Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

בעיות לעת זקנה מופיעות בגיל צעיר

Applez
שימו לב! השרשור הזה בן 3681 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

יוצא שאני פותח פה שרשורים ברצף אבל אתם תתמודדט :D

בחודשיים האחרונים נאלצתי לעבוד המון מול המחשב וכתוצאה מכך החלו כאבי גב וצוואר.

את הצוואר מתחיל להציק ולכאוב לאחר שאני מחזיק אותו במשך זמן ממושך באותה זוית ואני מנער את הראש כמו מפגר זה עובר עד הפעם הבאה,

בסיבובי ראש מלאים יש כאבים בצדדים ובחלק האחורי.

כאבי גב,כואב במרכז הגב שאני מתיישר(דקירה כזו) וכשאני מתמתח יוצאים הרבה קליקים.

האם חזרה לאימונים סדירים תפתור את הבעיות או שיש צורך לגשת לרופא?

Infiniti G37-Sold

Toyota Corolla 2014-חזרה לאלבר

Ford Focus 1.5 2016

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

איך אתה יושב? כנראה זה שילוב של כיסא מעפן וצורת ישיבה לא נכונה.

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תמיד מומלץ להתייעץ עם רופא.

מעבר לכך לוודא שפינת המחשב הינה ארגונומית ומותאמת לצרכייך.

לפעמים כמה שינויים קלים עושים הבדל גדול.

פעילות גופנית כשגרה תעשה רק טוב אבל הייתי מתחיל ובודק היטב את פינת העבודה.

במידה והמסך מולך בגובה המתאים אין סיבה מיוחדת לכאבי צוואר.

:wink: if it's not clean enough :arrow: add some elbow grease

**Warning, this post may contain sarcasm ... it's your decision to get upset about it**

בבקשה לא לשלוח לי ה.פ עם שאלות שרלוונטיות לפורום דיטיילינג :nono:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תמיד מומלץ להתייעץ עם רופא.

מעבר לכך לוודא שפינת המחשב הינה ארגונומית ומותאמת לצרכייך.

לפעמים כמה שינויים קלים עושים הבדל גדול.

פעילות גופנית כשגרה תעשה רק טוב אבל הייתי מתחיל ובודק היטב את פינת העבודה.

במידה והמסך מולך בגובה המתאים אין סיבה מיוחדת לכאבי צוואר.

מהו גובה מתאים?

Infiniti G37-Sold

Toyota Corolla 2014-חזרה לאלבר

Ford Focus 1.5 2016

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתור אחד שיושב/עובד/לומד מול המחשב מדי יום אני יכול לומר שכבר הרבה זמן שלא חשתי בכאבים. פשוט צריך להפנים מה זה ישיבה נכונה (עבורך ספציפית) ולהתמיד בכך.

מקווה שזה יעזור, אל תתבייש לקרוא בגוגל מאמר או יותר אודות ארגונומיה והתאמת סביבת העבודה.

להחליף כיסא לא יעזור מכיוון שבדרכ הבעיה לא טמונה בכסא אלא בהרגלים לקויים וחוסר מודעות למה שנכון עבורך.

עריכה אחרונה על ידי Kenworth

:wink: if it's not clean enough :arrow: add some elbow grease

**Warning, this post may contain sarcasm ... it's your decision to get upset about it**

בבקשה לא לשלוח לי ה.פ עם שאלות שרלוונטיות לפורום דיטיילינג :nono:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היו תקופות שישבתי שעות מול המחשב, קניתי כיסא ארגונומי ואיכותי ואין מצב שאני סובל מכאבי גב בגלל זה (אני סובל בגלל דברים אחרים, כמו לשבת מכופף בכל מיני פוזות מוזרות בתוך נגמשים)

בעבר: Hyundai Getz Fun GLX 1.4 Automatic | Renault Clio MK3 1.2 Manual | Fiat 500 Pop 1.2 Manual | Mazda 3 Sport 2.0 Automatic | Seat Arona FR 1.0TSI DSG7 | Toyota Corolla Hybrid Limited

בהווה:  Tesla Model 3 Highland SR | Mitsubishi Space Star Supreme

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

המשענת גב שלי שבורה והכיסא ישן.

אני חושב שצריך כיסא חדש.

סתם שאלה, שאתה שותה תה כואבת לך העין ?

