Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שוק הנדל"ן מתחיל להתקרר בדרך למטה?

iceco

פוסטים מומלצים

אני לא מתווכח על קונספציה.

אני טוען שהיא לא תוכל להמשיך ולשלם כי זה יהיה יקר מדי והמחירים גדולים מדי.

אז מי שיזהה את זה מהר וימכור יפסיד פחות. מי שיאחז על קרנות המזבח....שיתפלל

(Sold) Chevrolet Aveo LT 2006

Citroen C3 Shine 2017

C5 AirCross Feel 2020

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אפרופו מחיר למשתכן, 

מאור אוחנה, מנכ"ל רשת ייעוץ המשכנתאות "דרכנו", מציין כי הפגיעה בבעלי משכנתאות קיימות וברוכשי דירות חדשות היא קשה. "עבור מרבית הלווים, ההחזרים החודשיים זינקו בכ-1,000 שקל תוך שנה. רבים מהלווים, בעיקר זוגות צעירים שרכשו דירה ראשונה, לא לקחו רק משכנתא אלא נעזרו בהלוואות משלימות לצורך הגדלת הון עצמי. בנוסף, יש זוגות שמשלמים דמי שכירות ומשכנתא במקביל, עד שיקבלו את הדירות החדשות שלהם. זכאי מחיר למשתכן נפגעו יותר כי חלקם נטלו משכנתאות במימון גבוה, עד 90% ממחיר הדירה, ולעתים גם את ההון העצמי לקחו כהלוואה משלימה".

הכתבה המלאה זמינה דרך בפייסבוק.. 

https://www.facebook.com/82903654348/posts/pfbid0HYWvXUicGceuwzBrtSJtBubb2bdLQ36F9Xaz4pxPs6x3fzz8GN1mberrZNrKc11vl/?mibextid=Nif5oz

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ומה אתה רוצה שיעשו עם זה?

כולם ידעו שלא לעולם חוסן, ושאיזה שהוא זמן הרבית תתחיל לטפס - והיו צריכים להכניס את זה לתחשיב.

ההתערבות האחראית היחידה שהממשלה יכול לבצע כדי קצת למתן את עליית הריבית הוא להפסיק את טרלול המהפיכה. אבל בינתיים זה לא קורה, ויתכן שתיקון הנזק יהיה ממושך מאוד.

עריכה אחרונה על ידי sperial
לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אבל עוד פעם, דקה לפני שמעלים ריבית, כשכולם ידעו שיעלו ריבית, הסרת את ההגבלה על 1/3 פריים ואפשרת לאנשים להתאבד כלכלית.

לא עצרת אותם רגע לפני ואמרת - תקשיבו, גם האינפלציה צפויה לעלות, אז צמוד מדד יגמור אותך

ולא עצרת אותם ואמרת - תקשיבו כשהאינפלציה תעלה, הדבר הראשון שיעשו זה יעלו את הריבית.

בעצם הסרת חסמים, עודדת אנשים לקחת הלוואות על נכסים, הורדת מס משקיעים, והופ, עכשיו האזרחים שהקשיבו לך, מושחלים.

קצת כמו "מענקי הקורונה" לעסקים, בהם המדינה שלחה SMS לבעלי העסקים שמגיע להם מענק ושימהרו להגיש טפסים.

ויום אחרי גילו שזו הלוואה בעצם, לקחו הכל חזרה, עם הצמדה וגם קראו להם גנבים ועושקי כספי ציבור.

מה שאני מנסה להגיד שזה לא משנה אם זה נכון או לא נכון שאנשים שמו עצמם במצב בעייתי כלכלית.

כשזה נוגע ביותר מדי אנשים, זה בעיה. וצריך לתת פה מענה.

אני מאמין, שאם המדינה תראה את זה כאיום, יגיעו הפתרונות היצירתיים, ואני טוען, שזה יגיע מהר יותר מאשר מצב בו דירות עפות כמו לחמניות חמות והשוק קורס ב50%.

החלום הזה של לחזור לאותו חסר בגרות שלמד איתך בתיכון וקנה דירה ב2012 בכסף מהשוק השחור

ולהגיד לו "אמרתי לך" לא יתממש כל כך מהר כמו שחלק מהמגיבים פה היו רוצים

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעתיים, stum כתב:

אתה מתעלם מנקודת המבט שלה, שזה כנראה נקודת מבט שלא מעט ישראלים חולקים.

