Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מורה נבוכים למותגי צמיגים - הטוב ,הרע והבינוני.

beamvelavan
שימו לב! השרשור הזה בן 688 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

בוקר טוב,

קוד העומס והמהירות צריך להיות תואם להנחיות יצרן הרכב או גבוה ממנו. אם לא רשום ברשיון הרכב, אתה יכול לבדוק בספר הרכב. הקוד המינימלי לפי הנחיות יצרן הרכב בסיטרואן C4 פיקסאו אמור להיות 93V.

באתר טייר קלאב ניתן לרכוש צמיגי Falken ZE912 במידה הזו במחיר של 376 ש"ח כולל התקנה, איזון ומע"מ. יש לנו גם צמיגי Toyo, אבל Proxes CF2, שהוזכר כאן, אינו במלאי כרגע.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני אישית לא ממליץ על פאלקן כצמיגים קדמיים לרכב גדול וגבוה.

אחרי ניסיון עם 3 סטים של פאלקן עברתי לקבר כצמיגים קדמיים.

הכתפיים של פאלקן נשחקו יחסית מהר והסוליה התחילה להתפורר. קלבר יותר עמידים.

על הציר האחורי פאלקן מעולים.

למען הסר ספק, אני בודק לחץ אויר מדי שבוע.

toyota verso 2016 - יש מקום לכולם!

בעבר : ניסאן NV200 2012, סיטרואן ג'מפי 2007, רנו קנגו DCI  2007,  פולו סטיישן SDI 2000, לנסר 93, אופל קדט 84.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני אישית לא ממליץ על פאלקן כצמיגים קדמיים לרכב גדול וגבוה.

אחרי ניסיון עם 3 סטים של פאלקן עברתי לקבר כצמיגים קדמיים.

הכתפיים של פאלקן נשחקו יחסית מהר והסוליה התחילה להתפורר. קלבר יותר עמידים.

על הציר האחורי פאלקן מעולים.

למען הסר ספק, אני בודק לחץ אויר מדי שבוע.

מורבידי משהו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זאת התוצאה של התכנה המעצבנת הנייד אשר מתקנת מילים לא מוכרות לאחריות.

רציתי קלבר - קיבלתי קבר.

toyota verso 2016 - יש מקום לכולם!

בעבר : ניסאן NV200 2012, סיטרואן ג'מפי 2007, רנו קנגו DCI  2007,  פולו סטיישן SDI 2000, לנסר 93, אופל קדט 84.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בוקר טוב,

קוד העומס והמהירות צריך להיות תואם להנחיות יצרן הרכב או גבוה ממנו. אם לא רשום ברשיון הרכב, אתה יכול לבדוק בספר הרכב. הקוד המינימלי לפי הנחיות יצרן הרכב בסיטרואן C4 פיקסאו אמור להיות 93V.

באתר טייר קלאב ניתן לרכוש צמיגי Falken ZE912 במידה הזו במחיר של 376 ש"ח כולל התקנה, איזון ומע"מ. יש לנו גם צמיגי Toyo, אבל Proxes CF2, שהוזכר כאן, אינו במלאי כרגע.

נראה לי שהכיוון הוא TOYO.

אם היה במלאי, מה העלות הכוללת ל - 4 צמיגים (ומתי יגיע למלאי)?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נראה לי שהכיוון הוא TOYO.

אם היה במלאי, מה העלות הכוללת ל - 4 צמיגים (ומתי יגיע למלאי)?

העלות של רביעיית Toyo Proxes CF2 באתר טייר קלאב נכון לעכשיו היא 1,804 ש"ח כולל פירוק, איזון, הרכבה ומע"מ. הבעייה היא שצמיגים נוספים במידה הזו לא יגיעו לארץ לפני אמצע-סוף אפריל.

