Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

לגור עם ההורים VS לגור לבד

Benor
שימו לב! השרשור הזה בן 1293 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

lanos, כן, הותק שלהם זו סיבה אחת. סיבה אחרת זה תכנון. משהו בהרבה דברים שנעשים כאן פשוט לא מתוכנן מספיק לטווח הרחוק. הרי ישראל הוקמה אחרי מלחמת העולם השניה, כשכבר היה ניסיון כזה או אחר בעולם בתכנון ערים מודרניות, ואפילו כאן בת"א ניסו ליישם טכניקות שונות. אבל לא חשבו רחוק מספיק, אז בטוקיו, שאני כל כך אוהב להזכיר, הקו החובק של JR נמצא ממש בתוך העיר ואחרי המלחמה נבנו שם תשתיות אדירות של רכבת תחתית ועילית, ובארץ התחילו בפרויקט הזה עכשיו (כשעפ"י טענות שונות זה כבר לא כל כך מתאים דווקא לתוואי העיר). אפשר להתפלצן כאן קצת, אבל נשמור את זה לשרשור הפוליטי :)

גיא, אני שמח שהעיר עוברת ג'נטריפיקציה. אני יודע שבשנים האחרונות יש המון סטודנטים בשכונות שונות. אני גם יודע שבדרך כלל הם מנותקים מהסביבה וגרים באזורים ספציפיים מאוד. בסך הכל זה לא סוד שיש שכונות יותר טובות ופחות טובות, לא רק בב"ש, גם בתל אביב ובכל מקום. אפשר בהחלט לחיות בב"ש באופן כללי, גם שזה לא הכל שיכון ד'. עם זה אני מסכים. מבלי לפגוע באף אחד, לא הייתי ממליץ לאף אחד לקנות דירה רק כדי להגיד "קניתי דירה" במקומות שיש סיבה לכך שהמחירים בהם כל כך זולים. אין מתנות חינם.

תודה יבגני. הרסת לי את באטמן לתמיד.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

האם זוג צעיר שהחליט להתחתן מאט מוקדם, ושניהם חיים ממשכורת מינימום, לא יכולים לחסוך כמה שנים ולקנות דירה בפריפריה?

זאת כאילו שאלה רטורית?

ZX 94 > קסנטיה 97 > לנסר 2007 > מונדאו 2007 > קורולה 2013 > קורולה 2015 > איוניק 2018 > סיוויק 2002 > מזדה3 2018

Everybody in the galaxy tries to take over the galaxy. The trick is to be left alone by whoever succeeds

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זאת כאילו שאלה רטורית?
זאת שאלה האם המדינה לפי התיאוריה כן יכולה לספק דירה לזוג צעיר ללא השכלה? כי המדינה היא זו שקובעת את שכר המינימום.
שכונת מצוקה זו סטיגמה שקשה מאוד לשנות אבל הן כן יכולות להשתנות - הכל תלוי נסיבות.

עבריינים יש בכל מקום ובכל דרג, צרות גם.

אבל למה? למה דירה צריכה לעלות כל כך הרבה באמצע פאקינג מדבר???

איזה אטרקציות יש כאן שישראלים משלמים ככה על דיור?

ממתי להיות מוקפים באויבים, לחטוף טילים ורקטות כל X שנים באמצע מדינה מדברית הפך למשהו כל כך מבוקש שדירת 4 חדרים 40 קילומטר מהצנטרום עולה 1.4 מיליון?

דירת 4 חדרים ברמת השרון עולה 2.5 מיליון - כן, מבין - אין שם מקום להכניס סיכה, דקה מת"א ומכל הכבישים הראשיים לכל מקום.

דירת 4 חדרים בחולון נעה בין 1.6 ל2.1 מיליון - יכול להבין

אבל אשקלון, אשדוד, באר שבע - בואו נגיד ובאר שבע הופכת היום לבירת הדרום והיא מבוקשת - בסדר מבין שיהיה קצת יותר יקר מהממוצע - אבל זה עדיין לא מסביר את אשקלון, אשדוד, קריית גת, לא חסרים שם שטחים לבניה אז מאיפה המצוקה? מי יוצר אותה? (משרד המקרקעין)

למה אין פיקוח על המחירים? (משרד השיכון והבינוי)

איפה השחיטות הזו מפסיקה? - כשהדור הצעיר יחליט שהגיעו מים עד נפש.

