Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מה הדרך הטובה ביותר לעשות עם סכום כסף המיועד בעתיד לקניית דירה?

samg
שימו לב! השרשור הזה בן 3299 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

מת על חוה אלברשטיין, חולת נפש, אבל בקטע טוב.

לפני 22 שעות, hans כתב:

שטיפה, אגב, מעולם לא עזרה לי מי יודע מה. גם לא מים רותחים. אין תחליף לחיטוט עד שמשתחרר

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 113
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

כמובן, שאיננו רוצים לסכן את הכסף וכל השקעה שהיא מסוכנת או כרוכה בהפסד לא באה בחשבון.

נאף סייד.

לפני 22 שעות, hans כתב:

שטיפה, אגב, מעולם לא עזרה לי מי יודע מה. גם לא מים רותחים. אין תחליף לחיטוט עד שמשתחרר

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

"הסיבה העיקרית שמרבית הישראלים נאבקים מבחינה פיננסית היא שהם משחקים כדי לא לאבד את הכדור. הם אינם משחקים כדי לקלוע לסל.

למה? כדי לקלוע לסל צריך ליזום - להרים את הראש, להתל בהגנה, לכוון, להתרומם, לנתר ו... לוותר על הכדור, ותמיד יש את הסיכון שיחסמו אותך או שתפספס ומה אז?! לא סל ולא כדור. לכן הרבה מעדיפים להישאר עם הכדור ביד, מה שבטוח בטוח...

הבעיה שככה לא משיגים נקודות ויותר גרוע מכך - אינך יכול להחזיק את הכדור ביד לנצח - גם כי יש מגבלת זמן וגם כי יכולים לחטוף לך אותו - ואז הפסדת גם את הכדור וגם את ההזדמנות. אז איך אתה משחק?"

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

אחלה שיר, וכל האלבום שממנו הוא לקוח הוא פנינה, ואחד המקומות הראשונים שנחשפים לטירוף של גרוניך.

וגם מתי כספי ומישה סגל לא טומנים ידם בצלת.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

פות"ש שלום

מה השיקולים שאתה ממתין לרכישה לעוד שנה??

מציאת עבודה יציבה ומכניסה יותר. טווח השנה הוא רק הערכה כרגע. אבל הרצון הוא לבצע זאת בעתיד הנראה לעין ולא בטווח יותר רחוק של כמה שנים.

עריכה אחרונה על ידי samg
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תרשו לי להחזיר את השרשור לנושא המקורי.

הכסף הוא לדירה, מכאן אני מסיק שהטולרנטיות שלך לסיכון נמוכה מאד.

אין היום אלטרנטיבות השקעה עם מינימום סיכון ומקסימום תשואה. כעיקרון - הצמדה למדד היא האפשרות הנכונה, אבל...אג"ח מדינה צמודות יתנו תשואה שלילית היום, פקדונות בבנק עם ריבית אפסית, (ריבית בנק ישראל עומדת היום על 0.75% לשנה).

לא לקנות קרנות מעורבות - אני אסביר יותר מאוחר למה לא, אם רוצים קרן מעורבת נניח 80/20 - לקנות שתי קרנות - ב80% מהכסף קרן שקלית, ו 20% מהכסף קרן מנייתית.

בשורה התחתונה כנראה שהייתי בודק קרן שקלית, יודע שאני לא אתעשר, אבל גם לא אפסיד.

מניות על כסף של דירה ראשונה - לדעתי ז הימור גדול, שאינו נכון לזוג צעיר שרק מתחיל את חייו.

www.car-pad.co.il - טיפים, חדשות, השקות, מבחנים, ועוד. על מכוניות. רק על מכוניות. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בבנק לא הפנו אותך ליועץ השקעות? מניסיוני בשני בנקים שונים - זו הדרך הכי הגיונית להשקיע. יש אדם שכל תפקידו בבנק זה לייעץ לך איפה וכמה להשקיע, בהתאם לסיכון המתאים לך ורמת הזמינות שאתה מתווה.

אאל"ט discoDT5 הוא כזה(או היה בעברו), אני מאמין שבאחד על אחד בעל התפקיד המקביל בבנק שלך יוכל לעזור הרבה יותר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אסף, אתיחס לדבריך בהמשך. לצערי הרעיון[שימו לב, לא המלצה] של דיסקו לקרנות כספיות הוא כנראה ההגיוני ביותר אם מתחשבים במטרת ההשקעה, טווח הזמן שלה, נכסים אחרים של המשקיע ומשתנים נוספים.

