Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שרשור פוליטי של אחרי/לפני/באמצע בחירות/מלחמות/שלום/חומוס בדמשק

roee

פוסטים מומלצים

• חברי המעגל הראשון

לפני 6 דקות, MostlyWicked כתב:

כן, בעידן אחר לחלוטין כשכל המחירים וכל שוק העבודה היה שונה. הם לא התחילו מאפס ביקנעם בשנת 2024.

לא יוקנעם, קריות ואחרי זה טבעון.

יוקנעם זולה יותר פשוט.

גם בעידן שלנו יש עבודות מחוץ לגוש דן. רוב האנשים בפריפריה לא מובטלים.

ביום שני נסעתי ברכבת מת"א לאשדוד בשביל משהו בעבודה. 50 דקות סה"כ, וזה בערך מה שלוקח לאשתי להגיע מרמת גן לת"א בתחבורה ציבורית מדי יום. בהחלט אפשר לגור בפריפריה ולעבוד בתל אביב.

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 60.3 אלף
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

• יבגניפ

4900

• SlowRide

4771

• פינדר

3786

• m3x7r3m3

2926

לפני כשעה, sperial כתב:

אתה צוחק, אבל:

1. בין חיפה ות"א יש לא מעט מקומות מעולים למחייה, בוודאי למשפחות, קרוב לקו הרכבת.

לא יודע מתי בפעם האחרונה היית צריך לתפוס רכבת פרברית, אבל היא נמצאת במרחק אוטובוס או רכב מהאיזור מגורים הקרוב אליה.

בראשלצ זה ככה, גם בחיפה,בנימינה ונתניה.

החניונים בקרבת הרכבת מפוצצים.

אם הרכבת ב7, אז אתה תעלה על האוטובוס ב6:30 אם זה רבע  שעה נסיעה(כי לפעמים יש תור הכניסות או איזה רמזור ארוך), לא תמיד יש תחנה ממש על הבית אז תצא ב6:25 כדי לא לפספס אם הוא הקדים בדקה.

עוד לא עליתי לרכבת אני כבר על 35 דקות מחוץ לבית.

נסיעה(30 דקות חדרה-חיפה), יציאה מהרכבת, הליכה למקום העבודה(עוד 10 דקות).

אתה על שעה ורבע לכיוון אם עלית על אוטובוס בחדרה ואתה עובד בחיפה במתמ.

ברכב זה חצי שעה לכיוון, אבל אני שם אלפיה על דלק בחודש.

אז מה נתן לי הפריפריה אם איבדתי כסף על דלק או שעות בדרכים.

אם אני עושה חדרה-מרכז,כבר עדיף לגור ברמת גן לשלם 6 שכר דירה ולסוע שעה ביום מלגור בחיפה בשביל 4 ולסוע כל יום 4 שעות.

לפני כשעה, sperial כתב:

2. אנשים שנוסעים הלוך לעבודה וחזרה  ושוב בין חיפה לת"א (בשני הכיוונים) אני מכיר כבר 40 שנה.

מסכנים, להעביר את כל החיים בתחבצ.

לפני כשעה, sperial כתב:

אגב, אם אתה לא משלם תמורת מגורים בצנטרום של הפיילה, כמה זמן אתה מבלה בדרכים? בדוק את זה ותגלה שהדלתא מול חיפה היא חצי שעה לכיוון. מול בנימינה או חדרה או נתניה עוד פחות.

אם אני עובד בתל אביב וגר ברמת גן או גבעתיים אז זה 30 דקות דלת לדלת בממוצע מהחלקים הרחוקים של רמת גן.

אנשים גרים בתל אביב הולכים לעבודה ברגל, זו איכות חיים שאי אפשר לכמת בסכום.

הדלתא זה בדיוק החיים, לחזור מהעבודה ב7:30 או ב6:30 עושה הבדל לפחות עבורי.

