Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

פוסט פריקה על השירות בעסקים בארץ... כי נמאס!

Big_White
שימו לב! השרשור הזה בן 1686 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

• חברי המעגל הראשון
אני עם מרק בנושא. אני לגמרי בעד המעבר לאשראי בלבד, אבל זה צריך להיות מספיק מתוכנן ויעיל כדי שזה יוכל להיות שיפור עבור כל האוכלוסייה, או לכל הפחות לא מזיק. במצב הנוכחי, נותני השירות בישראל לא מספיק יעילים ולא מנוהלים מספיק טוב כדי לבצע מעבר כזה בצורה טובה, לדעתי.

אבל זה המחיר של יעילות במקרה הזה - ויתור על נוחות מוכרת. אי אפשר להמציא לכל אחד שיטת תשלום מיוחדת.

מי שלא רצה לעבור לחשמל בבית נפגע מזה שהיה קשה יותר להשיג נפט להסקה או קרח לקירור. תמיד יהיה את אלה שיותר קשה להם להסתגל, בניגוד למה שמרק כותב, אני לא חושב שמדובר באוכלוסיה מאד גדולה. גם למי שאין מושג, תמיד יהיה מי שיסביר ויראה בפעם הראשונה.

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 128
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

דוגמא קטנה - בסניף הבנק בו אני מנהל את החשבון שלי אין יותר מזומן. יש בכניסה כמה כספומטים. בתקופה שבה המזומן הוצא מהסניף הפקידים ליוו את הלקוחות המתקשים למכשיר והדריכו אותם בשימוש בו. התופעה הזו נעלמה. וכדי לסבר את האוזן, הסניף נהנה מאוכלוסיה של לא מעט בתי אבות בסביבה.

בסניף שבו חמי מנהל את חשבונו עדיין יש מזומן במגירות של הפקידים. מדובר באדם שגילו מתקרב ל-90, השכלתו 4 שנות לימוד והוא מתקשה להסתגל לעולם המודרני. בסניף בו הוא מנהל את חשבונו עדיין יש מזומן בידי הפקידים כך שהוא ניגש אליהם כדי למשוך כסף (ובאותה הזדמנות לנהל שיחה על דא ועל הא), אבל התרגל להוציא תדפיס תנועות מהמכונה בכניסה לבנק, ואין לי ספק שביום שבו לא יהיה יותר מזומן בסניף ילמד קם להקיש PIN כדי להוציא כסף.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון
מזומן זה קל ופשוט. יש באמת תחליף ריאלי לעצמאים כמו טכנאים למיניהם, אינסטלטורים, פיזיוטרפיסטים, קוסמטיקאיות וכו' לקבל תשלום בצורה כלשהי שהיא לא מזומן? גם אם כן למה לשבור את הראש? ואם הבן אדם מחליט לשים את הכסף בבית בכספת במקום להפקיד בבנק, רוצים להפוך אותו לעבריין? נראה לי לא לעניין. להגביל ל-10000 ש"ח נראה לי דרקוני מדי.

השרברב שלי, מתקין המזגנים שהיה אצלי לאחרונה קבלו את התשלום על ידי העברה מחשבוני לחשבונם.

אז נראה לי שהתהיה שלך לגבי עצמאים נפתרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• אחראי פורום

בשביל עצמאיים שלא בא להם לעבור על החוק, מזומן זה צרעת. דמיינו מה זה ללכת כל כמה ימים לבנק עם 4 ספרות בניירות.

עברנו את פתח תקווה, נעבור גם את זה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

לא חושב שצריכה להיות הגבלה לסכום מסויים לתשלום במזומן, זה סתם דבילי. אם היה יותר נח לשלם באשראי או בהעברה באפליקציה, זה פותר את הבעיה בלי להטיל הגבלות מיותרות על אנשים. לא יודע למה מישהו ירצה לעצמו את הטירטור של ללכת לבנק להוציא סכומים של 5 ספרות ולהסתובב עם זה בכיס כמו איזה טוני סופרנו.

עריכה אחרונה על ידי SlowRide

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה דווקא מאוד הגיוני.

רוצים לצמצם את היכולת של אנשים להשתמש במזומן במטרה לאלץ אותם להפקיד את הכסף לחשבון כדי שיהיה paper trail.

