Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שרשור פוליטי של לאחר בחירות

roee

פוסטים מומלצים

חוק שירות הביטחון קובע שנשים מיועדות לגיוס בגילים 18-26. האם זה צירוף מקרים שהיא עזבה את הארץ בגיל 18, ובמקרה בגיל 26 היא חזרה לביקור? או שהיא דווקא כן חושבת שהמדינה לא כזו מטומטמת?

- בשנים שגרה בחו''ל כנראה ניצלה די הרבה את הדרכון הישראלי, כי אין בערך מדינה שלא דורשת ממך ויזה עם דרכון אוקראיני.

- גם לבטל את האזרחות זו כנראה לא אופציה מרשימה כשאתה גר במדינה שהיא לא יציבה פוליטית בלשון המעטה.

- לימודים על תקן "זר" שמאפשרים לך להנות מהקלות בקבלה ובלימודים.

בקיצור, יש הרבה סיבות למה לא לוותר על האזרחות הישראלית. וכמו שיש זכויות - יש גם חובות.

אני כבעל אזרחות רוסית לא טסתי למשפחה שלי ברוסיה בגיל השירות הצבאי, ולאחר השחרור ארגנתי מסמכים שמאמתים את השירות שלי בישראל למקרה ו...(אף פעם לא ביקשו כלום).

הצבא עובד על פי נהלים שהמדינה קבעה. לצערי הסלקציה בגיוס זה משהו שכנראה אין דרך להילחם בו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 56.8 אלף
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

• יבגניפ

4655

• SlowRide

4476

• פינדר

3523

• m3x7r3m3

2926

בכתבה כתוב שהיא עזבה את הארץ יחד עם משפחתה טרם קבלת צו גיוס.

- לא היה צו גיוס

- כל המשפחה עזבה את הארץ לפני שמונה שנים למעט אביה

- היא כנראה לא חזרה לארץ אף פעם במהלך אותם שמונה שנים (אחרת היא הייתה נעצרת כבר קודם)

מצד שני אם היא הייתה יהודיה כל מה שהיא הייתה צריכה לעשות זה ללבוש חצאית ולהצהיר שהיא דתייה והופ יש פטור מלא משירות צבאי. (גם אם היא בערב הייתה הולכת למועדון ומקבלת מאחורה בשירותים)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון
הוא לא אטום. הוא פשוט מתפרנס מהזזת ניירות. התעצבן שהיא לא עברה דרכו והכניסה כמה אלפי שקלים לחשבונו.

אנשים שמתפרנסים מכשלי מערכת לא רוצים לפתור את הכשלים של המערכת וימציאו לך תירוצים מכאן ועד הודעה חדשה.

או שפשוט יש לו ביקורת על אנשים שלא לוקחים אחריות על החיים שלהם ובאים לבכות כשזה מתפוצץ להם בפרצוף.

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הוא לא אטום. הוא פשוט מתפרנס מהזזת ניירות. התעצבן שהיא לא עברה דרכו והכניסה כמה אלפי שקלים לחשבונו.

אנשים שמתפרנסים מכשלי מערכת לא רוצים לפתור את הכשלים של המערכת וימציאו לך תירוצים מכאן ועד הודעה חדשה.

קצת אירוני בעיני שהערה כזו מגיעה ממי שבמקצועו הוא רואה חשבון.

בנוסף, הסיפור הזה רק מוכיח שהגיעה כבר העת לעבור לצבא מקצועי ויפה שעה אחת קודם.

עריכה אחרונה על ידי netco
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בטוריו ב"הארץ" מביע משגב עמדות שמאליות ואנטי-דתיות. משגב עורר בעבר ביקורת ציבורית רחבה[2][3][4] כשכתב טור שבו הסביר מדוע לא מל את בנו,[5] וכן בטורים בהם קרא להפסיק את הלימוד וההנצחה של השואה בישראל בטענה כי הם "אינדוקטרינציהציונית".[6] טור שכתב בו קרא לשופטבית המשפט העליוןנעם סולברג "עבריין בינלאומי" מאחר שהוא גר ביהודה ושומרון, ספג גינוי חריף משרת המשפטים.[7] ב-27 ביולי2017 עתר לבג"ץ נגד היועץ המשפטי לממשלה ופרקליט המדינה, בדרישה שיקבלו החלטה בפרשת מעונות ראש הממשלה, לאחר שחלפו 14 חודשים מהמלצת המשטרה על הגשת כתבי אישום. העתירה נמחקה חודשיים אחר כך לאחר שהודיע היועץ על כוונתו להגיש כתבי אישום בפרש

לצערי לשפוט מקרה עפ''י מידע שנמסר במעמד צד אחד עם מוניטין כזה, זה קצת בעייתי...