לפני 22 דקות, MostlyWicked כתב:

בדקת מה מחירי הדירות בבנימינה? אולי 10%-15% פחות מבמרכז (לא כולל ת"א). זה ממש לא מספיק כדי להנגיש את העיר לצעירים ללא הון עצמי גדול.

בבנימינה הרוב בתים פרטיים אבל.

תגור בעיירת הפיתוח הנפלאה מולה, אור עקיבא.

האמת לא כזה יקר, שליש מתל אביב.

עריכה אחרונה על ידי Potato

Ford Fiesta 2014- Manual 1.25

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 23 דקות, פינדר כתב:

מבחינת יכולת כספית, מי שבחר לגור בנס ציונה יכול באותה מידה להרשות לעצמו לגור בתל אביב או במקום יוקרתי אחר במרכז.

אז כנראה שהתנאים שם אולי לא מתאימים לך, אבל הם לא גרועים בשום קנה מידה.

סביר להניח שבאותו המחיר הם יקבלו פחות מבחינת הבית עצמו. אין כמעט סיכוי לבית פרטי, ודירות חדשות עולות הרבה, הרבה, הרבה יותר. וזה אחלה וזה בסדר. יש אנשים שזה חשוב להם. יש גם מרכזים מסחריים בעיר שאפשר להגיע אליהם, כמובן ברכב. יש איזה מאה אולמות ביציאה מהעיר, לכל אירוע שרוצים לחגוג. and yet, נסציונה זה פשוט.. לא יודע.. הכי בינוני שיש. ולכן יש אנשים שחולמים על לונדון, ברלין, טוקיו, מנהטן, אולי אפילו ת"א. אבל אני בספק אם תמצא יותר משלושה אנשים בערך שחלום חייהם הוא לגור בנסציונה. לא יודע.

עריכה אחרונה על ידי יבגניפ
תודה יבגני. הרסת לי את באטמן לתמיד.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 30 דקות, יבגניפ כתב:

תייחסתי לפריפריה בכלליות, לא רק לחיפה. והטענה שמחכים יותר לרופאים ומכשור בפריפריה היא לא שלי, אם כי כמובן שיכול להיות שהיא לא נכונה. וחיפה סובלת מהגירה שלילית, עד כמה שאני זוכר, עם כל היתרונות שאתה מייחס לה.

הטענה הזו נכונה בכלליות אבל בפריפריה יש לרופא מספר קליניקות באיזור.

כשאני צריך רופא או mri אני מחפש לפי תור קרוב ומוצא בד"כ תוך מספר ימים בודדים אם לא באשקלון אז בשדרות, ק.גת או אשדוד.

ל mri מקסימום נוסע לתל אביב. לא כזה ביג דיל.

תודה לשרת התחבורה מירי רגב על קירוב הפריפריה למרכז.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 3 דקות, יבגניפ כתב:

yet, נסציונה זה פשוט.. לא יודע.. הכי בינוני שיש.

nah, יש יותר בינוני, כמו נניח לגור בדירה מעופשת במחיר מופרז באזור צפוף בסטנדרטים ירודים רק בשביל להתנשא על אנשים שבחרו אחרת כי פלוני יכול ללכת ברגל לאמפמ :) 

ואם מורידים את הסרקזם: אין כאן בינוני או נעלה, יש פשרות והעדפות. אני לגמרי מבין למה אנשים בוחרים לגור בצפיפות (כי יש מלא יתרונות), גם אם עבורי בתור מי שגדל בתוך זה - זה נשמע כמו סיוט. 

• אהבתי 1
  • מצחיק 2

“Never wrestle with a pig - you'll both get dirty, but the pig likes it"

Model 3 P | Atom 3 | Palisade Calligraphy | Sportster Iron 883 | Monster 1200

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 5 דקות, oryo כתב:

nah, יש יותר בינוני, כמו נניח לגור בדירה מעופשת במחיר מופרז באזור צפוף בסטנדרטים ירודים רק בשביל להתנשא על אנשים שבחרו אחרת כי פלוני יכול ללכת ברגל לאמפמ :) 

ואם מורידים את הסרקזם: אין כאן בינוני או נעלה, יש פשרות והעדפות. אני לגמרי מבין למה אנשים בוחרים לגור בצפיפות (כי יש מלא יתרונות), גם אם עבורי בתור מי שגדל בתוך זה - זה נשמע כמו סיוט. 

