Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שרשור פוליטי של לאחר בחירות

roee

פוסטים מומלצים

לגבי הוויתור, למיטב הבנתי אתה טועה: אין ביכולתך לבטל לילד את האזרחות - הוא יכול לעשות זאת בהגיעו לבגרות.

אהם... לא.

https://mfa.gov.il/MFA_Graphics/MFAHEB%20Gallery/2010/vitur_ezrachut_katin.pdf

כשאתה שומע על איזו סבתא שטלמרקטר הוציא ממנה אלפי שקלים על מוצרי פחזבל / רישום לשירות שקרכלשהו, האם תטען שזבש"ה כי היא היתה צריכה ליישם צרכנות נבונה או לחקור בגוגל?

אתה החלטת שהיא משולה לאותה סבתא. המציאות (ומה לעשות שלי יש טיפה יותר נגיעה לאותה מציאות) גורסת אחרת. כל אותם אנשים שעזבו (והיא לא עזבה בטעות רגע לפני גיוס. זה בד"כ הגיל שבו עוזבים, בשל "סכנת" הגיוס) מודעים לכך יופי. היא פשוט חשבה שיהיה בסדר.

אז לי אישית נדמה שצעירה עם קשיי קליטה, תושבת חוץ שירדה מהארץ לפני כמעט עשור, לא אמורה לחטוף עונש בסד"ג הזה. אני כן חש אמפתיה כי אני מבין שזה משהו שעלול לקרות לאדם במצב המתואר, וזה מבאס.

אני מסכים שהיא לא אמורה, אבל אתה משום-מה חושב שזה אמור לכפר על מחדלי מערכת. מחדלי מערכת לא נפתרים על גבי מקרה פרטי של מישהי. אם היא רוצה להיות הטסט-קייס, הטריגר לבג"ץ שיזיזו משהו או ישנו את החוק, למה לא. אם היא רצתה פשוט לא להסתבך, הייתה יכולה למנוע את זה.

עריכה אחרונה על ידי RK

ZC6 | JB43 | 932

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 56.6 אלף
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

• יבגניפ

4649

• SlowRide

4463

• פינדר

3512

• m3x7r3m3

2926

הרבה אנשים כתבו את זה בתגובות בפייסבוק - והרבה אנשים גם מאמינים שזה מצב סביר והגיוני. הבהרתי למה התכוונתי ואף התנצלתי אם זה לא היה ברור, אתה יכול להיות בטוח שאתה יודע טוב ממני מה אני חושב עד מחר ואתה לא חייב לקבל התנצלות שמוגשת לך - זה עניין שלך.

לא אוהב שעפים עלי בפצצות ואחרי שמגיבים על זה, מפעילים נוהל סטיב ארקל.

בנוגע לעניין האזרחות, רשמתי באחת התגובות בדיוק איך זה בא לידי ביטוי בפועל, לא ממחשבה או ספקולציה אלא ניסיון של אנשים. פקיד בנמל"ת יכול לעכב משפחה ולגרום לפספוס טיסה כי לילד אין דרכון ישראלי. הבנת הנקרא או התעלמות? לא יודע, תגיד לי אתה מה אני חושב (:

נכון על הנייר, סיכוי אפסי שיקרה בפועל. מה גם שניתן בקלות לקבל היתר יציאה בדרכון זר במשרד הפנים (עשיתי את זה ללקוחות).

ZC6 | JB43 | 932

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נו אז מה אתה רוצה, אפילו החלק השני בהודעה שלי לא קשור אליך...

עריכה: אף אחד לא עף עליך בפצצות ועשה "ויברח". אתה לא הבנת את הכוונה שלי, כנראה שילוב בין ניסוח לקוי שלי והאמונה שלך שאתה פרופסור איקס. גם אתה מכיר אותי יותר מיומיים ואמור לדעת שכשאני אומר משהו ומתכוון אליו, אז אין לי בעיה לעמוד מאחורי זה.