גם אני מבקר במפגש השפלה... :beerchug:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בנוסף למה שאמרו לך - תעשה הפסקה יזומה כל שעה, וסיבוב קצר (ז"א לקום ממקום הישיבה וללכת מספר צעדים

עד קצה המסדרון למשל, כדי לחלץ עצמות. בדרך תכין לך נס קפה או משהו לשתות. לא בריא לשבת כ"כ הרבה זמן ללא הפוגה כלשהי).

כזה כסא יש לך ?

images?q=tbn:ANd9GcThGRV5YxsBZp1TKnYTUfCZ8X2i_7gXb7cTTtmmAmq98zWJ2fqEVA

alfa 156 2.5.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הדבר היחיד שאני יכול לתרום לדיון הזה הוא אזהרה חמורה: הכאבים האלה מסוכנים ביותר וחובה להתייחס אליהם במלוא הרצינות ולתקן בסביבת העבודה את הדורש תיקון ללא דיחוי.

רק כדי שתבין כמה ההשלכות עלולות להיות חמורות: בחודשים הקרובים אני בסבירות גבוהה עומד לעבור ניתוח במרפק עקב פגיעה עצבית שנגרמה לי שם ומסבה לי כאב רב. לפגיעה הזאת יש הקרנה על כל האיזור שבין הצוואר לזרת, וגם טיפול פיזיוטרפי מסור ומאסיבי (המטפל הוא החבר הכי טוב שלי שמקבל אותי בערך מתי שאני רוצה וכמה שאני רוצה) שאני עובר מזה מספר חודשים לא פותר לי את הבעיה המחורבנת הזאת.

וממה הכל התחיל? מהמחשב המקולל, כאילו דההה...

AUTOBIANCHI A112 JUNIOR '84 | FIAT BRAVO SENSATION '11 | RENAULT CLIO ESTATE '14

לא תמצא רוטס HR במחיר זול יותר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הדבר היחיד שאני יכול לתרום לדיון הזה הוא אזהרה חמורה: הכאבים האלה מסוכנים ביותר וחובה להתייחס אליהם במלוא הרצינות ולתקן בסביבת העבודה את הדורש תיקון ללא דיחוי.

רק כדי שתבין כמה ההשלכות עלולות להיות חמורות: בחודשים הקרובים אני בסבירות גבוהה עומד לעבור ניתוח במרפק עקב פגיעה עצבית שנגרמה לי שם ומסבה לי כאב רב. לפגיעה הזאת יש הקרנה על כל האיזור שבין הצוואר לזרת, וגם טיפול פיזיוטרפי מסור ומאסיבי (המטפל הוא החבר הכי טוב שלי שמקבל אותי בערך מתי שאני רוצה וכמה שאני רוצה) שאני עובר מזה מספר חודשים לא פותר לי את הבעיה המחורבנת הזאת.

וממה הכל התחיל? מהמחשב המקולל, כאילו דההה...

תפרט קצת יותר, כיסא לא טוב? גובה לא נכון? שולחן לא מותאם?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה התחיל אצלי לפני כמה שנים - עבדתי ימים שלמים מול מחשב, בקושי קמתי להפסקות וכנראה שגם לא הקפדתי על ישיבה נכונה. התחילו לי כאבים איומים במרפק ימין, שאובחנו ע"י כירורג כף יד בתור מרפק טניס. לקחתי אנטיביוטיקה ועברתי סדרת טיפולי פיזיוטרפיה שהצליחו לפטור אותי מהצרה הזאת, אלא שאי אפשר באמת להיפטר מזה: המקסימום שאפשר להגיע אליו זה שביומיום לא מרגישים את זה, אבל ברגע שמתחילים לאמץ את היד בכל מיני פעילויות כמו עבודה עם מחשב אז התסמינים חוזרים.

לפני כמה חודשים התסמינים חזרו לי ביתר שאת. בהמלצת רופא המשפחה שלי הלכתי לכירורגית כף יד, שבתורה שלחה אותי לבדיקת מוליכות עצבית (EMG), שהצביעה בבירור על פגיעה בעצב באיזור המרפק. הוחלט על טיפול פיזיוטרפי למשך שלושה חודשים וביקורת לאחר מכן. בשלב הראשון הטיפול באמת הצליח והכאבים נחלשו מהותית, אלא שלקראת תום שלושת החודשים שוב חלה החמרה. הרופאה אמרה לי להמשיך את הטיפול לעוד שלושה חודשים, לבצע בתום התקופה שוב EMG ולחזור אליה לבחינת האפשרויות.