באופקים, ירוחם ודימונה תמצא מחירים יותר זולים.

אתה רוצה דירה 1.4 במקום סבבה? לך לכפר יונה. בונים שמה שכונות חדשות בצד הצפוני והחדש. לא צריך ללכת כל כך רחוק.

מקומים הותיקים של באר שבע טוענים שהעיר עברה שינוי גדול בעשור וחצי האחרון. מלבד קנית חלפים זולים לרכב שלי, כל דבר אני מוצא כאן. לא אומר "יאללה קחו את הרכב ותעברו באר שבע", אבל בחיים צריכים להתגמש ולפתוח את הראש. בלי לעשות שינויים, המצב לא ישנה לטובה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זאת אחת הטעויות האסטרטגיות של המדינה הזו.

שיש רק "עיר מרכזית אחת"+ערי הלויין שלה.

עם הגידול באוכלוסיה, הגיע הזמן לפתח את שאר הארץ.

צריך 'ת"א' גם בצפון וגם בדרום. ולא, חיפה מבחינתי רחוקה מלהיות ת"א...

lanosforce,

מה עם עלות קרקעות+חומרים+תחזוקה/תפעול כלים כבדים של הקבלן+משכורות לפועלים+רווח.

מעניין אותי כמה באמת דירה עולה בשקלול של קרקע+חומרים+עבודה.

אין לי מושג בכלכלה, אבל אני מבין דבר אחד שהשוק קובע את המחירים.

כנראה שאנשים מוכנים לשלם את המחירים האלה, ולכן המחירים עולים.

כולם רוצים כאן פיסת נדל"ן.

אני דווקא בכלל לא הייתי מתנגד לשכירות ארוכת טווח 2-5 שנים ומעלה במחיר סביר.

סביר מבחינתי זה עד 2500 ש"ח שתהיה אפילו דירת חדר קטנה ללא שותפים, באיזור מרכזי עם תעסוקה.

עריכה אחרונה על ידי Benor
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בנאור,

מקודם כתבתי שחבר שגר במודיעין מכר את הדירה שלו ב1.4, עברו לצפון להר מעל כרמיאל, בנו בית פרטי שני מפלסים עם חצר ועוד נשארו להם כמה מאות אלפים ביד.

וכשביררתי עבורי כמה יעלה לי לעשות דבר דומה בניר דוד, המחירים היו מאוד דומים אבל אשתי לא רצתה להרחיק לכת לגלבוע.

לגבי שכירות, אם הינו מדינה מתוקנת, היה פיקוח על המחירים והשכירות היתה כדאית יותר מלקיחת משכנתא, ברוב המקרים היא לא.

כאן בארץ הכוונה.

B4 2010 - ANY-PHONE + MOSCONI AMAS2 + Audsion BitOne + Voce5.1K FullDA + MASSIVEBX4 +HatL1 + Morel CDM880 + Morel Hybrid602 + Micca COVO-S + Audison TH10 + Pioneer TS-X150

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בנאור - אולי תגדיר מה זו "תל אביב" בשבילך.

חיפה אינה לת אביב. לשמחתי הרבה, כיוון שאני כנראה לא הייתי מסוגל לחיות בת"א. לעמות זאת בחיפה יש לאשתי ולי פרנסה בשפע ובמחיר של דירת 3 חדרים בת"א יש לי דירה יותר ממרווחת, לבנים שלי יש מוסדות לימודים מהשורה הראשונה וכשהם רוצים לבלות לא חסרים להם מקומות מרחק 10 דקות מהבית.