עריכה אחרונה על ידי Giant_TA
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ילדה שרק סיימה תיכון צריכה לדעת שהיא חייבת לעבור דרך עורך דין לפני שהיא וכל משפחתה יורדים מהארץ בלי כוונה לשוב? איזה מחקר היא הייתה אמורה לעשות בדיוק?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

You mad bro? :lol:

זה גם לא בדיוק תחום ההתמחות שלי, דרכי היא לא הייתה עוברת.

ZC6 | JB43 | 932

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בכתבה כתוב שהיא עזבה את הארץ יחד עם משפחתה טרם קבלת צו גיוס.

- לא היה צו גיוס

- כל המשפחה עזבה את הארץ לפני שמונה שנים למעט אביה

- היא כנראה לא חזרה לארץ אף פעם במהלך אותם שמונה שנים (אחרת היא הייתה נעצרת כבר קודם)

מצד שני אם היא הייתה יהודיה כל מה שהיא הייתה צריכה לעשות זה ללבוש חצאית ולהצהיר שהיא דתייה והופ יש פטור מלא משירות צבאי. (גם אם היא בערב הייתה הולכת למועדון ומקבלת מאחורה בשירותים)

בכתבה יכול להיות כתוב גם שפלשו לארץ פילים ורודים והשתלטו על הכנסת והממשלה. יש לך כתבה של צד אחד, מאד מגמתי, ואין לך מושג מה היה שם בפועל. אתה בוחר להאמין בה, אני הייתי מעדיף לשמוע את מלוא הסיפור - פה אתה לא שמעת אותו.

ZC6 | JB43 | 932

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קצת אירוני בעיני שהערה כזו מגיעה ממי שבמקצועו הוא רואה חשבון.

תתפלא כמה ויכוחים יש לי בנושא עם רואי חשבון אחרים.

אני חושב שחצי מפקודת מס הכנסה אפשר לזרוק לפח, המערכת מלאה בפקידים מיותרים שמחזיקים אותם רק בגלל קביעות וניתן לעשות המון למען שיפור השירות לאזרח והקלה בניהול עסקים במדינה הזאת.

זה שאני רואה חשבון לא אומר שאני לא יכול לתרגם את הידע והכישורים שלי למקומות בהם אני באמת יכול להועיל ולא רק להתפרנס מבירוקרטיה אפורה.

בגיל 26 היא כבר לא ילדה.

נכון, אבל בוא לא כולם זוכרים מה הם עשו בגיל 18 וחושבים שזה יחזור לרדוף אותם כמעט עשור אחרי.

לפי הכתבה היא בסך הכל חזרה לבקר את אביה והיה לה כרטיס טיסה חזרה לאוקראינה. זה לא שהיא תכננה לחזור לחיות כאן.

עריכה אחרונה על ידי ChemGuy85
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

או שפשוט יש לו ביקורת על אנשים שלא לוקחים אחריות על החיים שלהם ובאים לבכות כשזה מתפוצץ להם בפרצוף.

בדיוק. במיוחד שרוב האנשים מאד מודעים לעניין. זה לא מדע נסתר וזה לא מגיע לאנשים בהפתעה.

ZC6 | JB43 | 932

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

You mad bro? :lol:

They see me rollin

ובנימה רצינית, פרטי המקרה ממש ממש לא משנים ולא מעניינים (Giant TV, מפתיע שפה דעותיו הפוליטיות של הכותב מעניינות אותך).

יכולות להיות מיליון ואחת סיבות לזה שהיא לא הסדירה את המעמד שלה, וטמטום זו אחת מהן. אבל זה בכלל לא משנה.

אין שום סיבה הגיונית לשלוח מישהי בת 26, שלא חיה כאן, לחמישה חודשי מעצר.

האזרחות הישראלית כ"כ סקסית? שיקחו לה את האזרחות כעונש.

