Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

פוסט פריקה על השירות בעסקים בארץ... כי נמאס!

Big_White
שימו לב! השרשור הזה בן 1666 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

יש יתרונות חסרונות לכל השיטות. גם ביפן, המדינה הכי טכנולוגית ומדהימה שירותית שאפשר לדמיין, עדיין הרוב מתנהל במזומן.

הבעיה עם ישראל, כמו תמיד, זה החאפ לפ. לא לפה ולא לשם. גם כשיש כוונות טובות התוצא העיקרי בסוף, MEH.

זה לא כל האסון. האסון הוא שגם אם יוצא MEH זה ממש בסדר ואפשר לתקן, אבל לא רוצים לתקן. משגרים יאללה ביי. זה מה יש. התגובה הכי ישראלית שיש לתלונה: "לא רוצה, לך למקום אחר". מזעזע בעיניי.

"you know how they are, they are babies, their mind is made up before anyone says anything."

South park, S23E07 PC babies.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 128
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

הסבר, פרט והדגם

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם תחזיק 20 מיליון שקל בבנק ומחר בבוקר הבנק פושט את הרגל וכול הכספומטים שלו לא פעילים אין לך שום ביטוח של המדינה כלומר הכסף שלך נמצא על קרן הצבי.

אם מחר בבוקר בנקים פושטים רגל גם הכסף שאתה מחביא מתחת לבלטות לא יהיה שווה כלום.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא social score, אבל חבריך הקפיטליסטים שוחרי ההגינות המציאו את ה-credit score שמה שגורם לא פחות הגבלות ומצריך לא פחות מעקב. אם את ההוצאות שלך אתה יכול לפזר בין כמה כרטיסים ואפליקציות כדי להקשות על המעקב הרי שדירוג האשראי שלך עוקב אחרי כל פעילות פיננסית לפי מספר מזהה ולא מבחין בין חוסר כיסוי לבין צ'ק שמישהו לא ידוע החליט לא לכבד מסיבה טכנית.

אני לא יודע מה הקשר להסתדרות, אבל אני בהחלט תומך בעבודה מאורגנת. לא צריך להשאיר את כל הכוח בידי כמה אצילים ולהפוך את העובדים לאריסים, שזה מה שאתה מציע. כמובן שהדרך הנכונה היא דרך ביניים.

נהג לילה, אני בטוח שהדוד שלך נזקק לסיוע בעוד כמה דברים חוץ מספירת כסף. העובדה היא שמרמה בכרטיסי אשראי נדירה מאד בארץ. זו אחת הסיבות לכך שסוחרים נמנעים מהטעת EMV. אני לא זוכר ניסיון לרמות אותי או את הורי מאז שיש לנו כרטיסי אשראי, שזה בערך מ-1970. אם היו ניסיונות כאלה זה בכרטיס שנגנב, וחברת האשראי פיצתה אותנו, בניגוד למזומן שנגנב ושאין דרך להשיבו. כן, היו גם 2 ניסיונות לזיוף.שנחסמו על ידי חברת האשראי לפני שבוצע חיוב.

בן 91, חי לבד, עצמאי לחלוטין ואפילו עובד. יש לו רק מנקה פעמיים בשבוע.

תודה הגברת שרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם מחר בבוקר בנקים פושטים רגל גם הכסף שאתה מחביא מתחת לבלטות לא יהיה שווה כלום.

לא כתבתי כול הבנקים אלא בנק מסויים. אם תחזיק ירוקים מתחת לבלטות הם ימשיכו להיות שווים.

בנק יכול לפשוט רגל הרבה יותר מהר מאשר כלכלת ארה"ב.

איזה כייף לי :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה מגזים.

אם היו מאפשרים לשלם במזומן בביטוח לאומי או במשרד הפנים, זה היה דורש מהם להחזיק בכל סניף עם קבלת קהל מערך קופות וכל מה שכרוך בזה וסביר להניח שעל השירות היית משלם יותר. כשמוסדות ממשלה המחורבנים שלנו סוף סוף מתחילים להשתפר לא צריך להתלונן גם על זה. אתה גם מתעצבן שביטלו את דרכי ההתקשרות בפקס כי מי שאין לו אינטרנט בבית נדפק מזה?

עד לתאריך 1-7-2019 היה ניתן לשלם במזומן על כול פעולה שאתה מבצע במשרד הפנים. היום לא.

השירותים במשרדי הממשלה משתפרים לאוכלוסיה שיש לה יכולות כלכליות וגם מנטליות לבצע פעולות דרך הסמארט' או דרך האינטרנט.

אצלך זה נקרא שיפור השירות אצלי זה נקרא פגיעה בשירות מכיוון שאוכלוסיה גדולה מאוד אינה יכולה לבצע פעולה פשוטה כמו הוצאת דרכון/ת.ז. מבלי לקבל עזרה מהמשפחה/חברים בקביעת תור דרך האפליקציה MYVISIT ולשלם עבור ת.ז. לאחר שהריצו אותם להוציא ויזה נטענת בדואר באמצע הקיץ.