העניין הוא שמבחינת תושבי המרכז "לא יודעים מה יש אחרי המוות, אבל אחרי חדרה אין חיים", או, כפי שנתקלתי בביטחון בנתב"ג לפני 10 ימים - כמה בנות נשאלו מהיכן הגיעו וענו "מהבית" וכאשר נשאלו היכן הבית ענו "מה זאת אומרת, מתל אביב". תושבי המרכז פשוט לא מודעים לכך שהמדינה הזו משתרעת ממטולה עד אילת, ולא רק מתקיימת , אלא גם חיה.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא יודע אחרי חדרה, אבל בחדרה עצמה ב20:00 כבר לא תראה נפש חיה ברחוב, כאילו הטילו עוצר.

יחד עם זאת, מרכז העיר מפוצצת באנשים בשעות הצהריים גם באמצע שבוע, לך תבין.

כנראה בגלל שבלילה המשוגעים יוצאים מהחורים שלהם.

ZX 94 > קסנטיה 97 > לנסר 2007 > מונדאו 2007 > קורולה 2013 > קורולה 2015 > איוניק 2018 > סיוויק 2002 > מזדה3 2018

Everybody in the galaxy tries to take over the galaxy. The trick is to be left alone by whoever succeeds

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כבר כתבתי זאת מספר פעמים אכתוב פעם נוספת

מדינת ישראל קלטה מיליון עולים בשנותיה הראשונות

אנשים התגוררו במעברות ( מחנה אוהלים )

ולאט לאט נבנו שיכונים והמעברות חוסלו

בסוף שנות ה 60 קמה מהומה שאין פתרון לזוגות צעירים , המדינה יזמה את הסיוע לזוגות צעירים.

והוקמו שיכונים לזוגות צעירים, וניתנו הלוואות בתנאים מועדפים.

המדינה גם שקדה על הקמת אזורי תעשיה ברחבי הארץ כדי לספק ליזמים תנאים לעבור מן המרכז.

רוצה לאמר כי למדינה יש כלים לסייע כשהיא רוצה.

עבדכם הנאמן התגורר בחיפה מלידתו , לא יכול היה לרכוש דירה בחיפה לאחר נישואיו לכן רכש דירה בנצרת עילית, למד בחיפה ועבד בחיפה, וכשרווח לו "התקדם".

יוקר המחיה , יוקר הדיור זה נתון שלא נפל משמים.

לממשלה ששולטת כאן יש סיבה טובה פוליטית לתמוך במקומות אחרים.

טוב כפי שנאמר על ידי פעמים רבות, בידכם הדור הצעיר לשנות זאת, בבחירות או בהפגנות.

כנראה שיותר קל לקטר במקלדת.

ישראל סבא בסבבא של 🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰

😍😍😍

יששששש נבחרת כדורגל

סלע כתב " מתים רק פעם אחת , חיים כל יום מחדש

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בנאור, אני חושב שאתה משמיץ את חיפה ללא סיבה. היא לא צריכה להיות תל אביב. ובאזורים שונים שלה, היא עדיין מרגישה יותר "עיר" - כמו שאני מבין את המושג - מרוב הערים האחרות בארץ.

ספריאל, זה לא בדיוק ככה. אני לא חושב שמי שגר בהרצליה או חדרה או ראשון מתייחס לערים אחרות כמו שמי שגר במרכז ת"א מתייחס אליהן. יש הבדל מאוד גדול גם בין ישובים במרכז. זה לא רק המרחק מתל אביב, זה גם השירותים שאתה מקבל מהעיריה, הסביבה, האוכלוסיה, בתי הספר בסביבה ועוד.

ומחירי דיור עולים כי אנשים משלמים, אבל לא רק. אומנם "זה השוק" או "שוק חופשי" הפכו באיחור אופנתי לפסיקות דתיות אצל חלקנו, אבל מעשית, אין סיבה לחשוב שהמדינה לא הייתה יכולה לפעול כדי להוריד את המחירים, והיא גם ניסתה, לפחות לכאורה.

במרכז תל אביב המצב כנראה לא ישתנה, בטח מהרגע שהחליטו להגביל כאן את הבנייה לגובה, אבל במקומות אחרים בארץ בהחלט יכול וצריך להיות יותר זול.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שכונת מצוקה זו סטיגמה שקשה מאוד לשנות אבל הן כן יכולות להשתנות - הכל תלוי נסיבות.