אתה מוותר על מרפסת מטבח ורצפה חדשה בשביל ללכת ברגל לעבודה, או אוטובוס קצר.

בתור חובב מרצפות גם לי קשה עם זה, אבל יש כאלה שלא אכפת להם והתש הוא בללכת לעבודה ולקפוץ לקנות במבה מתחת לבית בלי לתכנן יותר מידי.

סדרי עדיפויות שונים, מובן לחלוטין.

Ford Fiesta 2014- Manual 1.25

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 8 דקות, oryo כתב:

ללכת ברגל לאמפם זה הדבר הכי חשוב בעולם. מה שכן - בדירה מעופשת לא הייתי מסכים לחיות היום, לא משנה באיזה מחיר.

עריכה, סליחה טעיתי: להתנשא זה הדבר הכי חשוב בעולם. ללכת ברגל לאמפם מקום 2

עריכה אחרונה על ידי יבגניפ
  • מצחיק 3
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ואם אתה גר בקריות אתה נוסע 20 דקות לחיפה או 10 דקות לעכו.

אגב הגירה שלילית, אני לא מצליח לצאת מהמספרים של משרד הפנים. ככבר שנים מספרים שבחיפה משהו כמו 270-290 אלף תושבים. בבחירות העירוניות זה קפץ פתאום ל-330 אלף. עדיין לא מבין מה הסיפור. וזה בהתעלמות מהרבה תושבים שרשומים בערים אחרות (אני מניח שזה נפוץ בכל מקום, יש סיבות טובות לא לשנות כתובת).

@Night Driver סיפור הרופאים עם מספר קליניקות פחות מוכר לי. זה כנראה תלוי קופה, ובאיזור חיפה יש אחוז גבוה יחסית של חברי של הכללית, שפועלת במודל שונה משאר הקופות (במידה מסויימת גם מכבי פועלת במודל הזה בחיפה) - מרכזים אמבולטוריים גדולים בקהילה, שלקחו הרבה מאוד פעילות מבתי החולים, כולל פעילות כירורגית.

ובקו התחתון - כל בחירה שתבחר תהיה פשרה. במחיר שאתה שילמת תמורת דירת 3-4 חדרים בצנטרום של הפיילה אני קניתי דירת 8 חדרים עם נוף למרחק 50 ק"מ לים. מה עדיף? שכל אחד יענה את תשובתו.

עריכה אחרונה על ידי sperial
  • אהבתי 1
לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 4 דקות, Potato כתב:

אתה מוותר על מרפסת מטבח ורצפה חדשה בשביל ללכת ברגל לעבודה, או אוטובוס קצר.

בתור חובב מרצפות גם לי קשה עם זה, אבל יש כאלה שלא אכפת להם והתש הוא בללכת לעבודה ולקפוץ לקנות במבה מתחת לבית בלי לתכנן יותר מידי.

סדרי עדיפויות שונים, מובן לחלוטין.

בוא תהיה שכן שלי. חצי שכר דירה, בית נורמלי עם מרפסת, מעלית וחניה וסופר 24/7 מול הבית.

בהפרש שכר הדירה תוכל להרשות לעצמך לחיות על ביטוח לאומי.

תודה לשרת התחבורה מירי רגב על קירוב הפריפריה למרכז.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 5 דקות, sperial כתב:

בקו התחתון - כל בחירה שתבחר תהיה פשרה. במחיר שאתה שילמת תמורת דירת 3-4 חדרים בצנטרום של הפיילה אני קניתי דירת 8 חדרים עם נוף למרחק 50 ק"מ לים. מה עדיף? שכל אחד יענה את תשובתו.

