Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

לגור עם ההורים VS לגור לבד

Benor
שימו לב! השרשור הזה בן 1276 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אני מניח שהבנת למה אני מתכוון.

עם גידול האוכלוסייה, אני חושב שישראל צריכה עוד 'ת"א' וזה לא חייב להיות זהה 1:1.

הזוי ככל שזה ישמע.

לי חשוב להשאר באיזור "המרכז" נניח מחדרה ועד ת"א ונגזרותיה השונות;

כל החברים שלי כאן וכל משפחתי פה. בשאר המקומות, אגזור על עצמי בדידות.

בכל מקרה, אולי אשקול את זה כאופציה עתידית...

עריכה אחרונה על ידי Benor
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אין כל קשר בין החלק הראשון של דבריך [ישראל חייבת עוד מרכז...]

לבין חלקם השני [כל החברים והמכרים שלי כאן]

החלק הראשון לא נכון לדעתי

החלק השני נכון מאוד, אבל בלי קשר למרכז. יש מי שחבריו באילת ואין לו איש בתל אביב, יש מי שחבריו בנצרת, יש בירושלים ויש ברהט.

ציטוט

יבגניפ כתב:

אוף. למה אני מגיב פה? 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ויש מי שעובר לאיזור אחר ומוצא חברים חדשים.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בכלל, חברים זה overrated.

תלוי מה הניסיון שלך עם חברים. מניסיוני, זה הכי לא overrated שיש. אדרבא, מעגל חברתי איתן זה הון אנושי לכל דבר.

ZC6 | JB43 | 932

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אין כל קשר בין החלק הראשון של דבריך [ישראל חייבת עוד מרכז...]

לבין חלקם השני [כל החברים והמכרים שלי כאן]

החלק הראשון לא נכון לדעתי

ת"א מבחינתי זה שם קוד.

עיר שלצידה ערי לווין שכוללות מרכזי תעסוקה, תרבות ובילויים וכמובן מגורים למי שרוצה.

לכל מדינה יש את הת"א שלה, ולארה"ב יש המון כאלה כי היא מדינה ענקית.

ברגע שיהיו עוד ערים כאלה, אני מאמין שהאובססיה של הדור הצעיר למרכז תרד.

עריכה אחרונה על ידי Benor
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• אחראי פורום
בכלל, חברים זה overrated.

בכלל לא ובמיוחד כשאתה נכנס למעגל של עבודה-בית-ילדים.

עברנו את פתח תקווה, נעבור גם את זה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

נראה לי שהוא אמר את זה בציניות, אלא אם הוא התכוון לחברים הערסים של אושריקו ששורקים לבחורות מהקורולה.

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היתה תקופה בחיים שלי שמשפחה היתה אובר-רייטד וחברים היו המשפחה שלי, אח"כ זה התהפך והחברים שלי התפזרו לכל עבר והערך "משפחה" חזר לחיי.

בסופו של דבר חברים הם גם חוג משפחתי ומשפחה הם גם חברים - לא משנה איפה תהיה, אתה תאמץ לעצמך חוג חברתי כזה או אחר שבתמורה גם יאמץ אותך.

אנחנו נולדים, אנחנו מתים - בין לבין רצוי להשתדל לחיות כשאנו מוקפים בגורמים רצויים - לא משנה מתי, לא משנה היכן.

חיפה היא מרכז הצפון כפי שבאר שבע היא מרכז הדרום והחיבור בין שלושתן הולך ומתעבה עם השנים - זה לוקח זמן.

מנגד יש שחיתות נוראית והמדינה הזו מעלה ריקבון אדיר, זה ממש מצחין.

בכל פעם שאני נכנס מכביש 5 או מרוקח לאזור בו אני עובד אני שואל את עצמי איך זה שלא שמו עדיין צ'ק פוסט ובידוק דרכונים - הרי זו מדינת ת"א ואני, אני תושב צנעה, גר במזרח תימן - אם להפסיק להיות ציני, אולי 15 שנה אחורה זה הרגיש לגמרי ככה, היום, אני בקושי נכנס לת"א למטרות שהן לא פרנסה.

הוד השרון, כפר סבא, רעננה, הרצליה וגם פתח תקווה הם מוקדי בילוי עם הרבה מאוד מסעדות נהדרות, פארקים, קניונים, מועדונים - אין לי למען האמת סיבה לגשת לת"א אם אני ממש לא רוצה ואם אעביר את מקום עבודתי לכל אחת מפיטריות ההייטק כגון פארק סיבל(עאלק ראש העין זה כפר קסם), לוד, כפר סבא, הוד השרון, רעננה, פתח תקווה ואפילו ירושלים - אני יכול להעביר חיים שלמים במדינת "מזרח הארץ" ולא להכנס יותר למדינת תל-אביב.

