Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

אוסילוסקופ DSO201 ומה אפשר לעשות איתו - בלוג אוסי

lanosforce
שימו לב! השרשור הזה בן 4458 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

טוב,

אני יודע שהכותרת נשמעת ממש רע :-P:-P:-P

החלטתי לרכוש דרך DX (דיל אקסטרים) אוסילוסקופ, יותר נכון מיני אוסילוסקופ.

המחיר - 70 דולר כולל משלוח, אין מיסים.

האתר של MDSO הוא www.minidso.com

-------- למה רכשתי אוסילוסקופ?

כי רציתי להכנס לשלב שאני יכול לעשות ניסויים ברמה יותר מעשית בקרוס אוברים פסיביים, לפחות לעשות קצת מחקר ולקבל קצת יותר "מושג ירוק" לגבי מה באמת קורה להתנהגות האות על הדקי הרמקול בזמן שאני משנה רכיבים או תצורת קרוס.

כי רציתי לראות איך אני בודק בצורה יותר מדוייקת קליפינג.

כי רציתי לראות איך אני בודק בצורה קצת יותר מדוייקת היענות תדר אל מול כוון RTA ואקולייזר.

----------- מה באמת ניתן לעשות עם האוסילוסקופ הזה?

את כל מה שרשמתי מעלה!

רק שחלק יהיה נוח לעשות וחלק הרבה פחות.

אז קצת רקע

---------

מכשיר מדידה שנראה מדוייק למדי - למען האמת, במובן של מדידת תדר - מאוד מדוייק, כמו שאתם רואים בתמונה, ניגנתי תדר 60 הרץ והוא מדד את זה על התדר בול!

אין בו יותר מידי מישחק ויותר מידי אפשרויות.

ציר הX והY שלו לא נותנים ערכים מספריים, לא לפי תחום תדר, לא לפי וולטאז' לא לפי שום ערך בעצם - אבל כן ניתן לכוון להם רגישות (תחום מתח), כן ניתן לקבל מהם חיוויים של אותו הרגע על מדידות קיימות וכן ניתן להגדיר איזו מדידה אנו רוצים לעשות (סטייה מנקודת האפס במתח, בציר זמן או בתדר ועוד)

נכון לעכשיו אני עדיין מתלמד עליו כי רק קיבלתי אותו אתמול אבל בוודאות אני מבין איזה דברים אפשר לעשות איתו כרגע וזה פשוט מכשיר שנותן יכולת הרבה יותר טובה:

לאזן מערכת.

לכוון גיינים.

אז - איך עושים את זה?

פשוט מאוד.

בדיקת RTA ואיקולציה -

אני מכוון את האוסילוסקופ למדידה לפי תדר.

מכוון את סף הרגישות לאות מבחינת מתח ומנגן תדר ספציפי - רואה שדייקתי בתדר.

חוזר על עוד כמה תדרים כאלה ומוודא שבכל פעם התדר מדוייק.

עכשיו - אני מחליף את יחידת המדידה לדציבל :twisted:

וחוזר בדיוק על אותם התדרים - התדרים אמורים להשמע בדיוק באותה העוצמה בדיסק בדיקה, היות ואני יודע שהתדרים היו מדוייקים - עכשיו אני רושם לכל תדר מה התוצאה שלו בדציבל.

ומכאן - לגשת לאקולייזר ולהשוות את התדרים הללו - זו כבר עבודה קצרה יחסית...

היתרון? -> לא צריך אפילו לעשות את הבדיקה כשהרמקולים מחוברים, אפשר לנתק אותם.

החסרון -> אף אחד לא אמר שאנחנו נאהב את התוצאה...

בדיקת גיין וקטימות אות (עיוותים)

-------------------------

מנגנים כמה תדרים ובכל אחד מהם רואים מה הוולטאז' שמתקבל מהקריאה על האוסילוסקופ ובמקביל אפשר פשוט לחבר רב מודד.

מעבר לכך - עדיין לא התנסיתי בזה - אות קטומה אמורים לראות בבירור על פי צורת הגל במסך האוסילוסקופ.

ניסויים בעתיד הקרוב

----------------

1. אני הולך להתחבר להדקים של רמקול לפני ואחרי LPAD ולראות מה קורה לאוסילוסקופ ולרב מודד.

2. אני הולך להתחבר לפני ואחרי רכיבי קרוס (קבל וסליל בודדים בלבד) ולמדוד תחומי הנחתה של תדרים בכפולות תדר לפני ואחרי נקודת החיתוך.

3. בדיוק כמו 2 רק אחרי LPAD 8)

תהנו - תוסיפו מידע, תשאלו שאלות.

שוב - חג ב' שמח!!!