במחילה רומן, אתה לא תגרום לי לשבור לעצמי את המילה. (קרי: אני לא אתנצל סתם אם הבנת אותי כמו שצריך)

עריכה אחרונה על ידי oryo

“Never wrestle with a pig - you'll both get dirty, but the pig likes it"

Model 3 P | Atom 3 | Palisade Calligraphy | Sportster Iron 883 | Monster 1200

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רק בשביל ללבות את האש:

לצורך העניין, אני רק שלשום גיליתי שילדים שנולדו מחוץ לישראל לאזרח ישראלי שאינו תושב ישראל הם אזרחים ישראליים בעל כורחם (גם אם לא התבצע רישום בפועל), ושניתן לעכב אותם ביציאה מהארץ במידה וביקרתם והם השתמשו בדרכון הזר (והיחיד) שלהם. שלשום, ואני סבור שאני הרבה יותר "מחובר" וחפרן מהממוצע.

גילית את זה לפני שנולד לך ילד ועוכבת בשדה התעופה בגלל שהשתמשתם בדרכון הזר של הילד, נכון? כלומר כשזה יהיה רלוונטי, המידע הזה כבר יהיה אצלך.

מ.ש.ל

ז.ב.ש.ה :lol:

מכניסים לצנצנת, סוגרים, לופתים את המכסה כאילו חייך תלויים בזה, ומנערים את הצנצנת עד שהיא מודה ברצח ארלוזורוב.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נכון על הנייר, סיכוי אפסי שיקרה בפועל. מה גם שניתן בקלות לקבל היתר יציאה בדרכון זר במשרד הפנים (עשיתי את זה ללקוחות).

אבל זה קרה בפועל... לכמה אנשים שונים!

אחת שילמה את הכופר והוציאה מסמכים במקום, אחרת הצליחה לצאת, שלישית איימה שתתקשר לקונסוליה האמריקאית ותדווח שהם מעכבים אזרח.

לך שניה לסרברו ותדגום אותי אם אתה רוצה.

“Never wrestle with a pig - you'll both get dirty, but the pig likes it"

Model 3 P | Atom 3 | Palisade Calligraphy | Sportster Iron 883 | Monster 1200

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

והם לא ידעו שהחוק קיים? ידעו, פשוט חשבו שיסתדר. כפי שברוב המקרים זה אכן מסתדר. פשוט קיוו לטוב, ויצא כרגיל. כמו שכתב ספייר, גם אתה הרי יודע את החוק כבר עכשיו, מבעוד מועד. אז נכון שזה מעצבן, אבל זה או "אני ואתה נשנה את העולם" או "מכירים את האילוצים ולא נתחיל לכופף את המערכת". או ביצ'ינג באינטרנט, הכי כיף.

ZC6 | JB43 | 932

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

בכ"א, אתה ידעת את ההשלכות (לדוגמא בנמל"ת)? אני לא. הפואנטה שלי היתה שישנם חוקים מסוימים, במיוחד כאלו שאתה לא פוגש ביום יום, שלאו דווקא ברורים לכולם. בטח ובטח כשמדובר בעולים חדשים, אנשים עם קשיי קליטה, וגילאים מסוימים (צעירים/קשישים).

גם אני לא ידעתי את זה אבל אם הייתי מחליט להגר למקום אחר, הייתי מברר כמה שיותר.

כשאתה שומע על איזו סבתא שטלמרקטר הוציא ממנה אלפי שקלים על מוצרי פחזבל / רישום לשירות שקרכלשהו, האם תטען שזבש"ה כי היא היתה צריכה ליישם צרכנות נבונה או לחקור בגוגל?

אז לי אישית נדמה שצעירה עם קשיי קליטה, תושבת חוץ שירדה מהארץ לפני כמעט עשור, לא אמורה לחטוף עונש בסד"ג הזה. אני כן חש אמפתיה כי אני מבין שזה משהו שעלול לקרות לאדם במצב המתואר, וזה מבאס.

מסכים איתך שהעונש הזה לא מידתי בעליל. אבל זה לא שהחליטו להתנכל לה, יש להם נהלים והם פועלים לפיהם. אמנם בשיא האטימות, אבל זה לא אישי. המדינה לא מרוויחה כלום וחצי מזה שהיא תכניס את הגברת לכלא צבאי ל-5 שנים ואח"כ תגייס אותה לשנתיים, כשכל השיט הזה נופל באמצע תכנון חתונה. אחרי התעללות כזו יותר סביר שבהזדמנות הראשונה היא תחזור לאוקראינה ותצטרף לתא ניאו נאצי...

אי אפשר להשוות את זה לנוכל שמחרטט זקנים בשביל רווח אישי.

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חברים עצוב לי!

