Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

לגור עם ההורים VS לגור לבד

Benor
שימו לב! השרשור הזה בן 1275 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

עוד משהו אחד לגבי לשכור - בתרבות שלנו - בעיני כמובן, זה הדבר הכי יקר.

מילא בארץ גדולה מאוד או יבשת שם כשאתה עובד במקום עבודה ולקבל קידום לנהל למשל סניף אחר של אותה החברה - מבחינת העובד זה אומר לארוז את הדברים ולעבור למדינה אחרת.

או שבארץ גדולה ומתוקנת מחירי שכירות נמצאים תחת פיקוח או שהם פשוט זולים באופן ניכר מתשלומי משכנתא.

מתי כן הייתי שוכר בארץ דירה?

אם היה לי סכום בבנק שצובר ריבית והשכירות יחסית נמוכה.

אם אין לי כוונה לגור כל הזמן באותו המקום או לסירוגין יש לי החשק לשנות מיקום ואווירה כל שנה או שתיים - אז באמת כל פעם לקנות דירה, למכור - מס רכישה, מס שבח, עורכי דין, ריהוט מחדש וכך הלאה - עדיף כבר לשכור.

אבל בכל מציאות אחרת, אומר את המשפט שאמרתי לחברה 7.0 שהפכה למאורסת 1.0 ואז לאשה 1.0 - אני לא מוכן להשקיע שקל אחד יותר, על נכס שהוא לא שלי!

GBGUY - אני ממליץ בחום להתארח בבקתות בקיבוץ לוטן ליד אילת - אני מדבר על אילו שעשויות מקומפוסט ועיקר החשמל שלהן הוא ממערכת סולארית. תתפלא...

B4 2010 - ANY-PHONE + MOSCONI AMAS2 + Audsion BitOne + Voce5.1K FullDA + MASSIVEBX4 +HatL1 + Morel CDM880 + Morel Hybrid602 + Micca COVO-S + Audison TH10 + Pioneer TS-X150

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חשמל אפשר גם ליצר מגנרטור. יש גנרטורים שעובדים על מימן ולא עושים רעש. אפשר לגור ולהקים שפשפת רוח שתפיק לך חשמל. אפשר לעשות הרבה דברים מדהימים.

חשמל דווקא הדבר הפחות קריטי, אבל ביוב? אין באזור מגורים סביר שאפשר להתחבר אליו.

אני יכול לספר שבן דוד שלי קנה מיניואן ישן וטוען שיש לו אפילו שירותים. יש פארקים שמוגדרים למגורים כאלה תמורת תשלום. בפארקים האלו אפשר להתחבר לביוב וחשמל.

להגיד שאין טעם להשכיר דירה, זו בדיוק מהות השרשור: האם להישאר לגור בבית ההורים ולנסות לחסוך, או להתבגר ולצאת החוצה. מישהו שמסיים צבא, חסך שנתיים יכול להגיע לחיסכון של 30% מערך הדירה בשביל להתחיל משכנתא מבלי עזרה של ההורים?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש כמה חניוני קרוונים גם בארץ והנה רעיון יזמות נוסף ומעניין.

אפרופו גנרטור HHO - בניתי אחד כזה בזמנו וחשבתי גם להמיר את הקורולה 96 שהיתה לי לנסוע על מימן - אבל לא העזתי לקחת את הסיכון ונתקלתי שם במחסום של בנק חיישני חמצן כפול- על קורולה משנות ה80 - זה היה עובד :-D

B4 2010 - ANY-PHONE + MOSCONI AMAS2 + Audsion BitOne + Voce5.1K FullDA + MASSIVEBX4 +HatL1 + Morel CDM880 + Morel Hybrid602 + Micca COVO-S + Audison TH10 + Pioneer TS-X150

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון
שפשפת רוח ...

זה נשמע לא נוח במיוחד.

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הכל התיקר - אבל השכר הממוצע נשאר כמעט באותו המקום.

זה לא נכון.

הרוב הוזל. מה שהתייקר בעיקר זו ההוצאה הגדולה ביותר - דיור.

