Jump to content

איתן_כ

 • פרסום הודעות

  753
 • תאריך הצטרפות

 • פעילות אחרונה

מוניטין

13 נייטרלי

אודות איתן_כ

 • דירוג
  משקיען (> 750 הודעות)

צפיות אחרונות בפרופיל

צפיות הפרופיל האחרונות חסומות ואינן מוצגות בפני משתמשים אחרים.

 1. אחד השרשורים המרתקים שקראתי כאן מעולם (בצד ימין אפשר לראות את הוותק שלי כאן, למרות שבשנים האחרונות אני כמעט ולא כותב). לפותח השרשור: חיים פעם אחת וטוב שהלכת על מה שרצית. בשנה האחרונה אני רואה מלא ריינג'רוברים חדשים על הכביש. אני מניח שהרבה מחברי האלפיון לא רוצים להיראות במותג כמו מרצדס או BMW אז קונים אותן. מעניין איך תהיה התחזוקה שלהן כמשומשות עוד 10-15 שנה. תרומתי הצנועה לשרשור: אני לא בטוח שחייבים לתחזק מושבי עור. במרצדס בת ה13 שמכרתי לאחרונה, עם מושבי עור בהירים, לא עשיתי כלום והעור של המושבים היה שלם, למרות שבשנים האחרונת שימש את אשתי ואין לה חניה מקורה
 2. אתן פה סקירה שמתייחסת בעיקר למספרים ופחות להתרשמות דינמית. אמ;לק שורה תחתונה: 1.לא צריך להיות עתיר ממון כדי להחזיק מרצדס. מובאת למטה החשבונית של הטיפול הכי יקר שבוצע (אני מניח שבמוסך היבואן זה היה עולה פי 3) 2. א-ב-ל: לשם הגילוי הנאות אציין שאצלי התקיימו הפרמטרים הבאים: א. מדובר באוטו שרכשתי מאבא שלי שהיה יד ראשונה והקפיד לטפל במוסך יבואן. אני טיפלתי במוסך "רם" בתל אביב. ב. ב5 שנים היא נסעה בסך הכל 37 אלף ק"מ (התחלתי עם 225 אלף ק"מ ומכרתי ב262 אלף ק"מ), כי היא הייתה המכונית המשנית אצלינו. ג. מדובר אמנם בC קלאס הכי בכירה שהובאה לישראל בזמנו, אבל מחירי הטיפולים רחוק
 3. הייתי היום במוסך. אמרו שיצא קצת בורג של חיישן והבריגו את זה חזרה. צריך לנסוע כמה ימים ולראות שאין נזילה. אמרו שאם תהיה נזילה זה יוכר באחריות. אם מקווה שאכן יעמדו בזה אם חלילה תהיה נזילה. אני בכל מקרה לא יכול להרשות לעצמי להיות בררן. מדובר בפורסטר ידנית, אחת מהבודדות שיש בישראל.
 4. אם יש נזילת שמן אז יש תצרוכת שמן גבוהה, לא? בכל מקרה במכון הבדיקה הבוחן הראה לי את סימני השמן על מגן המנוע (כניראה שאם לא היה מותקן מגן מנוע לא הייתי יודע את זה) ואמר לי שתצרוכת שמן אפשר לדעת רק מניסיון מצטבר עם הרכב.
 5. אכן אעדכן. החלטתי לחפש קצת ברשת אם תופעת נזילות שמן בפורסטר היא נפוצה. מסתבר שבארה"ב הייתה תביעה ייצוגית ב2014 והיו תלונות גם באוסטרליה. בישראל הוגשה תביעה ייצוגית ב2017. לא יודע איך היא הסתיימה. https://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4993494,00.html יתכן שהבעיה אופיינית יותר לXV ואולי לפורסטר משנים מוקדמות יותר.
 6. שלום מצאתי סובארו פורסטר מיוני 2016, יד ראשונה עם 79 אלף ק"מ והיום לקחתי אותה לבדיקה. הכל תקין, למעט שבמהלך הבדיקה הבודק הראה לי שיש סימני שמן על חלקו התחתון של מגן המנוע (שהותקן כתוספת מקורית של סובארו). הוא אמר שלא ניתן לדעת את מקור הנזילה והאם יש צריכה גבוהה של שמן. בדוח הבדיקה נכתב לגבי המנוע "רעש מערכת שסתומים, נזילות שמן, לבדוק תצרוכת שמן בנסיעה". לרכב יש אחריות של 5 שנים, עד יוני 2021. קבעתי עם המוכר ללכת ל"הילוך שישי", המוסך שבו הוא מטפל, לראות מה יגידו. השאלה האם מדובר בליקוי הניתן לתיקון. תודה מראש לעונים.
 7. לוולוו Xc90 יש שורה שלישית. אכן יש ירידה בהיצע רכבי ה7 מקומות (היה לנו פעם גרנדיס וציפיתי ליורש, אבל לא יצא כזה), אבל אני לא חושב שבגלל בטיחות, אלא בגלל ירידת הילודה באירופה. כמה משפחות כבר יש שם עם יותר משני ילדים? ויחד עם זה - דווקא בצד הפרימיום ההיצע גדל. BMW 2 GranTourer, מרצדס GLB, מרצדס GLE חזרה להציע אופציה של 7 מושבים ולמשפחות ממש עשירות - X7
