Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

ריכוז סרטוני מצלמות רכב של דבילים

יוסי פרנקוס

פוסטים מומלצים

ניקו, Slowride, המקרים שציינתם שבהם הנהג השני יורד לשול מימינכם הם בדיוק הסיבה שבמצב כזה קודם כל יורדים על הבלמים ושומרים את פעולת ההתחמקות הממשית לרגע האחרון שבו אין ברירה אחרת.

בכל אופן, לברוח שמאלה במצב כזה זה רעיון רע: לפעמים בדיוק אז הנהג השני מצליח לחזור שמאלה או שמגיע נהג אחר.

זה למה במצב כזה דבר ראשון יורדים עם הבלמים בבת אחת: גם נתת לנהג מנגד זמן רב ככל הניתן לחזור לנתיבו, וגם הורדת מהירות במידה וכן תיפגשו. כשהכביש ככל כך צר - עדיף להתחשב בכך ולנהוג משמעותית לאט יותר מלכתחילה.

אם הייתי עושה את מה שכתבת סביר להניח שלא הייתי פה כדי לכתוב את ההודעה הזו. לכן חברים, לא מלמדים נהיגה בהתכתבות. תיאוריה לחוד ומציאות לחוד. במיוחד כשביחס למצב שאני תיארתי התיאוריה שלך שגויה.

לכן אני ממליץ לכולם לקרוא ולהחכים מהודעותיהם של חברי הפורום המנוסים שהוכיחו לא פעם שהם בקיאים בתיאוריה, לרוב, אך בכל זאת אם לא הייתי עובר קורסי נהיגה מתקדמת ומבצעית באותם שנים, התאונה הייתה הרבה יותר קשה עבורי.

מדגיש שוב: תיאוריה לחוד ומציאות לחוד. הרבה פעמים, אפילו לרוב, יש קורלציה בין תיאוריה למציאות. לפעמים אין. כדי להיות מוכן בהכל כדאי ללמוד תיאוריה ואז להתנסות עם מי שמיומן. במקרה שלי זה הציל חיים.

"you know how they are, they are babies, their mind is made up before anyone says anything."

South park, S23E07 PC babies.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

העליתי את המצלמה הביתה וניצלתי את הזמן לחלץ סרטונים של כמה נהגים כוכבים.

2 נתיבים שפונים שמאלה, הנהג בנתיב הקיצוני מחליט שלא בא לו על הפנייה אז הוא ממשיך ישר ויהי מה.

נוסע ברחוב, מבחין ברכב שרוצה לפנות שמאלה לחניה. הוא רואה אותי, עוצר לתת זכות, ומחליט להמשיך.

[video=youtube;WxzqWBSl-FQ]

כביש דורי בחיפה. למי שמכיר - בכיוון הירידה יש פניה שמאלה לאוטובוסים בלבד. אין שום כניסה לנתיב הזה מנגד.

נהג שמחליט בכל זאת לחתוך את הכביש ולהכנס לנתיב היורד מאט, רואה אותי, ומחליט להמשיך.

אותתת שמאלה בסרטון הראשון?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה זה חשוב?

במקום הזה (שכונת זיו) חלוקת הנתיבים ברורה מאד, והנתיב השמאלי הוא פשוט שמאלה. הבעיה בקטע הזה נמצאת 100 מ' קודם, במקום שבו הנתיבים מתפצלים משניים לשלושה עם איזה עיקול קטן שגורם לאנשים להחליף נתיב תוך נסיעה ישר.

גם למי לטועה יש אפשרות פשוטה מאד לתיקון - פניה ימינה לכיוון הטכניון ברחוב פינסקר\הצפירה ואז שמאלה או ימינה, בהתאם ליעד - ענין של עוד 1-2 דקות נסיעה לכל היותר. אבל הערס לא מתיחס למה שסביבו, וגם לכך שאילו התרחשה תאונה הוא היה אשם.

עריכה אחרונה על ידי sperial
לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה זה חשוב?

במקום הזה (שכונת זיו) חלוקת הנתיבים ברורה מאד, והנתיב השמאלי הוא פשוט שמאלה. הבעיה בקטע הזה נמצאת 100 מ' קודם, במקום שבו הנתיבים מתפצלים משניים לשלושה עם איזה עיקול קטן שגורם לאנשים להחליף נתיב תוך נסיעה ישר.

גם למי לטועה יש אפשרות פשוטה מאד לתיקון - פניה ימינה לכיוון הטכניון ברחוב פינסקר\הצפירה ואז שמאלה או ימינה, בהתאם ליעד - ענין של עוד 1-2 דקות נסיעה לכל היותר. אבל הערס לא מתיחס למה שסביבו, וגם לכך שאילו התרחשה תאונה הוא היה אשם.

לא שאלתי בשביל להבין אם הייתה אשמה תורמת, אלא כדי להבין כמה הנהג הזה דגנרט... אתה יודע, אם לא אותת הנהג המצלם וברכב יש איזה נהג חדש/מבולבל/אחד כזה שעדיף שירענן את נהיגתו בזריזות, הייתי אומר ניחא... לא הייתה פה כוונה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אלי, צר לי. החץ על הכביש הוא תמרור מחייב שמספרו 813. אסור לו להמשיך ישר בין אם המצלם ממשיך ישר ובין אם פונה שמאלה.

