Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

החזקת/מכירת רכב

davemustaine87
שימו לב! השרשור הזה בן 3740 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום לכולם.

במצב הנוכחי שלי - רווק ללא ילדים, שכירות דירה+החזקת רכב+ הוצאות רגילות משאירים לי חסכון של 500 שקל בחודש, כאשר דברים חודשיים שצצים( קניית בגד, חתונה, טיפולי שיניים) מבטלים לגמרי את החיסכון הזה.

יוצא מצב מעט אבסורדי שאני אפילו לא יכול להרשות לעצמי לצאת לחופשה שנתית(על חיסכון מעבר אני לא יכול לדבר)

בשכירות דירה אני משלם נמוך וממש לא מתפנק. כנ"ל בהוצאות חודשיות רגילות- פשוט לא רואה מה אני יכול לוותר.

הדבר היחיד שנשאר זה רכב.

יש לי רכב שבנתיים אמין לגמרי, וגם צריכת הדלק שלו די טובה, אבל עדיין, במעבר לתחבורה ציבורית הכוללת אוטובוסים, מוניות ספיישל ושכירות רכב פעם בשבועיים-שלוש, מביא לי חיסכון של בין 600 ל-900 שקל בחודש.

יש לציין שאני לא גר במיקום בעייתי, וביום יום בכול מקרה אני לא נוסע כמעט בכלל. הרכב בעיקר משמש אותי לתחבורה עירונית בסופ"שים, תחבורה בינעירונית פעם בשבועיים-שלוש לבית הוריי, ומדי פעם לטיולים בשבתות עם הבת זוג.

הבעיה היא שאני אוהב את החופש שהרכב מביא לי, ומלבד זה הוא גם רכב כיפי לנהיגה שאני מת עליו.

אבל פשוט נמאס לי שאין לי חסכונות, ואני ממילא לא רואה עבודה באופק עם שכר משמעותית טוב יותר.

התלבטות...

אשמח לשמוע מחשבות, ועיצות בעניין.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 30
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

בשביל לעזור לך באמת תצטרך לנדב עוד פרטים, כמו: שכר, ביטחון תעסוקתי, אפשרויות לקידום. אם אני זוכר נכון אתה גם לקראת סיום לימודים, לא?

זה אומר שיתפנה לך יותר זמן לעבוד, יפתחו אפשרויות קידום וכו'.

היכן אתה גר? אולי יש אפשרות לשכור דירה במקום פחות נחשק עם קרבה דומה (ואולי אף טובה יותר) לעבודה/לימודים.

אתה גר עם בת הזוג או בנפרד? במידה ובנפרד, זה בהחלט הזמן לחשוב לעבור לגור ביחד ולחסוך את עלות השכירות הכפולה.

כנ"ל גלבי רכב, אם יש שניים ואפשר להסתדר עם אחד.

נשמע שהרכב מסב לך הנאה, ואם תוותר עליו תחיה במצב של "עובד כדי לחיות". לא הייתי מוותר עליו במצב כזה.

אגב, את הכסף שנשאר בסוף החודש - אתה מכניס לפיקדון/תיק השקעות או משאיר לשכב בעו"ש? במידה ונשאר בעו"ש, תחשוב על לסגור אותו וכך זה ידרבן אותך לחסוך.

בכל מקרה, אין ספק שהמצב של הצעירים היום לא טוב. תתנחם בעובדה שזה לא רק המצב אצלך. למזלנו זה עובר מתישהו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני כבר אחרי סיום תואר.

מרוויח סביבות ה-7100-7200 ברוטו(כולל שעות נוספות) שמתוכם נשאר בערך 5800 נטו. לא הולך להרוויח יותר בעבודה הנוכחית וכבר חצי שנה של חיפושים לעבודה אחרת, לא מניבים תוצאות. ומהמעט שחוזרים אליי, הדיבור הוא פחות או יותר סביב אותו סכום.

אני והחברה ביחד בסה"כ חודשיים, אין כוונה לעבור לגור ביחד בזמן הקרוב. אני שוכר יחידת דיור קטנטונת מאוד ב-1600 שקל כולל ארנונה, מים וחשמל. בשביל לשם פחות זה באמת לעבור לחורבה(בדקתי) או לעבור לגור עם שותפים שיחסוך לי סביבות ה-300-400 ויביא לי כאב ראש מסוג חדש.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפי התאור שלך ההתלבטות העיקרית היא לגבי סופי השבוע, כיון שבמשך השבוע אתה יכול להסתדר עם תח"צ.

