Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

לפעילות מיסיונרית, ג'ון 3:16

locomotive
שימו לב! השרשור הזה בן 1362 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

כתבת שגיל האדם הראשון הוא קצת פחות מ 6000 שנים. אבל כבר נמצאו עצמות עתיקות בהרבה...

זה למשל קונפלקיט בין התורה לבין המדע.

איך זה מסתדר?

5780 שנים, כן. לגבי הקונפילקט ישנם מספר ביאורים שניתן לעמוד עליהם על פי התורה והמדרש,

האחד הוא ע"פ המדרש הקב"ה בנה והחריב 1000 עולמות לפני העולם הזה.

השני הוא שגם המבול המפורסם גרם לממצאים להראות ישנים יותר ממה שהם באמת, כלומר היו תהליכים מואצים.

לגבי שאלתך השניה בהקשר של נשמת אדם ובעלי חיים:

לכל בעל חיים (וגם לצומח ודומם) יש נפש(ברמה כזו או אחרת) ויותר מכך, התורה מגוננת ביתר שאת על בעלי החיים

לכן כשאדם מהלך בטבע ועל האדמה מזכירים ואומרים לו "יתוש קדמך",

האדם קיבל לרשותו את העולם ואת הבחירה כיצד לשמור עליו. לצערי אנחנו חיים במציאות לא טובה בה אנו רואים צער בעלי חיים בכל מקום ובמיוחד בתעשיית המזון הן בגידול בעלי החיים והן בשחיטתן לצורך מאכל והכל עם חותמות של רבנות ומשגיחי כשרות שעוצמים עיניים למען בצע כסף.

שום בשר שנמצא על מדפי הסופר אינו כשר למאכל בין אם רשום עליו בד"צ, בית יוסף,מחפוד או מחמוד.

בעל החיים נברא ע"י הקב"ה עם נפש חיה והוא פועל ע"פ אינסטינקטים.

האדם ניחן בנשמה:"ויצר ה' את האדם עפר מהאדמה ויפח באפו נשמת חיים"

כלומר, האדם עשוי מחומרי האדמה, לאדם שנולד יש 3 שותפים - הוריו והקב"ה

הוריו מספקים את הגוף הגשמי והקב"ה את נשמתו. כשאדם מת גופו נטמן באדמה ונשמתו חוזרת אלוה.

"הסיכוי להופעת חיים מחומר דומם קטן מהסיכוי שסופת טורנדו שתעבור בערמת גורטאות תביא ליצירתו של בואינג 747 מחומרי הגלם שבמקום"

רוברט שפירו 1986 .

רבי עקיבא:

"כשם שהבית מודיע על הבנאי, והבגד מודיע עלהאורג והדלת על הנגר ,כך העולם מודיע על הקב"ה שהוא בראו"

נ.ב:

אני רואה שהדיון התפצל לכל מיני נושאים כמו חיים מחוץ לכדוה"א, לוחות שנה וכד'.

כרגע אני עומד עדיין על הנושא הבסיסי שהוא האלוקות בעולם.

מספיק לי שדבריי יגיעו לאוזן כלשהי ואפילו אחת ויגרמו למישהו מעט מחשבה... מבחינתי זיכוי הרבים.

עריכה אחרונה על ידי locomotive

Gn'f'R

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני שאלתי לגבי עמדתך. לא עמדת התורה.

מדען יגיד לך, אני עובד עם משוואות התנועה של ניוטון. הם חוזות במדויק תנועות גופים (כל עוד לא מתקרבים למהירות האור).

למרות זאת, אומר המדען, אם תביא לי דוגמא שסותרת ולא מצייתת לחוקי התנועה של ניוטון - אני אסכים איתך שהתורה שלו שגויה.

יש גם מספר הסברים מדעיים על היווצרות החיים, התחום נקרא אביוגנזה. הנה לינק, ועוד אחד.

ולגבי מה שהבאת על החיסון, אני פשוט לא מצליח לקרוא מה כתוב שם. אפשר לינק?

