Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

הטעיה בסיווג חלקי חילוף OEM בחשבוניות של מוסכים מרשת צ'מפיון

מוסך רון
שימו לב! השרשור הזה בן 2970 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

• ספונסר פורום

אתה צודק אני לא יודע אבל גם הם לא וזה בדיוק הבעיה במותג מדבקה שהוא לא משוייך ליצרן כל שהוא

איכותו לא קבוע וזה בעצם ישראבלוף .

היום מותגי מדבקה זה דבר מקובל בשוק החליפי אבל הראשון שאני יודע שעשה את זה בתחילת שנות ה 90

היתה חברת פרומט עם מותג השמן "אמריקן איגל" אני אישית לא זכיתי לעבוד עם השמן הזה

אבל התפרנסתי מצויין מהנזק שנגרם למנועים שקיבלו אותו .

רכב שטופל עם השמן הזה שפך מנוע אחרי שלושה או ארבעה טיפולים .

איזה ערך יש לבדיקת איכות של מוצר מדבקה הרי אותו יבואן שנניח שהיום עובד עם המפעל של צ'אנג .

במפעל של צ'אנג מייצרים מסנני אויר חליפיים באיכות סבירה .

היבואן הישראלי מגיע ומבקש שירשמו את השם שלו על המוצרים ,יארזו באריזה שלו וישלחו לארץ הקודש .

היבואן מגיש את המוצר לבדיקה לחברת צמפיון מוטורס ונניח שהמוצר עבר בדיקה ונמצא שאכותו סבירה

עד כאן הכל הגון וברור .

אבל מחר היבואן מחליט להחליף יצרן משיקולים כאלו ואחרים וזה יכול להיות בגלל 10 סנט ליחידה

ומתחיל להביא מוצרים מהמפעל של דונג שאיכותו מזעזעת (כמו שאני רואה בעניים כל יום) וגם כאן

רושמים את השם שלו על המוצר ואורזים באריזה שלו ושולחים לחברת צמפיון מוטורס והם לעולם

לא יכולים לדעת שהיצרן הוחלף .

מרכז שרות מומחה לרכבי פולקסווגן אודי סיאט וסקודה .

במוסך רון מקבלים שנה אחריות על עבודה וחלפים .

ישראל ב"ק 18 ת"א 035373204 .

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 111
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

בלי קשר לסקפטיות שבבדיקת המעבדה ואם החלקים הנ"ל עברו או לא עברו אותה (ולא צריך יותר מזוג עיניים כדי להבין מה רמת החלפים האלה) ומה שיותר חמור בעיני והוזכר כאן לאורך השרשור הוא כיתוב ה- OEM המטעה בקבלה שפירושו יצרן החלק המקורי, לא תואם. אם חברת צ'אנג היא אחת מספקיות הפילטרים של פולקסווגן - אהלן וסהלן, אם היא אינה מספקת לפולקסווגן חלקים הרי שמדובר בהטעייה של הצרכן שכן הכיתוב OEM תקף ליצרן החלק המקורי בלבד.

"מדינה מפותחת היא לא מדינה בה העניים נוסעים ברכב פרטי אלא מדינה בה העשירים נוסעים בתחבורה ציבורית"

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שאלה לבחור עם הפולו שעבר לטפל אצל רון. האם בקבלה מצויין שהמסנן שמן הוא חליפי או מקורי?

אלעד רוזנקר, טלפון 0524626633.

ניתן להתקשר להתייעץ בכל הקשור ברכבי אספנות ואופל בפרט (בעיקר ישנים).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה צודק אני לא יודע אבל גם הם לא וזה בדיוק הבעיה במותג מדבקה שהוא לא משוייך ליצרן כל שהוא

איכותו לא קבוע וזה בעצם ישראבלוף .

היום מותגי מדבקה זה דבר מקובל בשוק החליפי אבל הראשון שאני יודע שעשה את זה בתחילת שנות ה 90

היתה חברת פרומט עם מותג השמן "אמריקן איגל" אני אישית לא זכיתי לעבוד עם השמן הזה

אבל התפרנסתי מצויין מהנזק שנגרם למנועים שקיבלו אותו .

רכב שטופל עם השמן הזה שפך מנוע אחרי שלושה או ארבעה טיפולים .

איזה ערך יש לבדיקת איכות של מוצר מדבקה הרי אותו יבואן שנניח שהיום עובד עם המפעל של צ'אנג .

