Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

באילו מכוניות המושבים האחוריים מתקפלים למשטח ישר?

Buki
שימו לב! השרשור הזה בן 1780 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום,

מדובר על מכוניות 3 ו 5 דלתות, ל 4 דלתות זה פחות רלוונטי.

בגדול יש שתי גישות של היצרנים לנושא:

כרית המושבים האחוריים קבועה, רק המשענת מתקפלת. במבנה כזה המשענת אחרי הקיפול יוצרת מדרגה, לא מתקבל משטח אחיד ישר בתא המטען וזה מקשה על העמסת חפצים גדולים וכבדים.

הגישה השניה - כרית המושבים האחוריים נפתחת או זזה קדימה כמו בתמונה המצורפת ואז המשענת יכולה לרדת יותר נמוך ומתקבל משטח אחיד ישר בתא המטען.

מה קיים באוטו שלכם ואיזה משקל (אם בכלל) אתם נותנים לעניין הזה בבחירת רכב?

תודה.

20190601_144903_HDR(1).jpg

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יאריס 2007 מתקפל למשטח קשיח וישר. מאוד מאוד נוח ועשוי בצורה סופר איכותית, ממש השקיעו הרבה מחשבה במנגנון. מרשים.

לא חשבתי שזה קיים כשרכשנו את הרכב.

בקקטוס זה לא קיים לצערי. מפריע כי בנוסף לכך גם סף ההטענה גבוה, אבל אלו שיקולים שהם משניים יחסית אצלי בבחירת הרכב.

אם הייתי בוחר רכבים יותר נפוצים בארץ, הייתי שם על זה דגש.

למשל בקקטוס קודם חיפשתי ידני ודיזל במחיר שפוי ובלי התקנות מקומיות... זה כבר לא השאיר הרבה ברירות בהינתן ההיצע בשוק הישראלי.

אני חושב שביאריס החדשות יותר זה כבר לא קיים.

עריכה אחרונה על ידי פריג'י
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קיפול המושבים בהונדה ג'אז לדעתי הוא הכי גאוני שיש. מאפשר מספר מצבים. וניראה לי שגם בסיוויק האצ'בק 2013-2017 קיפול המושבים דומה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש גישה שלישית, אם כי נדירה עד-לא-קיימת וזה בהונדה סיוויק האצ'באק\סטיישן דור תשיעי (הקודם), בגלל מה שהם קראו לו Magic Seats:

קשה לראות מהסרטון, אבל כנראה בגלל המבנה של הסט-אפ הזה, כאשר אתה מקפל את גב המושבים האחוריים, הבסיס שלהם נע קלות קדימה ולמטה ומתרחק מתא המטען, מה שמאפשר להם לרדת לשכיבה כמעט שטוחה עם רצפת תא המטען:

honda-civic-tourer-seating-flexibility.jpg?itok=jqpZ_zna

אחת ממכוניות המשפחה היא סיוויק טורר (סטיישן) וזה מדהים כמה חכם כל העסק הזה, וכמה שטוחה הרצפה מקצה תא המטען עד למושבים הקדמיים (כשמקפלים את האחוריים). לי אין לזה כל כך שימוש, גם כי אין לי ציוד להטעין (וממילא מדובר בסטיישן שיש לו יותר מקום גם כך), וגם כי מותקן כיסא הבטיחות של הילד.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היה לי משטח שטוח לחלוטין בסיטרואן C5 הישנה (2003), זה היה פרקטי מאוד וללא ספק נוח כשצריך להעמיס משהו רציני - אך זה לא משהו שאני אבדוק בכלל את קיומו ברכישת רכב, לגמרי לא MUST HAVE בשבילי, אלא יותר NICE TO HAVE BUT DON'T REALLY MATTER.

כיום בסוניק יש לי מעין מדף קבוע בתא המטען כל עוד המדף שם אז כאשר אני מקפל את המושבים המשטח נותר שטוח, אך אם אני מסיר את המדף ומשתמש בכל שטח תא המטען המשטח לא שטוח כשהמושבים מקופלים.

אני בקביעות משאיר את המדף ולא בגלל שבקיפול המושבים הוא נותן לי משטח שטוח - כל הזבל הפחות שימושי ביום יום אני משאיר תחתיו למשל מגבר, סט כלים, חלק מניירת של הרכב וכדומה כי ממילא אני לא צריך את מלוא נפח תא המטען ביום יום.

מצורפות תמונות להמחשה מגוגל.

chevy-sonic-rear-seat-folded.jpg62694268.jpg

Chevrolet Cavalier 1999 - 2012-2015 | Citroen C5 2003 - 2015-2017 | Oldsmobile Alero 2002 - 2017-2017

Chevrolet Sonic RS 2015 1.4T 2017-Unknown

BYD Atto 3 2024 Design 2024-Unknown

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בסקודה ייטי המושבים מתרוממים(אפשר גם להוציא כל אחד מהמושבים ) ומתקבל משטח ישר עם נפח עצום. הובלתי מזנון של איקאה, טלויזיות LED 55 אינץ' בקלות.

Sent from my SM-G973F using Tapatalk

עריכה אחרונה על ידי menir1

Subaru BRZ 2.4 | Toyota Avensis 2.0 | Citroen C4 SX Automatic 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

פוקוס סטיישן האלמותית (כן, הדגם עם הגיר):

בפעמעם הנדירות שבהן תא המטען העצום לא מספק את הסחורה, ניתן להסיר את משענות הראש, לקפל את המושב החוצה וליצור משטח הטענה פסיכי יחסית לקטגוריה.

יצא לי לראות, אגב, כמה בעלי מקצוע בודדים (גננים ושות') שמשתמשים בפוקוסטיישן כמכונית עבודה, בתור טנדר-חד-קבינה-סגור. :lol:

פורדס אס-מקס דור שני: המושבים בשורה השלישית _מתהפכים_ ואחרי קיפול משענת הגב נוצר משטח אחיד.

לקח לי קצת זמן להבין איך לקפל את השורה השנייה, שם המושבים איך שהוא קורסים לתוך עצמם (?) אחרי שמושכים באיזה חוט אדום, מה שיוצר משטח אחיד עד למושבים הקדמיים. בקיצור, תכנון וביצוע מושלמים.

האורך, אגב, הוא כ-195 ס"מ. יאללה איקאה.

עריכה:

לא היווה שיקול בבחירת רכב, הנחתי שיהיה בסדר וכך היה.

עריכה אחרונה על ידי hans

אוכל את הכובע שהגיש לי avergel ומודה קבל עם ועדה שלפעמים מחשבים של אסוס מחזיקים מעמד אפילו מעל לשנה שלמה - אם נזכרים לעדכן את ה-bios.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

טויטה וורסו, הקיפול מאוד נוח ומתקבל משטח אחיד לחלוטין בגודל של מיטה זוגית.

שימש אותי מספר רב של פעמים לשינה.

באאוטלנדר הקיפול מסובך יותר והמשטח פחות אחיד.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש גישה שלישית, אם כי נדירה עד-לא-קיימת וזה בהונדה סיוויק האצ'באק\סטיישן דור תשיעי (הקודם), בגלל מה שהם קראו לו Magic Seats:

גם ג'אז 2001-2008 היה להם את זה, לא יודע אם המשיכו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קיה סיד סטיישן בשני הדורות הקודמים. נהיה משטח ישר.

כשהיה לי את הרכב הייתי שם בו מזרון במילואים וישן

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

HU: clarion 786Amp1: jbl 1004 Amp2: sundown audio sae1000d comp': polk audio 5251 db SUB:polk audio sr 12dvc

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1780 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...