מחירי הדירות עולים. אם עכשיו קשה לקנות מחר יהיה עוד יותר קשה.

כרגע זה לא המצב. המחירים יורדים.
אני מלווה מישהו מהמשפחה שחושב לשפר את הדירה שלו.
בכל פעם שהוא פנה לקבלן ואמר שהמחיר יקר הוא קיבל "הנחה יפה" שנעה באזור של ה-200K (דירה של 3 מיליון). לפני חצי שנה~ אם היית מבקש הנחה היו אומרים לך "הנה הדלת להתראות", היום הם חוזרים אליו בשיחות טלפון אחרי כמה ימים עם משפטים כמו "אם אתה רציני ורוצה לחתום תגיע ותיתן הצעה".
גם מודעות של דירות שאנחנו עוקבים אחריהן מורידות מחיר וזה די גורף לכולן.

לפני 58 דקות, stum כתב:

אבל עוד פעם, דקה לפני שמעלים ריבית, כשכולם ידעו שיעלו ריבית, הסרת את ההגבלה על 1/3 פריים ואפשרת לאנשים להתאבד כלכלית.

לא עצרת אותם רגע לפני ואמרת - תקשיבו, גם האינפלציה צפויה לעלות, אז צמוד מדד יגמור אותך

ולא עצרת אותם ואמרת - תקשיבו כשהאינפלציה תעלה, הדבר הראשון שיעשו זה יעלו את הריבית.

בעצם הסרת חסמים, עודדת אנשים לקחת הלוואות על נכסים, הורדת מס משקיעים, והופ, עכשיו האזרחים שהקשיבו לך, מושחלים.

למה לנגיד צריך להיות אכפת באמת?
בארה"ב אתה יכול ללכת לבנק ולקחת משכנתא של 100% ממחיר הבית אם הבנק מאשר לך את זה במסלול 100% קבוע.
תפסיקו לחפש אשמים. מי שקונה דירה על בסיס הון עצמי שבנוי מהלוואה ולוקח חלק גדול בפריים הוא אידיוט (מבחינת ההבנה הפיננסית שלו) והיה מוצא דרך אחרת להתאבד גם אם לא היו פותחים לו את מסלול הפריים.
אולי תאשים את יועצמי המשכנתאות, זה כבר יותר סביר, אנשים שקיבלו כסף עבור יעוץ ספציפי לזוג ספציפי, אבל הנגיד? הנגיד צריך לנהל מדיניות ברמת המדינה, הוא לא הבייביסיטר של זוגות צעירים.
אני בכלל חושב שכל הגבלה שלו על המשכנתאות היא טעות. לבנקים יש מספיק ידע על הלקוח כדי להסיק מה הוא יכול לקחת ומה לא. הבנקים בישראל הם יחסית אחראיים. מבחינתי אם בא אדם ורוצה לקחת 100% משכנתא כי הוא מרוויח 80K בחודש, והבנק מאשר אז למה לא?

עריכה אחרונה על ידי farkash7

HU-Panasonic CQC5401W, Comp- Hertz enenrgy, Sub- IDQ, AMP- Kicker ZX700.5

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

העם מטומטם והעם ישלם, הבעיה שרואים את הדברים באיחור.(מזכיר גם את הנושא הפוליטי אבל זה לא לכאן)

כפי שמי שלקח משכנתא לפני שנתיים בפריים, והיה יכול להוסיף 2-3 אחוז ולקחת את אותה המשכנתא הקבוע בזמנו.

עובדתית כבר חצי שנה הם עומדים בהחזר שהוא גבוה יותר. 

אז אם הם לקחו יועץ, היועץ התרשל בתפקידו, או שאנשים לוקחים יועץ רק בשביל לתחמן את המערכת ולהצליח לקבל משכנתא?

מקווה שהריבית תפסיק לעלות ואף תרד כי אותם האנשים מצמצמים במקומות שלא אמורים לצמצם, מדובר על משפחות עם ילדים. מצב לא פשוט.

עריכה אחרונה על ידי D1winner

אני אוהב אותך.

