Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

כתב הרכב וחבר הפורום טל שביט נהרג בתאונה

ceyal
שימו לב! השרשור הזה בן 4833 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

לא מאמין.

לא הכרתי אותו אישית, אך בגיל 15, כשכל מה שקראתי (במקום ספרי לימוד) היה מגזין "מוטו" , הרגשתי שאנחנו ממש חברים.:-(

התיאורים שלו ושל גידי פרדר לחוויות הרכיבה הם שהפכו אותי לחובב רכב בכלל ואופנועים בפרט.

יהי זכרו ברוך.

אף אחד לא חסין כנראה.

פשוט נורא.

:cry:

אני בהלם. כ"כ עצוב :cry::cry:

גדלתי על הכתבות שלו עוד מטורבו, גם בלי להיות חובב דו"ג הוא ריתק אותי.

RIP.

גם אני גדלתי על טל שביט וגם אני חייב את אהבתי המוטורית לאיש הענק הזה, טל שביט, אהוב ליבי ומורה דרכי אני בוכה ומודה לך על כל מה שלימדת אותי בחיים על מוטוריקה. היה לי גם העונג לעבוד לצידך, שתזכה למקום טוב בגן עדן. ת.נ.צ.ב.ה

אוהב אותך לתמיד, יפתח.

אלפא רומאו ספיידר V6 3.2 בציר 2007

טל שביט (1955-2011) זה לא אותו הדבר בלעדייך, אתגעגע לנצח.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 236
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

נזכרתי בתמונה של שניהם על רקע השקיעה אי שם ב"אוטו" מלפני אולי כמעט עשור, טל עם CBR954RR, אברהם פורת עם S2000. מישהו יכול להעלות?

זאת התמונה.

אחת האהובות עלי.

עכשיו היא מקבלת משמעות שונה לגמרי...

s2000%20porat.jpg

Heaven is where the police are British, the cooks French, the mechanics German, the lovers Italian and it is all organized and run by the Swiss

Hell is where the chefs are British, The mechanics French, the lovers Swiss, the police German, and it is all organized and run by the Italians

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הרגשתי צורך לכתוב כמה מילים לזכרו.

התנועה זורמת בעצלתיים ביציאה ממורשה לכיוון דרום, בעודי עושה את דרכי הביתה כמדי יום מהעבודה. כבר לא נותר זכר לפקקי הענק שהיו כאן בצהרים. שעות של פקקים בעקבות שניות בודדות של חוסר תשומת לב, עם תוצאות הרות אסון. על דברים כאלה שומעים בחדשות או קוראים בעיתונים מבלי להניד עפעף, אבל הפעם זה כואב. כואב באמת.

את טל שביט הכרתי דרך כתבותיו שנים רבות לפני שנפגשנו לראשונה. אותה פגישה התרחשה ביום עבודתי הראשון במגזין אוטו, לפני כשש שנים. תחושת אי-השייכות התחלפה בהקלה כשנכנס טל לחדר – הוא היה היחיד שזיהיתי מבין אנשי המערכת. טל היה טיפוס שקשה לפספס, ולא רק בגלל גובהו או קולו הסמכותי. החביבות הטבעית שלו, הדיבור הישיר בגובה העיניים ותחושת ה"יש על מי לסמוך" שהוא משרה, גרמו לכל מי שפגש בו לחבב אותו מהרגע הראשון. מאז למדתי להכירו ולהעריך אותו עוד יותר כאדם וכעיתונאי, על אף שתחום העניין העיקרי שלו, הדו"גים, הוא ממני והלאה.

אומרים שאצל אופנוענים השאלה היא לא האם תעבור תאונה, אלא מתי. טל עבר עשרות תאונות בחייו מעל גבי האופנוע, כמה מהן התרחשו במהלך שנות ההיכרות בינינו. מכולן הוא יצא חבול, לעיתים פיזית, לעיתים נפשית, לעיתים שניהם. היום, השני במרץ 2011, התרחשה תאונתו האחרונה.