והשכר הממוצע עלה מ- 7749 בחודש בשנת 2007 ל- 9799 בשנת 2016 ומסתמן שהשנה תהיה עליה בשכר הממוצע של 4-5% (אתה מוזמן להסתכל על הנתונים של עד ספטמבר).

מקור לנתוני השכר:

http://www.cbs.gov.il/www/y_labor/e4_03.pdf

רק לשם ההגינות. אני אישית לא בעל דירה ורק בן 25.

"when you see a good move, look for a better one..."

Mazda 2 2014

Kawasaki Z400 2020

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני חושב שמדובר בשכר ממוצע ברוטו - ובגלל זה גם אמרתי שהשכר שממוצע נטו הוא באזור ה7-8

שוב, אתה רואה את עצמך מגיע לדירה בכוחות עצמך? ללא בת זוג?

אתה רואה אחד מכם אי פעם עוצר לקחת קצת הפסקה ומנוחה בחיים?

ואם אתה מתכוון לדירה בשכונת מצוקה בלי שום תנאים הגונים לחיות למענם - תפאדל.

אתה חושב שהוזלה של מוצרי יסוד, שבהחלט עוזרת - פותרת לך את הבעיה?

אתה בן 25, לא אני.

על מי אתה מגן כאן?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בכלל, חברים זה overrated.

ברור, רק סיינפלד.

ZX 94 > קסנטיה 97 > לנסר 2007 > מונדאו 2007 > קורולה 2013 > קורולה 2015 > איוניק 2018 > סיוויק 2002 > מזדה3 2018

Everybody in the galaxy tries to take over the galaxy. The trick is to be left alone by whoever succeeds

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני חושב שמדובר בשכר ממוצע ברוטו - ובגלל זה גם אמרתי שהשכר שממוצע נטו הוא באזור ה7-8

שוב, אתה רואה את עצמך מגיע לדירה בכוחות עצמך? ללא בת זוג?

אתה רואה אחד מכם אי פעם עוצר לקחת קצת הפסקה ומנוחה בחיים?

ואם אתה מתכוון לדירה בשכונת מצוקה בלי שום תנאים הגונים לחיות למענם - תפאדל.

אתה חושב שהוזלה של מוצרי יסוד, שבהחלט עוזרת - פותרת לך את הבעיה?

אתה בן 25, לא אני.

על מי אתה מגן כאן?

אני כן, אבל אני ממש לא דוגמא. התמזל מזלי בחיים ואני מרוויח הרבה מעל זה מהרגע שהשתחררתי מקבע.

אני לא מחפש להגן על אף אחד. אני חושב שהמצב היום הוא מטורף לגמרי וגם אני סובל ממנו כאחד שגר בשכירות. אני פשוט רוצה שהדיון יהיה על עובדות :).

"when you see a good move, look for a better one..."

Mazda 2 2014

Kawasaki Z400 2020

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה מבין שהעלו לך את ההוצאה הכי גדולה בחיים שלך באיזה 50 אחוז ובתמורה נתנו לך קופוני הנחה לסופר???

אולי זאת הבעיה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אבל איראן וזה

ZX 94 > קסנטיה 97 > לנסר 2007 > מונדאו 2007 > קורולה 2013 > קורולה 2015 > איוניק 2018 > סיוויק 2002 > מזדה3 2018

Everybody in the galaxy tries to take over the galaxy. The trick is to be left alone by whoever succeeds

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כל החברה שמדברים כאן על מנדי''ם וקראווים שהופכים לווילות, או לול שהופך למקום מגורים, צאו מהסרט.

לא תמצאו יותר מדי וועדות מקומיות / מחוזיות לתכנון ובניה שיאשרו לכם הצבת מנדי''ם על קרקע לצורך מגורים.

בתי ספר זה לא דוגמא טובה, והתנחלויות וודאי שלא.

לגיסי יש מגרש לבניה בעיר פלונית.

התב''ע נורא נורא ברורה, והוא לא יכול לעשות מה בא לו.

באותיות של קידוש לבנה כל סוגי הבניה הארעית למיניהם מוחרגות מההיתרים.

באמריקה כן. פה זה פשוט לא חוקי.

אז נא לא להטעות אחרים.

נ.ב. אני לא מתכוון כמובן למכונית מוסבת למגורים, אבל שם כבר יש בעיות אחרות (בטח בהתאמה למשפחה).

