Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שיפוץ ראש מנוע בסיטרואן ברלינגו 2000

amirttnn
שימו לב! השרשור הזה בן 3349 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום לכולם.

בשבוע שעבר הרכב נכנס למוסך עקב איבוד מים במיכל מים שיושב מעל הרדיאטור. לאחר בדיקות של מערכת המים ברכב הוחלף פלאנצ שהוא למעשה מחבר תחתון של צינור מים . מעבר לכך בדקו לחץ במערכת והוחלף פקק עליון של מיכל המים.לאחר נסיעה של כיומים שלושה הרכב המשיך לאבד מים במיכל ואז ראה המכונאי בבדיקה שנוזל מהסעפת פליטה מים ובעצם כך הגיעו למסקנה שאטם הראש נפרץ וצריך לשפץ את ראש המנוע.

הראש פורק נבדק ונפסל עקב חוסר "בשר" לליטוש ולכן החל המוסך לחפש ראש לשיפוץ .לאחר מס ימים ראיתי שהמוסך לא מוצא ראש והתחלתי בעצמי לנסות לאתר . לאחר חיפושים הגעתי לבעל עסק ששמעתי עליו ביקורות מאד טובות לשיפוץ ראשי מנוע ומנועים במפרץ חיפה,בעל עסק זה בדק לי ראש מנוע שקניתי ובעצם היה עם שסתום עקום והמליץ לי להחזירו למקום שסוחר בחלקי חילוף והציע לי לרכוש דרכו ראש משופץ כולל גל זיזים כמערכת משופצת מוכנה להתקנה. אכן העבודה נעשתה כולל כיוון שסתומים קיבלתי את הראש וגל הזיזים מחובר ויושב במקומו ארוז ומוכן להתקנה,בנוסף קניתי את הקיט של האטם והגומיות של ויקטור ריינז והבאתי למוסך להרכבה. המוסך הרכיב את ראש המנוע ולא הצליח לכוון את המנוע כמו שצריך הרכב פלט עשן לבן ובעצם שרף סולר בכמויות,המכונאי לא הצליח לכוון את המנוע ושלח אותי למשפץ הראש כדי לבדוק כיוון שסתומים וכדי לבדוק האם יש תקלה בראש. הגעתי למשפץ הראשים השארתי לו את הרכב ,הוא באדיבותו בדק את כיוון השסתומים וטען שאין בעיה בכיוון ואז בעזרת מוסך שכן בדק את האינגקטורים וכיוון ההצתה של משאבת הסולר . אותו מוסך שכן הצליח לשפר את המצב אך המנוע עדיין לא עבד כיאות.אגב האינגקטורים נבדקו והם תקינים,לאחר כל זאת בעצה עם המכונאי החלטתי לקחת את הרכב למכון דיזל שבו בדקו את האינגקטורים לבדוק את משאבת הסולר ולנסות בעזרתם לשפר את כיוון ההצתה של המנוע.

אכן הטכנאי מכיר את הברלינגו והמנוע על בוריו והוא הצליח לכוון בצורה אופטימלית את המנוע אך לאחר סיום הכיוון הוא הבחין בכך ששסתום אחד לא אוטם טוב ומשמיע פמפום בסרק דוקא.

כשמעלים סיבובי מנוע הרעש נעלם ,לכן הוא הציע לי להפעיל ולנסוע עם הרכב כמה זמן ולחזור כדי שאולי זה יעלם. עשיתי סיבוב קצר וזה לא נעלם.מבחינת כיוון הצתה הוא התגבר על הבעיה והאוטו לא פלט עשן חריג. המשכתי חזרה למוסך ליד משפץ הראשים והם הציעו שאמשיך לנסוע שאולי השסתום יתייצב.נסעתי בחיפה נסיעה ארוכה של שעתיים והתופעה לא נעלמה. המוסך בדק כאשר המנוע היה חם וקבע ששסתום אחד או שניים מעל הצילינדר השני משמאל יותר חם מהשאר וקיימת שם בעיה.פניתי שוב למשפץ הראשים ואמרתי לו תראה כנראה שיש בעיה עם השסתום מעל הצילינדר השני משמאל (כשעומדים מול המנוע) ובעצם צריך להחליט מה לעשות. הוא הגיב שהוא בדק את כיוון השסתומים והם מכוונים כיאות ובעצם אפילו אם התעקם שסתום זה לא יכול להיות באשמתו. אני אמרתי שאני לא מבין בזה אבל בבדיקה שהוא ערך נשללו תקלות שונות כולל רצועת התיזמון שהורכבה נכון,אינגקטורים כיוון משאבת דלק,פירוק וכיוון שסתומים וכו ואם יש שסתום או שניים שלא מתפקדים נכון זוהי אחריותו בתור משפץ ראש המנוע וגל הזיזים. כרגע הוחלט שאסע עוד יום ונראה מה קורה ואם לא יהיה שיפור נצתרך לפרק את הראש מנוע לבדיקה חוזרת. האמת שזה מיאש מאוד... האם יש עוד משהו שאפשר לעשות?

אגב המסקנה החותכת לא להפריד את שיפוץ ראש המנוע מאחריות הצוסך המתקין זוהי שגיאה קריטית מבחינתי,למרות ששני העוסקים הגונים ומטפלים וקשובים לבעיה.

עד עתה אף אחד מהם לא הסיר אחריות לעבודתו אבל המצב מסובך אין בכך ספק.

עריכה אחרונה על ידי amirttnn
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 3349 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...