Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שרשור פוליטי של אחרי/לפני/באמצע בחירות/מלחמות/שלום/חומוס בדמשק

roee

פוסטים מומלצים

אתה צוחק, אבל:

1. בין חיפה ות"א יש לא מעט מקומות מעולים למחייה, בוודאי למשפחות, קרוב לקו הרכבת.

2. אנשים שנוסעים הלוך לעבודה וחזרה  ושוב בין חיפה לת"א (בשני הכיוונים) אני מכיר כבר 40 שנה.

אגב, אם אתה לא משלם תמורת מגורים בצנטרום של הפיילה, כמה זמן אתה מבלה בדרכים? בדוק את זה ותגלה שהדלתא מול חיפה היא חצי שעה לכיוון. מול בנימינה או חדרה או נתניה עוד פחות.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 60.5 אלף
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

• יבגניפ

4907

• SlowRide

4772

• פינדר

3796

• m3x7r3m3

2926

לפני 11 דקות, Potato כתב:

עוד אחד שלא חיפש עבודה 35 שנה ומספר על אפשרויות התעסוקה.

עברתי מקומות עבודה לא מעט פעמים בחיי. פעם אחרונה לפני 7 שנים.

לפני 12 דקות, Potato כתב:

שעה ביום לכיוון זה המון.

אני נוסע ברכבת+אוטובוס, בערך שעה ורבע לכל כיוון.

גר ברחובות ועובד בת״א.

אפשר לחיות ככה. אפילו לא רע.

• אהבתי 1

״צדקתי בעבר, עדיין אני צודק, תמיד אני צודק.״

מ.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעתיים, SlowRide כתב:

ההחלטה לא ליזום בצפון יכולה לנבוע ממלא סיבות, חלקן לא קשורות בכלל ליכולות הצבא.

הניחוש שלי זה החשש ממלחמה אזורית ברמת עצימות גבוהה יותר. איראן כבר הוכיחה שביבי לא מרתיע אותה, בצדק, ומתקפה מלאה על לבנון להערכתי בהחלט תגרום לאיראן לפעול גם אם זה כנראה יהיה באופן מוגבל ולא All-In. אני לא רואה את האמריקאים עושים משהו התקפי חוץ מעזרה בהגנה על לישראל ולאן זה יתדרדר משם? גדול עלי לנחש. 

• אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה קורה כשאתה, חלילה, חולה ומגלה שצריך mri, או סתם ייעוץ רפואי פרטי ואתה לא גר בצנטרום של הפיילה?

מה קורה אם אתה לא גר ליד תחנת הרכבת בחיפה וצריך להגיע אליה, בזמן שהשכנים שלך יוצאים נגד פרויקטים של תחבורה ציבורית?

לאן יש לך ללכת ברגל בחיפה? או בבנימינה? או בכפר שקר כלשהו דקה מכביש 4? כמה זה משפיע על הבריאות שלך וכו'?

מה אתה עושה כשהגן של הילדים או בית הספר או החוגים או החברים - אף אחד לא במרחק הליכה ואין תחבורה ציבורית של ממש, או שאתה לא סומך עליה?

תודה יבגני. הרסת לי את באטמן לתמיד.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 30 דקות, SlowRide כתב:

ההשוואות האלה זה קשקוש. ההורים שלי גרים בעמק יזרעאל ולא היתה להם אזעקה אחת מאז פרוץ המלחמה, ופה ברמת גן לא היה ניתן לקיים שגרה בהתחלה אז? לך תקנה דירה ביקנעם שם זול ואין טרור...

כשחיזבאללה יתחיל באמת במלחמה (עכשיו זה אפילו לא טריילר, אולי טיזר) גם יקנעם תחטוף.

אבל נחמד שההורים שלך גרים שם. הם בפנסיה, נכון?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קל מאוד לדבר מפוזיציה אחרי שאתה כבר מבוסס (אני משער שבעבודה קשה ומעריך את זה מאוד).

בפועל, לדור שלי הרבה יותר קשה להגיע לאותה פוזיציה.

כמה עולה דירה ממוצעת כרגע בארץ? 2.2 מיליון?

