Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שוק הנדל"ן מתחיל להתקרר בדרך למטה?

iceco

פוסטים מומלצים

ובהמשך מס על קרנות השתלמות, העלאת המע"מ ל 18 אחוז אבל מתלהבים מרבע אחוז.

לפני 40 דקות, BeBest כתב:

גם הורדת המס על הדלק לא חודשה ואתמול הוא זינק ל7.22 ש"ח לליטר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 11 דקות, פינדר כתב:

זה די מפחיד.

איך אני יודע שאצלי במרפסת אין ברזל שמוקם לא נכון, חוץ מהעובדה שהיא מחזיקה מעמד כבר X שנים.

אין פיקוח על העבודה של הפועלים?

אתה לא יכול לדעת.

בנוהל, מהנדס מגיע לפני כל יציקה ומאשר שפריסת הברזל תואמת לתוכנית. במציאות....

• אהבתי 2

מי שחי לפי הספר - סופו שימות מטעות דפוס (ר' משה שפירא)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

1. ראשית והכי חשוב - כמו ש-XM אמר חובת פיקוח עליון של המהנדס.

2. אמור להמצא בבניין בכל עת שמתבצעת עבודה הקשורה לתחומו גם ה"אחראי על ביצוע השלד", שזה מינוי מטעם הקבלן, בדרך כלל של מנהל פרויקט מוסמך (שהכשרתו היא לכל הפחות הנדסאי בניין), שתפקידו לוודא בדיוק את זה.

3. קבלן השלד אמור להיות רשום אצל רשם הקבלנים ככזה, ושם אמורים לוודא שהוא יודע מה הוא עושה, ולא יעשה שטויות שיעלו בחיים של אנשים.

4. בבניינים של מעל 6 דירות יש היום חובת בקרת ביצוע של מכון בקרה מומסך, שאמור לשלוח בודק מוסמך מטעמו (זה אשכרה מהנדס/הנדסאי שעבר קורס של חצי שנה ויש לו תעודת הסמכה כבודק).

בקיצור יש המון בקרות ובלמים לטעויות, ואנשים שאמורים לבדוק דברים קריטיים בבניין בביקורות צולבות וכפולות...

אבל :

לפני 5 דקות, - XM - כתב:

במציאות....

• אהבתי 1

1. MAZDA 3 ACTIVE 08 1.6

2.  MITSUBISHI  SPACE STAR 1.2 instyle 2018

נפרדנו בצער מהטריוס הקשישה...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 52 דקות, asix כתב:

ובהמשך מס על קרנות השתלמות, העלאת המע"מ ל 18 אחוז אבל מתלהבים מרבע אחוז.

אם יחליטו למסות את הרווחים על קרן ההשתלמות, פרט לעובדה שמסלול החסכון הכי טוב שקיים במדינת ישראל יפגע. הם יעשו לי טובה. אמשוך את כל הכסף ואנהל אותו בעצמי, כנראה בחשבון מחוץ לישראל. גם אעשה יותר תשואה וגם לא אשלם להם "דמי ניהול".

תארו לכם מה יקרה לחברות הביטוח והבורסה במידה ורק חצי יחליטו למשוך הכל. חרבו דרבו. 

• אהבתי 3

Ford Mondeo 2.0T + Bluefin Remap - נמכרה

Infiniti G37 2013

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 4 שעות, natco כתב:

למרות הסטיגמה הרווחת, עבודה בבניין (נראה לי שגם בחקלאות, אבל שם אני לא מתמצא) היא עבודה מקצועית לכל דבר.

אין לקבלן מה לעשות עם מישהו שהוא לא מקצועי (מלבד להכניס אותו לקבוצה שתכשיר אותו, מה שיקח זמן לא קצר, בו הוא לא יהיה רווחי).

טפסנות למשל, זו ממש עבודה "פרה-הנדסית" (על משקל פרה-רפואי). 