 8. שלום לאחר הטיול המשפחתי האחרון שבו הסתבר לי שמכונית משפחתית אינה מספיקה למשפחה של שלושה ילדים + ציוד ושכדי להגיע לאתרי קמפינג יש צורך במעבר בשבילים, אני מעוניין לרכוש את אחד הרכבים שבכותרת. דרישות: 1. תא מטען מרווח. 2. יכולת נסיעה בשבילים 3. אמינות והוצאות אחזקה סבירות 4. משומש. שמישהו אחר ספג את רוב ירידת הערך. 5. 7 מקומות - יתרון. לא חובה. לא הגדרתי תקציב. אבל זה בסביבות 80-125 אלף ש"ח, אבל אני יכול גם למתוח אותו גם ל150 אלף ש"ח. יש לי העדפה לידנית, אבל למעט הדאסטר, שאשתי פוסלת בגלל דירוג הבטיחות, אין כאלה. כל הרכבים הם ממודל 2016-2018, למעט
 9. תודה על התשובות. נראה לי שארים ידיים. המוכר מתעקש שהמושבים מקוריים ושהאוטו עבר טסט ובכלל חסר סבלנות כשאני שואל אותו על המושבים. לא נראה לי שיסכים ללכת ליבואן ולעבור פרוצדורה. אצטרך להתפשר על אווטומטית (גם ככה ביומיום האוטו מיועד לאשתי), או שאמצא אאוטלנדר ידני מקורי (את הCLA הידנית שלי חיפשתי שנתיים). פעם אחת מצאתי כזה, וכמו ישראלי מצוי לא הסכמתי לשלם מעל מחירון. זו הייתה טעות. יש שוק של משוגעים לדבר כמוני.
 10. אם כבר דאצ'יה, אז הייתי הולך על דאסטר - גם יכולת שטח וגם עיצוב נאה יחסית - במחיר של ויתור על 7 מקומות. אבל אשתי פסלה דאצ'יה בגלל דירוג הבטיחות.
 11. תודה על התשובות. יתכן שאלך לראות, אצלם את המושבים האחוריים עם החגורות ואעלה כאן. הבעייה שאין SUV-ים ידניים. גם ב5 מקומות קשה למצוא. יש אאוטלנדרים בודדים עד 2017. יש דאצ'יה דאסטר שאשתי פוסלת בגלל דירוג הבטיחות. יש פורסטרים בודדים עד 2015. אנחנו רוצים יכולת לשבילים כבושים.
 12. שלום התקשרתי למודעה לגבי אאוטלנדר 2016 ידני עם 7 מקומות, בידיעה שאין כזו חיה. הוא הודה שהוא הוסיף את המושבים בעצמו, אמר שיש חגורות למושבים ושהאוטו עבר טסט. טען שברישיון לא כתוב את מספר המקומות (נראה לי תמוה). אוטו כזה הוא בדיוק מה שאני מחפש - 7 מקומות ידני - ואין כאלה בישראל. לא מדובר בשימוש קבוע במושבים 6 ו 7, אלא לעיתים די רחוקות (יש לי שלושה ילדים), אבל אם וכאשר יהיה שימוש, חשוב שזה יהיה בטיחותי. תודה מראש לעוניפ
 13. שלום לכולם האאוטלנדר הידנית נראית כעסקה טובה. הבעייה שהיא מגיעה רק עם 5 מקומות. עבור מודל 2015-2016 המחירים שמבקשים ביד2 נמוכים בעשרות אלפי שקלים מהדגם ה"רגיל", 5+2 מקומות, אוטומטי. בנוסף, יש לנו חיבה למכוניות ידניות. האם אפשר לרכוש ידנית 5 מקומות ולהוסיף לה שורה שלישית? אנחנו יכולים להמתין מספר חודשים מהקנייה עד ההתקנה (יש לנו שלושה ילדים, כך שהשימוש בשורה השלישית הוא לא יום-יומי), אבל חשוב לי לדעת לפני הקנייה שזה פרוייקט אפשרי. תודה מראש לעונים.
 14. אם הבנתי נכון, לא תהיה CLA, אלא היא תיקרא A סדאן. נראה לי מהלך תמוה, שכן חלק מזה שCLA היא להיט מכירות (אפילו בארה"ב שמעדיפה מכוניות גדולות יותר), זה בגלל המיצוב כאילו היא מסדרה גבוהה יותר.
 15. מתלבש על השרשור, אותו קראתי בעיון רב. רכב מהכפר הדרוזי קיסרא סמיע בגליל. ראיתי את האוטו, הסתדרנו פחות או יותר על המחיר, אני לוקח בחשבון הוצאות ליישור קו, כאילו הרכב לא טופל מעולם (בבירור בכלמוביל הרכב, 2016 עם 40 אלף ק"מ מעולם לא נכנס אליהם, אז או שלא טופל או שטופל "אצל חבר בכפר"). קבעתי איתו להיום שיגיע לאיזור ת"א לבדיקה. בדקתי באתר של רשם המשכונות והרכב משועבד לבנק מרכנתיל. המוכר שלח לי צילום מכתב מבנק מרכנתיל שאם יועברו 90 אלף ש"ח (סגרתי מחיר מכירה 128 אלף ש"ח), השיעבוד יוסר. אין לי חשבון במרכנתיל וגם לא אסע מביתי בת"א לבנק מרכנתיל בתרשיחא. עד כאן, כל הסימנים וגם חבריי אומרים לי
×
×
 • תוכן חדש...