Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שרשור פוליטי של אחרי/לפני/באמצע בחירות/מלחמות/שלום/חומוס בדמשק

roee

פוסטים מומלצים

לפני שעתיים, כוכב השחר כתב:

חלק עצום מהישראלים רוצים לעשות טרנספורט\רצח-עם לכל הפלסטינאים המונפצים - הם לא מקבלים את זה

חלק כלשהו שאין לי מושג מה הוא מהפלסטינאים רוצה לעשות טרנספורט\רצח-עם לכל הישראלים - הם מן הסתם לא יקבלו את זה

מוצאים פשרה שהיא איפשהו באמצע, כמו כל סכסוך אחר

זאת הטעות שלך חבר. החלק בחברה הישראלית שרוצה לעשות "רצח עם" הוא זניח ביותר, החלק בחברה הפלשתינאית שרוצה לעשות רצח עם שואף ל100.

העובדות הן שרוצחי מוחמד אבו חדיד, נער ערבי שהתמלא בגאווה כשחטפו 3 נערים יושבים בכלא בזמן שכל רוצח פלשתינאי מקבל משכורת, כיכר על שמו ומעמד של גיבור.

כל דבר אחר שתגיד פה זאת עצימת עיניים.

לפני כשעה, Night Driver כתב:

חברים, בקשה אחת קטנה.

בואו ניתן לשרשור הזה לנוח ללא ום תגובה ל 24 השעות הקרובות. 

בואו נכבד את זכרם של אלה ששילמו את המחיר הכבד ביותר על ההחלטות שאנחנו דנים בהן כאן.

אומנם אני מנסה להגיב פחות, אבל בסופו של דבר אנחנו לא ביבי, לא גנץ ולא לפיד, סתם מגיבים בקארספורום.

אפשר תמיד לדבר על זה כל עוד זה נעשה בצורה מכובדת. לא לצעוק "שמאלנים בוגדים" ולא לקרוא לכל איש ימין שלא מאמין בפלשתינאים "פאשיסט משיחי". 

יש מספיק אנשים בעולם שישלחו את 2 הצדדים למחנות השמדה.

• אהבתי 2
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 60.6 אלף
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

• יבגניפ

4911

• SlowRide

4780

• פינדר

3809

• m3x7r3m3

2926

לפני 11 דקות, יובל .מ. כתב:

ולא לקרוא לכל איש ימין שלא מאמין בפלשתינאים "פאשיסט משיחי". 

לא מאמין בפלסטינים - לגיטימי

קורא לאנשים בוגדים, חושב שהשוטרים צריכים להכות  אנשים שנושאים דגלים - פשיסט

מאמין שהארץ קדושה וצריך למות כדי לישב את כולה כדי להביא את הגאולה - משיחי

מקווה שעשיתי לך סדר.

״צדקתי בעבר, עדיין אני צודק, תמיד אני צודק.״

מ.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 17 דקות, פינדר כתב:

לא מאמין בפלסטינים - לגיטימי

קורא לאנשים בוגדים, חושב שהשוטרים צריכים להכות  אנשים שנושאים דגלים - פשיסט

מאמין שהארץ קדושה וצריך למות כדי לישב את כולה כדי להביא את הגאולה - משיחי

מקווה שעשיתי לך סדר.

היי פינדר, כל הכבוד שגם ביום כזה אתה מחפש איך להיות ציני. אשרייך.

• אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ברמת השביעי באוקטובר, אני מקווה שכל פלסטיני בעזה יסבול מסרטן עצמות אלים.

ברמה הפרקטית, אנחנו צריכים להתנתק מהם לחלוטין (לא חשמל, לא מים, לא סחורות), להודיע "הנה עכשיו יש לכם את מדינת פלסטין חינם" ולתת לשאר העולם המטומטם לבזבז מליארדים בלבנות לצהל מטרות עתידיות כמו נמל ימי ושדה תעופה. להציב מהצד שלנו גבול ברור שאין להתקרב אליו ללא ירי מיידי. 

