Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

חוויות מרכישת מונית מרצדס C200 והפיכתה לרכב פרטי

sharkol
שימו לב! השרשור הזה בן 3372 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

כל כיסוי הגה, גם הכי מתוח, גם הכי יקר, גם הכי רחב, גם עם הכי הרבה פרווה, כל , כל , כל כיסוי הגה, ללא יוצא מן הכלל, מגיע לשלב שהוא משוחרר יותר מידי, והמצב הזה עלול להתברר לכם דווקא כשאתם רוצים לברוח ממכונית שסטתה מדרכה ומתקרבת אליכם.

קודם כל זה לא נכון, היה לי את אותו כיסוי להגה במשך 7 שנים ומהרגע שקניתי אותו עד לרגע שמכרתי את הרכב הכיסוי לא זז מילימטר. גם במקים שבהם הכיסוי כן נמתח זה מגיע בשלבים ככה שאפשר לזהות את הריפיון הרבה לפני שזה מגיע לכדי סכנת חיים ולהחליף/להסיר את הכיסוי במקום. זה לא קורה פתאום בבום.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 209
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

קודם כל מצטרף לקודמי, באמת פירוט מלא ואינפורמציה נהדרת לכל מי שרוצה להיכנס לחוויה הזאת.

בכל זאת, למרות שזה דיזל, קשה לי לקנות רכב עם כלכך הרבה ק"מ. באיזה שהוא מקום כל המכלול עבר את הקילומטרים האלה ולא משנה אם זה מרצדס או BMW.

הכוונה היא שרכב שעבר 300 אלף קילומטר, זה רכב שישבו עליו 300 אלף קילומטר, זה רכב שטרקו את הדלתות שלו בכל התקופה הזאת, זה רכב שלא נח לשנייה, זה רכב שבאיזה שהוא מקום די שבור כבר.

יצא לי לשבת בכמה מכוניות שהיו מוניות לשעבר ובתכלס הרכבים האלה ממש שבורים קוסמטית ואני בטוח שלמרות הדעה הרווחת ( שמטפלים בהם אז הם מגיעים לקילומטרז' גבוה ) עדיין לכו תידעו מה תצרכו להחליף וכמה זה יעלה לכם, עדיין זה מרצדס.

MY 2 CENTS .

אוטו-מאניה :-)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

14.שלב אחרון - ממש מחוץ למשרד הרישוי יש בוטק'ה קטן ובו יושב בחור נחמד שמוציא מספרי רכב חדשים, מוסרים לו את רישיון הרכב החדש, משלמים לו 100 ש"ח והוא מוציא לכם שני מספרי רכב חדשים ומחליף את הישנים.

אפשר לבקש מספר מסוים?

או לבחור ממגוון כלשהוא?

BMW E36 M40 year of 1992

Autobianchi A112 year of 1979

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא הייתי בררן לגבי המספר, רק רציתי לסיים עם היום הזה וללכת הביתה לנוח.

בזמן שמילאתי טפסי שקר כלשהו הפקידה כבר הוציאה לי מספר ורישיון חדש בלי לשאול אותי יותר מידי שאלות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• אחראי פורום

תתחדש ותודה לך על מדריך מושקע ומעשי מאוד!

הזכרתי זאת כמה פעמים, הדגם הזה מאוד מוצא חן בעיניי וזה בנוסף לחיבתי לדיזלים מודרניים.

חשבתי ברצינות לעשות מהלך דומה אבל הטריד אותי שאצטרך להשקיע בחיפושים

שיעלו לי בהמון זמן וכסף, פשוט כי זה תחום שאני לא מכיר.

אז במקום פשוט קניתי עוד איטלקייה :)

עברנו את פתח תקווה, נעבור גם את זה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הפלסטיק שעל גלגל ההגה נראה מפוצץ.

ZX 94 > קסנטיה 97 > לנסר 2007 > מונדאו 2007 > קורולה 2013 > קורולה 2015 > איוניק 2018 > סיוויק 2002 > מזדה3 2018

Everybody in the galaxy tries to take over the galaxy. The trick is to be left alone by whoever succeeds

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

סחטיין על המדריך, מושקע ומאוד מעניין לקריאה.

