Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

הטעיה בסיווג חלקי חילוף OEM בחשבוניות של מוסכים מרשת צ'מפיון

מוסך רון
שימו לב! השרשור הזה בן 2969 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

מה זה חובה ללכת למוסך שאתה סומך עליו? לרוב המוחלט של האנשים אין דבר כזה, בדיוק כמו שאין להם אינסטלטור, טכנאי מקררים או טכנאי סלולר ש"הם סומכים עליו"

לכן רובם יחשבו (בצדק או שלא?) שכניסה למוסך מורשה יבואן ותשלום גבוהה מבטיח להם טיפול איכותי בחלפים מקוריים, הם ישלמו יותר אבל ילכו לישון בשקט בידיעה שטיפלו להם באוטו כמו שצריך.

לפי השרשור הזה - הצהרות לחוד ומציאות לחוד

מוסך שאני סומך עליו - רון, לא צריך לבדוק כי יודע שאין סיכוי שיהיה לי משהו שיגרום נזק

קובי

:-)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 111
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

הפוסט הזה סיקרן אותי ובדקתי את החשבונית הראושנה שלי במוסך מורשה VAG.

זה הגיוני 155 ש"ח לפילטר ש.מ. מקורי? (בדקתי ברכב בעצמי, אכן יש לו את הסימונים הרלונטים).

השמן מנוע לא ממש ברור לי.

11.jpg

[CENTER] [/CENTER]

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בהחלט הגיוני. ניתן להוזיל עלויות אם תבצע טיפול במוסך לא מורשה עם אותם חלפים.

שמן מנוע כנראה תוצרת הארץ המתאים למפרטי ייצרן הרכב (תחליפי).

איזה כייף לי :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נראה שאלו המחירים. בייטי 2014 שילמתי בסקודה פ"ת 150 למסנן ו- 204 ש"ח לשמן 502 4ל (ליטר?) וגם בורג (מקורי!) ב 21 שקלים.

עריכה: אתמול בדקתי ונראה ששמו בטיפול מסנן שמן לא תחליפי (יש כיתוב VW עליו).

עריכה אחרונה על ידי ArikB
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אגב עוד דבר שלא הוגן בעיניי הוא החיוב על כמות השמן.

בחלק לא קטן מן המנועים קיבולת שמן המנוע אינה עגולה אולם המוסך מחייב אותך כלפי מעלה - נגיד מחייב ב-5 ליטר כשהקיבולת היא 4.5 - אבל לא נותן לך מיוזמתו את יתרת השמן במידה והוא מולא ממיכל סגור.

מהצד האחר, החיוב אף פעם אינו מדויק על המיליליטר בהנחה שהקיבולת אינה עגולה והשמן מולא מצובר.

תקנו אותי אם אני טועה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כבר שנים שאני משלם על הכמות נטו (3.7 לי') שנכנסת למנוע לפי ההנחיות במחשב המוסך, ככה הרגלתי אותם.

כשטעו בלי ששמתי לב (קרה פעמיים), בטיפול שאחרי, ביקשתי זיכוי וקיבלתי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כבר שנים שאני משלם על הכמות נטו (3.7 לי') שנכנסת למנוע לפי ההנחיות במחשב המוסך, ככה הרגלתי אותם.

כשטעו בלי ששמתי לב (קרה פעמיים), בטיפול שאחרי, ביקשתי זיכוי וקיבלתי.

ברור, אבל זה עצוב שצריך להזכיר, לבקש, זה עצוב ש"שוכחים".

כשאני הולך למסעדה ומזמין בקבוק קולה, אני לא צריך להזכיר לאף אחדשלא שלא שתיתי שניים...

אגב קרה לי במוסך צ'מפיון המרכזי בני ברק לשעבר שנציג השירות היתמם והייתי צריך לבוא עם ספר הרכב להראות לו כמה שמן נכנס במנוע. ואז אתה מרגיש לא בסדר.

הכל גרמני אירופאי אבל ההתנהלות ישראלית שכונתית

עריכה אחרונה על ידי normaly
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

במקרה ראיתי ונכנסתי לשרשור הזה, אם אני כבר פה בואו ואגלה לכם סוד קטן, רכבים משירוקו 1.4 ומעלה מטופלים לפי הספר, כל השאר לכאורה (לא משנה אם ליסינג או לא) מטופלים איך לומר בעדינות, לא לפי הספר, זה אומר שמן מהצובר, חלפים ירודים ולא מקוריים (כמובן שאם מבקשים מראש אז מקבלים או לפי המלאי).

לי למשל לא קרה ששמו חלפים לא מקוריים ברכב (פאסאט), אבל כן קרה לי בטיפול 60K שניפחו לי קצת את החשבון, אחרי שהבאתי שמן מהבית (כמו כל הזמן, קסטרול EDGE 5-30) ולא שמתי פילטר אוויר, יצא 1K שקלים חדשים אחרי הנחה (שביקשתי כמובן אחרי שראיתי שגבו כ- 650 שקל עבודה) כאשר החשבון מחולק לחצי עבודה וחצי חלקים (אחרי הנחה).