אפשר כמובן לדרוש שלטון חיצוני אבל מי רוצה להיות שם? אולי אירופאים מהאום שירוויחו על חשבון העזתים, whatever. 

יש בזה את הסיכון הברור שתוך 5 שנים יהיה שם hellhole שכל כולו מיועד להרג ישראלים, אבל זה hellhole שאינו באחריותנו ואנחנו חייבים לתת לאחרים להיות בבוץ הזה במקומנו. 

• אהבתי 2
  • רעיון טוב! 1

"Metal is like flesh. Both carry potential in their veins. When tempered with heat and pressure, the potential surfaces"

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 50 דקות, יובל .מ. כתב:

העובדות הן שרוצחי מוחמד אבו חדיד, נער ערבי שהתמלא בגאווה כשחטפו 3 נערים יושבים בכלא בזמן שכל רוצח פלשתינאי מקבל משכורת, כיכר על שמו ומעמד של גיבור.

אני לא יודע מה אבו חדיר עשה כשחטפו ורצחו 3 נערים.

אבל אלו שרצחו אותו צריכים להמשיך להרקב ולשבת בכלא. עשו מעשה לא אנושי, לא מוסרי ושלא שייך לערכים של החברה שלנו.

• אהבתי 4
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 2 דקות, EliC25 כתב:

אני לא יודע מה אבו חדיר עשה כשחטפו ורצחו 3 נערים.

אבל אלו שרצחו אותו צריכים להמשיך להרקב ולשבת בכלא. עשו מעשה לא אנושי, לא מוסרי ושלא שייך לערכים של החברה שלנו.

https://www.hakolhayehudi.co.il/item/Jewish_identity/צפו-הנער-הערבי-שנרצח-מסמן-3-אצבעות

שיישבו בכלא כל החיים שלהם, אם אתה עוקב אחרי התגובות שלי אתה יודע שמבחינתי הם יכולים לקבל מחר בבוקר זריקת רעל.

זה היה כדי להמחיש שלמרות שהם רצחו מישהו ששונא יהודים, אנחנו מוקיעים אותם מהחברה ולא מחפשים להאדיר רוצחים. הם לא מקבלים משכורת ממדינת ישראל ואין רחוב על שמם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מספיק רק לראות סטטיסטיקה של מחבלים יהודים VS ערבים ולהבין,מחבלים יהודים זו תופעת שוליים בעוד שלהיות מחבל ערבי זה מיינסטרים, ואף התרבות והדת שלהם מעודדת לכך.
מספיק לראות כמה אזרחים השתתפו בשביעי לאוקטובר בכדי להבין שכמות החפים מפשע בעזה קטנה עד לא קיימת.
כמו שכבר כתבתי פה 200 פעם,תפנימו שזו לא מלחמה על אדמה,זו מלחמת דת.

• אהבתי 3

Bayerische Motoren Werke

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 5 שעות, יבגניפ כתב:

על מה אני אמור לענות שלא עניתי

כתבת, ואני מצטט, 

"כל מי שחושב שכל מה שלא מסתדר לו עם ה"אני מאמין" שלו "מגוחך". במקרה או לא, פה בפורום זה נראה שיש קורלציה בין זהות פוליטית לבין המחשבה הזו." 

ומאז אני מנסה להבין מהי אותה זהות פוליטית שיש לה קורלציה עם המחשבה שלטעון שיש קשר בין אוסלו לצמיחת ההייטק בישראל זה מגוחך. 

זו שאלה נורא פשוטה שמשום מה אתה לא מצליח לענות עליה. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 45 דקות, MadCat_LE כתב:

ולתת לשאר העולם המטומטם לבזבז מליארדים בלבנות לצהל מטרות עתידיות כמו נמל ימי ושדה תעופה.

העולם יבנה להם אוטוסטרדות תת קרקעיות, כאלה שצהל לא יוכל לחסל בלי להיכנס לבוץ שוב פעם.

• אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעה, יובל .מ. כתב:

אומנם אני מנסה להגיב פחות, אבל בסופו של דבר אנחנו לא ביבי, לא גנץ ולא לפיד, סתם מגיבים בקארספורום.

אפשר תמיד לדבר על זה כל עוד זה נעשה בצורה מכובדת. לא לצעוק "שמאלנים בוגדים" ולא לקרוא לכל איש ימין שלא מאמין בפלשתינאים "פאשיסט משיחי". 

יש מספיק אנשים בעולם שישלחו את 2 הצדדים למחנות השמדה.

הרוב המכריע ישמור על תרבות דיון אבל ביום הזה גם המיעוט גורם מספיק נזק.

פורש מהדיון עד אחרי יום הזיכרון.

• אהבתי 1

תודה לשרת התחבורה מירי רגב על קירוב הפריפריה למרכז.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 5 שעות, MiniMiz3r כתב:

כתבת, ואני מצטט, 

"כל מי שחושב שכל מה שלא מסתדר לו עם ה"אני מאמין" שלו "מגוחך". במקרה או לא, פה בפורום זה נראה שיש קורלציה בין זהות פוליטית לבין המחשבה הזו." 

ומאז אני מנסה להבין מהי אותה זהות פוליטית שיש לה קורלציה עם המחשבה שלטעון שיש קשר בין אוסלו לצמיחת ההייטק בישראל זה מגוחך. 

זו שאלה נורא פשוטה שמשום מה אתה לא מצליח לענות עליה. 

אתה מעייף. זו גם שאלה נורא פשווטה האם יש משהו שאתה לא מסכים איתו והוא לא מגוחך. למה אתה לא עונה?

הדעות שלך מוצגות כאן והן די ימניות גנריות כמו של רוב האנשים שמגיבים כמוך ובסגנון שלך. אם אתה מצביע גנץ, לפיד או ביבי לא ממש משנה. 

תודה יבגני. הרסת לי את באטמן לתמיד.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 7 שעות, ArikC כתב:

מספיק רק לראות סטטיסטיקה של מחבלים יהודים VS ערבים ולהבין,מחבלים יהודים זו תופעת שוליים בעוד שלהיות מחבל ערבי זה מיינסטרים, ואף התרבות והדת שלהם מעודדת לכך.
מספיק לראות כמה אזרחים השתתפו בשביעי לאוקטובר בכדי להבין שכמות החפים מפשע בעזה קטנה עד לא קיימת.

עובדתית, אאל״ט רוב מוחלט של מעשי הטרור בעשורים האחרונים מגיעים מהצד האיסלאמי, דאע״ש, אסד, טורקיה ואיראן - כמות הרוע שמגיעה מהמחנה הזה היא עצומה. אני לא אוהב אף דת, אבל עצם זה שהאיסלאם הצמיח את העשבים הכי שוטים (בעשורים האחרונים) דורש בדק בית - ואני לא עוקב אדוק של אף איסלאמי אבל כהדיוט הרושם שקיבלתי הוא שהם לא מקדישים יותר מדי זמן לבדק בית. כל זה לפני שנכנסים לסגמנט ״רצח על כבוד המשפחה״ שמתאר יותר מכל עד כמה ברברים חלק מהם, ברמה של להרוג דם מדמך כי אתה כ״כ בור ועם הארץ.

דוגמא טובה לכך היא לבנון: חיזבאללה לא תוקף את ישראל מתוקף ״מאבק אזרחי לעצמאות״, אלא מתוקף זה שהם פרוקסי של איראן ומעוניינים להסלים את האזור ולנסות לפגוע בישראל. זה ברור, ולכן התגובה אליהם ברורה, ואמורה להיות מאוד אגרסיבית. כרגע זה לא המצב, שזו בסה״כ עוד אחת מהרעות החולות שפוקדות את ישראל עם השלטון ה״ימני״ האו-כה-חזק 🙄 

אני מקווה שההקדמה הזו מבהירה מה דעתי בצורה די ברורה, למרות שאיכשהו ברור לי שכל ההקדמות בעולם לא יעזרו למה שמגיע כעת:

במקרה של הפלסטינים, יש ערבוב בין מאבק דתי פונדמנטליסטי איסלאמי גנרי, ובין מאבק אזרחי סביר, על גבול המתבקש. תחליפו את הפלסטינים באיריים, או אמריקאים, או ישראלים (מנדט בריטי מישהו?) - כל עם לא מעוניין בשלטון עוין זר שישלוט בו לצמיתות. אפילו ערבים.