המצב כיום הוא שהמטפל שלי הרים ידיים. לטענתו, ההחמרה שחלה מלמדת על כך שהפגיעה כנראה הרבה יותר עמוקה ממה שטיפול פיזיוטרפי יכול לרפא, ולכן למיטב הבנתו אין מנוס מניתוח. בעיקרון אני אמור לחזור לרופאה רק בעוד חודשיים, אבל לאור חוות הדעת שלו אני אצור איתה קשר כבר בשבוע הבא כדי להבין איך אנחנו מקדמים את הניתוח.

AUTOBIANCHI A112 JUNIOR '84 | FIAT BRAVO SENSATION '11 | RENAULT CLIO ESTATE '14

לא תמצא רוטס HR במחיר זול יותר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ישיבה רצופה נקראת "העישון החדש" כי לא ניתן לתקן את הנזקים שלה באמצעות ספורט.

אני מדי פעם הופך את הכסא ויושב עם הברכיים על המושב והמרפקים על המשענת

It's life, Jim, but not as we know it

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה יושב רע, משתמש בציוד רע, מתחזק את עצמך די רע. ואפילו את המסקנות הנכונות שאתה מגיע אליהן אתה לא מיישם.

קנה כסא משובח, עם גובה ורוחב נוחים, אפשרויות כיוון, ידיות . אני אוהב את אלו של וקסמן שאפילו מיוצרים בפתח תקווה.וואלה. תגגל עליהם.

בחר שולחן מספיק גדול כדי שהיד תנוח עליו על המרפק, המסך יהיה לפחות 50 ס"מ מהראש.

בחר מסך עם איכות תמונה משובחת, משובחת מאוד. מסך שניתן להטיה צידית, אלכסונית (כלומר אל הקיר מאורחי המסך ואלייך) וגם העלאה הורדה של הגובה. עד שתמצא כיון אופטימלי לבריאות וצורת העבודה האישית שלך.

הכתבה ש- slowride היפנה אליה טובה, רק חריג אחד שלדעתי אינו נכון : המסך מכוון כאשר אמצע המסך הוא לגובה העיניים , הכי בריא שהפס התחותון של המסך הוא בגובה עיניים - ככה אתה חייב להרים צואר ולמתוח את הראש - מה שעוזר לבריאות בטווח רחוק.

על שעה/שעה וחצי תקום ותסתובב. מים, קפה, שרותים, מבט על נוף, בחורות, מכוניות - הכל הולך. הרעיון הוא 'פתיחת' העיניים, הפעלת חושים ושרירים, תנועה. יש ברשת דעה שמבט של דקותיים על ציצים של בחורה עושה טוב למי שעובד, אבל אני מניח שאפילו אם אותו מחקר נכון ומדעי, נחמד לשמור ככה על הבריאות גם בלי סיבה של עבודה במחשב.

במשך העבודה שם זקוף, רצוי כל המרפק על השולחן, מינימום שני שליש. לא למקלדת על מסילה מתחת השולחן. בריאות אין בה.

תוך כדי עבודה תמתח ושתחרר אצבעות בידיים וברגליים. כמו שעושים בטיסה ארוכה.

הרעיון של ישיבה הפוכה טוב, אפשר גם בלי סיבוב הכסא - לשים את הישבן על השליש החיצוני של המושב, להטות גב ל-45 מעלות , רגליים מקופלות במנח 45 או 30 מעלות, ולעבוד עם גוף מתוח וצואר מתוח. תנוחה מהיותר בריאות לעבודת מחשב - ויש גם כסאות מיוחדים ללא משענת - רק מסתבר שאף אחד לא מוכן לעשות הכל למען הבריאות. פעם מנהל משק בחברה גדולה עשה לנו רעש ומופע אימים כאשר עם קצת חינחונים לפקידה שלו הובאו כמה כסאות כאלו להתנסות , בלי ידיעתו... זה היה יותר חזק ממה שקרה ברגע של שובבות שבו אפיתי דג מושט בטוסטר אובן בקומה שלו.

וספורט חביבי. ספורט. התעמלות לבד בבית או פעילות בחברה. רק שתזיז את הגוף. גם הבריאות תשתפר וגם תרגיש טוב.

אני מאמין שעם חיפוש תגיע להמלצות איך לעבוד נכון עם המחשב שניתנו ע"י אורטופדים וכאלו שצברו הרבה שנים בתחום. ולא, תנוחת ישיבה למשחקים היא לא תנוחת ישיבה לעבודה רציפה מול ועם המחשב.

ילה גבר בא נראה! מר +1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...