אני כלל לא משוכנע שאין לו כוונה. יש מספר מקומות בחיפה בהם נהגים עושים תרגילים כאלה באופן קבוע. בולטת ביותר, במסלול בו אני נוסע, היא עליה בדרך פיק"א במסלול השמאלי ואחרי הפניה חיתוך ימינה לפרויד, אף שבעליה בפיק"א יש תמרור המגדיר באופן ברור כי מהנתיב השמאלי יש להמשיך בחורב, הנתיב הימני מיועד לפונים לפרויד, והאמצעי משותף.

העבירה גוררת קנס של 500 ש"ח וצבירת 6 נקודות (סימול 6482).

עריכה אחרונה על ידי sperial

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ההודעה מאפשרת 3 סרטוני וידאו בלבד, אז הרביעי: רוכב אופניים עצלן במיוחד :-)

ממש מרטי מקפלאי מבחזרה לעתיד.

BackTTFuture_010Pyxurz.jpg

Mazda 3 touring 5 doors 2.0 6MT 2014 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה הצומת הכי ברור בייקום שם בזיו. גם בפעם הראשונה ברור כשמש שיש שם פניה שמאלה עם 2 נתיבים, גם מהסימון בכביש שבתוף הצומת.

תמיד עושים לי את כשאני בא לפנות שמאלה להרצליה פיתוח ונהגים שחותכים את הפקק מכביש החוף, גם לא רוצים לחכות עם שאר החותכים, אז נוסעים מנתיב שמאלה בלבד ישר, כשאני מימינם פונה שמאלה.

מאז אני פונה רק מהשמאלי.

קצת פקקים ואנשים יחסית נורמליים הופכים לדושבאגים מהסרטים.

"you know how they are, they are babies, their mind is made up before anyone says anything."

South park, S23E07 PC babies.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תקנת התעבורה ז'666 סעיף קטן פ.י.ן מציין במפורש, כי כל שאר תקנות התעבורה מאבדות את תוקפן באופן מיידי כאשר יש מעט עומס בכביש, בעת כניסה ושהות בתוך חניון וכאשר משהו מפריע לנהג לנסוע קדימה.

העונש הקבוע בחוק על ציות לכל חוקי התנועה במצבים אלו הוא הורדה מהכביש באמצעות תאונה.

ערוץ היוטיוב שלי: BuildiT - DIY Israel.

מעוניינים לעזור לחתולי הרחוב? מחפשים מתנה מיוחדת?

סבונים 100% טבעי ובעבודת יד- כל ההכנסות קודש לטיפול בחתולים. דברו איתי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אמרתי לפני כמה זמן שההנחה הרגילה שלנו שהתנהגות בכביש משקפת את ההתנהגות הכללית - אינה בהכרח נכונה.

יש אנשים שעוטים על עצמם ״זהות״ אחרת בזמן נהיגה, בעיקר בשעות העומס, כי הם חושבים שזה הכרחי כדי לעבור את הפקקים.

זה כמובן לא עוזר שדי פקוק פה בישראל, כך שהתנהגות כזו תהיה יותר שכיחה כאן מאשר במערב.

הייתי בטוח שהילוך M נועד בשביל עליות [Mountain]

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הילדים חוצים את הצומת בריצה מפינה לפינה. מפחיד.

[video=youtube_share;HD9_hWwoaM0]

לא יצא לי הרבה זמן לעבור בצומת הזו. היתה שם מצלמת רמזור והיום נשאר רק עמוד כתום שוכב על אי תנועה. לא רואים את הרמזור בכיוון הנסיעה של המשאית אבל לי כבר היה ירוק כשהיא חצתה את הצומת.

[video=youtube_share;P3P3QKqNVGI]

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אכן בני ברק. רשמתי מפחיד בגלל שבפעמים שאני צריך לנסוע דרך מרכז העיר אני בד"כ רואה שאנשים (וגם ילדים כמו בסרטון) מתפרצים לכביש או חוצים איפה שבא להם ובלי להסתכל. אני משתדל לנסוע שם כמה שפחות אבל אם אין ברירה אז אני נכנס למוד שונה של נהיגה: לאט מהרגיל, בלי רדיו, הרבה מבטים לכיוון המדרכות, רגל מוכנה ללחוץ על הבלם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הילדים חוצים את הצומת בריצה מפינה לפינה. מפחיד.

[video=youtube_share;HD9_hWwoaM0]

לא יצא לי הרבה זמן לעבור בצומת הזו. היתה שם מצלמת רמזור והיום נשאר רק עמוד כתום שוכב על אי תנועה. לא רואים את הרמזור בכיוון הנסיעה של המשאית אבל לי כבר היה ירוק כשהיא חצתה את הצומת.

[video=youtube_share;P3P3QKqNVGI]

את הסרט השני קטעת מוקדם מדי.

חוץ מהמשאית יש שם עוד מכונית ואופנוע המקבילים אליה, ואחריה עוד מכונית שנראית כאילו אינה תכוונת לעצור, אבל הסרט קטוע שניה מוקדם מדי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...