Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

סכין מטבח

oferh
שימו לב! השרשור הזה בן 3611 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

• תגובות 111
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

נמסיס- לכל סכין גיאומטריה וזווית שונה במיוחד היפניות ,לכן לפני שניגשים להשחיז סכין יש לבדוק את הגיאומטריה של הסכין ואת הזווית ואת סוג הסכין ומה המטלות שעליה לבצע, לדוגמא סכין שף יפנית תוכל להגיע לזווית של 5-12 מעלות וסכין לחיתוך בשר תגיע לזוויות יותר כהות בגלל תפקודן השונה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לדעתי הוא התכוון לזה:

786x500px-6adb56e7_knifeedgetypes.jpg

רוב הסכינים מגיעות duble bevel 50\50 שזה החמישי באיור (משמאל)

אלו שהם יפניות מסורתיות (yanagi' deba וכו') מגיעות single bevel שזה השביעי באיור ולפעמים כמו השמיני.

יש מספר יצרנים שמוכרים את הסכינים בתצורה אסימטרית 70/30 שזה הרביעי באיור

אני השחזתי את הסכין ממצב 5 בתמונה למצב 1 (flat)

מי שמשחיז צריך לדעת מהיא תצורת החורפה של הסכין שלו ולאיזה תצורה הוא שואף להגיע או לשמר

הצעת יעול קטנה אליך- אולי תקנה לך אבן ביניים עד ל1000 כדי שהמעבר יהיה יותר חלק וככה תצטרך להשקיע פחות מאמץ על כל אבן, ממליץ גם על אבן של גמל שריד שנמכרת בכל טמבוריה עשרות שקלים , זה למקרים של חידוש להב ותיקון שברים ועיקומים.

יש לי את האבן של ג שריד, היא לא ממש מתאימה לסכינים האלו.

גריט זה לא הדבר החשוב באבן, אבן טובה בגריט גבוהה יכולה לאכול יותר בשר בפחות זמן מאשר אבן זולה בגריט נמוך, היקרה פשוט תשאיר גם פחות שריטות

למשל האבן 10000 שלי אוכלת את הסכין הרבה יותר מהר מה6000 ולכן כמעת ולא עבדתי עם ה6000 בכל ההשחזה הזו

ה ג שריד לא מצליחה להוריד כלום מהסכינים שיש לי בעלי רוקוול גבוהה

אולי כן ארכוש אבן טובה בגריט 250-400 אם יהיה לי על הפרק עבודה כזו בקרוב, זה גם סך הכל 25-30$

עריכה אחרונה על ידי gsi16v

לתגובה רצינית, ראה את הודעתו של gsi16v.
זה משפט שלא ציפיתי לראות בפורום הזה
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני עובד עם קיט ההשחזה הבסיסי של נורטון.

לפי וידאו של גלובל עצמם, הם משחיזים בזווית אחת זהה משני הצדדים, כלומר הציור האחרון ברשימה.

איך מבצעים בהשחזה ידנית צורה של Convex למשל?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עושים את האמצעי ומעגלים את הפינות עם תנועה מעוגלת ולא אחידה

ניתן לבצע את עיגול הפינות עם רצועת נייר לטש

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• שבועיים מאוחר יותר ...

הקינג 1000/6000 הגיעה לאחר כבוד. השחזה בסופ"ש.

לפני 22 שעות, hans כתב:

שטיפה, אגב, מעולם לא עזרה לי מי יודע מה. גם לא מים רותחים. אין תחליף לחיטוט עד שמשתחרר

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אגב, שאלה חשובה. יש לי גם אבן 120/240 ושמן השחזה בשבילה. השאלה הגדולה, איך אני יודע מה הגריט הגבוה ומה הנמוך? מעבר עם האצבע לא היה חד משמעי כמו באבן עם הגריטים הגבוהים.

לפני 22 שעות, hans כתב:

שטיפה, אגב, מעולם לא עזרה לי מי יודע מה. גם לא מים רותחים. אין תחליף לחיטוט עד שמשתחרר

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם על ידי האצבע לא הבחנת , תנסה להבחין על ידי ראיה של השכבה של האבן מה שנראה לך יותר גס או מגורען. במקרה הכי גרוע תשחיז על כל צד ותנסה לפי שמיעה באיזה צד יש הכי "התנגדות"

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 22 שעות, hans כתב:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם כך אלך עם הצד הבהיר. תודה.

לפני 22 שעות, hans כתב:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

השחזה וליטוש yanagiba 25cm

אבן גריט 1000zu2a2usy.jpg

גריט 6000

tytanyja.jpg

גריט 10000

vese4uze.jpg

הברקה על חגורת עור (יש עוד קצת עבודה שיהיה ממש צלול)

aju6unag.jpg

כך אני משתמש בחגורת עור שהיא מודבקת על קרש וזה יוצא שעבודים על זה כמו אבן השחזה

זה מונע עיגול פינות בלהב שנוצרים בעבודה על סטרופ

ynahehav.jpg

עריכה אחרונה על ידי gsi16v

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...