Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

קניתי רכב מאלדן, הצמיגים התבררו כפגומים ועכשיו אני לא מרוצה [כ"ע]

yafitf
שימו לב! השרשור הזה בן 4025 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

רכשתי רכב לפני חודשיים בדיוק - יונדאי I20.

אני כקונה שמאמינה בחברות הללו, בשיא התמימות לא בדקתי את הרכב לפני קנייתו כי קיבלתי דף המעיד שהכל תקין בו.

משהתחלתי לנסוע בו הרגשתי כי ההגה רועד במהירויות גבוהות, חשבתי שזה כלום, אז המשכתי לנסוע. אני לא מבינה גדולה ברכבים. לאחר כחודשיים שהרגשתי שהרכב כבר לא יציב החלטתי לפנות למוסך יונדאי מורשה במסגרת אחריות היצרן שיש לי על רכבי.

לאחר 3 שעות המתנה אמרו לי כי הצמיגים בלויים. בתחילה, אמר לי מנהל המוסך כי זהו אינו נזק שיכול להגרם מכמות הקילומטרז' שנסעתי וכי הדבר נגרם מבלאי הרכב, שכנראה עוד היה קיים כשקניתי אותו.

החלטתי למסור לאלדן את המידע. ענתה לי נציגה חצופה, שרק צעקה עליי והרימה עליי את הקול,. בחיים שלא לא נתקלתי ביחס מבזה שכזה!

בתחילה היא חזרה אליי ואמרה לי שרק אם קצין רכב יאשר הצמיגים יוחלפו על חשבונם. אח"כ התקשרה אליי שוב וצרחה עליי שלא יחליפו לי צמיגים, שזה לא באחריותם, ושאני אשמה בכך שהצמיגים בלויים. הסברתי לה שמנהל המוסך אמר שלא ייתכן שאני ביצעתי את זה והיא אמרה שזה לא מעניין אף אחד ושלא יחליפו לי צמיגים.

פניתי לסניף אלדן בבית שמש שם הנציג הראה לי לראשונה את הטיפולים שהרכב עבר. מסתבר שהרכב לא עבר בדיקות במוסך יונדאי מורשה כפי שנאמר לי על ידי הנציג ששמו דודי. מסתבר גם שכל ארבעת הצמיגים ברכב הוחלפו אחרי חצי שנה בלבד שנסעו עליהם - ניתן להסיק בקלות שמי שנסע על האוטו לפני "קרע" את הצמיגים.

עכשיו אני תקועה עם גלגלים בלויים וחוב של אלפי שקלים שאלדן לא מוכנים לשלם עליהם, ושבכלל לא אשמתי שם בלויים.

פשןוט אל תקנו שם! אל תתקרבו אליהם!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אלפי שקלים? במקרה הרע הצמיגים שכרגע מורכבים לך על הרכב עולים 800 שקל. כל הארבע.

והיית צריכה לבדוק את הצמיגים כאשר קנית את הרכב, לא צריך להיות מוסכניק בשביל זה. רכב לא קונים על בליינד מאף אחד.

יצאת בזול ולמדת לקח חשוב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אין טעם להאשים את הבחורה על זה שהיא לא הבחינה שהצמיגים לא טובים, לא כולם יודעים לבדוק צמיגים או איך לבדוק רכב לפני קניה.

לשאלתך, נסי לדבר עם אלדן ולראות מה יש להם להגיד לגבי הצמיגים או חוסר מסירת מידע ע"י הנציג.

המלצה, קחי את הרכב לבדיקה במכון או מוסך כדי לוודא שאיו בו בעיה שאת לא מודעת אליה. אם יש פער בין הבדיקה שלהם לבדיקה שלך (סכום משמעותי או בעיה ברכב כמו למשל תאונה שלא ספרו לך) תשקלי לפנות לעו"ד או לאלדן ולראות מה תגובתם.

שימי לב שלא בטוח ששופט יפסוק לטובתך, בתור קונה חובתך לבדוק את המוצר ולא להסתמך על דבריו של המוכר (עצוב אבל ככה זה עובד),

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

באמת שאת יכולה לבוא בתלונות רק לעצמך, לא קונים רכב לבד אם לא מבינים משהו בסיסי ברכבים, מביאים מישהו שיודע משהו שיסתכל ויבחן, כמובן שמכון בדיקה/מוסך יהיה יותר טוב.

אני באמת לא רואה איך את יכולה לבוא בתלונות, פה אני לא מצדיק את הלקוח למרות ש99 אחוז מהמקרים תמיד דופקים את הלקוח, פה גם "דפקו" אותך, אבל באשמתך בלבד, כלקוח וצרכן עשית קניה לא חכמה, לא בדקת, האמנת בצורה עיוורת למוכר וזה מה שקרה.

