Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

סכין מטבח

oferh
שימו לב! השרשור הזה בן 3619 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

כל הערכות למיניהם עובדות על אותו עיקרון, קיבוע הסכין וקביעת הזווית לפי בחירתך או לקנות גלגלת השחזה אבל זה פחות מומלץ, כי היא מורידה בשר מהסכין עם כל חידוד/השחזה. (לפי דעתי)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 111
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

לנסקי הבנתי שהוא לא ממש מדוייק בזוית אלא אם שמים יד מתחת למוט ברזל ולוחצים אותו למעלה.

אולי יש מכשיר גם שיכול לקבע לי זוית על נייר לטש?

כזה למשל אבל לסכינים

chisel-1.jpg

עריכה אחרונה על ידי ToMeR

some people need a high five

in the face

with a chair

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

טוב, אקנה לי אבנים. העניין עם הזכוכית נחמד, אבל הזמן והמאמץ של האלתורים (למצוא זגג וכו') יעלו לי יותר מאשר להזמין אבנים ולקבל אותן בדואר. קיטים של הזכוכית לא זולים יותר.

רק אשרו את ההבנה שלי בבקשה לפני שאני מזמין:

גריט 250 לתיקון הלהב מהחורים

גריט 1000 להשחזה אללה יוסתור

גריט 6000 אם רוצים שזה יבריק וינצנץ בסוף, תוך כדי הכנסת זבוב בבריתו של אברהם אבינו תוך כדי מעופו

עריכה אחרונה על ידי nitch

לפני 22 שעות, hans כתב:

שטיפה, אגב, מעולם לא עזרה לי מי יודע מה. גם לא מים רותחים. אין תחליף לחיטוט עד שמשתחרר

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הגלגלות למיניהן (משחזת V, גלגלות, כל מתקן עם זווית קבועה) הן פשרה, ועושות עבודה סבירה מינוס. הזווית שבה הן משחיזות לא ניתנת לשינוי, ובסופו של דבר הן הורסות את הלהב יותר ממה שהן משחיזות אותו, אבל לא בגלל שהן "מורידות בשר" (שכל פעולת השחזה עושה את זה, אם כי כמות ה"בשר" משתנה בהתאם לגרעין). אני משתמש בהן אך ורק ל"התחלה" של השחזה, במקרים מסויימים בלבד.

תומר, יש לא מעט ערכות בשוק, תוכל לראות כמה מהן בלינק הזה. אני לא מכיר את הערכות הללו, למעט הלנסקי, ולכן אני לא יכול להחוות עליהן דיעה - לגבי הלנסקי, אני מדבר מניסיון.

טיפ אחד קטן לגבי הלנסקי, אני ממליץ בחום לרכוש מלחציים קטנות על מנת להחזיק את הבסיס של המתקן. ניתן לרכוש מוט ייעודי (מן הסתם, רק שזה מייקר את העסק, והוא לא שמיש לשום דבר אחר), אבל מלחציים הן דבר יותר יעיל בהרבה (לעוד המון שימושים) ומאד מאד נוח לשימוש (במקום להחזיק ביד את הבסיס).

ערוץ היוטיוב שלי: BuildiT - DIY Israel.

מעוניינים לעזור לחתולי הרחוב? מחפשים מתנה מיוחדת?

סבונים 100% טבעי ובעבודת יד- כל ההכנסות קודש לטיפול בחתולים. דברו איתי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

nitch- אתה בדרך הנכונה, ככה אני התחלתי את הסט האבנים שלי. אולי כהשלמה בין ה1000 ל6000 תקנה מס ניירות לטש על בסיס מים, ופשוט תיקח חתיכת עץ/פורמיקה ישרה ועליה תניח את הניירות, בכל מקרה תראה סרטונים ביוטיטב ותלמד על סכין פשוטה . ותסגל לעצמך יכולת השחזה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לנסקי הבנתי שהוא לא ממש מדוייק בזוית אלא אם שמים יד מתחת למוט ברזל ולוחצים אותו למעלה.

כזה למשל אבל לסכינים

[ATTACH=CONFIG]379476[/ATTACH]

אני לא מכיר חיה כזו לצערי, אם תמצא זרוק לי רמז בבקשה...

ולא הבנתי למה אתה מתכוון לגבי ה"לוחצים למעלה" וגו'.