ציטוט

יבגניפ כתב:

אוף. למה אני מגיב פה? 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני מציע שתבדוק גם את עצמך ואת הבניה האלטרנטיבית היום - בית יביל, בתי עץ.

יש כאן חברות שכבר בונות שנים על גבי שנים בתים מעץ - מול צריפין למען האמת יש מושב (ניר משהו - ברח לי השם אבל המוסך המרכזי של במוו שם) וקיימת בו אחת החברות הכי גדולות בתחום הזה בארץ וחלק לא קטן מהבתים במושב הזה הם בתים על בסיס עץ.

אני לא מטעה - תבע למגרש עם תכנית שמכתיבה לקבלן תכניות בניה זה ממש לא אותו הדבר כמו רוכש קרקע פרטי שבונה באופן עצמאי או שוכר קבלן.

ושוב - החבר שבנה בית בעצמו ליד כרמיאל - זה אמיתי - אני לא מטעה.

המ"פ שבנה בית מלול נטוש - זה אמיתי, אני לא מטעה.

הבניה הירוקה מקומפוסט בקיבוץ לוטן - זה אמיתי!

אז תבדוק את עצמך, לפני שאתה תוקף אותי!

נזכרתי בשם המושב - ניר צבי ואם אני זוכר נכון החברה היא בלגה.

עוד משהו אחד - אני כבר עוקב כמה שנים אחרי כתבות על בתים אלטרנטיביים בYNET - גם בזה אני בטח מטעה... אני מבקש בכל לשון של בקשה - לפני שאתה מחליט שמישהו מטעה אותך במשהו - תבדוק את עצמך קודם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לאנוס - זה שמישהו עשה ולא הרסו לו עדיין לא מבטיח שמדובר במשהו חוקי.

בואו נמתין לאדריכלי הפורום לגבי משמעות שת תב"עות, אבל ממה שאני יודע הן חלות על מגרשים\אזורים, ועל כל מי שרוצה לבנות בהם, מקטן ועד גדול, ולא משנה אם מדובר ביוסי מהשכונה או בחברת בוני סין הדרומית.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם אתה רומז שאותם אנשים שאני מדבר עליהם עשו משהו לא חוקי - אז לא, מדובר במבנים מאושרים.

לבנות בית כשאתה הקבלן של עצמך זה לא משהו חדש - אתה פשוט צריך לעשות שיעורי בית היטב ולבדוק כל צעד בדרך מול עורכי דין, רשויות ולוודא שאתה עובד עם בעלי מקצוע טובים.

נכון זה ממש לא לכל אחד - אבל זה לא אומר שאנחנו בהכרח חייבים ללכת כמו כבשים טועות בכוון שממשלה מושחתת מכתיבה לנו.

יש פתרונות וניתן להגיע אליהם - גם לבית מעץ, גם לבית יביל וגם למכולה אפשר להוסיף ממ"ד.

אפשר לקנות דירה במיקום מרוחק או בשכונת מצוקה - אבל הפשרות כאן כואבות מידי.

אומר את זה - אני כל הזמן ללא הרף בוחן אפשרויות - כולל השקעה בנכסים בחו"ל (וזה ריסק מאוד גדול לדעתי)

אני יודע וברור לי שהרוב ילכו בתלם - מחוסר ברירה, מחוסר ידע - לא משנה מאיזו סיבה, הרוב ילכו בתלם - אם מישהו אחד כאן חוץ ממנה שיקרא וילמד על אפשרויות נוספות ויצלח בדרכו לעשות זאת - לפחות עזרתי במשהו.

אני גם שקלתי להקים בבית בבניה עצמית ואני גם שקלתי להתרחק מהמרכז אבל היה לי את המזל לרכוש דירה לפני עליית המחירים הללו ואם היום הייתי צריך לרכוש דירה - אני חושב שהייתי בוחר לעלות על מטוס או להתרחק ולבנות בצורה לא קונבנציונלית.

ממליץ בחום להביט פה ושם בכתבות על סיקורי בתים אלטרנטיביים בYNET, כן, כאן בארץ - אנשים עושים דברים מדהימים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...