שיהיה במזל טוב ובהצלחה עם הרכב החדש. מצטרף לבקשות לעדכונים נוספים בהמשך.

שיהיו רק נסיעות טובות.

ששי כהן

wheel

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

טוב שאתה לא נסחף..

להגה אפשר להזמין EBAY כיסוי דמוי עור שיראה טוב,או לקנות כיסוי,להחליף דשבורד? אתה רציני??

הקילוף זאת המחלה שלהם,נתקלתי בעוד כמה C כאלה עם קילוף באזור,אם זה מפריע אפשר להדביק קרבון ופתרת בעיה שכמה שקלים.

היום: סיטרואן קקטוס 2016./מיצובישי ספייס סטאר 2014

פעם: פיאט דובלו 2002, רנו קליאו 2012.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

האם קיימת C200 סטיישן מהשנתונים הללו? מה המכס שצריך לשלם על מונית מדגם E קלאס שנת 2008?

אם מצאת רכב טוב - זה פשוט פצצה של רכב. הוא לא הכי טוב בכלום. הוא הכי טוב בהכל ביחד.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תתחדש.

הפלסטיקה במצב מזעזע באזור הקונסולה והמתגים.

אני מעריך שזה שילוב של שימוש בחומרי ניקוי סוג ז' ושימוש מוגבר.

אני לא יודע אם זה כזה כדאי מאחר ומרצדסים בשנתונים האלו הולכים חזק מתחת למחירון גם כפרטיים,

אבל זה כן משתלם אם אתה חייב דיזל.

עריכה אחרונה על ידי אייל

Volvo V40 T5 R-Design

GTI MK6 Premium - SOLD

GTI MK5 - SOLD

GTI MK4 - SOLD

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

במהלך החיפושים לא יצא לי להיתקל ב C סטיישן, אין לי מושג אם קיימות כאלה מוניות.

לגבי המכס ל E, קשה להעריך, צא מנקודת הנחה שהוא יקר יותר מה C.

אם אני שילמתי 16K על C שנת 2009, על E שנת 2008 אתה יכול לשלם 15-18K.

זאת רק הערכה גסה מאוד.

כדי לדעת בוודאות תצלם את רישיון הרכב שאתה מעוניין לרכוש ותשלח במייל או פקס למכס בראשון.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

4. החלטתם לקחת את הרכב - החל מרגע זה מתחיל תהליך לא פשוט, לי התהליך לקח יומיים. מתחילים במשרד הרישוי בחולון (לא בדואר), רצוי להגיע כמה שיותר מוקדם, עם כל הגודל של משרד הרישוי יש רק פקידה אחת שמטפלת במוניות! צריך להגיע אליה ולהפקיד את הרישיון של המונית - היא נותנת לנהג המונית רישיון זמני ל 48 שעות אשר בהם מותר לו לבצע שינויים ברכב, והחל מרגע זה אסור לו לעבוד עם הרכב.

5. אחרי שהפקדנו את הרישיון נוסעים היישר ל "קופונית" , נהגי המוניות יודעים איפה זה. שם מפרקים את הכובע של המונית, מפרקים את המונה ומכשיר הקשר.

6. אחרי קופונית, צריך למצוא מקום שיוריד את המדבקות של המונית מצידי הרכב - עלות של 50-60 שקל אצל מכון שטיפה חאפר.

אפשר גם לבצע את זה לבד עם מים חמים או פן במידה ואתם לא לחוצים בזמן.

7. לאחר שהרכב "נקי" נוסעים לבניין המכס בראשון לציון, בדרך כלל אין שם תור, מציגים לעמיל המכס את הרישיון הזמני של הרכב, הוא מזין נתונים במחשב, ותוך כמה דקות אומר לכם מהו הסכום שעליכם לשלם על מנת להוריד את הכוכבית מהרישיון (סימון מונית), ונותן לכם שובר תשלום לדואר במידה ואתם משלמים במזומן או צ'ק, ניתן גם לשלם באשראי לעמיל המכס ישירות בתשלום אחד ושבעל הכרטיס יהיה נוכח.