1.JPG

2.JPG

B4 2010 - ANY-PHONE + MOSCONI AMAS2 + Audsion BitOne + Voce5.1K FullDA + MASSIVEBX4 +HatL1 + Morel CDM880 + Morel Hybrid602 + Micca COVO-S + Audison TH10 + Pioneer TS-X150

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 32
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

תודה - אני הולך לנסות "לאזן" איתו בקרב מחשב עם כרטיס קול שיש לו אקולייזר שליש אוקטבה ולראות עד כמה הוא היה מדוייק.

B4 2010 - ANY-PHONE + MOSCONI AMAS2 + Audsion BitOne + Voce5.1K FullDA + MASSIVEBX4 +HatL1 + Morel CDM880 + Morel Hybrid602 + Micca COVO-S + Audison TH10 + Pioneer TS-X150

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה מעניין. רציתי מזמן כבר לבדוק איך לכוון גיין עם אסצילוסקופ. ישמח להתקונים בהמשך. תמונות של תהליך יכול להיות מצוין גם

HU:alpine w520e +701

Amp(tw+mid) Mcintosh mc420 Amp(midbass) Diamond audio D5 600.2

set: Eton rsr160 + mid: Eton_PFC80

Mono JL 500/1 sub: ID8

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני חושב דווקא להתנסות איתו על הרכב של האשה - זה מצב מושלם מבחינתי לנסיון שכזה.

קרוס אובר בסלופ 6 בנקודת חיתוך 1K הרץ ו8K הרץ לרכיבים בלי LPAD מה שאומר מבחינתי שהם מתפקדים לגמרי כמו רמקול אחד (הם גם קרובים פיסית) ואקולייזר 6 ערוצים לכל אלמנט + אקולייזר 6 ערוצים כללי (12 ערוצים בסה"כ וזה יותר ממה שאני צריך לדעתי)

התדרים שיטופלו יהיו

40 60 בשביל הסאב

100 400 500 ו1000 לוופרים

2500 3000 4000 8000 120000 ו 160000 למיד-טוויטרים

האיזון יתבצע בחיבור של האוסילוסקופ ממש על היציאות של הרמקולים אחרי הקרוסים - בדיקת דיוק תדר מהירה, בדיקת נתון DB כאשר המערכת על אותו הווליום

איזון, בדיקה חוזרת

בדיקה סופית.

עכשיו רק למצוא איזה ערב פנוי :-D

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יכול להיות נחמד לצורך הניסוי, אבל לא יודע כמה זה רלונטי בפועל.

נניח וקיבלת עקומת הספק ישרה פלטה על הרמקול.

מי אמר שזה ישמע טוב עד שזה יגיע לאוזן?

איפה נצילות משתנה של דרייברים?

איפה החזרים?

איפה אפי?

...

מתחדשת*

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מעניין איך תהייה התוצעה אחרי הכוון

שאלה. איך תיתן לראות ולכוון דרכו את הגיין. לא ממש מבין לגבי קליפינג גם. מה אתה תראה על הצג במידה ויש

גל SIN חתוך?

images.jpg

HU:alpine w520e +701

Amp(tw+mid) Mcintosh mc420 Amp(midbass) Diamond audio D5 600.2

set: Eton rsr160 + mid: Eton_PFC80

Mono JL 500/1 sub: ID8

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני הולך לגלות את זה ביחד אתכם

:-D

בעקרון ראיתי שאתה יכול לכוון שם טווחי רגישות - אז קודם כל אם חרגת מהם אתה תדע.

לגבי אות קטום - כשהאות נראית תקינה - זה נראה כמו בתמונה, אני בטוח שבזמן עיוות, זה יהיה קצת יותר... מכוער :-D

אף אחד לא אמר שזה ישמע טוב - תשים לב שרשמתי את זה בעצם - אבל לנסות לאזן זה תמיד רעיון טוב - משם, אתה כבר יודע מה שינית ולאן לחזור במידה וגרעת וזו נקודת ייחוס טובה מאוד.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תתחדש אדי, אני שמח לראות שקנית אחד. זה פשוט כלי מושלם לכיווני גיין, וגם לא יקר.

מחר בערב אני אשמח להפנות אותך לגרסאות תוכנה אחרות שתוכל להעלות עליו שיתנו לך יותר אופציות משחק שם.

אם אני זוכר נכון יש פירמוור של BenF שמותקן אצלי.

מחכה לשמוע ממך אם היה שיפור שמיע/משמעותי בתוצאות לאחר הכיוונים.

חג שמח!

דיוויד

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תתחדש, אדי ותהנה.

יש רק פרט קטן. בד"כ קשה לזהות התחלה של קליפינג בסקופ. עד לרמה של 3% יהיה קשה מאוד לזהות קיטום בעין ועוד על מסך קטן.

מה שעושים זה עושים OVERSHOOT כדי שתראה קליפינג בוודאות ואז מורידים גיין כדי שיהיה קצת יותר נמוך מהרמה שבה ראית קליפינג וודאי.

