Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

פוסט פריקה על השירות בעסקים בארץ... כי נמאס!

Big_White
שימו לב! השרשור הזה בן 1666 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

ברור לכל בר-דעת שסגירת השאלטר על המזומן בתואנה של חיסול שוק שחור (לא קונה את הלוקש הזה)

מסתדרת מצוין עם הידוק הפיקוח והמעקב על התושבים.

מי שלא רואה את זה, חי בעולם דימיוני שבו ההסתדרות מנצחת, וכולם מסתובבים עם פנקס אדום.

אה, רגע, זה ספריאל, מבחינתו ההסתדרות זה דבר מוצלח וחבל שנגמר. :roll:

מה שכן, לא נראה לי שאפשר לעשות נגד זה משהו. הידוק המעקב של השלטונות אחר האזרחים

רק מתחדד בשקט בשקט בכל העולם. אנחנו כבר בסיר והמים מתחממים אט-אט בלי שנרגיש.

אוכל את הכובע שהגיש לי avergel ומודה קבל עם ועדה שלפעמים מחשבים של אסוס מחזיקים מעמד אפילו מעל לשנה שלמה - אם נזכרים לעדכן את ה-bios.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 128
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

טוב מאוד.

אני בעד שיהיה social score כמו שעושים עכשיו בסין.

מי שציון שלו נופל מתחת לרף מסוים אין חו"ל, אין הלוואות, אין רישיון נהיגה, אין לימודים באוניברסיטה, אין נסיעות ברכבת, אין אינטרנט מהיר.

שב בפינה ותקלף בננות עד שתלמד להתנהג בצורה חברתית.

עריכה אחרונה על ידי ChemGuy85
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מבחינת תשלום אתה משלם לבית מרקחת. לא ידוע לבנק על מה. אולי פסיכיאטריות, אולי טחורים, אולי שפשפת, אולי חום.

מי שכן יודע על מה שילמת... קופת החולים וכול השאר, כי המרשם דיגיטלי. אז כבר יודעים.

זה שאתה עושה קניות לא מעניין אף אחד, אפשר גם לנחש את זה, זה לא סוד. אלא אם כן אתה נוסע לאיזה סופר ממש רחוק מבית - אפשר גם לנחש איפה אתה קונה.

אם זאת הפרטיות שאתם חוששים עליה....

לגבי הדביט, לא פתחתי חשבון בנק כבר המון שנים (סניף יחסית בסדר ודי קרוב לבית, לא רואה סיבה) אבל ממה שזכור לי אפשר לקבל כרטיס דביט בלי בעיה, כי אין סיכון בשביל הבנק.

אווו בועת הייטק פייסבוק. כרטיס דביט, זה כול מה שאמרתי.

SlowRide כתב:
עם השאלה הזו אתה צריך לפנות לפורום מתאבדים, הבעיה ששם לא תקבל עצות מאנשים עם ניסיון.
Pika007 כתב:
זה כל כך תמים שאני על סף לעניין אותך באופציות למסחר בפורקס.
לפני 1 דקה, יבגניפ כתב:

אני לא פסיכולוג, אבל קראתי את כל הספרים של ג'ורדן פיטרסון חוץ מהאחרון שיצא.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מרק - אמא שלי בת 90. היא מחזיקה את הכסף בבנק. לא בגרב ולא מתחת לבלטות. היא משלמת בכרטיס אשראי. היא מתכתבת עם הקרובים בחו"ל, חלקם נושקים לגיל 100, באימייל ומדברת אתם בסקייפ. היא מדברת אתי בסמארטפון, כולל העברת הודעות ותמונות בוואטסאפ. אז נכון שפה ושם היא צריכה עזרה באיזו פעולה, אבל גם אם היא הולכת לקופ"ח או לבנק היא צריכה ליווי, ולא בגלל חוסר יכולת קוגניטיבית אלא כיוון שהרגליים כבר לא סוחבות כמו פעם.