במפעל של צ'אנג מייצרים מסנני אויר חליפיים באיכות סבירה .

היבואן הישראלי מגיע ומבקש שירשמו את השם שלו על המוצרים ,יארזו באריזה שלו וישלחו לארץ הקודש .

היבואן מגיש את המוצר לבדיקה לחברת צמפיון מוטורס ונניח שהמוצר עבר בדיקה ונמצא שאכותו סבירה

עד כאן הכל הגון וברור .

אבל מחר היבואן מחליט להחליף יצרן משיקולים כאלו ואחרים וזה יכול להיות בגלל 10 סנט ליחידה

ומתחיל להביא מוצרים מהמפעל של דונג שאיכותו מזעזעת (כמו שאני רואה בעניים כל יום) וגם כאן

רושמים את השם שלו על המוצר ואורזים באריזה שלו ושולחים לחברת צמפיון מוטורס והם לעולם

לא יכולים לדעת שהיצרן הוחלף .

מוסכים המורשי יבואן כבר מזמן לא דבקים רק לחלפים מקוריים וזה גם כי החוק מחייב אותם וגם כי הם מנסים להתחרות במוסכים הכללים, שמציעים ח"ח חליפים כסטנדרט, שהם זולים יותר מחלק המקורי.

גם היבואנים עצמם מנסים להוריד עלויות אחזקה של רכבים ולכן מנסים למצוא חלקים תחליפים של תחזוקה לרכבים יחסית ישנים, שכבר לא באחריות.

אגב גם חלק מהיצרנים עושים את זה ויש להם ליין של חלקי חילוף מיצרנים שונים עבור רכבים שאינם באחריות, במחירים נמוכים מהחלק המקורי - פיאט למשל.

לרוב מהניסיון שלי הבחירה היא בחלפים שעומדים בדרישות איכות, למשל מסנני איור למזגן ומנוע תוצרת הארץ מיצרן איכותי שהוא גם OEM שאתה בטח מכיר.

יכול להיות שיש יבואנים שזה פחות מעניין אותם והם כושלים בבחירת החלק הנכון רק כדי להיות ולוונטי ותחרותי אך בהחלט זה חמור ההטעיה של רישום חלק כ תואם מקורי כאשר הוא לא כזה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בלי קשר לסקפטיות שבבדיקת המעבדה ואם החלקים הנ"ל עברו או לא עברו אותה (ולא צריך יותר מזוג עיניים כדי להבין מה רמת החלפים האלה)

זה לא מדוייק! בהרבה מקרים זוג עיניים לא מספק ורק בדיקות מעבדה יכולות להוכיח תאימות ואיכות של החלק - למשל מסננים.

ומה שיותר חמור בעיני והוזכר כאן לאורך השרשור הוא כיתוב ה- OEM המטעה בקבלה שפירושו יצרן החלק המקורי, לא תואם. אם חברת צ'אנג היא אחת מספקיות הפילטרים של פולקסווגן - אהלן וסהלן, אם היא אינה מספקת לפולקסווגן חלקים הרי שמדובר בהטעייה של הצרכן שכן הכיתוב OEM תקף ליצרן החלק המקורי בלבד.

אני מסכים, זאת הטעייה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שאלה לבחור עם הפולו שעבר לטפל אצל רון. האם בקבלה מצויין שהמסנן שמן הוא חליפי או מקורי?

בקבלה רשום חליפי. אבל מצד שני, הלכתי לטיפול "על עיוור" כמו שאומרים. לא תיארתי לעצמי שבמוסך מורשה שמים חלקים שלא אושרו על ידי היצרן. אם היית שואל אותי לפני שנה מה ההבדל בין חליפי ל-OEM לא היה לי מושג, כמו לרוב האנשים שהולכים לטפל שם. מה גם שלא הציעו לי משהו אחר... זה לא שהציעו לי פילטרים מקוריים ובגלל המחיר המופקע החלטתי להשתמש בתחליפיים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

אם רשום חליפי ולא OEM, והציעו לך חליפי אז אין לך על מה להלין.

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא הציעו לי כלום. הבאתי את הרכב, אמרו לי +- מה המחיר של הטיפול מראש וזהו. לא אמרו לי ששמים לי פילטר תחליפי אז כמובן שלא שאלו מעוניין במקורי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

אה, לא אמרו לך מה הולכים לשים? לא היתה הצעת מחיר כתובה?