עצה אישית - תשלמי 800-1000 ש"ח על סט צמיגים וחסל כאב ראש, לא ייצא לך מזה כלום, זה כמו שהיית קונה רכב ידני (או שהוא ידני) והקלאצ' היה הולך, כול בר דעת יכול להגיד לך שאין אחריות על חלקים מתבלים, כלומר צמיגים, קלאצ' וברקסים, גם ברכב חדש מהחברה מהשקית זה מצויין שחור על גבי לבן.

אחד יכול לנוסע על אותו קלאצ' 100 אלף קילומטר, השני יכול להרוס את אותו קלאצ' בתוך 500 קילומטר, בגלל זה אין אחריות על הנ"ל, גם לא לצמיגים, כי זה לא אשמת החברה אם נסעת על מסמרים.

אין טעם להאשים את הבחורה על זה שהיא לא הבחינה שהצמיגים לא טובים, לא כולם יודעים לבדוק צמיגים או איך לבדוק רכב לפני קניה.

לשאלתך, נסי לדבר עם אלדן ולראות מה יש להם להגיד לגבי הצמיגים או חוסר מסירת מידע ע"י הנציג.

המלצה, קחי את הרכב לבדיקה כדי לוודא שאיו בו בעיה שאת לא מודעת אליה. אם יש פער בין הבדיקה שלהם לבדיקה שלך תשקלי לפנות לעו"ד או לאלדן ולראות מה תגובתם.

שימי לב שלא בטוח ששופט יפסוק לטובתך, בתור קונה חובתך לבדוק את המוצר ולא להסתמך על דבריו של המוכר (עצוב אבל ככה זה עובד),

אין פה "להאשים" או לא, בנאדם שמודע לעצמו יודע שאין לו שמץ של מושג קליל שבקלים ברכבים, צריך לקחת איתו מישהו שמבין משהו.

במקרה הוצאתי בחודשים האחרונים 2 רכבים חדשים מהסוכנות, אחד שלי ואחד של אבא שלי, כשאני הלכתי אני הלכתי לבד ובדקתי והסתכלתי על כול שטות ברכב.

כשאבא שלי הלך הוא ביקש ממני לבוא איתו, זה מה שכול בנאדם שמודע לעצמו אמור לעשות, ואם אין אף אחד שהוא מכיר שיכול לעזור לו אז לקחת לבדיקה במכון/מוסך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נכון, אבל כמו שאפשר להכנס ל Carsforum ולכתוב פוסט זועם על "בדיעבדים", אפשר גם היה להכנס ל Carsforum ולעבור על השרשור הזה, לדוגמא, או סתם לגגל, לפני שהולכים ומבצעים את הצעד.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כל נקודת המוצא שלך שגויה.

זה שהצמיגים ברכב הוחלפו אחרי חצי שנה לא אומר שמי שנהג ברכב קרע את הרכב. זה כן אומר שהוא קרע את הצמיגים, אבל זה יכול לקרות גם מעליה על דוקרנים בכיוון ההפוך. זה אומר משהו על מצבו של הרכב?

זה שנסעת במשך חודשיים עם צמיגים לא תקינים זאת גם טעות. ברגע שהרגשת בעיה עם הרכב היית צריכה לפנות לאלדן כדי לממש את האחריות שקיבלת.

זה שקנית מאלדן רכב לא אומר שזה רכב תקין. אני בטוח שאם תקראי את החוזה תראי שחתמת על זה שאת רוכשת את הרכב במצבו הנוכחי ולא במצבו המקורי, כחדש מהחברה. זאת החובה שלך לבדוק מה מצבו של הרכב לפני המכירה ולוודא שאת מקבל רכב תקין, לא חובתה של אלדן.

מחפש סוזוקי ג'ימני סטיישן 1,600 סמ"ק אוטומט

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה מה שענית בזמנו שהמליצו לך לבדוק בעצמך במכון בדיקה בלתי תלוי:

אז ללכת לשלם 500 ש"ח? קצת מבאס

ואני נקבה :)

ועוד הודעה שלך לגבי הקניה:

היי

אז אחרי שכמעט ננעלתי על הסיריון, המליצו לי על היונדאי I20.

קיבלתי הצעה מאלדן - הרכב עלה ב-10/2010 לכביש, עשה 64,700 ק"מ.

המחיר הסופי הוא 62,700.

כבר סגרתי, אין לי כוח להתרוצץ יותר מידי.

האם זה בסדר?

אז מה את מצפה?