נכון שיש בעלי חשבון מוגבל שאינם יכולים לקבל כרטיס אשראי או צ'קים. אבל ההגבלה אינה על הנייר או על הפלסטיק, אלא על האפשרות לתשלום עתידי, מה שנקרא בעברית אשראי. אין להם שום בעיה להשתמש בכרטיס דביט ולחייב את חשבון הבנק באופן מיידי. ואני רוצה להזכיר לך שגם משיכת מזומן (שומו שמיים, בכספומט, לא בדלפק) עולה כמה פרוטות. ובניגוד למזומן, הכסף בבנק לא הולך לאיבוד אם כרטיס החיוב או האשראי אובד או נגנב. נכוון, צריך לחדש אותו - אבל אם מדובר במזומן אין מה לחדש. זה אבוד לגמרי.

עריכה: לנתניהו אין כרטיס אשראי מסיבות אחרות. לא מפראנויה.

אחד הדברים שמטריפים אותי כאשר אני מקבל חבילות מהאיביי\עליאקספרס ודומיהם הוא התור בדואר עם כל בעלי פנקסי התשלומים והסטיפות של מזומן. מה הבעיה לשלם באינטרנט? אנמי משלם למס הכנסה, ביטוח לאומי, עיריית חיפה, תאגיד המיים, חברת החשמל וכו' דרך האינטרנט כבר מתחילת שנות ה-2000. שתי דקות הקלדה ויש אישור תשלום, ולא צריך ללכת לכספומט למשוך מזומן, ואז לדואר, לעמוד בתור ולספור 2448 שקלים ו-64 אגורות. ואפילו אין מה להסתיר, הרי אני משלם ישירות למס הכנסה.

בעיני מי שחושש ממעקב הוא מי שצריך לעקוב אחריו, מי שמעלים מס ומשתמש בכסף "שחור".המינימם שאפשר לעשות כדי להקשות על כך הוא שישלמו עמלת טעינה לכרטיס אנונימי. המזומן צריך לעבור מן העולם.

ספריאל, יש לי דוד עיוור כמעט לחלוטין. הוא נמתנהל רק במזומן כי הוא לא יכול לקרוא את הסכום שחייבו אותו בויזה. אתה אומר שצריך להפוך אותו לטרף בידי נוכלים למיניהם?

עריכה אחרונה על ידי Night Driver

תודה הגברת שרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

טוב מאוד.

מי שציון שלו נופל מתחת לרף מסוים אין חו"ל, אין הלוואות, אין רישיון נהיגה, אין לימודים באוניברסיטה, אין נסיעות ברכבת, אין אינטרנט מהיר.

אתה באמת חושב שאנשים כאלה ישבו בשקט בחור כלשהו בארץ? כנראה שההפיך הוא הנכון, הם ימררו חיים לשאר האזרחים הנורמטיביים - כי פשוט אין להם כבר מה להפסיד.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא social score, אבל חבריך הקפיטליסטים שוחרי ההגינות המציאו את ה-credit score שמה שגורם לא פחות הגבלות ומצריך לא פחות מעקב. אם את ההוצאות שלך אתה יכול לפזר בין כמה כרטיסים ואפליקציות כדי להקשות על המעקב הרי שדירוג האשראי שלך עוקב אחרי כל פעילות פיננסית לפי מספר מזהה ולא מבחין בין חוסר כיסוי לבין צ'ק שמישהו לא ידוע החליט לא לכבד מסיבה טכנית.

אני לא יודע מה הקשר להסתדרות, אבל אני בהחלט תומך בעבודה מאורגנת. לא צריך להשאיר את כל הכוח בידי כמה אצילים ולהפוך את העובדים לאריסים, שזה מה שאתה מציע. כמובן שהדרך הנכונה היא דרך ביניים.

נהג לילה, אני בטוח שהדוד שלך נזקק לסיוע בעוד כמה דברים חוץ מספירת כסף. העובדה היא שמרמה בכרטיסי אשראי נדירה מאד בארץ. זו אחת הסיבות לכך שסוחרים נמנעים מהטעת EMV. אני לא זוכר ניסיון לרמות אותי או את הורי מאז שיש לנו כרטיסי אשראי, שזה בערך מ-1970. אם היו ניסיונות כאלה זה בכרטיס שנגנב, וחברת האשראי פיצתה אותנו, בניגוד למזומן שנגנב ושאין דרך להשיבו. כן, היו גם 2 ניסיונות לזיוף.שנחסמו על ידי חברת האשראי לפני שבוצע חיוב.