אני באמת לא יודע מה הפרופיל הממוצע של מי שיורד מהארץ ואחכ פונה לעורכי דין להסדרת המעמד. אני מנחש שכמו במקרים אחרים, מי שהולך לשבת בכלא על הטמטום הזה, זה מי שמלכתחילה פחות מסוגל לעזור לעצמו במצב כזה. ואני גם לא מבין מה זה נועד להשיג. הייתי מדבר לדבר עם אנשים שלקחו במשפט הזה חלק, רק כדי להבין אם פשוט לא איכפת להם, או שיש מישהו באמת כ"כ נאיבי בעולם שחושב שזה מרתיע או עוזר להגדיל את מחזורי הגיוס לצבא.

תודה יבגני. הרסת לי את באטמן לתמיד.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מי שחושב שמערכת שמתעדפת נשים מגזע א' על פני נשים מגזע ב', רק על בסיס הגזע, היא מערכת סבירה / הגיונית - ייתכן שהוא קצת גזען.

זה בהחלט לא סביר שנשים יהודיות מחויבות בגיוס (וכך גם הגברים), בעוד שלערבים נוצרים ומוסלמים יש פטור מה"מעמסה" הזאת.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם פשוט לא איכפת להם, או שיש מישהו באמת כ"כ נאיבי בעולם שחושב שזה מרתיע או עוזר להגדיל את מחזורי הגיוס לצבא.

או סתם נקמנות של מערכת אטומה ופקידים שצריכים להצדיק את התקנים שלהם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

They see me rollin

ובנימה רצינית, פרטי המקרה ממש ממש לא משנים ולא מעניינים (Giant TV, מפתיע שפה דעותיו הפוליטיות של הכותב מעניינות אותך).

יכולות להיות מיליון ואחת סיבות לזה שהיא לא הסדירה את המעמד שלה, וטמטום זו אחת מהן. אבל זה בכלל לא משנה.

אין שום סיבה הגיונית לשלוח מישהי בת 26, שלא חיה כאן, לחמישה חודשי מעצר.

האזרחות הישראלית כ"כ סקסית? שיקחו לה את האזרחות כעונש.

אני באמת לא יודע מה הפרופיל הממוצע של מי שיורד מהארץ ואחכ פונה לעורכי דין להסדרת המעמד. אני מנחש שכמו במקרים אחרים, מי שהולך לשבת בכלא על הטמטום הזה, זה מי שמלכתחילה פחות מסוגל לעזור לעצמו במצב כזה. ואני גם לא מבין מה זה נועד להשיג. הייתי מדבר לדבר עם אנשים שלקחו במשפט הזה חלק, רק כדי להבין אם פשוט לא איכפת להם, או שיש מישהו באמת כ"כ נאיבי בעולם שחושב שזה מרתיע או עוזר להגדיל את מחזורי הגיוס לצבא.

פרטי המקרה לא משנים אם, כמו במקרה של סלומון טקה, אתה מתכוון לשפוט נראטיב ולא מקרה. זה לא עובד ככה בחיים האמיתיים, אבל זה לא הפריע לכמה חברים ותיקים מאד שגם מכירים אותי היטב ברמה האישית לקרוא לי גזען ועוד כמה כינויים לא חביבים. כי נראטיב. אז לא, בחיים האמיתיים אי אפשר לצעוק חמס ושזה יעבוד, צריך לשחק על פי כללי המשחק. גם עצם העובדה שרוב האנשים מכירים אותם ומקפידים והיא, משום מה, בחרה שלא לעשות כן, משחק כנגדה.

האם מה שעשו לה פסול ברמה העקרונית/ערכית/שיקולי "צדק" (עד כמה שזה קיים)? בוודאי שכן. האם היא ידעה שיש סיכון שזה מה שיקרה לה? בסבירות גבוהה עד מוחלטת - כן, אבל חשבה שיהיה בסדר/קיוותה שיהיה בסדר/שמה זין. זה לא הופך אותה לצודקת במקרה הזה, כי זה שהמערכת פסולה לא הופך אותה לדון קישוט, ואת דון קישוט למנצח.

זה בהחלט לא סביר שנשים יהודיות מחויבות בגיוס (וכך גם הגברים), בעוד שלערבים נוצרים ומוסלמים יש פטור מה"מעמסה" הזאת.

זה אכן לא סביר, אם-כי יותר ויותר ערבים נוצרים מתגייסים בשנים האחרונות.

ZC6 | JB43 | 932

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...