אלטרנטיבה שאני יכול להציע היא Toyo Proxes T1 Sport. מדובר בצמיג שמיועד למכוניות יוקרתיות וספורטיביות, ומצטיין באחיזת כביש גבוהה ובמרחקי בלימה קצרים. הצמיג זמין לרכישה באתר טייר קלאב ומחירו 503 ש"ח לצמיג, כלומר 2,012 ש"ח לרביעייה. מחיר משתלם לצמיג איכותי ברמה גבוהה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שלום לכם

יש לי רכב סיאט איביזה רפרנס 2011

המידה 185-60-15

חשבתי לפי מה שנכתב פה או יוקוהמה C DRIVE

או קונטיננטל פרמיום קונטקט 2

או ניטו, דעתכם?

גם טויו נלקחים בחשבון השאלה מה מומלץ? מדובר על 5 צמיגים(כי הספייר גם בגודל רגיל)

לא מעוניין באסימטרי.

נהיגה מעט ספורטיבית. איפה כדאי, כולל איזון ומה עוד צריך בזמן הקנייה לבדוק? תקציב עד 2500

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני עוד לא סגור על קוד מהירות ועומס.

במדבקה על הדלת מופיע:

215/55

R16V

ויותר למטה כתוב:

11398F

20298

KEBC

אז מה בעצם אני צריך לרכב שלי...?

קוד העומס הוא V וקוד המהירות לא רשום, אך לפי הוראת הרישוי של משרד התחבורה, קוד העומס הוא 93. כלומר הדרישה היא לצמיגים שהקוד שלהם הוא 93V או גבוה יותר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני עוד לא סגור על קוד מהירות ועומס.

במדבקה על הדלת מופיע:

215/55

R16V

ויותר למטה כתוב:

11398F

20298

KEBC

אז מה בעצם אני צריך לרכב שלי...?

לא יודע לגבי קוד העומס אבל בפלואנס זו אותה המידה והטויו CF2 עלו לי 400 ש"ח לצמיג (לא עשיתי סקר שוק אלא הלכתי לפנצ'ריה הקבועה שלי).

תודה הגברת שרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

(לא עשיתי סקר שוק אלא הלכתי לפנצ'ריה הקבועה שלי).

הייתי במצב דומה לפני כשבועיים - פנצ'ר ברכב של אשתי שהתגלה בשעה 16:00. אחד הבנים הביא את הרכב לפנצ'ריה הקרובה, שבה נקבע שהצמיגים הקיימים גמורים (דאנלופ SP37 בני 3.5 שניםו-40000 ק"מ). בפירוק הצמיגים התברר שיש מסמר גם בגלגל נוסף. בקיצור - קניתי רביעיית מישלן (Energy Saver Plus) במידה 195/65R15 תמורת 1900 ש"ח. לאחר שחזרתי הביתה חיפשתי ברשת, מתברר כי במקום הזול ביותר המחיר היה 1800 ש"ח לרביעיה. אם תמורת 100 ש"ח חסכתי את זמן החיפושים - שלא לדבר על דחיית החלפת הצמיג ואפשרות של התקעות בצידי הדרך על הפנצ'ר השני - היה שווה לשלם 100 ש"ח נמוספים ולסגור את הפרשה תוך חצי שעה.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קוד העומס הוא V וקוד המהירות לא רשום, אך לפי הוראת הרישוי של משרד התחבורה, קוד העומס הוא 93. כלומר הדרישה היא לצמיגים שהקוד שלהם הוא 93V או גבוה יותר.

תודה רבה על המידע הענייני.

אם תוכל רק לתרום בנושא "כמה טרי" צריך הצמיג להיות?

כמובן שכל אחד רוצה צמיג שיוצר החודש, אבל ברור שזה בלתי אפשרי.

אבל ככלל אצבע, מה צריכה להיות שאיפה ריאלית כאשר אני מזמין צמיג ובודק אותו לפני התקנה? ת. ייצור 3 חודשים אחורה? 6 חודשים? 12 חודשים?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה רבה על המידע הענייני.

אם תוכל רק לתרום בנושא "כמה טרי" צריך הצמיג להיות?