למה לצערי? מכיון שרווח גדול לא יהיה כאן. בניכוי אינפלציה אולי גם הפסד ריאלי קטן. אבל זה עדיין טוב יותר מהאפשרות להפסד גדול.[עם הסיכוי בא הסיכון]

למה לא פקדון? בגלל הריבית הנמוכה יותר ובגלל שיטת המיסוי.

למה לא אג"ח מדינה סולידי או קרן המשקיעה בתחום? מכיון שהריבית שהאגחים מציעים כיום ריבית נמוכה, מחירם גבוה והם בהחלט עלולים לרדת. כעקרון זו נחשבת השקעה סולידית אך לא כיום ובטווח של כשנה.

למה לא אג"ח קונצרני? אותה סיבה פלוס הגדלת סיכון.

למה לא מניות? כי את העתיד אין לחזות ולכן, להכניס סכום מהותי לטווח של שנה שנחשב קצר- בעייתי.

קרנות20 80 או 90 10 ודומותיהן:

פות"ש שים לב, דיסקו לא ממליץ עליהן וגם לא על השקעה בקרנות נפרדות עבורך. הוא רק מבהיר העדפתו אם וכאשר מישהו שוקל השקעה בכוון. בד"כ האחוז הגבוה מבטא אגח ו הנמוך20 או 10 מבטא מניות כלומר אלו קרנות המשלבות הרבה אגח ופחות מניות.

אם משקיעים בכוון[כללי לא פות"ש דווקא] דיסקו ממליץ להפריד: להשקיע בנפרד בקרן אגח ובקרן מניו נפרדת. הוא יסביר מדוע אך בינתיים מעט סיבות לכך:

קרן אגחית בד"כ זולה יותר בדמי הניהול מזו המשולבת. אם כך מדוע לשלם דמי נהול יחסית גבוהים על כל הסכום ולא רק על הרכיב המנייתי?

כ"כ ההפרדה בין השניים מאפשרת גמישות. מחירי אגח ומניות לא תמיד עולים או יורדים יחד. לעתים הם פועלים בכוון מנוגד ובמקרה כזה רצוי למכור או לרכוש עוד. עמלות מכירה ורכישה עולות כסף ולכן עדיף למכור או לרכוש רק את הקרן הרלוונטית בלי"לערבב" בניהן.

בנוסף לעתים אחד מרכיבי הקרן עולה והשני יורד וסה"כ התשואה- נמוכה. הפרדה בין הרכיבים מאפשרת יתר גמישות.

אני מניח שיש סיבות נוספות שלא עולות בדעתי כרגע.

אסף. כמוך, גם אני הפניתי את פות"ש קודם לכן לאנשי מקצוע שמקצועיים יותר מאנשי פורום רכב. כמוך, נדמה לי שלדיסקו יש הבנה מקצועית. יש לו גם פרספקטיבה של זמן ושמרנות בגישה, דבר שאמור להיות לכל יועץ אך איני בטוח שבפועל זה כך. יש יועצים, בעיקר צעירים שיודעים הכל ובטוחים שהמציאו את הגלגל. אני ממליץ בכ"ז להקשיב להם בעיון אך לשים לב היטב לרעיון של דיסקו. הוא לא יניב עושר גדול אך ימנע מהפסד גדול וכאב לב מיותר.

עריכה אחרונה על ידי [פנדוב
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קראתי את כל השרשור ומעט השכלתי, אחת התגובות היותר מעניינות פה היא זו:

"הסיבה העיקרית שמרבית הישראלים נאבקים מבחינה פיננסית היא שהם משחקים כדי לא לאבד את הכדור. הם אינם משחקים כדי לקלוע לסל.

למה? כדי לקלוע לסל צריך ליזום - להרים את הראש, להתל בהגנה, לכוון, להתרומם, לנתר ו... לוותר על הכדור, ותמיד יש את הסיכון שיחסמו אותך או שתפספס ומה אז?! לא סל ולא כדור. לכן הרבה מעדיפים להישאר עם הכדור ביד, מה שבטוח בטוח...

הבעיה שככה לא משיגים נקודות ויותר גרוע מכך - אינך יכול להחזיק את הכדור ביד לנצח - גם כי יש מגבלת זמן וגם כי יכולים לחטוף לך אותו - ואז הפסדת גם את הכדור וגם את ההזדמנות. אז איך אתה משחק?"

ואת זה אני אומר בתור חבר של דרעק אחד שב2011 קנה הרבה ביטקוינים ב$20 ומכר לפני כמה חודשים ב$1100. היום יושב בבית, מגרבץ, וצוחק עלי על זה שאני לא מצליח למצוא עבודה.

