Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

לגור עם ההורים VS לגור לבד

Benor
שימו לב! השרשור הזה בן 1275 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

• חברי המעגל הראשון

יש דברים ששוה לנסוע בשבילם לסופר אחר אם המבצע מספיק אטרקטיבי. זה כמובן בהנחה ואתה גר במרחק סביר מהסופר.

זה לא שאתה עושה טיול מסופר לסופר באותו יום, אתה מסדר את הנסיעות שלך לשבוע מסויים שבכל פעם תעבור בסופר אחר בדרך לסידורים שיש לך לאותו יום.

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה יותר מורכב - כיון שזה בין רשתות מוזלות לרשתות עם מבחר יותר גדול. מוצרים יסודיים בויקטורי, מוצרים יותר "מתוחכמים" בשופרסל דיל - אקסטרא, ירקות ופירות בשוק תלפיות והשלמות בסופרסל דיל לא אקסטרא.

ואני מדבר על האכלת 5 אנשים, שמתוכם 4 גברים. ברור שהאכלת פה אחד או שניים לא מצדיקים את הטרחה.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא בשלב להאכיל 4-5 נפשות, אני עדין בשלב של 2 נפשות.

אחרי תקופה ארוכה בכמה סופרים זולים, הגעתי למסקנה שאני מעדיף לשלם עוד כמה עשרות שקלים, ולשלם על מוצרים טובים יותר: אם בירקות, בשר, ואפילו עד לרמת מוצרים על המדף. סתם לדוגמה: רמי לוי לפני שנתיים רב עם היבואן של נוטלה ולא היה אצלו נוטלה. המרביות הקטנות האלו כ"כ מעצבנות אותי כי אז אני צריך לבזבז זמן לסופר אחר.

קודם דברתם על 500 ש"ח . אם אוכל לקבל 500 ש"ח נוספים כל חודש, הייתי שמח. אולי זה נשמע קצת, אבל עבורי זה המון כסף.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לדעתי בעידן רשתות מוזלות, אין ממש טעם לחלק קניות בין רמי לויקטורי לאושר עד, כי באותו איזור המחירים שלהם אותו דבר בערך, או שההבדל במחיר לא שווה את הבזבוז דלק.

בכלל לא יש דברים שזולים מאד אצל רמי לוי, יש דברים שזולים יותר באושר, נכון שבמוצרים העיקריים אין הבדל אבל יש הרבה מאד מוצרים בהם המחירים שונים מאד. סבב סוּפֶּרים מביא לחסכון.

יש צורך רק בחמש אצבעות כדי לנהל את הגלקסיה, ורק בשלוש־עשרה אצבעות על מנת לשלוט ביקום. -- דוד אבידן

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

gbguy - בדיוק לכך כיוונתי: מוצרים יסודיים נרכשים בסופרמרקט זול, יותר מתוחכמים במקום המחזיק אותם. מבחינתי כאשר מדובר ב-5 נפשות ובקניות שמגיעות לאלפי ש"ח בחודש ההבחנה מוצדקת.

את עיקר הקניות שלנו אנו עורכים בנשר - רמי לוי שם נפסל אחרי ביקור אחד שבו נמצא כי האיכות לא מספקת. ויקטורי מספקת את הסחורה (תרתי משמע), שופרסל את התחכום, השוק את הפירות והירקות הטריים.

עריכה אחרונה על ידי sperial
לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

speiral,

האם קניות דרך האינרטנט לא יותר משתלמות במקרה הזה? הרי יש אתר השוואת מחירים של סופרמקט. כלומר האם דרך האתר אי אפשר לעשות סל קניות ולחלק את הסל בהתאם לכל סופר? כי עבורי נשמע מטורף לחפש פיזית היכן יש את המוצרים הכי זולים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בשנות ה90 ההורים שלי עשו בדיוק את זה - רצו למכולת בקצה השני של העיר כי הלחם שם עולה 3.15 במקום 3.50 ליד הבית, ואחר כך התרוצצו בין כל הסוחרים בשוק כדי לראות מה הכי זול אצל מי.

אולי בגלל זה יש לי סלידה מזה.

