Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

איך זה מרגיש לעבור מענף המוניות לסונטה הייבריד?

tzvipper
שימו לב! השרשור הזה בן 1192 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

הרכב מיוצר בקוריאה. זה גם כתוב ברישיון וגם בדקתי לפי VIN.

כיצד לחסוך דלק? להאיץ לאט, לצבור תנופה לקראת עליות, לחזות מהלכים של נהגים אחרים בכביש, לא לעבור על המהירות המותרת, להמנע מגז-ברקס אלא לגלוש כמה שיותר ולהתאים נסיעה לתנאים

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אצלי הצריכה בפועל קצת מעל 1-20 לפי ליטרים מתדלוק לתדלוק. משהו כמו 4.9 ליטר ל100ק"מ. לפעמים קצת יותר טוב (מחשב מראה 4.6~4.8 ליטר).

יפה מאוד!

מה אופי נסיעתך, עירוני/בינעירוני?

אם מצאת רכב טוב - זה פשוט פצצה של רכב. הוא לא הכי טוב בכלום. הוא הכי טוב בהכל ביחד.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

80% בין עירוני מישורי + 20% עירוני, כולל עלייה קשה וארוכה (חיפה -אוניברסיטה).

כל יום הלוך ושוב יוצא 130ק"מ.

כיצד לחסוך דלק? להאיץ לאט, לצבור תנופה לקראת עליות, לחזות מהלכים של נהגים אחרים בכביש, לא לעבור על המהירות המותרת, להמנע מגז-ברקס אלא לגלוש כמה שיותר ולהתאים נסיעה לתנאים

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

80% בין עירוני מישורי + 20% עירוני, כולל עלייה קשה וארוכה (חיפה -אוניברסיטה).

כל יום הלוך ושוב יוצא 130ק"מ.

אז כמה קילומטרים אתה עושה על מיכל אחד ?

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפי החישוב המעודכן, יוצא לי כ45 ליטר ל910ק"מ. אני לא מגיע למנורה, אלא מתדלק ברבע מיכל (בחצי האחרון, מד הדלק יורד מהר יותר).

המחשב מראה שיש לי עוד מעל 100ק"מ לנסוע.

קיבולת המיכל 60 ליטר לפי הפרוספקט. לכן תיאורטית אפשר להגיע ל1200ק"מ בנהיגה חסכונית.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חודש מאוחר יותר...

^^^

רשום לך במפורש!

לפי החישוב המעודכן, יוצא לי כ45 ליטר ל910ק"מ. אני לא מגיע למנורה, אלא מתדלק ברבע מיכל (בחצי האחרון, מד הדלק יורד מהר יותר).

המחשב מראה שיש לי עוד מעל 100ק"מ לנסוע.

קיבולת המיכל 60 ליטר לפי הפרוספקט. לכן תיאורטית אפשר להגיע ל1200ק"מ בנהיגה חסכונית.

אם מצאת רכב טוב - זה פשוט פצצה של רכב. הוא לא הכי טוב בכלום. הוא הכי טוב בהכל ביחד.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חודשיים מאוחר יותר...

עדכון לקראת 30K ק"מ.

עשיתי טיפול שלישי (אני עושה כל 10).

הצריכה עלתה מעט בגלל הפסקת שימוש בהייפר מיילינג מתון. צריכה בפועל כ5.2 ליטר ל100ק"מ (המחשב מראה פחות).

ברכב אין כמובן גלגל ספייר ואין ג'ק.

היה לי חסר מאוד גלגל ספייר. בגשם ראשון היה לי תקר. קיט מקורי אטימה לתקר זה בקבוק שמתחבר למשאבת אויר חשמלית.

אני נאלצתי להשתמש בקיט הזה, החומר הלבן יצא מהחור הקטן מאוד בצמיג, אבל לא החזיק לחץ בכלל לאחר שימוש על פי ההוראות. נאלצתי להשתמש בבקבוק נוסף לסתימת התקר.

על קיט אטימה אפשר לנסוע רק מרחק מוגבל מאוד של כ5ק"מ ורק עד 80קמ"ש, כאשר כל הדרך יורד לחץ אויר. לא נעים להתקע עם זה באמצע כביש ללא פנצ'ריות קרובות.

בפנצ'ריה כאשר פירקו את הצמיג, כל הצמיג מבפנים והחישוק היו מלוכלחים בחומר הלבן. היה צריך לנקות אותו.

אם אין ברכב גלגל ספייר, אני חושב שחובה להשתמש בצמיגים שהם RUN FLAT (בעלי דפנות קשיחות שפוגעים בנוחות הנסיעה). אם אין לא את זה ולא את זה - בעייה גדולה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

למה לא להחזיק קומפרסור למילוי אויר בדיוק למקרים כאלה?

יש לי כזה כבר כמה שנים והציל אותי כבר כמה פעמים מהשמדת הצמיג (עד שהגעתי לפנצ'ריה כמובן).

Cadillac ATS Premium 2015

Citroën C5 Aircross Shine PK 2021

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קומפרסור מקורי יש - כתבתי: משאבת אויר חשמלית.

ללא צמיג רזרבי, זה בעיה שצריך לטפל באופן מיידי. אני לא יכול לשים צמיג רזרבי ולתקן את התקר למחורת או בעוד שבוע. חייב לנסוע ישר לפנצ'ריה ולבטל את כל התוכניות האחרות לאותו זמן.

אם יש צמיג רזרבי בגודל מלא - אין בעיה בכלל. אפילו עם צמיג רזרבי קטן אפשר להגיע ליעד. עם קומפרסור וסט אטימה סבירות נמוכה שתצליח להגיע ליעד מרוחק.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עדכון לקראת 30K ק"מ.

תוכל לפרט בבקשה? מהן הוראות היצרן/יבואן הדיפולטיות?

חזיר דיזל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפי הוראות בארץ כל 15K, לפי ארה"ב כל 12K. בתנאים קשים כל 7.5K. אני חושב ש10K סביר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עדכון לקראת 30K ק"מ.

הצריכה עלתה מעט בגלל הפסקת שימוש בהייפר מיילינג מתון. צריכה בפועל כ5.2 ליטר ל100ק"מ (המחשב מראה פחות).

מה זה "הייפר מיילינג", אם מותר לשאול? (בכל זאת פורום בעברית... :wink: )

עריכה אחרונה על ידי TDI
הוספת סמיילי :)
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1192 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...