טוב, אקנה לי אבנים. העניין עם הזכוכית נחמד, אבל הזמן והמאמץ של האלתורים (למצוא זגג וכו') יעלו לי יותר מאשר להזמין אבנים ולקבל אותן בדואר. קיטים של הזכוכית לא זולים יותר.

רק אשרו את ההבנה שלי בבקשה לפני שאני מזמין:

גריט 250 לתיקון הלהב מהחורים אבן פשוטה, שעולה פחות מ-10 ש"ח פה בארץ, תיתן לך את הפיתרון הזה. יש לה 2 גרעינים, "עדין" (כמו שיניים של תנין) וגס שהוא בערך 80 גריט.

גריט 1000 להשחזה אללה יוסתור

דילוג בין גריט 250 לגריט 1000 יצריך הרבה עבודה על מנת לגרום ללהב להיראות טוב ולהתיישר (יותר כמו "להיעשות שטוח" מאשר להתיישר) כמו שצריך. אני ממליץ על גריט ביניים, כמו 500-600, כדי שיעזור לך להיפטר מהשריטות (ובגריט 250 יהיו לא מעט מהן).

גריט 6000 אם רוצים שזה יבריק וינצנץ בסוף, תוך כדי הכנסת זבוב בבריתו של אברהם אבינו תוך כדי מעופו

שוב, דילוג בין גריטים מצריך הרבה עבודה כדי לגרום למתכת לעשות את מה שאתה רוצה. כן, זה אפשרי, וכן, בגריטים גבוהים זה פחות מורגש ומודגש, אבל עדיין... הדרך הנכונה לדעתי היא בייבי סטפס, גריט 3000 בין לבין יעזור מאד, ובכל מקרה כמו שאמרו פה- לסכין מטבח, זה אובר קיל שחבל על הזמן.

ניטש, אם היית באזור שלי, הייתי שמח לקפוץ אליך עם חתיכת זכוכית ולהראות לך כמה זה פשוט :lol:

ירון, פורמייקה\עץ\אריחי קרמיקה זה בסדר גמור, אבל רק אם אתה מוצא חתיכה שהיא ישרה לגמרי, שזה נדיר. עם זכוכית אין את הבעייה הזו, היא ישרה, נקודה (*בגדלים האלו, בכל מקרה...). פלוס, אפשר גם להשתמש בזכוכית עצמה להשחזה, אבל זה כבר סיפור אחר, למקצועיים יותר ממני :lol:

עריכה אחרונה על ידי ברווז

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כזה למשל אבל לסכינים

[ATTACH=CONFIG]379476[/ATTACH]

יש כזה לסכינים בלובלינסקי, 47₪ . זה קליפס שנותן זוית

יש את אותו מוצר גם באיביי באותו מחיר

זה נקרא knife sharpening guide

SupTog-2.jpg

לתגובה רצינית, ראה את הודעתו של gsi16v.
זה משפט שלא ציפיתי לראות בפורום הזה
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ברווזוביץ- כמובן שזכוכית הכי טובה למקרה הנ"ל- אבל כפי שניטצ' אומר שאין לו גישה לזכוכית, אז נתתי לו את הדבר הכי קרוב לזה. אני לדוגמא משתמש עם לייסט אלומיניום שעליו אני מדביק את הניירות לטש וצד שני שלו יש בד ג'ינס שעליו משחת ליטוש (פסטה) ירוקה/חומה/כחולה שעליה אני עושה את הפיניש של ההשחזה.

gsi16- בקשר לשומר זווית הנ"ל קשה לי להמליץ כי לא יצא לי להשתמש בו אבל נראה לי שזה קצת מפריע לתנועת ההשחזה (הלוך וחזור) עם ההתנגדות שהוא יוצר. אם זה היה עם גלגלים קטנים זה היה יותר נחמד.

עריכה אחרונה על ידי ירון(F)
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ניטש, אם היית באזור שלי, הייתי שמח לקפוץ אליך עם חתיכת זכוכית ולהראות לך כמה זה פשוט :lol:

אם הייתי באזור שלך עם הסכינים (הייתי לפני שבוע, אבל בלי), הייתי נותן לך להשחיז ומשלם לך בשביל לא להרגיש רע. בכסף, דיאט קולה או חרוזים, מה שתעדיף.

אגב, ההשחזה הגרועה קרתה על סנטרל פארק ווסט במנהטן, במשאית של מישהו שהיה נוסע על השדירה ומצלצל בפעמון. טוב שהמשאית לא הייתה רתומה לשתי פרדות, זה היה משלים את התמונה.