אני מגדל ילדים למקום שבו ''מפורסמת'' מקללת שוטרים על דו''ח תנועה ליד ילדה קטנה, מקום בו ראש ממשלה חשוד בסדרת עבירות, מקום בו חברי כנסת הורשעו בפלילים/וחשודים בפלילים וממשיכים לכהן, מקום בו כוכב ילדים היה מכור לקוק (וזה עוד בקטנה כי זה משבר אישי שלו), עולם שבו ''כוכב רשת'' גורם לילדים להסגר בשיא החום ברכב ללא שתיה, עולם שבו זמר שזכה לתארים מהמובחרים במדינה אומר לבחורה בת 18 ''לפנק, לפנק, לפנק'' וזה רק חלק ממה שעלה לי לראש בשלוף.

כנראה שאצטרך להסביר הרבה דברים לילדים בעתיד, שלמרות ש x הוא חבר כנסת שאמור לייצג את העם, אל תרצו להיות כמוהו. שלמרות ש y הגיע ועמד בראשות ממשלה, אל תהיו כמוהו כי הוא חשוד בפלילים (אני נזהר בלשוני). שלמרות ש z הגיע למעמד של נשיא מדינה, אל תהיו כמוהו כי הוא ישב בכלא על אונס. שלמרות ש b הגיע למעמד של ''מלך הזמר המזרחי'', אל תהיו כמוהו כי הוא מתייחס לבנות בגיל של הילדים שלו כאילו הן חפץ (אגב מילא זה, זמר לא חייב להיות מוסרי אבל אז גם שלא יציג את עצמו ככזה). יש עוד מגוון דוגמאות.

מסתבר שלעיתים המוסר שלנו, של האדם הפשוט בעל ערך גבוה בהרבה מכל אלו שציינתי, כנראה שעדיף שהילדים שלי ישאפו להיות כמוני ולא כמו אותם דמויות שציינתי מעלה. תמיד רציתי שישאפו לגדולות אבל היום יש פחות ופחות דוגמאות להראות להם.

זהו, פרקתי.... מלווה בעודף דרמה ואל תדאגו אני לא עד כדי כך פיסימי! תולה לילדה תמונה של וונדר וומן מעל המיטה אבל אחרי שאני מצניע מעט את הלבוש [emoji6]

תודה על ההקשבה.

Sent from my MI 9 using Tapatalk

VW GOLF MK2 1.3

FIAT 500L 1.4

MG4 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה תמיד היה, יהיה ולא קשור ספציפית לישראל.

SlowRide כתב:
עם השאלה הזו אתה צריך לפנות לפורום מתאבדים, הבעיה ששם לא תקבל עצות מאנשים עם ניסיון.
Pika007 כתב:
זה כל כך תמים שאני על סף לעניין אותך באופציות למסחר בפורקס.
לפני 1 דקה, יבגניפ כתב:

אני לא פסיכולוג, אבל קראתי את כל הספרים של ג'ורדן פיטרסון חוץ מהאחרון שיצא.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חברים עצוב לי!

אני מגדל ילדים למקום שבו (וכו׳ וכו׳ וכו׳)

Sent from my MI 9 using Tapatalk

קוראים לזה ״דכדוך קיץ״ (עכשיו המצאתי את זה). כשיגיעו הטיפות הראשונות של הגשם, אי-שם בסתיו, יעבור לך.

את התיאור שלך ל״מקום״ שבו אתה מגדל את הילדים אפשר להדביק לכל מדינה בעולם עם חילופי שמות (אפילו לא חילופי תפקידים).

הילדים לומדים מדוגמה אישית, גם בלי לשמוע אף מילה.

כל עוד אתה לא מתנהג כמו הדמויות שתיארת, אין מה לחשוש להם (מעבר לחשש המתמיד הרגיל, כן?... :-) ).

אוכל את הכובע שהגיש לי avergel ומודה קבל עם ועדה שלפעמים מחשבים של אסוס מחזיקים מעמד אפילו מעל לשנה שלמה - אם נזכרים לעדכן את ה-bios.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

פנחס ספיר אמר פעם - אל תתקרב לאנשים גדולים, שמא תראה כמה קטנים הם

ליאור

מאזדה 3 2.0 "ספיריט" 2020

בתאריך 12.5.2021 בשעה 13:54, יבגניפ כתב:

באמת. אני אוהב אותך כמו שאתה.