תסתכלי כאילו הלכו לך רק 300 שקל, כי אם היית בודקת, היו הולכים 500, והצמיגים שווים 800 ;-)

מצד שני, אולי בבדיקה עצמאית היו מוצאים עוד כמה דברים, שאלדן היו דואגים לתקן אם היית מתעקשת,

וכמובן מגבה את דברייך בבדיקה שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ראיתי את הכותרת שלך, גברת,

וחשבתי כבר שמכרו לך רכב שעבר תאונת טוטל לוס, הרכיבו אותו שוב משני הרכבים והציגו לך בדיקה נקיה - לפחות.

בקיצור, הגזמת. בחיים לא לקנות מהם רכב?!

בגלל צמיגים לא תקינים שלא בדקת ?!

אני עזרתי לידידה לקנות רכב מאלדן, והשירות היה לא פחות ממעולה.

בעניין הצמיגים אמרתי לידידה, שאין מה לדרוש מהם החלפת הצמיגים, כי כמו כל חברת ליסינג אחרת אלדן מרכיבה צמיגים סיניים זולים.

לכן, כדאי להתמקח על המחיר ואת הצמיגים לקנות לבד,

מחברה רצינית ומדגם איכותי.

וזה מה שאני ממליץ לך - ללכת ולקנות לבד צמיגים טובים.

תחשבי שקיבלת זיכוי של 500 ש"ח על זה שלא עשית בדיקה, ועכשיו את משקיעה את הסכום בצמיגים איכותיים למען בטיחותך ונוחות הנסיעה.

toyota verso 2016 - יש מקום לכולם!

בעבר : ניסאן NV200 2012, סיטרואן ג'מפי 2007, רנו קנגו DCI  2007,  פולו סטיישן SDI 2000, לנסר 93, אופל קדט 84.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רק על היחס שקיבלתי מהם מגיע להם שלא יקנו מהם יותר!

ראיתי את הכותרת שלך, גברת,

וחשבתי כבר שמכרו לך רכב שעבר תאונת טוטל לוס, הרכיבו אותו שוב משני הרכבים והציגו לך בדיקה נקיה - לפחות.

בקיצור, הגזמת. בחיים לא לקנות מהם רכב?!

בגלל צמיגים לא תקינים שלא בדקת ?!

אני עזרתי לידידה לקנות רכב מאלדן, והשירות היה לא פחות ממעולה.

בעניין הצמיגים אמרתי לידידה, שאין מה לדרוש מהם החלפת הצמיגים, כי כמו כל חברת ליסינג אחרת אלדן מרכיבה צמיגים סיניים זולים.

לכן, כדאי להתמקח על המחיר ואת הצמיגים לקנות לבד,

מחברה רצינית ומדגם איכותי.

וזה מה שאני ממליץ לך - ללכת ולקנות לבד צמיגים טובים.

תחשבי שקיבלת זיכוי של 500 ש"ח על זה שלא עשית בדיקה, ועכשיו את משקיעה את הסכום בצמיגים איכותיים למען בטיחותך ונוחות הנסיעה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אגב, עשיתי חיפוש קצר על שרשורים שפתחת כאן בפורום בעבר ומיד עלה השרשור הזה:

http://www.carsforum.co.il/vb/showthread.php?t=466606

שלוש פעמים כתבו לך שם לקחת את הרכב לבדיקה משלך, ושלוש פעמים התעלמת מההצעה.

פעמיים הציעו לך לקבל הצעות נוספות מחברות אחרות, ופעמיים התעלמת מההצעה.

צר לי להיות נביא הזעם, אבל נראה לי שהפעם אין לך מה להלין אלא על עצמך.

מחפש סוזוקי ג'ימני סטיישן 1,600 סמ"ק אוטומט

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היי יפית, בהמשך לפנייתך באותו נושא בעמוד הפייסבוק שלנו, נשמח לעמוד איתך בקשר בהתאם לפרטים שסיפקת.

תודה והמשך יום נעים.

מיטל מאלדן.

רכשתי רכב לפני חודשיים בדיוק - יונדאי I20.

אני כקונה שמאמינה בחברות הללו, בשיא התמימות לא בדקתי את הרכב לפני קנייתו כי קיבלתי דף המעיד שהכל תקין בו.

משהתחלתי לנסוע בו הרגשתי כי ההגה רועד במהירויות גבוהות, חשבתי שזה כלום, אז המשכתי לנסוע. אני לא מבינה גדולה ברכבים. לאחר כחודשיים שהרגשתי שהרכב כבר לא יציב החלטתי לפנות למוסך יונדאי מורשה במסגרת אחריות היצרן שיש לי על רכבי.