כמובן שכל אחד רוצה צמיג שיוצר החודש, אבל ברור שזה בלתי אפשרי.

אבל ככלל אצבע, מה צריכה להיות שאיפה ריאלית כאשר אני מזמין צמיג ובודק אותו לפני התקנה? ת. ייצור 3 חודשים אחורה? 6 חודשים? 12 חודשים?

הביטוי "טרי" ביחס לצמיגים שגוי מיסודו. טריות היא מונח שרלוונטי למוצרי מזון אבל לא למוצר תעשייתי כמו צמיגים, שנועדו לעבוד בעומס רב (משקל הרכב, חיכוך עם הכביש, התחממות עקב מהירות הנסיעה וכו') לאורך זמן. גומי הוא אכן חומר מתכלה, אך הבלאי של צמיג חדש שמאוחסן כראוי הוא מינימלי, ולכן מספר יצרני רכב ויצרני צמיגים מציינים תקופה של 6 עד 10 שנים כתקופת השירות המומלצת של צמיגים. במשרד התחבורה הישראלי החליטו לקבוע את העניין בתקנה שאותה ניתן לראות כאן. תקנה זו מחמירה יותר לעומת המצב בארה"ב ובמדינות האיחוד האירופי, בהן אין הגבלה על גיל הצמיגים.

מצד אחד, אני לא מתעלם מהשאיפה הברורה של הלקוחות לרכוש צמיג חדש ככל האפשר, אבל מצד שני צריך לקחת את הדברים בפרופורציה. בסופו של דבר, ההבדל בין צמיג שיוצר לפני 6 חודשים לצמיג שיוצר לפני 12 חודשים, למשל, הוא מזערי עד לא קיים. צמיגים מיובאים לארץ במכולות בדרך הים, כך שנדיר שצמיג יגיע לארץ תוך פחות מ- 3-4 חודשים ממועד ייצורו. כאשר מדובר במידות נפוצות פחות, היבואנים מזמינים משלוח של אותו דגם צמיג רק אחת למספר חודשים (לעתים אפילו אחת לשנה), וגיל הצמיג יהיה בהתאם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הייתי במצב דומה לפני כשבועיים - פנצ'ר ברכב של אשתי שהתגלה בשעה 16:00. אחד הבנים הביא את הרכב לפנצ'ריה הקרובה, שבה נקבע שהצמיגים הקיימים גמורים (דאנלופ SP37 בני 3.5 שניםו-40000 ק"מ). בפירוק הצמיגים התברר שיש מסמר גם בגלגל נוסף. בקיצור - קניתי רביעיית מישלן (Energy Saver Plus) במידה 195/65R15 תמורת 1900 ש"ח. לאחר שחזרתי הביתה חיפשתי ברשת, מתברר כי במקום הזול ביותר המחיר היה 1800 ש"ח לרביעיה. אם תמורת 100 ש"ח חסכתי את זמן החיפושים - שלא לדבר על דחיית החלפת הצמיג ואפשרות של התקעות בצידי הדרך על הפנצ'ר השני - היה שווה לשלם 100 ש"ח נמוספים ולסגור את הפרשה תוך חצי שעה.

אצלי המצב היה קצת יותר מורכב.

בדרך לאילת חציתי את מכתש רמון בסביבות 4.30 בבוקר כשנתקלתי בגמל על הכביש. שברתי וברחתי ממנו (ולמזלי במכתש יש לאן לברוח) אבל זה עלה לי בצמיג קרוע. אחרי העצבים של לעמוד בקור ובחושך להחליף גלגל שהגמל הזה עומד ומסתכל עליי באדישות הגעתי לאילת ועלה לי 150 ש"ח צמיג משומש (צריך ספייר כדי לחזור הבית בסיום יום העבודה). למחרת קפצתי לפנצ'ריה הקבועה שלי שנותנת לי שירות טוב והחלפתי רביעייה.

תודה הגברת שרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 688 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...