ZX 94 > קסנטיה 97 > לנסר 2007 > מונדאו 2007 > קורולה 2013 > קורולה 2015 > איוניק 2018 > סיוויק 2002 > מזדה3 2018

Everybody in the galaxy tries to take over the galaxy. The trick is to be left alone by whoever succeeds

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אנחנו עם תאומים,

מאוד קשה לי לראות איך דבר כזה פיזיבילי כשאת כל הזמן שלי אני מבלה או בעבודה או בבית לטפל, לארגן, לסדר, לקלח, להאכיל, לדאוג לאוכל, לניקיון ואני מגיע ל 11 בלילה (או חצות) באפיסת כוחות.

אפילו את הקניות עברתי לעשות בהזמנה באינטרנט,

מצאתי שאני מבזבז מלא זמן בסופר ובתקופה האחרונה פשוט לא מצאתי את הזמן להגיע לסופר

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

speiral,

האם קניות דרך האינרטנט לא יותר משתלמות במקרה הזה? הרי יש אתר השוואת מחירים של סופרמקט. כלומר האם דרך האתר אי אפשר לעשות סל קניות ולחלק את הסל בהתאם לכל סופר? כי עבורי נשמע מטורף לחפש פיזית היכן יש את המוצרים הכי זולים.

אל תשכח שברוב הרשתות, קניה באינטרנט תגרור גם דמי משלוח איתם. אם תפצל את הקניה. אולי תחסוך קצת במחירי המוצרים אבל תשלם יותר בסך הכל הכללי בגלל כפל משלוחים

Sent from ...

גם אני מבקר במפגש השפלה... :beerchug:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קניות באינטרנט זה יקר. עלות המשלוח, אם גם נותנים טיפ לשליח, יכולה להיות די גבוהה.

אני גר ליד סניף של ויקטורי. אני קונה קצת אז לא ממש משווה מחירים, אבל ירקות אני כמעט אף פעם לא קונה שם, מכיוון שגם אם זה יותר זול, זה תמיד נראה גם סוג ג'.

מעניין אם היום גם בכלל יותר זול לקנות משהו בשווקים. בכלל לא כזה בטוח שבכרמל המחירים יותר נמוכים מסופר ממוצע.

תודה יבגני. הרסת לי את באטמן לתמיד.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אדי כל מה שציינת אולי אולי חסוך 500 שקל בחודש. זה זניח לגמרי

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

כמה אתה חוסך בחודש ומצמם בעלויות מחיה שלך יכול להיות זניח ויכול להיות הרבה מעבר ל500 שקלים בחודש ואני אתן לך מספר דוגמאות בכדי שתבין עד כמה התנהגות משנה הרגלים היא גם משנה מציאות.

זה עניין של אימון אישי גם.

במקום חבילת תקשורת יקרה שעולה בסביבות ה400 שקלים בחודש שנותנת לך אינטרנט, טלוויזיה וטלפון

אתה יכול במקרה הזול לפנות לחברות שנתונות שירותים זולים יותר ואולי אפילו לא פחות טובים אלא יותר (תלוי צרכי שימוש) כמו פרטנר TV או סלקום TV - אתה חוסך כאן לפחות 200 שקלים בחודש רק על פעולה כזו?

ואם אתה מביא מקלט עידן+ ועושה רק חיבור לתשתית אינטרנט ומשתמש בKODI, פופקורן ודברים דומים אתה יכול לחסוך אף מעבר לכך.

וזה רק דוגמא לשינוי הרגלי צריכה שקשורים לטלוויזיה.

דוגמא אישית לקניות - אני גר בראש העין - לאחרונה נפתח כאן סופר של רשת קינג סטור - כן, אני יודע מה לחלקכם יהיה לאמר על זה אבל בבקשה תחסכו ממני גזענות ולאומנות - אתה יודע מה ההבדלים במחירים??? זה בלתי נתפס! והאיכות נהדרת ונוח לי לעשות שם קניות גדולות כשצריך.

דוגמא אישית נוספת - את רוב הבגדים של הילדים שלנו אנחנו תכלס קונים או בהאנגרים שהם באמת זולים והאיכות סה"כ טובה מאוד או בכלל בהזמנות מאלי אקספרס - זה חוסך הרבה מאוד כסף על ביגוד.

