Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

הטעיה בסיווג חלקי חילוף OEM בחשבוניות של מוסכים מרשת צ'מפיון

מוסך רון
שימו לב! השרשור הזה בן 2969 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

דבר נוסף.

אני משוכנע שמרבית האנשים, ובכללם בעלי מוסכים מחוץ לפורום הזה.

לא יודעים בכלל מה פירוש המונח "OEM".

גם באיביי, על כל חלק חילוף לא משנה מי היצרן כתוב בתיאור הפריט "OEM".

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 111
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

בתקופת האחריות טיפלתי אצל צ'מפיון. מאוד הופתעתי לגלות שהם לא משתמשים בשמן קסטרול אלא בשמן "צ'מפיון" שקר כלשהו.

אם מה שרון כותב זה נכון אז לדעתי מדובר בהונאה צרכנית מצידם.

גילוי נאות: אני מטפל אצל רון. כשרון הציע לי חלק OEM הוא טרח להסביר לי את ההבדל לפרטי פרטים ואף הציע אפשרות של חלף מקורי (כלומר, עם הלוגו של Audi) במחיר גבוה יותר כך שיכולתי לבחור מה שמתאים לי.

"Weyland Yutani Corp - "Building Better Worlds

Porsche GT4, Audi A3

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

צירפתי צילומי מסך לפילטר אוויר.(אחד ג'טה/והשני פולו) שימו לב שפילטר מקורי עולה 275 וחליפי עולה 50 או 39 לג'טה.

אני גם לא מבין את המחירון של צמפיון, המחירים במחירון שונים מהמחירים במוסכים.

לקחו בחשבונית שהעלה מרק 80 שקל (לפולו) ובמחירון רשום לאותו מק"ט 50 שקל.

איזה מוסך הייתה?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• ספונסר פורום
אופיר אתה כנראה מדבר על המקרה שלי (בין היתר אני מניח ).

הייתי אצלך יום שני עם האיביזה.

בצמפיון אני לא אטפל, תודה שהערת את תשומת ליבי לזה.

אכן גם ברכבך שטופל עד כה במוסך מורשה של צ'מפיון, מצאנו מסנני אוויר ומזגן ואפילו רפידות בלם, שסווגו בחשבונית תחת הכיתוב "OEM" אך בפועל החלקים שמצאנו ברכב היו חלקים נחותים ללא אבא ואמא שבוודאי לא ראויים להיקרא OEM.

החלקים שמצאנו בד"כ משמשים את חברות הליסינג וציי הרכב, שמעדיפים את השיקול הכלכלי המידי על פני אמינות הרכב ומניעת בלאי לאורך זמן. ד.א זאת אחת הסיבות שהוציאו לרכבי הליסינג וההשכרה, שם רע בשוק המשומשות.

טוב עשית שבחרת להחליף את החלקים הלקויים, לחלקי OEM אמתיים שמשמשים את היצרן בתהליך הרכבת האוטו.

אופיר רודניצקי

מרכז שרות מומחה לרכבי פולקסווגן אודי סיאט וסקודה .

במוסך רון מקבלים שנה אחריות על עבודה וחלפים .

ישראל ב"ק 18 ת"א 035373204 .

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה נראה כמו טעות מערכתית של המערכת ניהול מוסך שמפיקה חשבוניות ובמקום שיהיה רשום סוג חלף "תחליפי" לחלק שהוא לא מקורי רשום "OEM"

לא ברור אם זה טעות מכוונות או משהו אחר

אבל...כל עוד הלקוח מבין מזה שזה חלק תחליפי וזה מה שהרוב המכריע מבין (מניסיון של להסביר ללקוחות מה זה OEM ומה זה תחליפי כי מקורי כולם מבינים) אין פה בדיוק הטעייה....

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• ספונסר פורום

לדעתי זו הטעיה מכוונת משתי סיבות האחת שזה חלק חליפי שמספק צמפיון לכל הרשת שלו

ולכן התיאור המטעה הזה מופיע בכל חשבונית של הרשת,ולא הגיוני שבמחסן הראשי לא יודעים את משמעות המונח .

הסיבה השניה היא שמי שמספק בסוף את החלק הזה בכל מוסך רשת הוא מחסנאי שמבין בחלפים .

אני תחקרתי כמה לקוחות לגבי ההסבר שהם קיבלו במוסך לגבי החליפי שהוצע להם וכולם אמרו שהוסבר

להם שזה חלק שווה ערך למקורי כלומר OEM .

בלי שום קשר אני שואל את עצמי מדוע שיבואן שאמון לשמור על רמת אחזקה סבירה לרכבים

שהוא משווק בכלל משתמש בחלפים כאלו .

כנראה שזה בצע כסף כי מסננים כאלו עולים לכל היותר 10-15 שח בחנויות ביצחק שדה .

אתה יכול לראות גם בשרשור הזה שנציג מטעמם לא הגיב והסביר את העיניין ,הכלבים נובחים

והשיירה עוברת .