8. במידה ואתם מחליטים לשלם בדואר, יוצאים מבניין המכס והולכים לתחנה המרכזית בראשון לציון, שם קיים סניף דואר - מרחק של 7-8 דקות הליכה.

9. אחרי שחיכינו ושילמנו בדואר חוזרים חזרה לבניין המכס, הפעם עולים לקומה רביעית להנהלת חשבונות, מציגים את הקבלה ומאשרים את התשלום, עניין של דקה.

10. חוזרים לעמיל המכס שטיפל בנו, מחזירים לו את הרישיון והקבלות, ותוך כמה דקות הוא מסיר את הכוכבית מהרישיון ומשחרר אותנו לדרכנו.

11. חוזרים למשרד הרישוי לעמדה מספר 1 הידועה (יש שילוט בכניסה), חשוב מאוד להגיע לשם כאשר הרכב נקי ממדבקות וכל זכר אחר להיותו מונית. בעמדה זו בעצם יש בוחן שבודק את הרכב ונותן אישור שהרכב כבר לא מונית, הבדיקה עצמה לוקחת 30 שניות, הקטע זה ההמתנה, לבוחנים שם יש זמן משלהם, אני אישית המתנתי בתור סביב שעה וארבעים דקות, והיו לפני 14 רכבים. תעשו את החישוב לבד...

12. אחרי שהבוחן נותן אישור מחנים את הרכב בחוץ וחוזרים לתוך משרד הרישוי, שוב אל אותה מזכירה יחידה שטמפלת במוניות, מוסרים לה את הרישיונות, היא מוסרת לכם כל מיני טפסים למלא, באותו זמן היא נותנת מספר חדש לרכב (פרטי) , ומוציאה רישיון חדש על שמו של בעל הרכב. אחרי שמילאתם את הטפסים היא תמסור לכם שובר תשלום עבור העברת בעלות בסך 219 ש"ח ואת הרישיון החדש שיש לשלם עבורו אגרה של 98 ש"ח.

13. עם שוברי התשלום שניתנו לנו יוצאים מחוץ למשרד הרישוי, ושם יש סניף דואר קטן. משלמים את כל האגרות ומחזירים לפקידה את אישורי התשלום.

14.שלב אחרון - ממש מחוץ למשרד הרישוי יש בוטק'ה קטן ובו יושב בחור נחמד שמוציא מספרי רכב חדשים, מוסרים לו את רישיון הרכב החדש, משלמים לו 100 ש"ח והוא מוציא לכם שני מספרי רכב חדשים ומחליף את הישנים.

15. תתחדשו! יש לכם מרצדס!

2. לי התהליך לקח יומיים - כל השלבים שציינתי למעלה, אני ממש בספק אם אפשר לבצע את הכל ביום אחד, המגבלה הכי גדולה הוא משרד הרישוי שיש שם זמן המתנה ארוך והם סוגרים בשעה 13:00.

3. אני הייתי ממליץ ביום הראשון לבצע את הבדיקה לרכב על הבוקר, להפקיד את הרישיון, ולאחר מכן להוריד את הציוד ששיך למונית, כולל המדבקות בצידי הרכב. וביום הבא להמשיך בתהליך בבניין המכס.

4.

רק אני כמעט הקאתי מהתהליך המפרך?

ללכת לשלם, לחזור "לאשר את התשלום" ( ? ! ) , לחזור לאשר את האישור.

בעידן המחשבים, למה אי אפשר את כל הקטע של התשלומים / אגרות / אישורים לעשות במקום אחד, מול פקיד אחד, בדקה אחת, ודי?

מדינת ישראל 2014.

ציטוט

יבגניפ כתב:

אוף. למה אני מגיב פה? 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 3372 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

Guest
הנושא הזה נעול לתגובות.

• תוכן חדש...