מה אתה קונה במחיר הזה? דירת 4 חדרים באשקלון כשאתה צריך להביא 550K מהבית בשביל להשתעבד למשכנתא של 30 שנה?

לא לכולנו יש הורים שיכולים לסייע לנו ולא כולנו רוצים להתכלב מספר לא מועט של שנים בשביל להגיע "לחלום הרטוב" של דירה על שמי.

בפועל 4 קירות לא אמורים להיות כל כך יקרים ואתם יודעים זאת, לא בירוחם ולא בתל אביב.

המציאות היא כזו שרובנו ניתן פול גז בניוטרל כל חיינו, כי המציאות היא שאנחנו במירוץ שהרוב המוחלט שלנו לא יכול לנצח, גם לא בעבודה מאוד קשה.

• אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעה, Night Driver כתב:

נכון שהשכר בת"א יותר גבוה אבל כנ"ל המחייה. אם יש לך את היכולת תגור במגדלי יו אבל אם אין אז כמו בכל מקום בעולם תתפשר ותגור בהתאם ליכולותיך.

ואנחנו מדברים על עיר שהיא שעה ברכבת מתל אביב, בכל מקום בעולם בערך זה נחשב לנסיעה קצרה למקום העבודה, רק בישראל מתייחסים לנסיעה כזו כאל נסיעה לסוף העולם. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

@יבגניפכשאתה צריך MRI יש לרשותך 6-7 מכשירים, וכשאתה צריך רפואה פרטית יש לרשותך מבחר לא קטן. אז נכון שבית חולים פרטי אחד נסגר, כנראה שלא היתה לו פרנסה מספקת.

הטופוגרפיה של חיפה אמנם קשה, אבל נסיעה ברכב פרטי לתחנת הרכבת תארך, מכל מקום, לא יותר מ-15 דקות ויש חניה בשפע.

מקום כמו בנימינה נפלא לגידול ילדים. לאווירה של כפר יש לא מעט יתרונות שבהחלט מאזנים את הריחוק מהעיר.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 9 דקות, יבגניפ כתב:

מה קורה כשאתה, חלילה, חולה ומגלה שצריך mri, או סתם ייעוץ רפואי פרטי ואתה לא גר בצנטרום של הפיילה?

מה קורה אם אתה לא גר ליד תחנת הרכבת בחיפה וצריך להגיע אליה, בזמן שהשכנים שלך יוצאים נגד פרויקטים של תחבורה ציבורית?

לאן יש לך ללכת ברגל בחיפה? או בבנימינה? או בכפר שקר כלשהו דקה מכביש 4? כמה זה משפיע על הבריאות שלך וכו'?

מה אתה עושה כשהגן של הילדים או בית הספר או החוגים או החברים - אף אחד לא במרחק הליכה ואין תחבורה ציבורית של ממש, או שאתה לא סומך עליה?

בחיי שאני מבין את כל היתרונות שיש בחיים בתל אביב והצנטרום של הפיילה. ויש לי ים של ביקורת על התשתיות במדינה. אבל לא צריך להגזים. רחובות לא נמצאת בצנטרום של הפיילה אבל היא לא כפר באפריקה.

יש mri במרחק נסיעה קצרה. הגנים ובתי הספר הם במרחק הליכה, לכל תושב בעיר, למעט אולי שתי שכונות מנותקות של בתים פרטיים. יש גם אוטובוסים סבירים מינוס בתוך העיר. הבן הצעיר שלי נוסע בהם מדי פעם.

מה שכן, דירת חמישה חדרים באיזור שלי עולה מעל 3 מליון שקל. מתחת ל2 מליון, אפשר לקנות דירת ארבעה חדרים בלי ממד. אני לגמרי מבין את הבעיה שעומדת בפני הזוגות הצעירים.

מ.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 21 דקות, sagibd95 כתב:

בפועל, לדור שלי הרבה יותר קשה להגיע לאותה פוזיציה.