אני לא חושב שזה נכון. אתה יכול למצוא לאן אנשים מהגרים יותר, איפה איכות החיים טובה יותר בפרמטרים מדידים (נוף לים זה חשוב, יוממות ותלות מוחלטת ברכב לא שווה את זה), בתי ספר יותר טובים ומבחר שלהם, רופאים, מקומות פנאי ובילוי, הצע של משרות וכו' וכו'.

שוב, חיפה זו עיר נהדרת. באמת. למרות שהשכונות החדשות הן נס ציונה, רק על הר. כל הפוטנציאל שם. כנראה שפשוט צריך מישהו קצת יותר מוצלח שיעמוד בראש העיר. לא יודע.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעתיים, sperial כתב:

או שמבלים עוד שעה ביום ברכבת, מרוויחים משכורת של ת"א ומוציאים הוצאות של חיפה.

אבל באיזור חיפה לא חסר הייטק (חשוב מת"מ או תעשיות ביטחוניות) ולמהנדס,מכונות - הרבה תעשיה מסורתית טובה.

רכבת חיפה תל אביב זה עוד שעה לכל צד. זה אומר שעה וחצי נסיעה בית-משרד לצד אחד. 

זה אומר אם אתה עובד 7-16 זה אומר מ 5:30 עד 17:30 לפחות 

לפני שעה, פינדר כתב:

עברתי מקומות עבודה לא מעט פעמים בחיי. פעם אחרונה לפני 7 שנים.

אני נוסע ברכבת+אוטובוס, בערך שעה ורבע לכל כיוון.

גר ברחובות ועובד בת״א.

אפשר לחיות ככה. אפילו לא רע.

הילדים שלך מבוגרים.

ילדים בגן או כיתות נמוכות זה כבר מצמצם לך אפשרויות 

לפני שעתיים, Potato כתב:

כי אין לך ברירה אחרת.

ברמת הקולות אם זה ימשיך ככה אתה לא תנצח אותו, נכנסים הרבה יותר חרדים למעגל ההצבעה כל שנה מחילונים, והם מצביעים באחוזים גבוהים יותר.

הסיכויים שלו להמשיך להיות בשלטון טכנית עולים משנה לשנה

אז צריך לשכנע חילונים להצביע יותר

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 9 דקות, עדי-אל כתב:

הילדים שלך מבוגרים.

ילדים בגן או כיתות נמוכות זה כבר מצמצם לך אפשרויות 

הם לא נולדו בני 15.

״צדקתי בעבר, עדיין אני צודק, תמיד אני צודק.״

מ.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 32 דקות, sperial כתב:

ואם אתה גר בקריות אתה נוסע 20 דקות לחיפה או 10 דקות לעכו.

אולי ב 3 בלילה. 

• מצחיק 2
  • רעיון טוב! 1

להשכרה: חתימה בפורום הרכב המוביל בישראל!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 46 דקות, יבגניפ כתב:

סביר להניח שבאותו המחיר הם יקבלו פחות מבחינת הבית עצמו. אין כמעט סיכוי לבית פרטי, ודירות חדשות עולות הרבה, הרבה, הרבה יותר. וזה אחלה וזה בסדר

ברור שזה חיים אחרים.

זה עניין של טעם. מה שעבורך הוא לא מתקבל על הדעת, עבור מישהו אחר אילו חיים טובים ולא רק בגלל אילוצים כלכליים.

״צדקתי בעבר, עדיין אני צודק, תמיד אני צודק.״

מ.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

מה קרה נפלתם ככה על נס ציונה? יש שם לפחות איכות חיים, המחירים שם גבוהים לא סתם.

באר יעקב, זה מקום גועל אמיתי. פרבר של מגדלים עם מדבר של חניות מסביב.

• רעיון טוב! 1

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...