לסיכום: לדעתי מכיוון שאנשים רבים כאן בפורום לא מכירים את המציאות בשטח אני מסיים בזה את הכתיבה באשכול הזה. תמשיכו להצדיק פעולות ממשלה שפוגעות באזרח הקטן חסר היכולות או הנכה והמוגבל שכלית ואולי גם נפשית שביום אחד בהיר הוא לא יכול לשלם במזומן במקומות מסויימים.

שלום.

עריכה אחרונה על ידי מרק10

איזה כייף לי :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני עם מרק בנושא. אני לגמרי בעד המעבר לאשראי בלבד, אבל זה צריך להיות מספיק מתוכנן ויעיל כדי שזה יוכל להיות שיפור עבור כל האוכלוסייה, או לכל הפחות לא מזיק. במצב הנוכחי, נותני השירות בישראל לא מספיק יעילים ולא מנוהלים מספיק טוב כדי לבצע מעבר כזה בצורה טובה, לדעתי.

"you know how they are, they are babies, their mind is made up before anyone says anything."

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שאלה תמימה: מהו התהליך היעיל לגרום לאנשים להתחיל להשתמש באשראי במקום מזומן? הרי אשראי קיים עשרות שנים. השירות הזה לא קיים מאתמול בשעות הערב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רוב המוחלט של אנשים בעולם מתקשים לשנות הרגלים ותמיד יהיו תירוצים למה לא.

צריך להחליט על cut off date ולאכוף בלי פשרות. הרוב המוחלט יסתגלו. בודדים לא. אבל זה מה יש.

זוכרים כמה רעש עשו סביב כפיית שימוש ברב-קו? זוכרים את זה? עכשיו כולם משתמשים כמו ילדים טובים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לאו דווקא באשראי - אלא בתשלום אלקטרוני. כרטיס אשראי, כרטיס דביט, אפליקציות בניידים, מטבעות וירטואליים רשמיים.

התהליך היעיל יהיה מה שעשו השוודים - הפכו את המזומן ללא זמין. והסינים, שהפכו את התשלום האלקטרוני לנוח מאד באמצעות אפליקציות, גם בהעברה מפרט לפרט. אפילו לקבצנים.

בישראל יש בעיה פוליטית לעשות זאת, בגלל אוכלוסיות גדולות שמתנהלות במזומן לצורך העלמות מס.

אפילו הצעד הראשון - אימוץ ה-EMV - נבלם בגלל אינטרסים צרים וחולשת הרגולטור. מתרצים את זה בכך שהישראלים מטומטמים ולא מסוגלים ללמוד להקיש קוד. אותם ישראלים שכבר 50 שנה מוציאים כסף מהקיר בדיוק עם אותו קוד. אותם ישראלים שאימצו את כרטיס האשראי בחום הרבה לפני האירופים, בגלל תקופת ההיפראינפלציה. ופתאום הישראלים מטומטמים ואינם מסוגלים להתסגל.

הייתי היום באושר עד בחיפה. במקום קופות אוטומטיות הכניסו מערכת של קורא ברקודים נייד שמשמש לקריאת הקודים בעת הכנסת המוצרים לעגלה. המשתמשים - מכל טוב הארץ. נכון שצריך ללמוד איך להתנהל בצורה היעילה ביותר, אבל בהחלט חוסך קצת זמן, אפילו בהשוואה לקופות האוטומטיות של שופרסל. מה שחסר במערת הזו הוא רק עמדת תשלום אוטומטי, עדיין צריך לגשת לקופאית שממירה את רשימת הקניות לקוד שהיא קוראת לקופה הרושמת, ואז מעבירה את כרטיס האשראי.

עריכה אחרונה על ידי sperial

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שאלה תמימה: מהו התהליך היעיל לגרום לאנשים להתחיל להשתמש באשראי במקום מזומן? הרי אשראי קיים עשרות שנים. השירות הזה לא קיים מאתמול בשעות הערב.

אענה בשמחה. למשל, כשהסבתא בסיפור של מרק איבדה את האשראי ות.ז. בארנק שנגנב לה או משהו, אמרו לה שצריך תעודה מזהה כדי להנפיק אשראי חדש.

אחרי שהלכה להביא תעודה אמרו לה שצריך לשלם, רק עם אשראי.

ומה קורה אם שניהם אבדו? בעיה שלך סבתל'ה.

זה לא יעיל.

מקווה שעניתי לשאלתך.

מה יכל היה להיות יעיל? סתם דוגמה שעלתה לי לראש.

בבקשה סבתא קחי תעודה מזהה ושובר חוב, שעלייך לשלם באמצעות אשראי, בבית או באינטרנט. יש לך 30 יום לשלם אותו. עכשיו את יכולה להנפיק אשראי ותוכלי לשלם אותו בהמשך. ככה את לא במלכוד על זה שגנבו לך ארנק.