עבריינים יש בכל מקום ובכל דרג, צרות גם.

אבל למה? למה דירה צריכה לעלות כל כך הרבה באמצע פאקינג מדבר???

איזה אטרקציות יש כאן שישראלים משלמים ככה על דיור?

ממתי להיות מוקפים באויבים, לחטוף טילים ורקטות כל X שנים באמצע מדינה מדברית הפך למשהו כל כך מבוקש שדירת 4 חדרים 40 קילומטר מהצנטרום עולה 1.4 מיליון?

דירת 4 חדרים ברמת השרון עולה 2.5 מיליון - כן, מבין - אין שם מקום להכניס סיכה, דקה מת"א ומכל הכבישים הראשיים לכל מקום.

דירת 4 חדרים בחולון נעה בין 1.6 ל2.1 מיליון - יכול להבין

אבל אשקלון, אשדוד, באר שבע - בואו נגיד ובאר שבע הופכת היום לבירת הדרום והיא מבוקשת - בסדר מבין שיהיה קצת יותר יקר מהממוצע - אבל זה עדיין לא מסביר את אשקלון, אשדוד, קריית גת, לא חסרים שם שטחים לבניה אז מאיפה המצוקה? מי יוצר אותה? (משרד המקרקעין)

למה אין פיקוח על המחירים? (משרד השיכון והבינוי)

איפה השחיטות הזו מפסיקה? - כשהדור הצעיר יחליט שהגיעו מים עד נפש.

המדינה בראש וראשונה לא רוצה שהמחירים ירדו. כמה יחידות דיור חסר? 100 אלף? שכונה בבייג'ינג. סינים יכולים לבנות 100 אלף יחידות דיור בשנתיים. למה לא מביאים אותם? כנראה יש אנשים שפשוט לא רוצים שהם יגיעו.

אחר כך יש את הישראלים שהם בעלי דירות. הקבוצה הזאת מתחלקת לשניים: קבוצה א' אנשים שרכשו מספר דירות לפני שנים רבות ועכשיו גוזרים את הקופון. קבוצה ב' ישראלים שקנו דירות בשנים האחרונות ולשם כך משכנו את הנשמה שלהם. לאותם אנשים אין שום אינטרס שהמחירים ירדו. חלקם אפילו בטוחים שהם התעשרו.

אחר כך יש אנשי מקצוע שגוזרים קופון מטירוף הנדל"ן - עורכי דין, שמאים, יועצי משכנתאות, יצרני מטבחים, יבואני רהיטים, שיפוצניקים ועוד. כי אחרי חובות של מיליון פלוס לבנק מה זה כבר עוד 100-200 אלף לשיפוץ יסודי.

לקינוח יש את מערכת המשפט שמעניקה מטרית הגנה לאותם בעלי דירות.

עריכה אחרונה על ידי ChemGuy85
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בנאור, אני חושב שאתה משמיץ את חיפה ללא סיבה. היא לא צריכה להיות תל אביב. ובאזורים שונים שלה, היא עדיין מרגישה יותר "עיר" - כמו שאני מבין את המושג - מרוב הערים האחרות בארץ.

אכן. לדעתי האישית והבלתי מחייבת חיפה יופי של עיר, עם נוף ייחודי, חוף ים מהנאים שיש,

אוכלוסייה איכותית ודו-קיום שליו והרמוני כזה שירושלמים כמוני מתקשים לעכל.

מי שיחפש מקומות בילוי ״מגניבים״ וכל מיני שטויות שמיוחסות רק לסצינת הבילויים בתל אביב או בירושלים

ימצא גם אותם (לא כוס התה שלי).

אוכל את הכובע שהגיש לי avergel ומודה קבל עם ועדה שלפעמים מחשבים של אסוס מחזיקים מעמד אפילו מעל לשנה שלמה - אם נזכרים לעדכן את ה-bios.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

חיפה עיר נהדרת עם פוטנציאל מטורף למרות שבמדינה נורמלית היא היתה מושקעת פי מיליון. מקומות כמו בת גלים למשל עם חוף מהמם ובתים כ"כ קרובים לים אבל הכל מוזנח. למה? לא ידוע.