רק שעות חלפו מאז שאבד לנו טל, והנחמה היחידה היא במאות ואלפי המילים, המשפטים והפסקאות שהותיר אחריו, בעשרות סרטוני הוידאו להם תרם את קולו ואישיותו, ובזכרונות שצרב עמוק בלבם של משפחתו וחבריו. יהי זכרו ברוך.

רוני שטרן

BMW 325i E46

שלום, רוכב.

נא לא לבקש ממני גישה לאוף טופיק

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

טל שביט היה קודם כל כותב נערץ, שכנער מתבגר הייתי מרייר על חוברות "טורבו" ואח"כ "מוטו" שבהן כתב. לימים זכיתי להכיר אותו מקרוב ואפילו השתתפתי איתו במבחני דרכים. היה פער בלתי נתפס בין הדמות המיתולוגית מהמגזינים לאיש בשר ודם שחלק מהידע העצום שלו בצניעות ובסבלנות. הוא עשה את מה שאהב ובתחושת שליחות, שלא נשאה איתה תיגמול כלכלי. להיפך.

אמרתי לו פעם שבמדינה מתוקנת, כאב המייסד של העיתונות הדו גלגלית, הוא היה צריך להיות מיליונר.

הוא היה מוכן להקריב את כל עתידו הכלכלי בשם יושר בלתי מתפשר. כש"מוטו" היה עוד צעיר הוא ספג חרם מודעות מאחד משני יבואני האופנועים שהיו אז, בגלל שהתעקש לכתוב את דעתו המקצועית והישרה במבחן דרכים.

בניגוד לעיתונאים ותיקים אחרים, הוא השתלב נפלא בעולם האינטרנט שפרץ לחיינו.

הוא היה עונה בסבלנות בפורומים לכל זב חוטם וטרול.

מיליוני המילים שכתב בכתבות ובפורומים יהיו מצבה לעולמי עד.

רק השבוע הוא כתב בפרופיל שלו בפייסבוק "יש לי אייפון. ומה עכשיו?"

מקווה שהוא נהנה ולא סבל בשניות האחרונות על הכלי שהיה כל חייו.

יהי זכרו ברוך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא יאומן!

קשה לעיקול!

יהי זיכרו ברוך! :cry:

"אמור לי מי הם חבריך ואומר לך באיזה מכונית אתה נוהג." -הנרי פורד.

"הרי את מגודשת לי במפתח זה כדת פורשה וישראל".

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יהי זכרו ברוך, אבידה גדולה לתחום המוטוריקה בארץ.

את טל שביט הכרתי לפני שנים רבות, ודווקא דרך שירות המילואים שלי; טל היה קצין תותחנים באגד שלי ויצא לי להיות באימון אגד איתו.

איש מיוחד, שנון ובעל ידע עצום ברכב.

תענוג היה לשוחח עימו.

אבידה גדולה.

VOLVO 144 73'- 82 (!) HP.

15.7 קג"מ ב 2300 סל"ד נשמע טוב יותר.:-)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הכרתי את טל מתחילת דרכו בכתיבה בנושאי אופנועים.

היה איתנו ברבים מאירועי מועדון האופנועים הישראלי ומועדון האופנועים הקלאסיים, וכמובן לאורך שנות פעילות מועדון החמש.

רוכב איכותי, כתב מצויין, חבר נאמן וקולגה רציני.

איש מיוחד, עם הומור מעודן, יחסר לכולנו ובמיוחד לאלה שליוו אותו לכל אורך הדרך ב-25-20 השנים האחרונות.

יהי זיכרו ברוך לתמיד !!!!

אמנון אירמאי

לשעבר מזכיר מועדון החמש

ומייסד ארקו"ב (איגוד האופנועים הראשון) עוד בשנת 1975

אמנון אירמאי, לשעבר מזכיר מועדון החמש

(מהיווסדו ב-1985 עד שנת 2000)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יהי זכרו ברוך!

אלבום התמוונות של המוסטנג 1966 והפלקון 1960 ושני אוטובוסי הטייגר 1965 ו-1975, ראו כאן:

http://www.flickr.com/photos/benihasp/

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 4833 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...