עריכה אחרונה על ידי sperial
לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ועוד דבר, מרק: לכל מי שאינו יכול או אינו רוצה להחזיק בכרטיס אשראי יש שני פתרונות לא רעים בכלל: כרטיס דביט וכרטיס נטען. דינו של המזומן לעבור מן העולם (אם כי בארץ זה יהיה קשה, מצד אחד היינו מהמקדימים בשימוש בכרטיסי אשראי, אבל מצד שני יש כאן אוכלוסיות שמעדיפות להתנהן ב"שחור" וכרטיס האשרי מפריע להן), ואלה יעכבו את התהליך הבריא הזה.

נראה לך הגיוני הסיפור הבא.

שבוע שעבר מתקשרת אלי המטפלת של אימי ומספרת בבכי כי לאמא שלי נגנב התיק שבו היא מחזיקה את הארנק עם כרטיס האשראי ותעודת הזהות.

ביקשתי מהמטפלת ללוות את אימי לסניף הבנק בכדי להוציא כרטיס אשראי חדש. אימי מגיעה לסניף בנק לאומי בראשל"צ בכדי להוציא כרטיס חדש אבל היא נתקלת בבעיה שהתעודה נגנבה לכן לא ניתן לנפק כרטיס חדש. לאחר שיחה עם המטפלת ואימי ביקשתי מהם לקפוץ למשרד הפנים בכדי להוציא תעודת זהות חדשה.

סיפור אמיתי

בשעה 11 בבוקר אני מקבל טלפון מאימי ובבכי מר מספרת לי כי משרד הפנים מסרב להוציא לה תעודת זהות חדשה מכיוון שאין לה אפשרות לתשלום בכרטיס אשראי !! למה ? כי במשרד הפנים לא מקבלים מזומנים החל מחודש יולי השנה ! אתה מבין לאיזה מצב מכניסים אנשים מבוגרים/חולים/נכים ואזרחים רבים שאין ידם משגת לפתרונות מתוחכמים. אני קיבלתי חום ועצבים ועזבתי באמצע היום את העבודה ונסעתי להרגיע את אימי וגם שילמתי עבורה עבור הוצאת תעודת זהות חדשה. לאימי כן היה כסף מזומן בבית וגם למטפלת שלה בכדי לשלם 120 שקלים עבור תעודת זהות חדשה.

איך תקרא לזה ? קידמה ? שיפור השירות לאזרח הוותיק ?

אני קורא לזה חמלאות לשמה עניין ביטול שימוש במזומנים ! אתה מבין שיש אנשים שהקדימה ממש לא בצד שלהם אלא רוצים לעבור את היום בשקט ובשלווה.

חייבים לחוקק חוק המאפשר המשך תשלום במזומן בכול מקום ! כפי שכבר הנושא צובר תאוצה במדינות הרבה יותר מתקדמות משלנו.

עריכה אחרונה על ידי מרק10

איזה כייף לי :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מרק, שחרר.

העולם עוזב את המזומן. זה מה יש. תמיד יהיו אנשים עם קשיי הסתגלות וצריך לחפש פתרונות בשביל להקל על אנשים עם מגבלות מסוימות, אבל בגדול זה מה יש. אנשים יתרגלו ודורות יתחלפו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

^מגוחך

נכנס לזאפ, עושה השוואת מחירים למוצר כלשהו - סמארטפון

מסתבר שכל הזולים ביותר, נגמר להם המלאי ובוא יש לנו דגם XYZ , אולי תרצה לרכוש?

או לחלופין בוא תשלם עוד סכום X ותקבל אותו באחריות יבואן? (למה שאני אשלם עוד כסף על יבואן מיותר? )

ואה סוףסוף מוצא חנות שמוכרת במחיר שהיא רושמת! מסתבר שהמכשיר קיים רק בצבע ורוד (יש גבול...)

בסוף החלטתי ללכת לחנות ליד הבית, אמרו שיהיה להם מלאי בשעה XX:YY , אמרתי ניתן להם שעה עודף הרי אמרו בדוק הוא מגיע בשעה הזאת

מגיע לחנות השליח לא הגיע, האם תרצה לקנות מכשיר אחר בפי 2 מחיר?

בקיצור כולם חאפרים בארץ

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מרק, שחרר.