רחובות שלמים שמצד אחד קיר ענק עם פחי זבל ומצד שני שיכונים תקועים בהר. בעיר שרוצים שאנשים יסתובבו בה לא עושים דברים כאלה.

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אין לי שום דבר נגד חיפה בתור עיר הסתובבתי בה, והיא עושה רושם עיר לא רעה בכלל לפחות מבחינת ירוק באיזורים מסויימים.

אבל כנראה שיש סיבה מספיק טובה, שאנשים צעירים בוחרים להתמקם במרכז (חדרה-גדרה)

אם הכל כל כך טוב בפריפריה ובצפון ויש חיים, אז למה אנשים עדיין כל כך נעולים על המרכז?

קבעון מחשבתי או שהמציאות טופחת בפניהם?

מבחינתי ת"א ונגזרותיה =

1. מקומות תעסוקה

2. מקומות בילוי (פחות מעניין כרגע, אבל בעיקר שם מבלה עם החברים)

3. בתור מקום מגורים אני לא מעוניין לגור בת"א - מבחינתי להתגורר עד נתניה הגג שבגג חדרה בצפון.

אם אי פעם אני אחליט על פריפריה או על חיפה/צפון, אני אצטרך לעשות חישוב מסלול מחדש.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

צריך לצאת מהחרטא הזה של "מקומות עבודה רק בתל אביב"

זה היה נכון פעם, ונכון במקצת גם היום בתחומים נורא ספציפיים.

תעשייה מסורתית, הי-טק, מקצועות חופשיים - יש בכל רחבי הארץ.

בחיפה, ביקנעם, בבאר שבע או בברקן.

ציטוט

יבגניפ כתב:

אוף. למה אני מגיב פה? 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אין לי שום דבר נגד חיפה בתור עיר הסתובבתי בה, והיא עושה רושם עיר לא רעה בכלל לפחות מבחינת ירוק באיזורים מסויימים.

אבל כנראה שיש סיבה מספיק טובה, שאנשים צעירים בוחרים להתמקם במרכז (חדרה-גדרה)

אם הכל כל כך טוב בפריפריה ובצפון ויש חיים, אז למה אנשים עדיין כל כך נעולים על המרכז?

קבעון מחשבתי או שהמציאות טופחת בפניהם?

מבחינתי ת"א ונגזרותיה =

1. מקומות תעסוקה

2. מקומות בילוי (פחות מעניין כרגע, אבל בעיקר שם מבלה עם החברים)

3. בתור מקום מגורים אני לא מעוניין לגור בת"א - מבחינתי להתגורר עד נתניה הגג שבגג חדרה בצפון.

אם אי פעם אני אחליט על פריפריה או על חיפה/צפון, אני אצטרך לעשות חישוב מסלול מחדש.

זה שיחה קצת במעגל.

בתל אביב יש *יותר*, זה לא אומר שבמקומות אחרים אין בכלל.

בתחומים מסויימים, כמו הייטק, בהחלט יותר נח לחיות בבועה הקטנה שבין יפו עד להרצליה. אבל הייטק זה לא רוב המשק בארץ.

סביר להניח שגם המשכורות כאן יותר גבוהות, אבל זה לא אומר שאי אפשר להווריח טוב גם במקומות אחרים. וגם יותר יקר לחיות כאן.

פרטנית הרבה חבר׳ה אחרי צבא, או אחרי תואר (כאלו שלמדו מחוץ לת״א), באים לחיות בת״א כמה שנים, כי זה גם סוג של מסורת חברתית בישראל.

לכל מי שאוהב, כמוני, את התחושה של עיר גדולה מסביב, מבחינת קניות, מוסדות שצריך, בתי קפה וכו׳ - תל אביב היא עיר מדהימה.

אבל מי שחי ״במרכז״, לא נהנה מזה באמת. רוב חבריי שעזבו את ת״א, וחיים בראשון או נסציונה או אפילו גבעתיים, מגיעים למרכז ת אביב בערך פעם בחודשיים, לפעמים גם זה לא.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...