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

פר הגדרה אני אישית מדגיש לילדים שלי שלהיות "סלב" זו לא שאיפת חיים, ובוודאי שלא דוגמנית/זמרת. לא שאני טוען שכל הנ"ל פסולים, אלא אכבד ואוקיר את ילדיי אם ילמדו מוסיקה ואם יתגלה כישרון אז גם אומנים יוצרים ומבצעים. לדוגמא כאן אני עושה אבחנה דקה בין אייל גולן כזמר מבצע לבין משה פרץ כאמן יוצר ומבצע (מתעלם לרגע מכל הדברים האחרים שמסביב ל 2 הפרסונות הללו, רק בכדי להמחיש). אמן יוצר כן, זמר-לא.

מזכיר לילדיי בעל הזדמנות שלצערנו נבחרי הציבור זו ממש לא הדוגמא ומקנח בקלישאות נדושות שוב ושוב שלכל דבר צריך להיות ערך. כסף זה לא ערך. מזכיר להם שערכים אלו דברים כמו חברות, משפחה, עזרה לזולת, דבקות במטרה, יושרה, חריצות ועוד. אין פייקבוק, אין אינסטנט-גרם, אין לילדים סלולרים (יש טלפון קווי בבית) ועם כל זה, וכל מה שמתסכל מסביב, עדיין אני מאמין בכל ליבי שאנחנו חיים במדינה שהכי טובה לנו, ושיש לנו חיים טובים. כמו שכתבו מעליי, מה שחשוב זה מה שסופגים בבית, מה שבחוץ יכול להשפיע לרעה, אבל במידה מוגבלת וזה מבחינתי דומה לכתמי צבע שתזרוק על עמוד בטון, קצת טינר, לקרצף חזק, והכל בסדר.

יש רק דרך אחת לשחות 100 מטר בשביל להביא מדליה;

אתה מתחיל הכי מהר שלך, ואז לאט לאט אתה מגביר

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש בחוץ הרבה דברים טובים, שאתה לעולם - ללא קשר לכמה אתה טוב וערכי - תצליח לתת לילדים שלך.

לא חבל להגביל אותם בפן הזה?

אני שואל, כי מסקרן אותי לדעת. אתה לא חושב שבמקום לעטוף בצמר גפן, עדיף לתת להתמודד ולהסביר להם? לתת ללמוד מהחוויות? על הדרך יש המון דברים טובים בעולם, הרבה יותר מדברים רעים.

"you know how they are, they are babies, their mind is made up before anyone says anything."

South park, S23E07 PC babies.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ניקו, תקרא שוב את ההודעה שלך. משהו לא משתחבר שם.

יש דברים שלעולם אצליח?

בלי שום קשר אף אחד לא עוטף, הם במסגרות ומסתדרות מצוין. באזור שאני גר, רק למיעוט מהילדים יש סלולרים (הבנות שלי עולות לכתות ד' + ו' ). על הדברים הטובים תמיד אני מלמד. בפרט על אנשים טובים באמצע הדרך, אם זה בישראל, או בחו"ל (ששם מתנהלת מרבית העבודה שלי בשמונה שנים האחרונות). כל אחד והמינון שלו, הדרך שלו ואיך שהוא סופג את הדברים.

יש רק דרך אחת לשחות 100 מטר בשביל להביא מדליה;

אתה מתחיל הכי מהר שלך, ואז לאט לאט אתה מגביר

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רק להבהיר: לא העברתי ביקורת. רק שאלתי.

אתה צודק, שכחתי את המילה לא. אני מניח שהבנת למה התכוונתי מתגובתך.

שאלתי כי מעניין אותי האם אתה לא חושש שהגבלה מגבילה? נניח פייסבוק בפרט ואינטרנט בכלל. יש דברים טובים. לא עדיף שיזכו לטוב ותחנך אותם לראות גם את הרע. לא אומר להראות פוסטים חסרי תוכן, אבל אם כבר ראו איזו אושיית פייסבוק מבלבלת בשכל, זו לא הזדמנות נהדרת להסביר להם על פנים אחרים של זוהר? כלומר להראות שזה רע (לדידך) באמצעות דוגמה ולא באמצעות אי-חשיפה?

גם סלולארי. הרבה יתרונות בשימוש נכון. למה לדעתך החסרונות עולים על היתרונות ומה הם?

"you know how they are, they are babies, their mind is made up before anyone says anything."

South park, S23E07 PC babies.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...