.. בינתיים סכום כסף דומה למה שהוא ביזבז ב2011 יושב אצלי בעו"ש וצובר 5 שקלים ברבעון. או משהו כזה.

בעע.

you snooze you lose.

היום: ג'ילי גיאומטרי C

בעבר: סיוויק 2002, פיקנטו 2011, בורה 2001, פאביה 2011, ייטי 2013, ג'ימני 2000, גטס 2008, ג'ימני 2008, סנדרו 2016

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חבל שלא קניתי את המניות של טסלה שנה שעברה... עלה פחות מ30 וכיום בדרך ל300 :cry:.

מוכר מארז נייר טואלט איכותי בייבוא אישי מחו"ל של Kirkland, מוכן להחלפה על רכב ספורטיבי יד ראשונה, לרציניים בלבד!.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קוף נינג'ה - החבר שלך הזה, עם הסיבוב הקטן על הביטקוין, עשה את הסיבוב עם כסף של דירה, או זרק שם כמה שקלים (או אלפי שקלים) כך שגם אם הכסף הולך פעייפן, לא קרה לו דבר?

כאן מדובר בכסף שמיועד לדירה.

אני, על כסף שמיועד לדירה שלי - לא לוקח סיכונים, גם במחיר של תשואה נמוכה.

פנדוב,

לגבי 20/80 - דמי ניהול זה דבר אחד וחשוב, אבל שים לב בנוסף לתופעה מדאיגה אחרת.

נניח ששמת 100,000 בקרן 20/80 והשוק ירד 10%, כעת יש לך קרן 18/80, אבל זו הרי קרן 20/80 אז מנהל הקרן צריך להסיט כסף מ - 80 הסולידי ל 20 המנייתי, אבל זה לא מה שהתכוונת. אתה רצית קרן 20/80 בשביל להבטיח את ה 80 כהשקעה סולידית, ו'לשחק' רק על 20% במניות. גם הפוך נוצר עיוות דומה, ולכן לעניות דעתי עדיף לקנות שתי קרנות בהתאם לסיכון שרוצים לקחת.

עריכה אחרונה על ידי discoTD5

www.car-pad.co.il - טיפים, חדשות, השקות, מבחנים, ועוד. על מכוניות. רק על מכוניות. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נינג'ה, לא השכלת.

מכיוון שלא זה המקום להשכיל בתחום. אם רועי נתן לך משהו לחשוב עליו, זה בסדר אבל לא מנצחים בססמאות. בויכוח אולי כן, במציאות לא.[רועי, לא מכוון נגדך, גם אתה תסכים שמאחורי כוון כללי צריך לבוא ידע]

בוא נלך על דוגמת ביטקוין כמיצג השקעה ספקולטיבית:

החבר שלך שם סכום נמוך וקיבל סכום נחמד מאוד, לא התעשר.

זה הימור.

נניח שהיה לו או לך סכום כזה של פותח השרשור. האם תשקיע סכום מהותי מתוכו במשהו שהוא הימור?

אם השקעת 20 דולר וקיבלת 1000 זה המון באחוזים ונחמד בשקלים. אם 20 ירדו לטמיון לא קרה כלום.

אני חושש שאם תשקיע מאה אלף[כדי להגיע לרווח גדול ולא רק"נחמד" שיהפכו לאבק, תחשוב אחרת.

לא כל מה שנאמר על רכב בפורום רכב הוא נכון, על אחת כמה על השקעות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קוף נינג'ה - החבר שלך הזה, עם הסיבוב הקטן על הביטקוין, עשה את הסיבוב עם כסף של דירה, או זרק שם כמה שקלים (או אלפי שקלים) כך שגם אם הכסף הולך פעייפן, לא קרה לו דבר?

כאן מדובר בכסף שמיועד לדירה.

אני, על כסף שמיועד לדירה שלי - לא לוקח סיכונים, גם במחיר של תשואה נמוכה.

היו לו כספי פיצויים מעבודה וכמה גרושים בצד, משהו כמו 30K בסה"כ.

לא יודע אם זה היה כואב לו, אבל בטוח זה לא היה ממוטט אותו.

מצד שני יש לו עכשיו מספיק כסף לבית משלו בגיל 25.

היום: ג'ילי גיאומטרי C

בעבר: סיוויק 2002, פיקנטו 2011, בורה 2001, פאביה 2011, ייטי 2013, ג'ימני 2000, גטס 2008, ג'ימני 2008, סנדרו 2016

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...