דוגמא אישית נוספת - בלמים, הפסקתי לחלוטין לגשת למוסכים בכדי לטפל בהם - צלחות, רפידות, נוזל בלמים - עושה לבד! שמן, פילטר שמן, פילטר אוויר, פילטר מזגן (קניתי בכלל שטיף רב פעמי - קניה חד פעמית), פלגים - עושה לבד או מקסימום הולך למוסך זול שגם פתוח בשבת ומפקח על העבודה בעצמי -> זה חוסך אלפים! בחודש חסכת כאן קרוב ל100 שקלים לחודש בשנה שהיה ברכב טיפול גדול.

דוגמא אישית נוספת - תיקונים והתקנות בבית שאני יודע לעשות בעצמי - חוסך את בעל המקצוע - אין לי כאן אומדן אבל לאורך זמן חסכתי ככה כמה אלפים.

דוגמא אישית נוספת - בילויים - אשתי ואני לא בדיוק בליינים גדולים וגם כשאנחנו יוצאים למסעדות, אנחנו לא נוגעים באלכוהול וגם כמעט אף פעם אנחנו לא נוגעים בקינוחים. אנחנו בד"כ לא ניקח בית מלון יוקרתי או צימר יוקרתי - מסתפקים בפשוט והילדים מחייכים ונהנים וטוב להם - לא מתכלבים מאידך אבל גם לא הולכים על הביוקר - וזה בעיקר בגלל שאנחנו כמעט ולא נמצאים בבתי המלון ובעיקר מטיילים בין אם זה בארץ או בחו"ל.

דוגמא נוספת - לא אישית - במקום מנוי לחדר כושר ובריכה - תקנה כרטיסיה לבריכה אם אתה לא שוחה הרבה ותתאמן פונקציונלי בבית וברחוב - תקנה אופניים, תשחק כדורסל, כדורגל - זה חינם!

דוגמא נוספת - גם לא אישית (כי אני פשוט לא עושה את זה) - במקום לנהוג כל יום ברכב לעבודה תמיר את זה לאפניים חשמליות, אפניים רגילות (בשביל הספורט אם יש מקלחת בעבודה) ותשאיר את הרכב לסופי שבוע - אתה חוסך רק בזה לפחות כמה מאות שקלים בחודש על דלק.

דוגמא אישית נוספת - במקום לבזבז את הכסף שלך בקניות על דברי מתיקה, מעדנים וכך הלאה - תאכל בריא יותר, תתמקד יותר במזון בסיס - ירקות, בשרים, פחמימות עשירות וכך הלאה - גם אם לא תחסוך כאן בכסף - לפחות תשפר את איכות החיים שלך! ותשתה בעיקר מים!

דוגמא נוספת - לא אישית (כי אני פשוט לא) - מי שמעשן - תפסיקו עם החרא!!! הזה - אתם מכניסים לגוף שלכם חומרים מסרטנים, מזפתים את הריאות ואת קנה הנשימה ויום אחד זה יתנקם בכם בצורה מאוד כואבת - ועל הדרך אתם תחסכו עשרות עד מאות שקלים בחודש.

דוגמא אישית נוספת - חלק מחיי הייתי מוציא בתחילת חודש כ200-400 שקלים במזומן מחשבון הבנק - שם אותם בארנק - ומנסה לסיים את החודש עם עודף בארנק וזה היה המזומן היחיד שהתנהלתי איתו באותו החודש - אני כבר מזמן לא במצב כלכלי שכזה אבל כן - הייתי גם שם!

דוגמא אישית נוספת - אם אין ברירה - כשצריך - תנסו למצוא את האפשרות להגדיל את מקורות הרווח שלכם בין אם זה אומר לקחת על עצמכם עוד עבודה או בין אם זה אומר לנסות לסחור ולמכור בכל מה שיכול לעבור לכם דרך הידיים - היתה תקופה כששכרתי דירה בהוד השרון שהייתי עושה התקנות מדרכה (סטריאו הכי פשוט לרכב), היתה תקופה שהייתי קונה דברים בקניות פומביות בין אם קבוצתיות או מכרזים בזול ומוכר בקצת יותר יקר וזה היה מספק לי את הכסף לדברים הקטנים - לבילוי אחד, לאוכל מעבר לבסיס וכך הלאה.

