Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

סכין מטבח

oferh
שימו לב! השרשור הזה בן 3611 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

המשתמש המתחיל עם אבנים והקליפס שהזכרתי לעולם לא יגיע לרמת השחזה כמו מפעל

אלה הרבה הרבה יותר חד מזה ;)

עכשיו אתה מדאיג אותי. אני חותך כשאני שומר את קצות האצבעות של היד שמחזיקה את הירקות בזוית כמעט ניצבת לקרש, כך שהסכין תחליק אם היא תגיע לאצבעות. טפו טפו טפו, כמעט עשור ככה ואין בעיות כלל. פעם אחת עם סכין חדשה מהמפעל, היא פשוט עברה דרך הציפורן וקילפה לי אותה מהאצבע. יותר חד מזה מפחיד אותי.

לפני 22 שעות, hans כתב:

שטיפה, אגב, מעולם לא עזרה לי מי יודע מה. גם לא מים רותחים. אין תחליף לחיטוט עד שמשתחרר

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 111
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

רק מה ששלחתי לו פעמיים מייל והוא לא התייחס כלל ואז במייל השלישי פשוט רשמתי לו ״למה אתה לא עונה״ והוא ענה ״sorry" בלי שום התייחסות נוספת לפנייתי

אז דיי ירד לי מהפרק להזמין מהאתר שלו ואולי דרך איביי יש יותר ביטוח לכסף

ענה לי תוך שתי דקות. הוא מוכן לשתף איתי פעולה מול המכס האלים שיש פה, מזמין ממנו עכשיו.

לפני 22 שעות, hans כתב:

שטיפה, אגב, מעולם לא עזרה לי מי יודע מה. גם לא מים רותחים. אין תחליף לחיטוט עד שמשתחרר

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בטח, קלט שאני מזרחי

בוריס זה שם חיבה לפרוספר, נכון?

לפני 22 שעות, hans כתב:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עם בסכינים עסקינן-בא לי להתחדש בסכין שף חדשה,אמרתי נפנק את עצמי בסכין יפנית.

עד היום היה לי ניסיון עם סכינים של ארכוס ארכוסטיל וויקרוניקס.

מצאתי את הסכין הזאת,מה אומרים?

בשיפוצים...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נראית סכין עם גימור יפה, הצורה יפנית (גיוטו) והידית נחשבת מערבית. נסית להשתמש בצורה הנ"ל..?

יש קצת אי נוחות לבצע דברים מסויימים עם הגיאומטריה של הסכין.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם יש לך דומה אז מה אתה צריך עוד אחת כזו?

ואיך זה מתקשר לזה שתרכוש גם סנטוקו?

לתגובה רצינית, ראה את הודעתו של gsi16v.
זה משפט שלא ציפיתי לראות בפורום הזה
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לקח לי כמה שעות לכל סכין אבל עכשיו שניהם במצב חיתוך שיערה באויר וליטוש ראי.

טרחתי לצלם

[video=youtube_share;xsrEtUrwldg]

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני משחיז בזוית הכי חדה שאני יכול להחזיק את הסכין באופן יציב לאורך ההשחזה (10~ מעלות)

התחלתי עם אבן 1000 שאיתה יצרתי זוית חדשה לחורפה וזו היתה בעצם רוב העבודה הקשה

הפכתי את האבן לצד של ה6000 ופה ממש 5 דקות עבודה על כל צד רק כדי להחליק את "השריטות" של ה1000

עברתי לאבן החדשה, ה10000, איתה היתה המון עבודה כי היה צריך ממש להכין את כל הלהב שיהיה ממש ראי

בכל אופן הבנתי שזה לא מספיק רק אבן 10000 כדי להגיע למצב ראי צלול (בדיעבד - חבל שלא קניתי גריט גבוהה יותר)

אחרכך עברתי לרצועת עור שאותה הדבקתי לקרש, ככה שהעבודה על זה היא בדומה לעבודה על אבן, הוספתי לרצועה משחת דיאלוקס ירוקה

זה גם דרש הרבה עבודה על העור אבל התוצאה מושלמת

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נשמע מצויין, אני מתחיל עם 180/250 במקרה של חידוש להב, לאחר מכן אבן 500 עובר כמה עשרות פעמים על כל צד, ואז לאבן הכי משמעותית 800 גריט שעליה אני עובד הכי הרבה ,לאחר מכן אבן 1000 ואז נייר לטש על אלומיניים ישר של 2000 ואז לאחר שהלהב כבר ממורק ונקי עובר ל6000 שהיא נחשבת אבן רכה לאחר הברקה של הלהב עובר ל10,000 לפיניש אחרון ובסוף ליטוש אחרון על בד ג'ינס (סטרופ עם פסטה ירוקה וכחולה) ואז נגיעה שטול קרמי. הצעת יעול קטנה אליך- אולי תקנה לך אבן ביניים עד ל1000 כדי שהמעבר יהיה יותר חלק וככה תצטרך להשקיע פחות מאמץ על כל אבן, ממליץ גם על אבן של גמל שריד שנמכרת בכל טמבוריה עשרות שקלים , זה למקרים של חידוש להב ותיקון שברים ועיקומים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...