אה כן ולרגע שכחתי בכלל שבירת ישראל היא ירושלים - בחיי! ושם מחירי הדיור זה דבר משוגע לגמרי - מצד שני, גם בת"א אפשר למצוא דירות יחסית זולות רק שהן בתוך אזור שכבר נראה כמו ליגיון זרים והמקומיים כבר מפחדים לצאת שם מהבתים - אבל איזה מחיר מציאה לקנות שם דירה - וואוו! (NOTTT)

פוקח עיניים, מנסה לחשוב קצת אחרת - לפעמים זה מצליח, לפעמים לא. (אבל ממשיך להתמיד ולנסות שוב ושוב מחדש - ואם ילדיי יחליטו להצביע דרך הקלפי או להצביע דרך הרגליים או להצביע דרך מטוס - התפקיד שלי זה לתמוך בהם ולעודד אותם ללכת רק בדרכם).

שיהיה לכולנו בהצלחה.

B4 2010 - ANY-PHONE + MOSCONI AMAS2 + Audsion BitOne + Voce5.1K FullDA + MASSIVEBX4 +HatL1 + Morel CDM880 + Morel Hybrid602 + Micca COVO-S + Audison TH10 + Pioneer TS-X150

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

lanosforce,

אפרופו לפתוח את הראש.

הייתי המוצ"ש הזה בהרצאה של מישהו, שטוען שהוא גר 6 שנים בדירה ונמאס לו לשלם על שכר דירה.

אז הוא קנה אוטו קרוואן.

יש דברים מאוד יפים וומרווחים יחסית (אוטובוסים, משאיות)

אבל במקרה שלו הוא רצה לחסוך ואפילו שירותים אין לו. (הוא טוען שהוא עושה את הצרכים בדלי/סיר ואח"כ קובר אותם באדמה)

מקלחת נורמאלית אין לו (אין מים חמים)

מבחינתי אפילו שהצעד שלו דורש הרבה אומץ ופשרות מסוימות, מה שהוא עשה זה להיות הומלס בתחפושת.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

זה לא הומלס, זה להתכלב בגלל פרנציפ בדומה לסולידית שרוקחת סבונים מסודה לשתיה, מתקלחת פעמיים בחודש וחיה ממצבורי שעועית מפחיות שימורים.

אם זה גורם לו אושר אז לבריאות, אבל זה לא מתאים לכל אחד.

בעניין אומץ, גם בשביל לדחוף את היד לתוך מעבד מזון פועל דרוש הרבה אומץ. זה לא אומר שזו פעולה מומלצת.

עריכה אחרונה על ידי SlowRide

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היום כשאני מביט קצת על החיים שלי לאחור - 40 בכל זאת, זו שנת חשבון נפש ואצלי מכמה וכמה סיבות שאני מתכוון לכתוב עליהן כאן קצת בעוד כמה חודשים - אבל עכשיו זה עוד מוקדם מידי לשחרר את כל זה.

אני מבין שאני מוקף - מקיף את עצמי בין אם בכוונה או לא - בלא מעט אנשים יוצאי דופן, כאלו שלא הולכים בהכרח אחר הנורמות החברתיות.

בעלה של אחותה הקטנה של אשתי הוא בעלים של חברה קטנה, חי טוב מאוד סה"כ, שוכרים בית פרטי ומשכירים דירה - היתה תקופה שהוא עבר חוויה משנה חיים - משהו שלא הייתי מבקש עבור אויבי למען האמת, כשהוא יצא מזה הוא נרשם לקורס משיקי יאכטות והיו דיבורים רציניים על למכור את הדירה, לקנות במקומה יאכטה 4-5 חדרים (עולה כמו דירה מקבילה) ולשלם בעצם על מעגן בנמל ושירותי נמל (שירותים, חשמל, עגינה) ומידי פעם לצאת להפלגות.

זה גם משהו שאנשים בארץ עושים - אמנם בודדים, אך זה דבר נפוץ יחסית בלא מעט ארצות.

מ"פ באחת הפלוגות אשר שירתתי בהן במילואים (עוד משהו שהשתחררתי ממנו לאחרונה) - קנה לול תרנגולים ישן בשטח שהוכשר למגורים במושב והפך אותו לבית טורי ארוך בבניה עצמאית כאשר כל הרהיטים בפנים הם מעץ טבעי שהוא עיבד ובנה וכך הלאה.

תכתוב ב"אתה צינור" (יוטיוב) celebrity tour bus ותראה איזה דברים אפשר לעשות מאוטובוס - דירה לכל דבר ודבר - כמובן זו החצנה מטורפת אבל אתה תבין לאן אפשר להגיע עם הראש "קצת" יצירתי.