עריכה אחרונה על ידי lei1989
Detailer.gif
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כשאתה זורק כזה "סוד קטן" באוויר כדאי מאוד שיהיה לזה גיבוי, אחרת אתה סתם מוציא דיבה

(להבדיל מכל שאר ההודעות בשרשור הזה שמגובות בהמון תמונות של חלפים וחשבוניות..)

אני לא אומר שאתה טועה או משקר חלילה, אבל אם יש לך הוכחה לזה כדאי לשתף אותה במרשתת, אולי יבוא עורך דין צדיק וירים את הכפפה לתביעה ייצוגית בעניין

היום: ג'ילי גיאומטרי C

בעבר: סיוויק 2002, פיקנטו 2011, בורה 2001, פאביה 2011, ייטי 2013, ג'ימני 2000, גטס 2008, ג'ימני 2008, סנדרו 2016

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

השרשור מתארך ומתמשך כשהפתרון ברור. יקומו אלו שקיבלו OEM בחשבונית וצ'יינה ברכב, יכתבו ליבואן מכתב שדורש ממנו הוכחה שהפילטר שהורכב הוא אכן OEM (תוך ציון רשימת היצרנים שמייצרים OEM כפי שידועים להם, צירוף העתקי חשבוניות, צילומים של החלפים שהוצאו מהרכב וכו'), יבקשו הסברים למחיקת הכיתוב צ'יינה, הדגשה שידוע להם שחלק חליפי לא מזוהה וחלק OEM הם שני דברים שונים בתכלית, ואז נראה מה התשובה של היבואן.

אם הוא יכתוב שOEM זה חלופי, מדובר בהטעייה ברורה וחד משמעית. שיטת מצליח.

אם הוא יוכיח שזה אכן OEM (נראה אותו) - נפתרה הבעייה.

אם הוא יגיד שהוא לא מודע - אז כנראה שהזכיינים שלו עושים מה שבא להם והוא צריך לטפל בזה.

אגב, האם מישהו מאלו שהגיעו עם המסננים הסיניים האלה טיפל אצל מוסכים ששייכים לצ'מפיון עצמה או שזה אצל זכיינים? (אני לא מכיר את ההתפלגות, אבל יודע שליוניון מוטורס, יבואני טויוטה יש רק שני מוסכים שלהם, ועוד הרבה מורשי יבואן ברשת).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• שבועיים מאוחר יותר ...

כול עוד השמן עומד בתקנים המצויינים בקבלה אתה לא צריך להיות מודאג.

צ'מפיון משנים את ספקי השמן שלהם בכול שנה או אפילו מספר פעמים בשנה לכן אם אתה רוצה לדעת מיהו הייצרן שאל את המחסנאי בצ'מפיון.

איזה כייף לי :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא מודאג, מדובר ברכב של חבר שהגיע לטיפול וביקש שישתמשו בשמן קסטרול אדג'. המכונאי שטיפל באוטו התחייב שזה מה שהוא ישים, לא נתנו לו לעמוד ליד האוטו הטיפול והוא לא ראה את מיכל השמן שמילאו ממנו ואז ראה את זה בחשבונית. לכן רוצה לברר באיזה שמן מדובר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חודש מאוחר יותר...

בשבוע שעבר ביקרתי במוסך של רון (בעקבות המלצות רבות בפורום זה ואחרים) עם האוקטביה שלי לאחר שבתקופת האחריות טיפלתי ברכב במוסך מורשה יבואן.

רון בדק את הרכב וביקש מהמכונאי שלו לעשות טיפול 45K שכולל שמן ופילטר שמן ובדיקה כללית.

בשלב מסוים במהלך הטיפול פניתי לרון כדי לשאול מה אפשר לעשות כבר כדי להכין את המזגן בצורה מיטבית לקיץ שהולך להגיע.

רון אמר שאין כ"כ מה לעשות מכיוון שאותו יום היה יום גשום ואני הצעתי בתגובה בכל זאת לבדוק את פילטר האבק של המזגן כדי לוודא שהוא תקין והוא הסכים.

להפתעתנו גילינו פילטר עלום שם ולראיה רון גם הביא לי פילטר OEM כדי להבין מה ההבדל והוא היה עצום מבחינת החוזק הפיזי של הפילטר ואיכות החומר (ניתן לראות בתמונות המצורפות שהפילטר גם עקום - לא רוצה לדעת אם הוא עקום כתוצאה מהוצאתו או עקום כי ככה ישב בתא שלו כל הזמן).

לאחר שראיתי את זה ביקשתי גם לבדוק את פילטר האוויר שגם הוא הוחלף בטיפול 30K במוסך המורשה וגם הוא התגלה כפילטר עלום ובמבנה לא תואם בשום צורה לפילטר OEM של MANN שמוצג גם בתמונות.

כמו שרואים בצילום החשבונית מהטיפול חויבתי על חלקי OEM בטיפול 30K שהיה במוסך מורשה היבואן כמה חודשים קודם לכן.

מיותר לציין שכמובן החלפתי את שניהם.

מבחינתי הדבר היה מאד מקומם כי בכל תקופת האחריות פניתי אל מוסך מורשה יבואן מכיוון שסמכתי עליו והנה אני מגלה את הדברים האלה - אותי זה הרתיח. לשיפוטכם.

DSC_0200.jpgDSC_0201.jpgDSC_02022.jpgDSC_02033.jpgoem fake parts.jpg

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2969 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...