או בכיוון אחר לגמרי, הבנק כן ינפיק אשראי בלי תעודה מזהה, אחרי שמשטרת ישראל נתנה אישור מסוים על גניבה.

לסיכום: אין בעיה עם מעבר אשראי. אבל זה צריך לקרות עם מוסדות ציבוריים יעילים ולא כמו שיש לנו. אם מחר מפסיקים את הכסף המזומן במכה חצי מדינה קורסת פה ולא בגלל העלמות מסים כאלו ואחרות, אלא כי אין פה שירות יעיל וחכם, תכנון שלוקח תרחישים בחשבון, או מספיק גמישות מחשבתית ודרבון אצל עובדי מדינה לפתור בעיות. כשיד שמאל לא יודעת מה יד ימין עושה, במיוחד בשירות הציבורי, אני טוען שהמעבר הזה יפגע בלא מעט אנשים.

עריכה אחרונה על ידי ניקו פ.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ניקו, פספסת את הפוסט שלי. אני מציע לך להחליף בין המילים "מזומן" ו"כרטיס אשראי" ולגלות שהם סימטריים לגמרי. כמעט. אם לסבתא היו גונבים את המזומן היא לא היתה יכולה למשוך חדש, כי אין לה תעודת זהות. אבל אם היה לה כרטיס אשראי רזרבי (בדיוק כמו המזומן הרזרבי שהיה לה) לא היתה לה בעיה לשלם (בהנחה שהמשרד מקבל מזומן). ובכל זאת עם כרטיס אשראי\חיוב מצבה היה יותר טוב: מבחינת הגנב המזומן בעל הערך ולא יחזור אליה, כרטיס האשראי שווה את מחירו בפלסטיק, והכסף ישאר ברשותה, בחשבון הבנק.

עריכה אחרונה על ידי sperial

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מזומן זה קל ופשוט. יש באמת תחליף ריאלי לעצמאים כמו טכנאים למיניהם, אינסטלטורים, פיזיוטרפיסטים, קוסמטיקאיות וכו' לקבל תשלום בצורה כלשהי שהיא לא מזומן? גם אם כן למה לשבור את הראש? ואם הבן אדם מחליט לשים את הכסף בבית בכספת במקום להפקיד בבנק, רוצים להפוך אותו לעבריין? נראה לי לא לעניין. להגביל ל-10000 ש"ח נראה לי דרקוני מדי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא פספסתי את הפוסט שלך כמו שאתה פספסת את הנקודה שלי. אף אחד לא קיבל את המזומן שלה. היה לה מזומן לתת, אבל הם רצו רק אשראי. ואם איבדה אשראי ואין חלופה אחרת זו בעיה. החלופה אגב לא צריכה להיות אמצעי תשלום אחר, כמו מחשבה שמאפשרת לפתור בעיה, שלא חשבו עליה, כי אין אינטגרציה בין המוסדות השונים או מחשבה ותכנון במוסדות ציבוריים מסוימים. למשל כמו מה שהצאתי. ואם הזקנה הייתה ערירית? לא היה לה את מרק או קרובי משפחה? הייתה נותרת בלי אשראי ותעודת זהות עד שארית חייה?

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מזומן זה קל ופשוט. יש באמת תחליף ריאלי לעצמאים כמו טכנאים למיניהם, אינסטלטורים, פיזיוטרפיסטים, קוסמטיקאיות וכו' לקבל תשלום בצורה כלשהי שהיא לא מזומן? גם אם כן למה לשבור את הראש? ואם הבן אדם מחליט לשים את הכסף בבית בכספת במקום להפקיד בבנק, רוצים להפוך אותו לעבריין? נראה לי לא לעניין. להגביל ל-10000 ש"ח נראה לי דרקוני מדי.

ברור שזה נוח לכולם. חוץ מאשר למדינה ולאזרחיה שזקוקים לגביית מס. אתה מעודד העלמת מס, כלומר שאני, השכיר, אממן את השירותים שמקבל מעלים המס. התקרה של 11000 ש"ח ליברלית מאד.

ניקו - פספסת 4 מילים בפוסט שלי, שנתונות בסוגריים: "בהנחה שהמשרד מקבל מזומן". וגם ציינתי את הפתרון של כרטיס אשראי רזרבי, כמקביל למזומן שנמצא בבית וממתין לגנבים. ובכל מקרה, אם גנבו לה את הארנק היא נותרה בלי מזומן ובלי כרטיס אשראי ובלי רב קו ובלי טלפון עם Gett, כלומר בכל מקרה הפתרון יהיה על ידי מישהו מהחוץ, לפחות בשלב הראשון של חזרה הביתה ומציאת הרזרבה (דרכון לזיהוי, מזומן או כרטיס אשראי מתחת לבלטה או כל אמצעי זיהוי ותשלום אחר).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...