צריך לדעת לקרוא תכניות קונסטרוקציה (לא משהו שקריא למישהו שאינו מהתחום), כדי לדעת איזה ברזל לשים, כמה ממנו, ואיפה בתבנית למקם אותו. 

צריך לדעת לבנות תבנית שתוכל לשאת את משקל הבטון בזמן היציקה וההתייצבות שלה. איך קושרים אותה, את הברזל שבפנים...

כמה זה קריטי? תשאל את אותו קבלן מחדרה, שהברזל במרפסות שבנה מוקם לא נכון.

ספויילר- השופליסט שלו אסף את המרפסות הללו מקומת הקרקע.

ריצוף וחיפוי, גם הן עבודות מקצועיות טיח... כל עבודה דורשת מיומנות כלשהיא. לא מחפשים בבניין סתם סוחבי דליים.

כלומר, כמובן שיש כאלה, אבל הם שייכים לקבוצה כלשהיא, שמכשירה אותם במקביל לעבודה המקצועית בה היא מתמחה.

אז נכון, זו לא אותה רמת הכשרה שדרושה, נניח לניתוחי מוח, אבל זו עבודה מקצועית, יותר מנניח, איסוף פחי אשפה למשאית האיסוף.

דבר נוסף - פועלים זרים שמגיעים, מגיעים בדרך כלל כקבוצה מגובשת (עם היררכיה פנימית, ראש רבוצה וחלוקת עבודה מוסכמת), או לכל הפחות מגיעים כבודדים לקבוצה אורגנית קיימת, שחסר בה עובד שהפועל המיועד  יודע למלא את תפקידו.

בשביל הטענה שהעובד הפונטציאלי נדרש למקצועיות, אפשר לדרוש ממנו לימודים וניסיון תעסוקתי.

המטרה היא להביא לפה את אנשי המקצוע הכי טובים שאפשר. לא חשבתי לרגע שהולכים להביא לפה כל דכפין..

ואני גם לא רוצה שיביאו כל אחד לפה. דופק זה לא מספיק..

• אהבתי 2
Ready To Rock
Ready To Rumble

"Hard times create strong men, strong men create good times, good times create weak men, and weak men create hard times." G. Michael Hopf

Daihatsu Sirion 2007 1.3 automatic
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 4 שעות, ArikM כתב:

אם יחליטו למסות את הרווחים על קרן ההשתלמות, פרט לעובדה שמסלול החסכון הכי טוב שקיים במדינת ישראל יפגע. הם יעשו לי טובה. אמשוך את כל הכסף ואנהל אותו בעצמי, כנראה בחשבון מחוץ לישראל. גם אעשה יותר תשואה וגם לא אשלם להם "דמי ניהול".

תארו לכם מה יקרה לחברות הביטוח והבורסה במידה ורק חצי יחליטו למשוך הכל. חרבו דרבו. 

מניח שהמיסוי יהיה רק על מה שיצבר מאותו רגע והלאה, לא מאמין שיחילו את זה רטרואקטיבית.

וגם ככל הנראה שיחושב כמדרגות מס בדומה למשכורת. אזי לא חושב שתהיה נהירה החוצה לאפיקי השקעה אחרים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בניין זה העבודה הכי קשה שיש. לא מצליח להבין איך עוד לא קם סטארט-אפ שמייצר רובוטים שיחליפו פועלי בניין.

רק לחשוב על הרצף המסכן שצריך להיות שעות על הברכיים 🤕

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 6 שעות, פינדר כתב:

זה די מפחיד.

איך אני יודע שאצלי במרפסת אין ברזל שמוקם לא נכון, חוץ מהעובדה שהיא מחזיקה מעמד כבר X שנים.

אין פיקוח על העבודה של הפועלים?

אם זה יקרוס תדע שחיפפו.

• מצחיק 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתאריך 31.12.2023 בשעה 11:45, ay115 כתב:

האמת די קלעת בול - הפרויקט כולל שני בניניים - הם סיימו חיפויים בראשון ועברו לספקים (דלתות, אלומניום, מטבחים וכו'), ובבניין השני התחילו חיפויים. הם עובדים בקצב יחסית איטי (ככל הנראה בשל חוסר בכח אדם), מצד שני, יש להם עוד הרבה עבודות פיתוח.