כל ערבי שתוקף אותנו הוא ״מחבל״, גם ערבי שתוקף חייל הוא מחבל, וגם כזה התוקף אזרח. רבאק, אני זוכר תחקיר בעובדה על אסון השייטת, בזמן שהלוחמים על אדמת לבנון מותקפים ע״י לוחמים לבנוניים השפה היא ״מחבלים״. מה מחבל, האם יש צידוק יותר גדול לתקיפת חייל של כח חיצוני על האדמה שלך? כאילו, ברור שאני בעד שהם ימותו, אבל הם לא ״מחבלים״ או ״טרוריסטים״ כשהם מגינים על מה ששלהם מפני כח צבאי.

בנוסף, קל לנו לשכוח - לנו יש צבא, להם אין. אנחנו לא ממש צריכים ״מחבלים יהודים״ כי יש לנו כח צבאי עודף שמפרק להם את הצורה, הדבר הכי קרוב לצבא שיש להם שם בעזה זה חמאס, וחמאס מורכב מ... בדיוק. לכל זה צריך להוסיף שבשורה התחתונה לנו יש מטוסים וטנקים, להם יש צינורות וטויוטות, בלוחמה אסימטרית שכזו אין פלא שהם מטרגטים מטרות קלות יותר. 

עכשיו די ברור לי שמישהו יצטט אותי ויוציא מההקשר, אז חשוב לציין את המובן מאליו: אני לשניה לא מצדיק את מה שהם עשו באוק׳ (או בכלל), וספציפית באוק׳ הם הוכיחו לכל העולם שהכח הצבאי שלהם הוא קודם ולפני הכל חבורה של פסיכופתים ברמת דאעש ולא ״מאבק אזרחי בובוביבו אנחנו מסכנים שרק רוצים מדינה״. אם היה להם שכל הם היו מתמודדים עם ישראל בדרכים לא אלימות, אבל למזלה של הממשלה הישראלית הם טיפשים/פונדמנטליסטים מדי בשביל זה, וכך קיבלנו אשראי מוות עצום אבל השתמשנו בו ממש גרוע, וכעת מגיעים לאוברדראפט.

במקום שישראל תחכים ותלמד להפריד ע״מ להתמודד מול המאבק הדתי האמיתי-לכאורה (דעתי האישית היא שזה לא ״לכאורה״, שהם באמת פונדמנטליסטים איסלאמיים מפגרים, כאמור - עם פח) - ישראל משחקת לידי הפלסטינים כאשר שוזרת את המאבקים האלו יחד, למתבונן מהצד לא ניתן להפריד בין המאבק הדתי והאזרחי. אז גם אם יובל/אריק/אור בטוחים שמדובר באיסלאמיסטים שבסה״כ רוצים לטבוח ביאהוד, למתבונן מהצד שמסתכל על הנרטיב בעיניים פסאודו-אובייקטיביות זה לא ברור בכלל, בטח לא בעשורים האחרונים בהם ישראל די מבהירה שהיא מתכננת לשלוט בהם לנצח אלא אם יתמזל מזלה והם יתאיידו.

המתבונן מהצד לא צריך להיות אנטישמי בשביל לטעון שלא אמורים לשלוט במליוני אנשים לנצח, לא משנה מה הסיבות - לכל שליט יש סיבות, תמיד. 