העולם עוזב את המזומן. זה מה יש. תמיד יהיו אנשים עם קשיי הסתגלות וצריך לחפש פתרונות בשביל להקל על אנשים עם מגבלות מסוימות, אבל בגדול זה מה יש. אנשים יתרגלו ודורות יתחלפו.

נחייה ונראה.

אולי שווה לך לקרוא את המאמר בקישור.

https://www.maariv.co.il/journalists/Article-678626

עריכה אחרונה על ידי מרק10

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מרק - ומה היה עוזר לה המזומן שבתיק שנגנב? והבנק שלא מחזיק יותר מזומן בדלפקים אלא רק בכספומט? כתבתי קודם - לא מסתפקים בכרטיס אשראי אחד. מינימום שניים, שונים, וגם את כרטיס האשראי הנוסף אפשר להשאיר בבית כמו את המזומנים הרזביים. ולפחות אם גונבים אותו הוא מבוטח, בניגוד לפת"מ בלטה.

המזומן הולך ומתפוגג, בכל העולם. בלא מעט מדינות יסתכלו עליך בעין עקומה אם תשלם במזומן. כיום הטיולים שלי לחו"ל מתבצעים כמעט בלי שימוש במזומן.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

טוב מאוד.

אני מקווה שלא יהייה לך ילד על הספקטרום האוטיסטי שלפעמים נושך אנשים קרובים אליו או מקלל אותם ויקבל ציון מינוס 30 ואתה תצטרך להשתרך אחריו כול היום 24 שעות ביממה כי אין באפשרותו לנסוע ברכבת או לתקשר עם אנשים באינטרנט מהיר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מרק - ומה היה עוזר לה המזומן שבתיק שנגנב? והבנק שלא מחזיק יותר מזומן בדלפקים אלא רק בכספומט? כתבתי קודם - לא מסתפקים בכרטיס אשראי אחד. מינימום שניים, שונים, וגם את כרטיס האשראי הנוסף אפשר להשאיר בבית כמו את המזומנים הרזביים. ולפחות אם גונבים אותו הוא מבוטח, בניגוד לפת"מ בלטה.

יש מזומן בבית וגם למטפלת יש מזומנים ותמיד ניתן לפנות לשכן לשם עזרה של 120 שקלים.

אתה ברור...אני תייכף מתקשר לאימי ושולח אותה להוציא כרטיס נוסף אבל עדיף כבר 3 כרטיסים שיהייה לכול מקרה. שכחתי שמשלמים עמלה חודשית וגם על משיכת כספים בכספומטים.

אני שואל אותך שוב פעם האם ההתנהלות של משרד הפנים תקינה בעינך קרי אדם לא יכול להוציא תעודת זהות או דרכון בגלל שאין ברשותו כרטיס אשראי/ויזה נטענת שמשלמים עליה עמלה של 25 שקלים ?

אתה יודע שיש חוק בישראל שכול אזרח מעל גיל 16 חייב תעודת זהות.

אם תחזיק 20 מיליון שקל בבנק ומחר בבוקר הבנק פושט את הרגל וכול הכספומטים שלו לא פעילים אין לך שום ביטוח של המדינה כלומר הכסף שלך נמצא על קרן הצבי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

אתה מגזים.

משכורת אתה מקבל מזומן במעטפה או שמפקידים לך לחשבון?

גם אנשים שחיים על קצבאות ולא עובדים, מקבלים את הכסף מביטוח לאומי לחשבון בנק.

אם היו מאפשרים לשלם במזומן בביטוח לאומי או במשרד הפנים, זה היה דורש מהם להחזיק בכל סניף עם קבלת קהל מערך קופות וכל מה שכרוך בזה וסביר להניח שעל השירות היית משלם יותר. כשמוסדות ממשלה המחורבנים שלנו סוף סוף מתחילים להשתפר לא צריך להתלונן גם על זה. אתה גם מתעצבן שביטלו את דרכי ההתקשרות בפקס כי מי שאין לו אינטרנט בבית נדפק מזה?

אישית אני לא מאמין שחוקים שמגבילים עסקאות במזומן טובים למלחמה בכסף שחור, אבל זה לא קשור לעניין הזה בכלל.

עריכה אחרונה על ידי SlowRide

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...