סע לאט, סע לאט.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 15 דקות, D1winner כתב:

העם מטומטם והעם ישלם, הבעיה שרואים את הדברים באיחור.(מזכיר גם את הנושא הפוליטי אבל זה לא לכאן)

כפי שמי שלקח משכנתא לפני שנתיים בפריים, והיה יכול להוסיף 2-3 אחוז ולקחת את אותה המשכנתא הקבוע בזמנו.

עובדתית כבר חצי שנה הם עומדים בהחזר שהוא גבוה יותר. 

אז אם הם לקחו יועץ, היועץ התרשל בתפקידו, או שאנשים לוקחים יועץ רק בשביל לתחמן את המערכת ולהצליח לקבל משכנתא?

מקווה שהריבית תפסיק לעלות ואף תרד כי אותם האנשים מצמצמים במקומות שלא אמורים לצמצם, מדובר על משפחות עם ילדים. מצב לא פשוט.

הבעיה שאם יעצרו את עלית הריבית המחירים ימשיכו לזנק ולא רק בדיור, ואז גם ככה יצטרכו לצמצם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עם כל מה שקורה במדינה, העלאה של הריבית לא ממש מדגדגת את האינפלציה.

ביום של העלאה דווקא השקל נחלש משמעותית, וזה יגרום לעליות מחירים ובכלל, אני ממש מוטרד מהכיוון הכלכלי שאנו הולכים, טוב לא יכול לצאת מזה מבחינה כלכלית בטווח הקצר בטוח

עריכה אחרונה על ידי D1winner

אני אוהב אותך.

סע לאט, סע לאט.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כשעה, D1winner כתב:

אנשים לוקחים יועץ כי הוא לכאורה יכול לקבל עבורם ריביות טובות יותר בבנקים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני סבור שבנוסף לריביות יועץ צריך גם לחשוב על העתיד, זה ברור שהריבית לא תהיה אפסית ב 30 שנים הקרובות.

מעניין אותי איזה מסלולים אותם היועצים לקחו לעצמם

אני אוהב אותך.

סע לאט, סע לאט.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

^ תוך 12 שיעורים שיעור אחד בשבוע, אפילו פחות, ללא ידע מוקדם - תשלם וגם אתה אחד.

אתה נותן יותר מדי קרדיט לבעלי המקצוע בתחום.

עריכה אחרונה על ידי stum
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש ויש. כמו בכל תחום.

יועץ טוב יבין את הצרכים שלך, היכולות שלך, המגבלות שלך ויתאים לך מסלול לפי צרכיך וגם ישיג לך רביות טובות. יועץ גם יזהיר אותך כשאין לך יכולת וימליץ לך לרדת מעסקה מסוכנת.

יועץ גרוע, ישמע שאתה לחוץ כספית ויתפור לך מסלול עם החזר חודשי התחלתי נמוך מאוד, אבל ברמת סיכון גבוהה לכל עליה במדד או בריבית.

אחרי שנתיים כשהסיכון מתתמש, לך תחפש את היועץ שיוציא אותך מהבור..

״צדקתי בעבר, עדיין אני צודק, תמיד אני צודק.״

מ.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מזכיר לי שיועץ (טיפש) יעץ לי לקחת צמוד מדד.

כי המדד שלילי עוזר לסלק מהר יותר את הקרן 

(זה היה בתקופה שהיו מדדים שליליים)

באותו רגע הבנתי שהוא לא יודע על מה הוא מדבר והמשכתי לבד

• אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 3 שעות, D1winner כתב:

עם כל מה שקורה במדינה, העלאה של הריבית לא ממש מדגדגת את האינפלציה.

ביום של העלאה דווקא השקל נחלש משמעותית, וזה יגרום לעליות מחירים ובכלל, אני ממש מוטרד מהכיוון הכלכלי שאנו הולכים, טוב לא יכול לצאת מזה מבחינה כלכלית בטווח הקצר בטוח

פער ריבית לטובת הדולר דווקא מעלה את הלחצים להיחלשות השקל. או בעברית אם לא נעלה ריבית הדולר יהיה אפילו גבוה יותר.

"when you see a good move, look for a better one..."

Mazda 2 2014

Kawasaki Z400 2020

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...