לגבי התביעה - דיה לצרה בשעתה, אבל גם פה לא הייתי אומר נואש...

@natco והיום הגיעה ההודעה הרשמית, כרגע מעריכים עיכוב של 3.5 חודשים...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעתיים, BeBest כתב:

מניח שהמיסוי יהיה רק על מה שיצבר מאותו רגע והלאה, לא מאמין שיחילו את זה רטרואקטיבית.

וגם ככל הנראה שיחושב כמדרגות מס בדומה למשכורת. אזי לא חושב שתהיה נהירה החוצה לאפיקי השקעה אחרים.

ברור שמאותו רגע. אם אני הולך לשלם מס, אני רוצה להרוויח. עד כה, קרנות ההשתלמות עשו תשואת חסר ביחס למדדים האמריקאים המובילים. 

ואני עוד משלם להם על ה"שירות" הזה.

בשניה שלוקחים את ההטבה הזו, אני בחוץ.

עריכה אחרונה על ידי ArikM

Infiniti G37 2013

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 17 דקות, ArikM כתב:

אני עוד משלם

יש מחלוקת לא קטנה בעניין הזה. בכלל לא ברור שהטבת המס שווה את העלות לאורך זמן של 20-30 ומעלה שנים (אם משווים לקרן זולה בברוקר זול ומשקיעים את הפרש העלויות בחזרה).

בתאריך 17.8.2022 בשעה 11:01, ישה כתב:

היום מדיין 4 פעמים בערב בפנסיה פעם ב שבוע ונזקק לזוקף נופלים הופ עוד 400 ש"ח להוצאה

לפני 5 שעות, falou כתב:

צריך לזכור שאנשים עם קטן גם משתמשים בו פחות זמן ולא אובססיביים על להחזיק אותו ביד... 

TL;DR- Turing, Lagrange, Dijkstra, Riemann

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בכנות, אף פעם לא חישבתי כי אני לקוח שבוי. כל עוד אני נהנה מההטבה, אני מנסה למקסם את הרווח שהם מסוגלים לייצר לי. 

הבנתי שיש מסלול ira, אבל יש שם איזה הגבלה של מינ' 300k וגם לא ברור לי הנושא הביטוחי שלו...

לא אכפת לי שיעזרו לימלקבל החלטה. בכל מקרה, ההפסד המיידי יהיה של כולנו. הכסף שיצא מפה לא יחזור. 

Infiniti G37 2013

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• שבועיים מאוחר יותר ...

שואל עבור חבר שקיבל זכאות למחיר למשתכן ורוצה להתייעץ לפני שנרשם פעם ראשונה להגרלות:

רווק מעל גיל 35, הדירה לא תשמש למגורים אלא להשכרה.

המטרה לקנות במחיר כמה שיותר נמוך, ולמכור בעוד X שנים.

העדיפות היא לאזור הקריות/עכו/נהריה. אבל כרגע ההגרלה הפתוחה היחידה היא ברכסים.

image.thumb.png.3e7be62d303e16ee1e0b74308b8c1e10.png

מדובר במחיר "מטרה", ניסיתי קצת לקרוא באינטרנט מה ההבדל בין מטרה למשתכן ולא כלכך הצלחתי להבין.

האם יש סיבה לא להרשם להגרלה ואז לשבור את הראש אם לממש את הזכיה או לא?

האם עד הדרך שווה להרשם לעוד הגרלות במקומות מרוחקים ופחות רלוונטיים כמו נגיד צפת או עדיף להתמקד במה שכן יכול להיות רלוונטי?

יש כללי אצבע שצריך לבחון/להסתכל עליהם כדי לאמוד את סיכוי התועלת/רווח עתידיים?

VW Golf GTI 2006 Manual

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...