יש עוד הרבה דברים שאפשר לעשות עם סקופ. למשל לזהות RINGING ביציאות המגבר וגם לחשב פרמטרים של THIELLE SMALL של רמקולים. אם תהיה מעוניין, אני אנסה לארגן איזה מאמר על זה

Skoda Van+ '98 -> Citroen Berlingo '00 -> Citroen ZX '93 -> Suzuki Swift '91 -> Suzuki Jimny '09-> Daihatsu Terios '11

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ראיתי כמה סרטונים ביו-טיוב על המכשיר.

בהשוואה לסקופ נורמלי רואים עיוות די גדול של צורת הגל.

קשה לי להאמין שאפשר למדוד באופן מקצועי עם המכשיר הזה עיוות אות.

בכל מקרה מכשיר מגניב, אולי אני ארכוש אחד לעצמי סתם בשביל הכיף. יש לי סקופ גדול וישן של 40M שני ערוצים, נראה לי שהגיע העת להחליף אותו.

קיבלת התראת משתמש בקארספורום - סיבה: שפה לא נאותה אנא חסוך מאיתנו את חוש ההומור הלא מצחיק שלך.
כל מה שעומד בין אדם, לאושר שלו, הוא היכולת להשלים עם כמה עובדות ולהבין שלא שווה להילחם עליהן.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רק אני עוצר לפעמים באמצע קריאה ואומר לעצמי f%#c לאן הגענו זה כולה מערכת לרכב??:lol::-D

ואז אני חוזר לסורי וחושב שוב על שדרוגים:twisted:

אדי תודה על השיתוף והמידע המעניין נשמח לשמוע על ההתקדמות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני חושב שעד שאני אגיע למערכות ברכבים זה עלול לקחת קצת זמן - מאוד לא נוח אתם יודעים (בייחוד כשהרמקולים כבר מחוברים ואני עלול לסבול)

בכל מקרה כנראה שהL4 שלי עפים החוצה ובמקומם יגיעו L4SE :twisted: (המכירה כבר סגורה כמו שזה נראה)

וכמו שזה נראה - אני הולך להיות כמה ימים טובים בלי מידים ברכב -> הזדמנות נהדרת להתחבר עם הסקופ לקיק פאנלים :-P

נחיה ונראה.

-------------- לגבי מה הולך לקרות

השארתי את הסקופ בעבודה לסופשבוע בכדי להבטיח את זה שאני לא אדרדר לפשע :-P:-P:-P

אבל במסגרת הסדר שעשיתי היום בדירה מצאתי -> סלילים, קבלים, נגדים

ובמילים אחרות משבוע הבא Let the fun begin

נבדוק קצת השפעות של סלילים וקבלים ולשם שינוי - נראה איך זה נראה.

נבדוק קצת השפעות של LPAD אחרי סלילים וקבלים.

אני אחפש נגן טוב שיש לו אקולייזר מעניין לחלונות או במקביל אני אשמיש מחדש את הכפיל CARPC שיש לי במשרד בעבודה שרץ עדיין על פרוייקט KX (אחלה אקולייזרים!) ונשתמש בו גם לצורך התנסות באיזון מערכת.

יהיה מעניין בתקופה הקרובה זה בטוח ויהיה לי המון מה לעשות.

---------------- דיוויד --------------

רק קיבלתי את הסקופ ואני עדיין מנסה להתלמד עליו - כבר לשדרג קושחה???

ברור שאני אעזר בך ברגע שיגיע הזמן.

---------- לגבי עיוותים

פחות משנה לי אם להיות כנה כי זה דבר שאנחנו יודעים לזהות מהר מאוד עם האזניים שלנו ובנוסף לכך אני גם ככה מוריד את הגיין עוד טיפה רק בשביל להיות בתחום בטוח.

אבל אני בטוח שבכדי לכוון גיין - חריגות ברורות אני אראה מייד, מספיק כדי לדעת שלא כדאי לי לחבר רמקול חי על החיווט הזה.

-------- בובי

תרגיש חופשי לשלוח לי מאמרים - יכול להיות באמת שנושאים כאלה עדיין יהיה לי קשה לפרש מסינית לעברית אבל בלי לנסות אי אפשר לדעת ואני פשוט לא סובל את התכונה שגורמת לאנשים להרים ידיים לפני שהם בכלל ניסו -> אז תשלח, מקסימום אני אראה שאו שאני לא מבין או שאני לא יכול להפיק מזה פרקטיקה.

אבל תהיה בטוח שאני לא ארים ידיים לפני שניסיתי.

זה פשוט הזוי בעיניי עד כמה שתרומה של חבר פורום שבכלל בא מכוון של אלקטרוניקה יכולה להיות כל כך גדולה ובאמת - מוריד את הכובע בפניך.

אני בסה"כ תרגמתי והפכתי לפרקטיקה מידע שאתה חשפת אותי אליו, בלי זה -> לא הייתי בכלל מגיע לשם.

המון תודה!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 4458 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...