אני מבטיח לך - שיש פה אנשים שאם הם קוראים את זה והם יישמו לפחות שלושה סעיפים ממה שציינתי כאן - הם יגידו לך באופן חד משמעי שזה יחסוך להם הרבה ממון וגם בריאות בחייהם.

עכשיו אתם יכולים להאמין לי שזה באמת מגיע ממקום אישי ואתם יכולים לא אבל כמה מילים קטנות על חלק מהעבר שלי - אמא שלי ז"ל היתה מורה שיצאה לפנסיה מוקדמת בגיל 55 עם בת בכורה שיצאה ללימודי תואר ובן צעיר יותר, אני - בצבא.

גרושה ועם פנסיה מוקדמת על סך 3500 שקלים - כן, זה אמיתי.

בחיים לא הייתי רעב לאוכל, אבל איכשהו לא קלטתי אפילו שהשכן ממול שהיה שם לנו כל בוקר סלסלת פירות שחלקם היו רקובים - שהוא היה מביא לנו מעודפים שהוא היה מוצא בשוק - היו באמת עזרה לאמא שלי שאכלה את זה ובישלה מזה קומפוט או עשתה מזה ריבות וכך הלאה, הייתי קטן מידי להבין.

רשמתי מקודם שאכתוב קצת על הדברים שעברתי בשנה האחרונה - זה חלק מזה.

אני לא סתם חוזר ואומר כאן כל הזמן לחשוב בצורה יצירתית, לזהות את הדרך שלכם להחלץ מצרה או לזהות את הדרך שלכם להצלחה - ולפעול.

B4 2010 - ANY-PHONE + MOSCONI AMAS2 + Audsion BitOne + Voce5.1K FullDA + MASSIVEBX4 +HatL1 + Morel CDM880 + Morel Hybrid602 + Micca COVO-S + Audison TH10 + Pioneer TS-X150

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

להפסיק לעשן בפני עצמו חוסך 900 שקל בחודש (30 שקל קופסת סיגריות כפול 30 יום).

שלא לדבר על חופש מהתמכרות שזה priceless

ZX 94 > קסנטיה 97 > לנסר 2007 > מונדאו 2007 > קורולה 2013 > קורולה 2015 > איוניק 2018 > סיוויק 2002 > מזדה3 2018

Everybody in the galaxy tries to take over the galaxy. The trick is to be left alone by whoever succeeds

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ה500 ש" ח האלה נראים לא משמעותיים.

צריך להסתכל גם על הlong run

בשנה הם 6000 שח. גם לא הרבה?

5 שנים 30000 ש"ח.

כספים שאפשר בתיאוריה, להשקיע אותם ולצבור עליהם ריבית דריבית.

השנה עשיתי טיפול לבד לרכב. שמן+ פילטר יצא לי כ240 ש"ח.

במוסך אני מניח שהיה יוצא לי פי 2.5.

התקלקל המתג של החלון - פתחתי וניקיתי אותו מניח שזה כבר חסך לי יותר מ100-200 ש"ח.

אין לי כאלה ידיים טובות, אבל לשמחתי גדלתי בבית עם אבא שיש לו הרבה כלים והוא בסה"כ יודע לתקן הרבה דברים בעצמו.

לא הייתי צריך לקנות שום דבר, חוץ ממתאם לפילטר שמן.

עריכה אחרונה על ידי Benor
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה שבאמת משנה זה ההרגלים שלך וההתנהלות שלך - אנשים כבר הוכיחו ש5 אלף שקלים יכולים להיות כלום אבל 5 אלף שקלים גם יכולים להפוך למיליונים.

לא יודע כמה מכם מכירים כאן את הסיפור של ראיין מווסט קוסט קאסטומס אבל זה התחיל מזה שסבא שלו נתן לו הלוואה של כמה אלפי דולרים בודדים והבן אדם הקים אימפריה.

על תביטו על הכסף שלכם - תבחנו את ההחלטות שלכם.

נכון אלו הן קלישאות - בעבורי כמה מהן שינו את החיים.

B4 2010 - ANY-PHONE + MOSCONI AMAS2 + Audsion BitOne + Voce5.1K FullDA + MASSIVEBX4 +HatL1 + Morel CDM880 + Morel Hybrid602 + Micca COVO-S + Audison TH10 + Pioneer TS-X150

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...