בשביל עצמאיים שלא בא להם לעבור על החוק, מזומן זה צרעת. דמיינו מה זה ללכת כל כמה ימים לבנק עם 4 ספרות בניירות.

בדיוק. חשש של שוד/אובדן של הכסף, טרחה של ללכת להפקיד כל מספר ימים, פתיחת עיניים של אנשים.

מי צריך את זה בכלל?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

במקום לצמצם את היכולת, אפשר להציע אלטרנטיבה יעילה ובטוחה יותר שמייתרת את השיטה הישנה. אם אתה מגביל, תגביל עד הסוף. לזרוק סתם מספר לא נותן הרבה, כי במקום לעשות תשלום אחד של 11k במזומן הוא פשוט יחלק את זה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

במקום לצמצם את היכולת, אפשר להציע אלטרנטיבה יעילה ובטוחה יותר שמייתרת את השיטה הישנה. אם אתה מגביל, תגביל עד הסוף. לזרוק סתם מספר לא נותן הרבה, כי במקום לעשות תשלום אחד של 11k במזומן הוא פשוט יחלק את זה.

בחייאת סלואורייד, מה אתה, תייר?

כל המדינה מתנהלת בהגבלות שרירותיות שאין מאחוריהן שום היגיון נראה לעין, יש 108 דרכים לעקוף אותן, אף אחד לא אוכף את ההגבלה, ואין שום אלטרנטיבה נאותה. אבל היי, "נלחמים" ב"הון" השחור. נו, יופי.

הרעיון שניקו הציע, עם השובר תשלום שאפשר לשלם תוך 30 יום, פשוט ומדהים בפשטותו. אבל את אף אחד הרי לא מעניין לשרת את האזרח, רוצים רק לצעוק ולייצר כותרות.

מכניסים לצנצנת, סוגרים, לופתים את המכסה כאילו חייך תלויים בזה, ומנערים את הצנצנת עד שהיא מודה ברצח ארלוזורוב.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זהו שאי אפשר לחלק באותה עסקה ואף מקום רציני לא יסכים להתעסק עם זה.

לפני מספר שבועות עמדתי בתור ב-KSP והיה בחור שרצה לרכוש מחשב נייד מאוד יקר במזומן. המוכר פשוט סירב למכור לו. אשראי בלבד.

תקרת השימוש במזומן ירד בהדרגה במשך השנים. חכה ותראה.

בחייאת סלואורייד, מה אתה, תייר?

כל המדינה מתנהלת בהגבלות שרירותיות שאין מאחוריהן שום היגיון נראה לעין, יש 108 דרכים לעקוף אותן, אף אחד לא אוכף את ההגבלה, ואין שום אלטרנטיבה נאותה. אבל היי, "נלחמים" ב"הון" השחור. נו, יופי.

יש הרבה היגיון מאחור זה. לעקוף אפשר הכל. הנקודה היא ששום גוף רציני ומסודר לא יקח את הסיכון מול לקוח מזדמן.

היום מספיק שתלך לבנק להפקיד סכום גדול במזומן הטלר יתחיל לתחקר אותך מאיפה הכסף ולמה אתה מפקיד בחשבון.

לאט - לאט יוצרים לאנשים טרחה ומקטינים את הכדאיות להשתמש במזומן.

זה תהליך והוא ימשך הרבה מאוד שנים, אבל טוב שהתחיל.

אין מקום למזומן במאה ה-21.

עריכה אחרונה על ידי ChemGuy85
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ברור שזה נוח לכולם. חוץ מאשר למדינה ולאזרחיה שזקוקים לגביית מס. אתה מעודד העלמת מס, כלומר שאני, השכיר, אממן את השירותים שמקבל מעלים המס. התקרה של 11000 ש"ח ליברלית מאד.

