר הזה.
תתחדש יקירי. אני מאחל לך אותם חיוכים שאני מחייך כבר כמעט 5 שנים. השד לא נורא עם שגרת אחזקה מסוימת. יש את השטיקים, אבל הם סבירים לחלוטין. 49731681430bde47bf1fc15e6b7b235a.jpg

• מעניין 1
  • רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 10 שעות, רועי5 כתב:

לא מתחבר לתלונות על העדר חשמל במושבים, לא רק באוטו הזה, בכלל. מדובר בפינוק מיותר שהופך מלאכה די קלה ובמיוחד מהירה כשהיא מתבצעת ידנית, להמתנה מעצבנת עד שהחשמל יעשה את העבודה והוא תמיד יעשה את זה לאט יותר. היה לי דבר כזה  ברכבים שכורים בחו"ל ויותר מפעם אחת, זוכר רק את הקללות על האיטיות ואת הצורך התמידי לתקן גם במצבים הקבועים מראש. בקיצור מיותר.

אני מבין מאיפה אתה בא כל עוד אין זכרון, ברגע שיש זכרון למושבים כל מה שכתבת די נזרק מהחלון - כשאני נכנס לרכב והוא מקונפג עבורי בדיוק כל פעם מחדש, לא משנה מי נהג לפני כן? סופר נוח. כשאשתי נכנסת לרכב והכל משתנה עבורה מיד? גם כן. לאנשים גדולים יותר, האפשרות של המושב שנע לאחור עבור הקלה בכניסה ויציאה זה גם יתרון.

בלי שמירת מושבים, אני מסכים שזה מנגנון לא חשוב במיוחד, ולעתים אף מעיק.

• אהבתי 2

“Never wrestle with a pig - you'll both get dirty, but the pig likes it"

Model 3 P | Atom 3 | Palisade Calligraphy | Sportster Iron 883 | Monster 1200

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתאריך 2.4.2020 בשעה 06:03, סולל הדרך כתב:

אקסקיוז מיי פרנצ'....

אתה חולה נפש! (אבל משעשע)
תתחדש, נחזיק לך אצבעות שלא תעוף לך איזה בוכנה דרך הגג שמש.

עוד לא שמת לב שזה קטן עליו ? :-)

הבן אדם קנה את הניטרו לפני שנה וחצי ב 44K שח.

קיבל עכשיו מחירון 20K ש"ח והיה מאושר עד הגג.

בדרך הוציא אלפי שקלים על תוספות + יישור קו + תקלות קטנות\גדולות  (מנגנוני חלון, קפיצי הגבהה, צמיגים, פן קלאץ', נגד מהירויות, החלפות שמנים וכו' וכו' וכו') ואתה חושב שאם תעוף לו בוכנה או ילך מנוע זה קריטי ?
רק בדצמבר האחרון שם צמיגים ב 2400 שח, טסט 1500, במוסך השאיר עוד 4500 ש"ח וזה לפני שדיברנו על דברים אחרים... הערכתי שנשפכו פה 15-20K ש"ח מעבר ל 44K ש"ח של ההתחלה.

לדעתי - שרשרת פה, ניקוי פיח שם, בוכנה... לא יזיז לו. הוא מוכן לשלם בשביל להגשים את החלום המוטורי שנמצא כרגע בחניה שלו.

מכל מה שנכתב פה עד עכשיו, אני שם לב יותר לניואנסים ולא רק למה שכתוב באופן שטחי;
אני שמתי לב שהבעיה היא לא בהכרח תקציבית אלא יותר פסיכולוגית.

רק מקריאת הפוסט הקודם שהכשילו אותו בטסט בטעות (על עניין אישור ההגבהה) - האיש היה בסטרס לא נורמלי עד כדי כך שלרגע ממש דאגתי. פעם היינו שכנים שבניין אחד מפריד ביננו - אז יכולתי להגיע אליו ברגל לתת לו שתי סתירות ולאפס אותו... עכשיו אני לא יכול - אנחנו עדיין שכנים אבל אם אני רוצה להגיע אליו אני צריך להניע את האוטו ;-) ואין לי כח עכשיו (למרות שזה מפתה: ליטר בנזין ב 4.89 שח זה משהו שעוד נתגעגע אליו... תודה לך COVID19).

ועוד עיצה: עם כל החיבה שלי לתחזוקת רכב ברמה הכי גבוהה שיש, אם אתה יודע על עצמך שאתה מחליף חלומות מוטוריים כל שנה עד שנה וחצי, כדאי לעשות חשבון מראש מה יותר חשוב לך (תחזוקה או שיפורים) ובהתאם לכך למתן או לאזן את התקציב בין שני הדברים.
כשהייתה לי רנו קנגו, יום בהיר אחד כשל הטיימינג בנסיעה ובפירוק ראש היה סדק והיה צריך להחליף ראש (אין להשיג בפירוקיות). האלטרנטיבה היתה סיני או ספרדי. שמתי סיני ומכרתי את האוטו לאחר כמה חודשים (אני לא אתפלא אם במקומי Lanosforce עוד היה משלם אקסטרה על הספרדי ואז מוכר)... לפעמים צריך לעשות את החישוב הכלכלי הקר.

נ.ב. שכנוס: אני רוצה סיבוב על האוטו (אחרי ה COVID19) - בתקווה שתחזיק אותו עד שה COVID19 תעבור ;-) 

איציק

• אהבתי 1
  • מעניין 1
  • רעיון טוב! 1

Peugeot 3008 MY18 1.6HDi 120Hp Automatic
   Citroen Berlingo XTR MY17
 1.6
HDi 100Hp Automatic
Citroen C4 MY07 2.0 143Hp Automatic

eפ.מצולמים אחרונים: הח' שסתום ספיקה למדחס מזגן, טיימינג למנוע 2.0 EW10J4 ב 307, הח' COM2000 ברכבי PSA , הח' שמן AL4, הח' שסתומים AL4

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...