הוא עבד עם אבנים עגולות שהיו מחוברות למנוע בנזין דרך מערכת רצועות שהאטה את הסיבוב שלהן. הטכניקה שלו הייתה מזעזעת ככל הנראה. נתתי לו להשחיז בעיקר כי ריחמתי עליו קצת. מצאתי ביקורות עליו עכשיו, כותבים שהוא בסדר ולא יותר, ואם הסכינים שלך יפניות, לא לתת לו אותן.

עריכה אחרונה על ידי nitch

לפני 22 שעות, hans כתב:

שטיפה, אגב, מעולם לא עזרה לי מי יודע מה. גם לא מים רותחים. אין תחליף לחיטוט עד שמשתחרר

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עכשיו, אנגליה. ההשחזה קרתה לפני שתי מדינות במסע הבלתי נגמר שלי.

לפני 22 שעות, hans כתב:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה עוד מצב משופר. קודם הייתי במזרח ובארה"ב, זה בכלל רחוק לקפיצה. אזמין אבנים בימים הקרובים ואז אעלה תמונות של הנזק ואתייעץ איזה סכינים לקנות במקום.

אגב, אני ממש מבואס מעצמי שלא הלכתי לראות סדנה של חרש סכינים כשהייתי ביפן, אבל היות ומתוכנן עוד ביקור, בהחלט אדאג להכניס את זה לתכנית הטיול.

לפני 22 שעות, hans כתב:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש כזה לסכינים בלובלינסקי, 47₪ . זה קליפס שנותן זוית

יש את אותו מוצר גם באיביי באותו מחיר

זה נקרא knife sharpening guide

SupTog-2.jpg

הקליפס הזה אינו מתכוונן... אין שליטה כל כך על הזוית, היא תלוייה בגודל הלהב.

ברווזוביץ- כמובן שזכוכית הכי טובה למקרה הנ"ל- אבל כפי שניטצ' אומר שאין לו גישה לזכוכית, אז נתתי לו את הדבר הכי קרוב לזה.

ברור ומובן. ואפילו הוספתי אפשרות או שתיים.

אני לדוגמא משתמש עם לייסט אלומיניום שעליו אני מדביק את הניירות לטש וצד שני שלו יש בד ג'ינס שעליו משחת ליטוש (פסטה) ירוקה/חומה/כחולה שעליה אני עושה את הפיניש של ההשחזה.

בד ג'ינס עם משחה, מקובע ללייסט אלומיניום?! את זה אני חייב לנסות. נשמע מגניב לגמרי. שמעתי כבר על MDF עם משחה, אבל זה משהו שלא הייתי חושב עליו בחיים שלי.

gsi16- בקשר לשומר זווית הנ"ל קשה לי להמליץ כי לא יצא לי להשתמש בו אבל נראה לי שזה קצת מפריע לתנועת ההשחזה (הלוך וחזור) עם ההתנגדות שהוא יוצר. אם זה היה עם גלגלים קטנים זה היה יותר נחמד.

אגב, אני ממש מבואס מעצמי שלא הלכתי לראות סדנה של חרש סכינים כשהייתי ביפן, אבל היות ומתוכנן עוד ביקור, בהחלט אדאג להכניס את זה לתכנית הטיול.

מצפה לך תענוג שלא דמיינת לעצמך.

לראות חתיכת מתכת "כונפה", לאט לאט נהפכת למשהו עם צורה, ומשם לכלי, ומשם לסכין, זה דבר מדהים. מחומר גלם למוצר, בתהליך נפחות, זה אחד הדברים שפשוט מדהים אותי לראות כל פעם מחדש. כמו לחזות בלידה, יצירה של משהו מכלום, מאפס, מחומר גלם נע.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הקליפס כן מתכוונן רק בצורה קצת מוגבלת, זאת אומרת שניתן למשוך אותו החוצה כדי להקטין את הזוית

אם מדובר בלהב רחב כמו סכין שף ודומיהה אז הזוית מצויינת

אם מדובר על סכין עם להב צר משמעותית אז תהיה זוית קהה יותר

בכל אופן הקליפס מחליק על האבן וזו אינה בעיה

יש לזכור שהקליפס מתאים למתחילים ובתור התחלה יקנה למשחיז מיומנות בתנועה ובכל אופן יתן תוצאה טובה להשחזה

לתגובה רצינית, ראה את הודעתו של gsi16v.
זה משפט שלא ציפיתי לראות בפורום הזה
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...