הם יש לחברתך גישה לרכב? אם כן אםפילו אם מחיר השימוש בו הוא שלא אתה תנהג אלא היא, ואתה תשלם דלק - נראה לי שמכירת הרכב תהיה גיונית מאד. אל תשכח שבנוסף להוצאות השוטפות הרכב גם מאבד ערך, עניין של עוד כמה מאות ש"ח (אלא אם מדובר בגרוטאה). הסכום אינו מתבטא בחשבון הבנק השוטף - אלא בהוצאה כאשר תרצה להתקדם. חשוב על ההבדל בערך רכבך לערך רכב דומה זקן בשנה-שנתיים.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מהם ההוצאות השנתיות על הרכב? רשום פה את החישוב שלך ...

אם תמצא עבודה בתחום התואר שעשית - האם השכר יעלה?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לדעתי לא כדאי למכור, מה גם שמדובר ברכב פשוט יחסית.

Just daily

07' Škoda Octavia 1.9 TDI DSG6 09' Toyota Avensis

HU: Alpine CDE-126BT AMP: Mac Audio ZX 4000 SUB: Hifonics HFI12D4

מצלמות תיעוד לרכב - המון מידע והמלצות מחברי הפורום

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מהם ההוצאות השנתיות על הרכב? רשום פה את החישוב שלך ...

אם תמצא עבודה בתחום התואר שעשית - האם השכר יעלה?

ההוצאות החודשיות הם :

500 דלק

550 החזר הלוואה

250 ביטוח

בערך עוד 150-200 עבור טסט, טיפול, ועוד אולי איזה דבר קטן שיתקלקל(מצבר, צמיגים וכו')

דווקא במקרה שלי, אם אני אמצע עבודה שלא בתחום שלמדתי, אז השכר יעלה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קצת סוטה מהנושא אבל פאקינג עצוב שרווק אחרי תואר, עם שכר מעל החציוני ויחידת דיור זולה לא יכול להרשות לעצמו להחזיק רכב קטן.

מצטער אבל אין לי משהו מועיל ליעץ פרט לבקשה לפרט את ההוצעות החודשיות שלך כדי שנוכל להבין מי שותה לך את המשכורת.

כבר לא בן 12 ועדיין מאמין באלוהים? מזל טוב, גם לך יש חבר דמיוני.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אל תמכור!

כפי רשמת רכב זה חופש. החופש להחליט בשישי אחה"צ לנסוע עם החברה לאילת או למצפה רמון או לכינרת ולהעביר שישבת בכיף.

אתה בתחילת הדרך ומצבך בוודאות ישתפר.

אל תמכור!

www.car-pad.co.il - טיפים, חדשות, השקות, מבחנים, ועוד. על מכוניות. רק על מכוניות. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

דעה קצת שונה.

אם אתה אחרי הוצאות בסיסיות נשאר רק עם 500 שקל (ואפילו פחות כי אתה לא מכניס קניית בגדים לדוגמה בסעיף הזה), וזה עוד עם משכורת מעל החציון, יש כאן בעייה רצינית.

מה תעשה אם פתאום תיקלע לתקופה עם הוצאות גבוהות יחסית? תיקח הלוואה שלא יהיה לך איך להחזיר במצב שלך?

מאמין שאתה צריך לעשות קיצוץ משמעותי בהוצאות. ברכב, במגורים או בהוצאות השוטפות (שלעתים אפשר לגלות שגם שם ניתן לחסוך המון).

אני במצב די דומה לשלך, רק שאצלי יש צפי לעלייה משמעותית ביותר בהכנסות עוד שנה וחצי (כרגע עדיין סטודנט) + יש רזרווה לתקופות לחוצות. אבל מספיק שאחד משני הגורמים הללו חסר ואז כבר יש בעיה.

בקיצור, עדיף לחיות ברמת חיים קצת יותר נמוכה עם יכולת להתמודד עם קשיים כלכליים מדי פעם מאשר לחיות ברמה יותר גבוהה על השקל ולהיות בסיכון להסתבכות כלכלית.

volkswagen polo 2016

Ford Focus 2008

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ההוצאות החודשיות הם :

500 דלק

550 החזר הלוואה

250 ביטוח

בערך עוד 150-200 עבור טסט, טיפול, ועוד אולי איזה דבר קטן שיתקלקל(מצבר, צמיגים וכו')

דווקא במקרה שלי, אם אני אמצע עבודה שלא בתחום שלמדתי, אז השכר יעלה

פה קבור הכלב ..

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...