זה נכון מצד אחד, אבל זה לא באמת שונה מכל מקום אחר בעולם. כמה צעירים בריטים יכולים לרכוש דירה בלונדון? מעבר לכך, אל תשכח שגם אפשרויות ההכנסה של הדור שלך גדולות פי כמה וכמה מאלו שהם בני 40 פלוס. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 23 דקות, sperial כתב:

@יבגניפ

מקום כמו בנימינה נפלא לגידול ילדים. לאווירה של כפר יש לא מעט יתרונות שבהחלט מאזנים את הריחוק מהעיר.

בדקת מה מחירי הדירות בבנימינה? אולי 10%-15% פחות מבמרכז (לא כולל ת"א). זה ממש לא מספיק כדי להנגיש את העיר לצעירים ללא הון עצמי גדול.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון
לפני 39 דקות, MostlyWicked כתב:

כשחיזבאללה יתחיל באמת במלחמה (עכשיו זה אפילו לא טריילר, אולי טיזר) גם יקנעם תחטוף.

אבל נחמד שההורים שלך גרים שם. הם בפנסיה, נכון?

גרו שם גם כששניהם עבדו.

יש עבודה בכל מקום, המבחר זה מה ששונה. 

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 25 דקות, sperial כתב:

@יבגניפכשאתה צריך MRI יש לרשותך 6-7 מכשירים, וכשאתה צריך רפואה פרטית יש לרשותך מבחר לא קטן. אז נכון שבית חולים פרטי אחד נסגר, כנראה שלא היתה לו פרנסה מספקת.

הטופוגרפיה של חיפה אמנם קשה, אבל נסיעה ברכב פרטי לתחנת הרכבת תארך, מכל מקום, לא יותר מ-15 דקות ויש חניה בשפע.

התייחסתי לפריפריה בכלליות, לא רק לחיפה. והטענה שמחכים יותר לרופאים ומכשור בפריפריה היא לא שלי, אם כי כמובן שיכול להיות שהיא לא נכונה. וחיפה סובלת מהגירה שלילית, עד כמה שאני זוכר, עם כל היתרונות שאתה מייחס לה.

לנסוע ברכב פרטי לרכבת זה דבר רע בעייני. דווקא ממך, בתור רופא, הייתי מצפה להבין את זה גם. ובכלליות, בלי קשר אליך, ביסוס כל החיים על טהרת הרכב הפרטי זה לא דבר טוב.

מקום כמו בנימינה אולי טוב לגדל ילדים אם הם פוגעים בדיוק בממוצע שהסביבה יכולה לתת להם. אני מכיר הורים לילדים מנסציונה וקיבוצים ומושבים בשרון, שמבזבזים כל יום שעות בדרכים, כי הילד צריך מסגרת קצת שונה ובשביל זה צריך קצת יותר מכפר או שכונת בלון.

אבל זה ויכוח סרק. ברור שלא כולם רוצים ו או יכולים לחיות במרכז של המרכז באף מקום בעולם.

לפני 24 דקות, פינדר כתב:

אבל לא צריך להגזים. רחובות לא נמצאת בצנטרום של הפיילה אבל היא לא כפר באפריקה.

ברור. היא לא. אני גם לא מכיר אותה ספציפית. רק קצת את השכנה שלה, נס ציונה. כל נסיעה לשם לביקור משפחה מלווה אצלי באותה השיחה - "אם את מכריחה אותי לעבור לכאן, אני מתגרש".

• מעניין 1
תודה יבגני. הרסת לי את באטמן לתמיד.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 8 דקות, SlowRide כתב:

גרו שם גם כששניהם עבדו.

יש עבודה בכל מקום, המבחר זה מה ששונה. 

כן, בעידן אחר לחלוטין כשכל המחירים וכל שוק העבודה היה שונה. הם לא התחילו מאפס ביקנעם בשנת 2024.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 7 דקות, יבגניפ כתב:

נס ציונה. כל נסיעה לשם לביקור משפחה מלווה אצלי באותה השיחה - "אם את מכריחה אותי לעבור לכאן, אני מתגרש".

מבחינת יכולת כספית, מי שבחר לגור בנס ציונה יכול באותה מידה להרשות לעצמו לגור בתל אביב או במקום יוקרתי אחר במרכז.

אז כנראה שהתנאים שם אולי לא מתאימים לך, אבל הם לא גרועים בשום קנה מידה.

מ.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...