אם כך זו באמת הטעיה. אף אחד לא ילך למורשה כדי לקנות זבל.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא, כלום. רק כששילמתי על הטיפול, אחרי שהוא בוצע, הוציאו לי קבלה עם כל הפרטים.

הדבר היחידי שביקשתי מראש היה שישתמשו בשמן CASTROL EDGE, על כל השאר סמכתי עליהם... וכנראה שטעיתי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא, כלום. רק כששילמתי על הטיפול, אחרי שהוא בוצע, הוציאו לי קבלה עם כל הפרטים.

הדבר היחידי שביקשתי מראש היה שישתמשו בשמן CASTROL EDGE, על כל השאר סמכתי עליהם... וכנראה שטעיתי.

לכן חובה ללכת למוסך שאתה סומך עליו שיתן לרכב שלך את הטיפול שכן מגיע לו, טיפול שלא יקצר חיי חלקים ברכב ויגרום לך לנזקים בעתיד.

בעיקרון אפשר לחסוך בכל דבר, אנשים כאן מביאים אפילו דוגמה של פילטר מזגן שלא חובה מקורי, אז זה בטוח?

בעיקרון לא שווה לחסוך ואחרי כמה זמן להשתומם - איך התקלקל לי :?:

דוגמה: ברכב הקודם שלי נאלצתי להחליף מעבה מזגן שכניראה מפגם החל לדלוף, הבדל המחיר מאד גדול ורון הסביר לי שסיני יעלה כ 1000 אבל גם יחזיק שנה שנתיים לעומת OEM וכאן כבר הבנתי שאין מה לדבר על סיני חלופי ושמנו את מה שכן מגיע לרכב.

בשמני המנוע - הבעייה אכן גדולה כיוון כמו שרון ציין קשה לדעת אם ספק שיש לו אישור של VW שהחליף יצרן בגלל סיבות אלו או אחרות או כמובן ה 10 סנט :) ואז הלקוח מקבל מוצר נחות משמעותית

אני קורא סקירות על שמנים למשל כאן או כאן , וממה שלפעמים יוצר לראות זה אכן המותגים הגדולים שומרים על המקום שלהם, יש מותגים שלפעמים המחיר "המופרז" שלהם לא נובע ממוניטין מוכח כמו שראיתי במחקר מסוים

אבל עדיין לא להתפתות לשמנים חדשים שאולי כעת תחסוך שקל ואחר כך יעלה לך לא עלינו בשיפוץ.

ואם אנחנו נתלונן אולי היבואנים יעלימו את התופעה הפסולה

קובי

:-)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה זה חובה ללכת למוסך שאתה סומך עליו? לרוב המוחלט של האנשים אין דבר כזה, בדיוק כמו שאין להם אינסטלטור, טכנאי מקררים או טכנאי סלולר ש"הם סומכים עליו"

לכן רובם יחשבו (בצדק או שלא?) שכניסה למוסך מורשה יבואן ותשלום גבוהה מבטיח להם טיפול איכותי בחלפים מקוריים, הם ישלמו יותר אבל ילכו לישון בשקט בידיעה שטיפלו להם באוטו כמו שצריך.

לפי השרשור הזה - הצהרות לחוד ומציאות לחוד

היום: ג'ילי גיאומטרי C

בעבר: סיוויק 2002, פיקנטו 2011, בורה 2001, פאביה 2011, ייטי 2013, ג'ימני 2000, גטס 2008, ג'ימני 2008, סנדרו 2016

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

כשבן אדם נכנס למוסך מורשה עם לוגו ענקי של VW, הוא מצפה שישימו לו חלקים מקוריים כברירת מחדל.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ניסיון בגולף 4 שהייתה לי עם מוסך מורשה צ'מפיון בצפון:

במהלך טיפול שגרתי התגלה צורך להחליף גומיות ציריה. ראיתי במו עיני את "יועץ השירות" מתקשר לחנות חלפים ומזמין את החלק לאחר שנאמר שלא היה במלאי. ראיתי במו עיניי את הקטנוען מגיע עם החלק.

במעמד התשלום חוייבתי על חלק מקורי. רק לאחר שהערתי ליועץ הןא אמר שלא שם לב שחייב חלק מקורי.

ייתכן וזה היה בתום לב אבל אני קיבלתי תחושה שלא. ניסו להשחיל לי את האלמנט, גם במוסך מורשה יבואן. זה לא ממש דומה למה שמספר רון אוחנה אבל מזכיר. עמימות לגבי החלפים וניסיון להסתיר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2970 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...