Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

סכין מטבח

oferh
שימו לב! השרשור הזה בן 3611 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

בפעם המי יודע כמה שכחתי יומהולדת של ידידה טובה. :|

היא אוהבת לבשל. היא אוהבת ורוד. היא אוהבת לקצץ מיני דברים, בעיקר למטרות מאכל. כך שטבעי לקנות לה סכין מטבח איכותית.

התקציב נדיב. אם אפשר שהוא יהיה בצבע ורוד בכלל טוב.

יש למישהו המלצות לחברות\חנויות ?

שמעון תמיד היה חזק בלחיצות, עוד כשהיתה לו המאה שש ראלי היה עושה רכבות מטבריה לת"א.
- רזמל על שמעון פרס :-D
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 111
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

uʍop ǝpısdn sı ɹǝʇndɯoɔ ɹnoʎ sıɥʇ pɐǝɹ uɐɔ noʎ ɟı

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

האתר הזה זה המקום לרכישה כזו

גם אני עומד בפני רכישה משם

לתגובה רצינית, ראה את הודעתו של gsi16v.
זה משפט שלא ציפיתי לראות בפורום הזה
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אין לי מושג מה התקציב שלך, ולכן אלך על כמה אפשרויות:

1. ARCOS (המותג הספרדי, לא ARCOS STEEL הסיני), אפשר למצוא משהו סביב ה100-150 ש"ח

2.victorinox מעליהם, מוכרים וטובים (נוחים פחות להשחזה על אבן בהמשך החיים שלהם אגב)

3. F DICK הגרמניים, לא יקרה מאוד, ולדעתי נותנת תמורה טובה לכסף

4. בשנה האחרונה התחלתי לעבוד עם GLOBAL G2. צריך להתרגל לידית אחיזה קטנה מהממוצע (ואולי דווקא יתאים ליד של אישה). סה"כ? סכין טובה

אני בטוח שישנם לא מעט סכינים מיוחדים ומעניינים כפי שהובאו לעיל, השאלה היא מה תקציבו של פותח השרשור.

אגב, אם תוכל לברר את אורך הלהב שהיא רגילה לעבוד איתו זה יהיה אחלה (ככל הנראה בין 8" ל10")

M-TECH E46

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ככה: קודם כל מדובר בבחורה בלי קוארדינציה בעליל, מה שאומר שהיא כל הזמן נכוות, נחתכת, ונשרטת. משהו באמת מוזר, לכן זו חייבת להיות סכין ידידותית מאד למשתמש. לגבי התקציב - אזור 300-400 ש"ח נראים בסדר, פחות זה כמובן יותר טוב. החסם השני הוא שעדיף שאזור הקניה יהיה באזור המרכז, אם אפשר תל אביב.

שמעון תמיד היה חזק בלחיצות, עוד כשהיתה לו המאה שש ראלי היה עושה רכבות מטבריה לת"א.
- רזמל על שמעון פרס :-D
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בדיוק ההיפך!

קח דוגמה קלאסית, אתה חותך עגבנייה בשלה:

1. סכין לא חדה תתקשה לפרוס את העגבנייה, והסיכוי שהלהב יחליק ביחס לחלקים הקמורים של העגבנייה, שהוא יחליק- יש סיכוי שזה יפגע בגוף חלילה.

2. סכין חדה, ״תכנס״ בכל מצרך מזון ובכל זוית דווקא שהיא חדה

דוגמה נוספת, החלקה על הקרח:

איזה להב יתפוס אחיזה טוב יותר? חד או כהה?

דומני שהתשובה זהה.

פות״ש

אם תצליח להשיג את הגלובל בתקציב שלך, הייתי הולך עליה מכמה סיבות:

1. יש לה ידית קטנה יחסית, כך שהיא תתאים גם ליד של אישה- ויש גם סדרות ייעודיות לנשים אגב.

2. הסכין טובה למדי , ומחזיקה יפה בין השחזה להשחזה על השטול / מוט השחזה (אם כי לא אוכל לחוות דעה לטווח הארוך, שלי לא נמצאת איתי זמן רב)

3. היא מרשימה למראה ביחס לסכינים אחרות

זה היבואן , ושוב, ניתן להשיג את הסכינים במחירים זולים משמעותית. לצערי לא אוכל להכווין אותך לחנות באזור המרכז, אני ירושלמי.

http://www.lublinsky.co.il/category.asp?catcode=100&AdCat=100

M-TECH E46

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אין לי מושג מה התקציב שלך, ולכן אלך על כמה אפשרויות:

1. ARCOS (המותג הספרדי, לא ARCOS STEEL הסיני), אפשר למצוא משהו סביב ה100-150 ש"ח

לא ממש מסכים

סיני או לא סיני לא מצאתי שום דבר טוב בארקוס הספרדי יותר מארקוסטיל המדבקה הסינית

ליתר דיוק, באותו הכסף אתה מקבל מוצר טוב יותר של ארקוסטיל

וכדרך אגב עם כל מסירותי לYanagiba (סכין סושי) הסכין הזו RD-6 Gyuto 240mm כבשה את ליבי והיא בדרך אלי (אני גם בדרך להיפרד מ 1000שח לאחר מיסים)

Ryu-Gyuto210.jpg

זה לאחר לבטים רבים שרציתי לרכוש shun premier שלא נרכשה כי הלהב דק לטעמי (2ממ במקום 2.5)

tdm0707.jpg

עריכה אחרונה על ידי gsi16v

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה כבר אינדווידואלי. ואשמח לפתח דיון בנושא (זה הזמן לסכינים, רק סכינים מעניינות אותי?)