במשך שנים ישראל הקפידה לחתור לשלום, או לפחות הציגה/תקשרה את זה בהתאם, ובכך סייעה לשמור על המאבק של הפלסטינים יותר דתי ופחות אזרחי - הרי אם ידינו מושטות לשלום והם מסרבים כי הם רוצים הכל, או כי כל מיני סיבות מפגרות אחרות, זה שלהם. כל סירוב שלהם בסה״כ מחזק את הפוזיציה הישראלית.

אבל כיום זה לא המצב, כיום אנחנו משחקים לידיהם כמו בובות מריונטה. כל מה שקרה אחרי אוק׳7 זה ממש 1:1 playbook של סינוואר, אם תחשבו על זה בצורה קרה ותחת ההנחה שלא אכפת למנהיגי עזה מחיי עזתיים, תקלטו די מהר שהולך להם לא רע בכלל. ישראל משתוללת בעזה, מוחקת משפחות שלמות, מייצרת להם יח״צ זהב + מחזורי גיוס. כן, יש נזק, הם מאבדים חיילים ונשק - בסדר, הם יקבלו יותר חיילים ויותר משאבים ברגע שיגמר לישראל אשראי המוות, וברור שהוא ייגמר כי היא לא מתפקדת בשיט בזירת ההסברה הבינ״ל, אם כבר השרים בממשלת ישראל עושים בעיקר נזק. חלק מהמגיבים כאן חושבים שזה כי העולם אנטישמי, אבל האמת המרירה היא שזה לא המצב (או לכל הפחות, לא רק), לישראל יש חרא נרטיב-- פשוט לישראלי הממוצע אין את היכולת/רצון להסתכל על הסכסוך מנק׳ מבט חיצונית. 

ההפרדה מהפלסטינים, הושטת היד לשלום, הדיבור על המדינה שלהם - כל הדברים האלו מאיינים את הפוזיציה האזרחית שלהם, אי אפשר לטעון שאתה נאבק עבור מדינה כשאתה מסרב לדבר על אחת, בהנחה שאריק/יובל/אור (אגב - אני בכלל לא בטוח שיש מישהו כאן בפורום שטוען אחרת..) מסכימים שהליבה של הנהגת הפלסטינים היא מאבק דתי - אז זה לכאורה האינטרס של ישראל לזקק את המאבק הזה למה שהוא באמת.

אבל בשביל זה צריך לחשוב אסטרטגית, ועם אסטרטגיה לא הולכים לקלפי. חרדות והבטחות ריקות לעומת זאת? תשאלו את פיתמר הוא יספר לכם.

עריכה אחרונה על ידי oryo
  • אהבתי 7

“Never wrestle with a pig - you'll both get dirty, but the pig likes it"

Model 3 P | Atom 3 | Palisade Calligraphy | Sportster Iron 883 | Monster 1200

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 8 שעות, ArikC כתב:

כמו שכבר כתבתי פה 200 פעם,תפנימו שזו לא מלחמה על אדמה,זו מלחמת דת.

אתה חושב שישראל צריכה לבטל את הסכמי אברהם?

תודה יבגני. הרסת לי את באטמן לתמיד.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

לימודי הדת באיחוד האמירויות שונים לחלוטין מלימודי הדת ברש"פ, בעזה ובכל מדינה שיש בה השפעה של האחים המוסלמים ואיראן.

הדת פה זה תירוץ להילחם, כן. אבל זו לא מלחמה רק על דת. הם התחילו את המאבק שלהם כתנועה חילונית בתמיכת רוסיה, מאוחר יותר ראו שזה לא מספיק והכניסו את הדת.

• אהבתי 3
  • רעיון טוב! 1

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 34 דקות, SlowRide כתב:

מאוחר יותר ראו שזה לא מספיק והכניסו את הדת.

זה פשוט חלק ממגמת הדתה והקצנה בעולם הערבי והאיסלמי.

גם פה אגב, היהדות עברה סוג של הקצנה אם כי כמובן לא במימדים ובסגנון המוסלמי.

• אהבתי 1

״צדקתי בעבר, עדיין אני צודק, תמיד אני צודק.״

מ.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...