ניקו - פספסת 4 מילים בפוסט שלי, שנתונות בסוגריים: "בהנחה שהמשרד מקבל מזומן". וגם ציינתי את הפתרון של כרטיס אשראי רזרבי, כמקביל למזומן שנמצא בבית וממתין לגנבים. ובכל מקרה, אם גנבו לה את הארנק היא נותרה בלי מזומן ובלי כרטיס אשראי ובלי רב קו ובלי טלפון עם Gett, כלומר בכל מקרה הפתרון יהיה על ידי מישהו מהחוץ, לפחות בשלב הראשון של חזרה הביתה ומציאת הרזרבה (דרכון לזיהוי, מזומן או כרטיס אשראי מתחת לבלטה או כל אמצעי זיהוי ותשלום אחר).

סתם תהייה שעלתה לי.

אני רוכש לעיתים קרובות חלפים לרכב עבור משפחה וחברים, והם מחזירים לי את הכסף בהעברה. האם יכןלים לבוא אליי בטענה שאני מבצע עסקאות למטרות רווח?

הייתי עןבד בעסק שסוגר ביום עשרות אלפי שקלים, לפעמים 20 רק במזומן... וכל בוקר בעל הבית היה קופץ לבנק להפקיד.

אותו דבר כשהחלפתי בעל קיוסק תקופה שהיה בחול, כל יום אמא שלו הייתה מגיעה לקחת מעטפה עם בקושי 3 אלף שקל כדי להפקיד. בהחלט סחבת.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש הרבה היגיון מאחור זה. לעקוף אפשר הכל.

ה"שרירותיות" התייחסה לסכום הספציפי שנבחר. למה דווקא 11K? למה לא 10 או 20? ולמה בין בני אדם פרטיים אפשר פי חמש (כמעט) יותר מאשר לעסק?

מכניסים לצנצנת, סוגרים, לופתים את המכסה כאילו חייך תלויים בזה, ומנערים את הצנצנת עד שהיא מודה ברצח ארלוזורוב.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא יודע. כנראה יש היגיון כלשהו מאחורי תקרת 11,000.

בכל אופן קבעו תקרת שימוש במזומן. לאט - לאט התקרה הזאת תרד עד שתגיע ל-0 או סכום ממש נמוך כמו 1,000 - 2,000 שקל.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

משהו אומר לי שה"לאט לאט" הזה לא יקרה לעולם ואנחנו נישאר לנצח בלימבו החקיקתי הזה, כמו עם עוד הרבה יותר מדי דברים. הרי מי שכבר נלחם בהון השחור לא ירוויח כותרת נוספת, ומי שיהדק את החגורה סביב המזומן לא יקבל שום כותרת כי זה סתם שינוי של החוק ולא "הכרזת מלחמה".

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אבל זה המחיר של יעילות במקרה הזה - ויתור על נוחות מוכרת. אי אפשר להמציא לכל אחד שיטת תשלום מיוחדת.

אבל זה לא מה שביקשתי.

אני ביקשתי, מחשבה לפני שסוגרים שאלטר, כדי שלא יקרו דברים כאלו.

אני ביקשתי אנשים עם מחשבה גמישה במקומות ציבוריים, כדי שניתן יהיה להתמודד עם מקרים כאלו, שיהיו כמה שפחות אנשים שידפקו להם החיים בגלל שינוי כזה.

אני לא מדבר על חוסר נוחות, אני מדבר על דפיקה של הלייף כמו שיכל לקרות לאישה המבוגרת בסיפור של מרק לולא הייתה ערירית ולא היה למי לפנות.

אני טוען, שכרגע, המוסדות הציבוריים שלנו אינם מספיק יעילים בשביל ששינוי כזה לא יגרור עמו פגיעה באנשים רבים. אי לכך, אני מתנגד למעבר לאשראי בלבד, אם כי אני תומך ברעיון באופן כללי.

אני רק אביא את יפן שוב כדוגמה, המדינה עם השירות הכי טוב שיש אולי, אנשים מאוד צייתנים, שירות ציבורי יעיל מאוד לצד שירות פרטי מתחרה, ועדיין הרוב מתנהל שם במזומן. איפה אנחנו איפה הם. הטענה שאם נעביר לאשראי בלבד, אנשים יסתדרו, כמו שהיה עם הרב קו, אינה משכנעת אותי, כי אני סבור שהיא מתבססת על חוסר ידע וניסיון בתחום.

"you know how they are, they are babies, their mind is made up before anyone says anything."

South park, S23E07 PC babies.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...