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה נראה כמו טעות מערכתית של המערכת ניהול מוסך שמפיקה חשבוניות ובמקום שיהיה רשום סוג חלף "תחליפי" לחלק שהוא לא מקורי רשום "OEM"

לא ברור אם זה טעות מכוונות או משהו אחר

אבל...כל עוד הלקוח מבין מזה שזה חלק תחליפי וזה מה שהרוב המכריע מבין (מניסיון של להסביר ללקוחות מה זה OEM ומה זה תחליפי כי מקורי כולם מבינים) אין פה בדיוק הטעייה....

כול חלקי החילוף התחליפים או תוצרת הארץ של צ'מפיון משום מה הם OEM. גם מסגרת למספר רישוי היא OEM...אם רשום OEM ואתה משלם

על החלק מחיר OEM ומקבל חלק תוצרת סין העממית זה לא טעות.

מילא פריט אחד או 5 פריטים אבל עשרות פריטים זה כבר לא טעות.

מחירון חלפים.pdf

איזה כייף לי :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כמו שאמרתי אני עדיין חושב זאת טעות מערכתית אחת בהגדרה לא נכונה של פריט חליפי..אולי זה תמים ואולי לא ואולי אני תמים בכל מקרה אני לא חושב שאנחנו באמת נדע

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש משהו בדבריו של Dan-idin, הרי אין להם הגדרה שלישית "תחליפי" בחשבוניות או במחירון, יש או OEM או מקורי.

כלומר בעיניהם OEM=תחליפי

אישית לא באמת מצפה מהם לרשום "תחליפי חרטע ברטע" או "תחליפי סבבה", כל עוד לא רשום "מקורי" משמע הלקוח מחפש לחסוך.

היום: ג'ילי גיאומטרי C

בעבר: סיוויק 2002, פיקנטו 2011, בורה 2001, פאביה 2011, ייטי 2013, ג'ימני 2000, גטס 2008, ג'ימני 2008, סנדרו 2016

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אנחנו טיפלנו במונית של אבא שלי במוסך סבנה בתל אביב (מורשה צ'מפיון), בחשבונית נרשם OEM והייתי בטוח שברכב מותקנים חלקים שווי ערך למקורי, כלומר מהיצרן שמייצר את החלקים במקור. אוי ואבוי אם נגלה שהחלקים שהותקנו ברכב הם חלק תחליפיים סיניים מהאיכות הירודה ביותר ללא אבא וללא אמא... מבחינתי זאת עילה לתביעה.

danidin, זאת בעינייך לא הטעיה כי הלקוחות מטומטמים ולא יודעים מה זה OEM? טעות לא מכוונת? אתה עד כדי כך תמים?

מיותר לציין שהטיפול בוצע במוסך המורשה אך ורק כדי לשמר את האחריות... את הטיפול הבא אשתדל לבצע בעצמי.

עריכה אחרונה על ידי THELAD

Peugeot 208 1.2 Active (Manual) , 2014

.It's all about Music & Numbers

:idea:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רון בוקר טוב,

כל הכבוד לך על מה שהעלת כאן - מעלה את ההערכה שלי אליך עשרות מונים ( גם כך היא על 100% :) )

זה מאד מדאיג ואולי באמת צריך לתת תביעה ייצוגית על מוסכי צמפיון בנושא שהדבר הזה פשוט יעלם לגמרי.

שהיתה לי אקורד בעבר בסיום הטיפול תמיד מצאתי שקית בתא המטען עם כל החלפים שהוצאו מהרכב - ונדמה לי שיש אפילו חקיקה בנושא.

אולי צריך שאכן צמפיון יתעוררו ויבינו שהם חייבים לתקן בבהילות את הנושא אחרת הם יפגעו בתביעות על רשלנות והטעייה שיקרית.

קובי

:-)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הרי אין להם הגדרה שלישית "תחליפי" בחשבוניות או במחירון, יש או OEM או מקורי.

כלומר בעיניהם OEM=תחליפי

לא מדויק, ראה חשבוניות שהעליתי, יש מקורי, תחליפי ו-OEM.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

וואלה.

אם כך אין לי הסבר, הלאה עם הקלשונים!

היום: ג'ילי גיאומטרי C

בעבר: סיוויק 2002, פיקנטו 2011, בורה 2001, פאביה 2011, ייטי 2013, ג'ימני 2000, גטס 2008, ג'ימני 2008, סנדרו 2016

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• ספונסר פורום

גם היום בבוקר נכנסו אלי רכבים עם סיווג "OEM" בחשבונית, לאחר שטיפלו במוסכים של רשת צ'מפיון.

ניתן לראות שבמכונית אחת הותקן פילטר שמן סיני, אך בזמן ההתקנה כנראה דאגו למחוק את המילה CHINA מהפילטר. בפועל הם לא עשו עבודת מחיקה מוצלחת במיוחד וניתן לראות על הפילטר את האותיות CH לאחר המילה MADE IN.

ברכב השני הותקן פילטר שמן תוצרת טורקית, שאף הוא לא עונה לתקן OEM.

20150907_141909 (1).jpg

20150907_141959.jpg

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2969 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...