לאחר 3 שעות המתנה אמרו לי כי הצמיגים בלויים. בתחילה, אמר לי מנהל המוסך כי זהו אינו נזק שיכול להגרם מכמות הקילומטרז' שנסעתי וכי הדבר נגרם מבלאי הרכב, שכנראה עוד היה קיים כשקניתי אותו.

החלטתי למסור לאלדן את המידע. ענתה לי נציגה חצופה, שרק צעקה עליי והרימה עליי את הקול,. בחיים שלא לא נתקלתי ביחס מבזה שכזה!

בתחילה היא חזרה אליי ואמרה לי שרק אם קצין רכב יאשר הצמיגים יוחלפו על חשבונם. אח"כ התקשרה אליי שוב וצרחה עליי שלא יחליפו לי צמיגים, שזה לא באחריותם, ושאני אשמה בכך שהצמיגים בלויים. הסברתי לה שמנהל המוסך אמר שלא ייתכן שאני ביצעתי את זה והיא אמרה שזה לא מעניין אף אחד ושלא יחליפו לי צמיגים.

פניתי לסניף אלדן בבית שמש שם הנציג הראה לי לראשונה את הטיפולים שהרכב עבר. מסתבר שהרכב לא עבר בדיקות במוסך יונדאי מורשה כפי שנאמר לי על ידי הנציג ששמו דודי. מסתבר גם שכל ארבעת הצמיגים ברכב הוחלפו אחרי חצי שנה בלבד שנסעו עליהם - ניתן להסיק בקלות שמי שנסע על האוטו לפני "קרע" את הצמיגים.

עכשיו אני תקועה עם גלגלים בלויים וחוב של אלפי שקלים שאלדן לא מוכנים לשלם עליהם, ושבכלל לא אשמתי שם בלויים.

פשןוט אל תקנו שם! אל תתקרבו אליהם!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תראי בבדיקה הרכב יצא תקין, הדבר היחיד שהתברר הוא צמיגים פגומים. אין כאן על מה להאשים את אלדן. פעם הבאה פשוט תתלווי לסוכנות עם מישהו שיש לו הבנה בסיסית לפחות. קניית רכב זה צעד גדול ולא זול, לכן אף פעם לא קונים רכב מבלי לבדוק אותו בשבע עיניים. לא משנה בין אם זה בסוכנות או אם זה ממישהו פרטי.

את אמרת שמההתחלה הרגשת רעידות בהגה, איך שהרגשת היית צריכה לחזור אליהם ולהגיד להם שהרכב רועד במהירות גבוהה, בקושי נסעת בו וכו'. תאמיני לי שהם היו מתקנים את זה על חשבונם בשביל ההרגשה הטובה. אנחנו שהוצאנו את הרכב הנוכחי שלנו מאלדן (אפשר להגיד שאנחנו לקוחות קבועים אצלם) יצאתי מהעיר לבדוק אם אין רעשים/רעידות או כל דבר שהוא לא תקין לרכב (יחסית) חדש. תתפלאי, גם לי היה רעידות בהגה במהירות גבוהה, פניתי לאלדן אחרי שבוע והם שלחו אותי לפנצ'ריה לבצע איזון גלגלים ובדיקת צמיגים. יכול מאוד להיות שהרכב שקנית היה אמור לעבור גם איזון ובגלל זה הצמיגים שלך נשחקו מהר יחסית. פעם הבאה שאת מרגישה משהו לא בסדר, לכי תבדקי את זה ישר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קרה לי מקרה מאד מאד דומה , זה דבר מסוכן!

אני בעדך, כל עוד נותנים לך את הרכב והם חתומים על זה שהרכב עבר בדיקה והוא תקין וכשיר לנהיגה (כשהוא לא!!) אז האחריות עליהם

נכון שצמיגים אפשר לבדוק ויזואלית, אבל יש דברים שאי אפשר, בשורה התחתונה זכותך להיות קצת בורה בנושא צמיגים ולהסתמך על מסמכים שלהם שהרכב תקין וכשיר לנסיעה!

הרכב שנתנו לך עם צמיגים פגומים, יכול לגרום לפגיעה בנפש, ומה אז יגידו? כל עוד הם אישרו לך במסמך שהרכב תקין האשמה עליהם.

תעשי להם כאן בפורום שם רע, כי כנראה מגיע להם ,ותתנחמי בעבודה שלרוב החברות האלה נותנות את הרכבים עם צמיגים ברמה ז' , תרכשי צמיגים טובים ובטוחים במקום שאת סומכת עליו ויהיו לך אותם להרבה שנים עם נהיגה זהירה. בהצלחה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...