קצת לשבור את הראש עם אילו חברות לדבר, איך להביא מוצרים לארץ איך לפנות לחברות שמסבות אוטובוסים ורכבים מסחריים לרכבי נוסעים, אמבלונסים, קבורה וכך הלאה (אלכס אורגינל רמז רמז), קצת ידיים טובות, קצת עזרה מהכנופיה - ומה גורם לך לחשוב שלא תצליח להרים דבר כזה ולהפוך אותו למציאות? טלפונים לחניונים בארץ שמתאימים לקרוונים ומפה לשם אתה מוצא את עצמך מתנייד בבית שלך.

באבט"ש (היחיד שיצא לי לעשות) במילואים אירחו אותנו משפחת מתנחלים והבית שלהם היה שני קרוונים מחוברים - בפנים זה היה די לוקסוס!

כמה בתי ספר יצא לך לראות שהוסיפו בהם קרוונים שהסבו אותן לכיתות לימוד?

משרדי המכירות של פרוייקטי המגורים בשכונות החדשות של ראש העין הם סה"כ קרוונים - בפנים, הכל מעוצב למשעי - פאר ויוקרה! תיסע ותתעניין בדירה בעצמך בכדי לראות על מה אני מדבר.

ואם לקנות דירה קונבנציונלית - בעיני יש ערים מאוד מעניינות היום כמו עכו ששווים בדיקה רצינית.

לאיזה שוק אתה מכוון את עצמך במובן העיסוק? יש לך כיוון? האם מיקום זה דבר שמעגן אותך כלפי העיסוק שלך? האם אתה מוכן לנסוע כל יום מרחקים? האם אתה מוכן לעבוד מהבית? - אלו שאלות מכווינות שיעזרו לך מאוד לבסס את עצמך בעתיד כלכלית, גיאוגרפית.

B4 2010 - ANY-PHONE + MOSCONI AMAS2 + Audsion BitOne + Voce5.1K FullDA + MASSIVEBX4 +HatL1 + Morel CDM880 + Morel Hybrid602 + Micca COVO-S + Audison TH10 + Pioneer TS-X150

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אין לי שום דבר נגד חיפה בתור עיר הסתובבתי בה, והיא עושה רושם עיר לא רעה בכלל לפחות מבחינת ירוק באיזורים מסויימים.

אבל כנראה שיש סיבה מספיק טובה, שאנשים צעירים בוחרים להתמקם במרכז (חדרה-גדרה)

אם הכל כל כך טוב בפריפריה ובצפון ויש חיים, אז למה אנשים עדיין כל כך נעולים על המרכז?

קבעון מחשבתי או שהמציאות טופחת בפניהם?

מבחינתי ת"א ונגזרותיה =

1. מקומות תעסוקה

2. מקומות בילוי (פחות מעניין כרגע, אבל בעיקר שם מבלה עם החברים)

3. בתור מקום מגורים אני לא מעוניין לגור בת"א - מבחינתי להתגורר עד נתניה הגג שבגג חדרה בצפון.

אם אי פעם אני אחליט על פריפריה או על חיפה/צפון, אני אצטרך לעשות חישוב מסלול מחדש.

אתה עיוור

ישראל סבא בסבבא של 🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰

😍😍😍

יששששש נבחרת כדורגל

סלע כתב " מתים רק פעם אחת , חיים כל יום מחדש

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קצת לשבור את הראש עם אילו חברות לדבר, איך להביא מוצרים לארץ איך לפנות לחברות שמסבות אוטובוסים ורכבים מסחריים לרכבי נוסעים, אמבלונסים, קבורה וכך הלאה (אלכס אורגינל רמז רמז), קצת ידיים טובות, קצת עזרה מהכנופיה - ומה גורם לך לחשוב שלא תצליח להרים דבר כזה ולהפוך אותו למציאות? טלפונים לחניונים בארץ שמתאימים לקרוונים ומפה לשם אתה מוצא את עצמך מתנייד בבית שלך. .

כסף.

אוטובוס ישן עולה 15000₪.

שיפוץ (מרמת החשמל, עד לרמת שיש מקלחת באוטובוס).

ריהוט (טוב נו זה כסף קטן).

מגורים והתחברות לרשות. עם מגורים עוד איכשהו אפשר להסתדר ולהשכירה איזה שטח חקלאי מת באיזה מושב. האם יחברו אותך לחשמל? למים? ביוב?

להגיד שבחו"ל זה עובד זה נחמד. זה באמת פתרון יצרתי לכל מיני מקומות שלא מגדלים. אבל הרשויות לא מכירות את זה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...