שים לב, שבניגוד לשאר הפירמות - לא ממש החמאתי לסכין הזו. סה"כ היא תקציבית ועושה את העבודה.

עם ארקוס על שלל דגמיהם אני עובד במשך שנים (וחלקם גם החזיקו שנים רבות בעקבות תחזוקה ראויה).

במקרה של עסק, אין ממש טעם להשקיע מאות שקלים בכל סכין, אלא לקנות חבילה של דגם שימושי ומתאים ולהחליף במידת הצורך.

לכן, בחרתי דווקא כן להחמיא ליצרנים האחרים שגם איתם הייתי עובד באופן יומיומי, והם כן מספקים תמורה טובה לכסף הן בעמידות והן בתדירות ההשחזה.

במקרה של ארקוסטיל, מהפעמים הבודדות שכן התנסתי איתם, התרשמתי לרעה. לטעמי? מדובר באחד המקרים של שיווק אגרסיבי בארץ של המוצרים שלהם.

בנוגע לסכינים היפניות, אני כן יודע להעריך סכין טובה אך אני לא מוצא את עצמי משקיע סכום של 4 ספרות כרגע. אני מעדיף לשים את הכסף במקום אחר על אף חיבתי לסכינים.

אני לא אומן סושי או משהו כזה (אני כן מגיע מרקע אחר), ולא אכפת לי אם הלהב חושל באבני לבה מאיזה הר געש וקורר במי קרח מאנטרטיקה. (ציניות, כן?)

תתחדש ידידי, אשמח לשמוע רשמים מהסכין (אפילו בפרטי).

אולי גם אני בעתיד ירגיש את הצורך להתפנק בסכין יפנית כלשהיא, שהיא ממש לא המיינסטרים בארצנו.

M-TECH E46

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא צריך 4 ספרות.

ב-500 ש"ח אפשר לקנות סכין מצויינת.

אני בטח לא טבח, אבל נחמד לעבוד עם סכין חדה ובעיקר קלה.

uʍop ǝpısdn sı ɹǝʇndɯoɔ ɹnoʎ sıɥʇ pɐǝɹ uɐɔ noʎ ɟı

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש לי גם סכינים ב300-400₪ הם מספיקים והכל

מבחינת ״סכין חדה״, הסכין העיקרית שאני משתמש בה שווה 100₪, אני משחיז אותה על סדרת אבנים והיא חדה יותר מכל סכין סדרתית שניתן לקנות

6 בבוקר אני מתחיל לקצוץ, 12 בלילה מוצא את עצמי עדיין חותך ופורס ואני גם כן לא טבח

רציתי לסכם את אוסף הסכינים ולהעביר את שהותי במטבח עם יהלום.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כי הוא יהיה שביר. כל עולם הסכינאות הוא פשרה בין הקשה-חד-שביר

לבין הרך-פחות חד-לא שביר.

אוכל את הכובע שהגיש לי avergel ומודה קבל עם ועדה שלפעמים מחשבים של אסוס מחזיקים מעמד אפילו מעל לשנה שלמה - אם נזכרים לעדכן את ה-bios.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חודש מאוחר יותר...

רשמים לבקשת eli z

הסכין הגיע לפני 3 שבועות

פחדתי שתהיה כבדה ומסורבלת אך הופתעתי שהיא בכלל לא ומדובר על להב באורך 24סמ בתצורת גיוטו שזה חתיכת כמות של ברזל

סכין מאוד מאוזנת, הסתגלתי אליהה במהרה מאחר שהיא נושאת ידית בתצורה יפנית מסורתית כמו שאני רגיל מ הyanagi ולא ידית מערבית סטנדרטית

מבחינת השחזה, היא חדה יותר מכל סכין סדרתית שנתקלתי בה אך זה ישמע מצחיק - היא לא היתה חדה עבורי או כמו שאני רגיל

היא כן מגלחת שיערות מהעור אבל עדיין המבחן שלי הוא לחתוך שיערה באויר (נשמע בדיוני אבל באותה רמה זה מציאותי)

כמו כן כשביקשתי מהם שהיא תהיה מלוטשת ללא סמני השחזה סביב החורפה (כל סכין מגיעה עם סימני השחזה) אז נדרשתי לכך וסירבתי להוסיף סכום דמיוני בגובה עלות הסכין

לכן היום שכבר הסכין הגיע למצב שהיא לא חותכת כלום החלטתי להשחיז בעצמי.

לקח לי כמה שעות לכל סכין אבל עכשיו שניהם במצב חיתוך שיערה באויר וליטוש ראי.

a3u8aqap.jpg

כן, לא טרחתי לנגב טביעות אצבע וכו׳, בושה לי ;)

חדי העין יבחינו בשיוף בעקב הלהב של הyanagi, זה שארית של ההשחזה המקורית שאפילו לא היתה ישרה, להזכירכם - סכין של 130₪, אני בכוונה משאיר את הסימן הזה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...