בס"ד

לגבי האביוגנזה, ממה שקראתי מדובר בהשערות בלבד ולא במשהו מוכח, נכון להיום, המדע אינו מסוגל לייצר תא חי בודד יש מאין.

לגבי הלינק:

https://www.hidabroot.org/article/1287

עוד שאלה למחשבה, לגבי תיארוך(מילה נכונה?) של עצמים שונים, המדע משתמש בבדיקה שנקראת פחמן 14, לפי קצב התפרקות החומר, ישנה אפשרות לתארך עצמים עתיקים.

השאלה שלי היא כזאת:

מה אם קצב ההתפרקות של הפחמן אינו קבוע במהלך כל השנים?

לדוגמא: תינוק, מינקות ועד גיל הבגרות (18 לדוגמא) הוא גודל בגובה פי 4.5 לערך ובמשקל פי 30 בממוצע, זאת אומרת שאם הגרף היה ממשיך לפי אותו קצב הגדילה בגיל 36 האדם היה ממשיך לצמוח לגובה 8 מטר לערך ולשקול 270 ק"ג ולמה הבאתי את הדוגמא הנ"ל, המדע אינו יכול לספק תשובה, האם קצב ההתפרקות של פחמן 14 הינו קבוע חאורך כל חיי החומר.

גם בבדיקה זו שתלויה בעוד נתונים ישנם כל מיני הנחות מדעיות ש-לך תדע אם הם מדוייקות או שיופרכו בעתיד.

דבר שלישי: גם תיארוך של עצמים בני מליוני ומאות מליוני שנים, נמדד לפי תהליכים שקורים היום בפועל ולא לפי מה שהיה באותה תקופה.

התפרצות געשית לדוגמא, יכולה להשפיע על הבדיקה ולתארך מאובן במליוני שנים ובעצם יכול להיות שמדובר במאות בלבד.

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

אני קם כל בוקר בשביל הילדים, בלעדיהם הייתי קם בצהריים...:lol:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בס"ד

מי אמר שדובר על כלבת?, כלבים יכולים להעביר גם מחלות אחרות.

זה מה שהיה כתוב בדף שהבאת.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

דרך אגב, אותם ולוקו, הפוסטים שלכם טיפוסיים לרבנות: ממציאים תירוצים עקומים במקום להבין שמה שפשוט פשוט והתער של אוקאם מוכחי עצמו כל פעם מחדש. ודרך אגב, לוקו, אני לא יודע מיהו אותו רוברט שפירו, אבל יש כא עניין מאוד לא אינטואיטיבי: הדבר הזה שנוצר למרות הסתברות התחלתית נמוכה מאד נוצר פעם אחת. זה בדיוק כמו הזכיה בלוטו: ההסתברות של אדם אחד לזכות נמוכה, אבל מי שזכה מקבל 100%, הוא רואה אותו אחרי הזכיה.

בכלל ממה שאני רואה הדת מהווה בעיקר אמצעי שליטה בהמונים. סיפורי ניסים ואיומים בעונש שמפחידים את הנבערים כדי לשלוט בהם פוליטית וכלכלית. וגם היום, ברי לי שהתנהלות הרבנות לגבי הגבלת מצעי התקשורת נובעת מדבר אחד - חשש שצאן מרעיתם תראה משהו שונה ותפסיק להצביע עבורם ולתרום להם, והם ישארו ללא כוח.

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אחח ספריאל,

קודם כל אני מודה לך על המחמאה "נבער".

בהחלט מרנין, וגם מאוד מכבד את השיח והדיון וכמובן

שגם אותך כאדם מבוגר ומכובד.

עריכה אחרונה על ידי locomotive

Gn'f'R

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כמובן שאני מדבר על ימים אחרים, שבהם השכלה לא היתה נחלת הכלל.

גם כיום החינוך החרדי בהחלט מייצר אנשים נבערים.

עריכה אחרונה על ידי sperial

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ומה הקשר בדיוק כרגע לנושא?

סיימתי 12 שנות לימוד במגמה עיונית עם 5 יחידות מתמטיקה ואנגלית.

יש לי BA בניהול ובקרה תעשייתית ועוד 3 תעודות מקצוע שהוצאתי במהלך השנים.

גדלתי 34 שנים בחילון שבחילון.

אתה רוצה להסיט את הדיון ולדבר על התרומה של החרדים לחברה? רוצה לדבר קצת על שנאת חינם? אין בעיה. שדר.

Gn'f'R

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

והיום איבדת את הביטחון העצמי ואתה נתלה בכל מיני אמונות לא מבוססות.

מבחינתי המונח "להתחזק" הוא בעצם "להחלש" לאבד את האמון ביכולותיך ולהתלות באחרים (רבי, כומור וכו') ובגורמים לא מציאותיים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מצד שני אני מכבד את הבריות (גם בעולם הוירטואלי) ואת דעותיהם למרות שאיני מסכים איתם ואיני קורא להם נבערים, אלא עונה בסבלנות ובאורך רוח.

Gn'f'R

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם כך, בבקשה קרא שוב את שכתבתי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

רגע, כל העניין באמונה זה שאתה מאמין למרות שאין לך הוכחה. לא? אחרת מה אמונה בזה? זאת ידיעה.

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון
בס"ד

מה אם קצב ההתפרקות של הפחמן אינו קבוע במהלך כל השנים?

לדוגמא: תינוק, מינקות ועד גיל הבגרות (18 לדוגמא) הוא גודל בגובה פי 4.5 לערך ובמשקל פי 30 בממוצע, זאת אומרת שאם הגרף היה ממשיך לפי אותו קצב הגדילה בגיל 36 האדם היה ממשיך לצמוח לגובה 8 מטר לערך ולשקול 270 ק"ג ולמה הבאתי את הדוגמא הנ"ל, המדע אינו יכול לספק תשובה, האם קצב ההתפרקות של פחמן 14 הינו קבוע חאורך כל חיי החומר.

כמו שאתה יודע מהדוגמה שלך של התינוק כי ראית תינוק וראית אדם בוגר ואתה יודע מה קצב הגידול בכל שנה ושנה, ואתה יודע מתצפיות שהקצב לא לינארי, ככה המדע יודע שזמן מחצית החיים של פחמן (או של כל חומר אחר בטבע) הוא קבוע, ועדיין לא נמצא חומר שלא מתנהג ככה (ותסכים איתי שכבר תיארכו חומרים מתקופות שונות ומשונות, שקול לתינוק ולאדם הבוגר שהבאת בדוגמה).

זה היופי בפיזיקה, היא לרוב די עקבית*

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רותם, התעלמת מהחיסון ועברת לתיארוך על פי פחמן 14?

המתחיל במצווה אומרים לו גמור.

המקור שלך מביא ספר שנכתב לפני שנולד לואי פסטר, וטוען שבאותו הספר יש עדויות על רעיונות שפסטר קיבל מרופא יהודי. כלומר, הספר גם חזה את העתיד?

ואיפה העדויות לחיסון? כמה אנשים ניצלו ממחלות על ידי כך שאכלו כבד של כלב? ואם זה כזה מוצלח, איך זה לא התקבע כפרקטיקה נפוצה?

מבטיח שאחרי זה נעבור לפחמן 14 ותקבל הוכחות מדעיות מקיר לקיר לאמינות השיטה.

להשכרה: חתימה בפורום הרכב המוביל בישראל!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שלום,

לי אין בעיה עם אבולציה, אני מאמין באבולוציה, אבל לא באבולוציה שמיצור x יתפתח יצור @, אני מקבל אבולוציה שאדם/בע"ח קיבל סל כלים לחיות בעולם הזה, ולשנות צבע עורו בהתאם למקום הוא חי בו או צבע עיניו וכו'.

וָאֱהִי עֹמֵד עַל־חוֹל הַיָּם וָאֵרֶא חַיָּה עֹלָה מִן־הַיָּם וְלָהּ עֶשֶׂר קְרָנַיִם וְשִׁבְעָה רָאשִׁים

מה האבולוציה של זה?

יש צורך רק בחמש אצבעות כדי לנהל את הגלקסיה, ורק בשלוש־עשרה אצבעות על מנת לשלוט ביקום. -- דוד אבידן

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...