Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

איך התחלתי לחסוך בהוצאות דלק ולשמור על הרישיון

אנלוגי
שימו לב! השרשור הזה בן 4836 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אבל הם עוברים את אותה כמות הדרך,רק שאחד יסע אותה עם צריכה גבוהה והשני עם נמוכה.זה שמשהו יסע מהר לא יקצר את אורך הדרך.

הרכב צורך ליטר לקילומטר לא לזמן.

יכול להיות שלא ירדת לסוף דעתי,

דרך = מהירות ממוצעת * זמן (בגרסתה הבסיסית).

(זמן ארוך יותר על הכביש =רכב צורך יותר דלק) * (מהירות נמוכה יותר) = (זמן קצר יותר על הכביש = רכב צורך פחות דלק) * (מהירות גבוהה יותר) = סה"כ דרך שעברתי.

סה"כ לפי דעתי זה מתקזז בסופו של דבר.

Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers

:-):arrow::idea:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 100
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

נראה שהם שם למעלה לא ממש פועלים לפי הגיון. מעלים את המס ומחשבים את הרווח הצפוי ממנו לפי המצב הקיים. כנראה לא ברור להם, שמה שהם לא יודעים/רוצים לעשות (צמצום בהוצאות), אנשים רגילים יעשו, כי פשוט אין ברירה.

כך שהם גם דופקים את האזרחים, גם דופקים את הכלכלה לטווח ארוך וגם לא יוצא להם מזה יותר מדי.

סליחה אם זה בורות מה שאמרתי, אין לי תואר בכלכלה, זו רק דעתי:-)

(זמן ארוך יותר על הכביש =רכב צורך יותר דלק) .(זמן קצר יותר על הכביש = רכב צורך פחות דלק)

הקטעים האלה לא נכונים בעליל, כי זמן על הכביש לא משפיע על הצריכת דלק. כמובן אם חלק מהזמן אתה לא עומד בשוליים עם מנוע פועל. אם שני הרכבים (נניח ואותו דגם בדיוק) יסעו באותו סגנון (ז.א. ללא עמידה בשוליים), רק אחד מהם ייסע יותר מהר, זה הממהר יצרוך יותר, כי ככל שגדלה המהירות, כך גם גדלה צריכת הדלק. לכן אם רכב מסויים צורך במהירות 100 קמ"ש 15 ק"ם לליטר ובמהירות 150 קמ"ש 10 ק"ם לליטר, אז בשביל לעבור מרחק של 150 ק"ם במקרה הראשון הוא יצרוך 10 ליטרים, ובמקרה השני 15 ליטרים. מקווה שהייתי ברור.

:-)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני מבין אותך,אבל אני חושב שהיחס בין כמות הדלק אשר מתבזבזת במהירות רגילה למהירות מהירה,תהיה משמעותית יותר מזמן הנסיעה.

הרי הרבה פעמים אומרים שהמהירות החסכונית היא 90.

היום: סיטרואן קקטוס 2016./מיצובישי ספייס סטאר 2014

פעם: פיאט דובלו 2002, רנו קליאו 2012.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

Arco, אתה צודק בניתוח שלך, וזה אכן ניתוח מתחום הכלכלה. ישנו שלב בו המס כ"כ גבוה

ואז האזרח מצמצם את הפעולה ממנה נגזר המס. לדוגמא, מס הכנסה בשיעורים גבוהים מידי,

פשוט גורמים לאנשים לעבוד פחות, כי ממילא כל שקל נוסף שהם ירוויחו ילך למדינה, ולכן הם

חשים שהתועלת שהם יפיקו מעבודה נוספת אינה שווה את ההשקעה שלהם.

אותו דבר כאן, אנשים פשוט מצמצמים למינימום את הצריכה, כיוון שאין להם ברירה.

באוצר חושבים שזה מוצר שאין למשק ברירה, והוא ימשיך לצרוך את אותה הכמות של הדלק,

והם ישלשלו לכיסם את המס העודף. המציאות כמו שאנחנו רואים קצת אחרת.

וסתם הערה, אין כמעט מישהו שאני מדבר איתו, מכל החתכים של החברה, שלא מוחה על

העלאת המחיר של הדלק, ושלא חושב על דרך לצמצום הצריכה שלו.

היחידים שכרגע עדיין אדישים הם מקבלי הרכב הצמוד, אבל גם להם ברור שעוד העלאה או שתיים,

וגם להם יגבילו את הליטרים שהם יכולים לצרוך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפי דעתי חלקכם קצת טועים פה,

כל כך אין לי כח לכל המצטדקים שיגיבו לי אחרי מה שאני ארשום.

בכל אופן, אני למשל שם לב שכשאני נוסע מכיוון נגיד פתח תקווה לכיוון הרצליה בשעות הלילה למשל במהירות גבוהה מהממוצע,130-140,הצריכת דלק שלי תהיה דומה אם אני אסע לאותו כיוון גם 90 קמ"ש,אולי אני טועה ולא שם לב(מעולם לא חישבתי) אבל לפי המד דלק זה די שווה ערך,בכל מקרה כשאתה נמצא יותר זמן כל הכביש תשרוף יותר דלק,נסיעה גם ב90 קמ"ש כל בוקר וכל ערב (שעות עמוסות) יוצרות יותר עומס=זמן בכביש=יותר דלק כפי שכבר נאמר פה מקודם.

לא יודע איזה חסכון יש פה כל כך,צריך לבדוק את זה יותר לעומק כי לפי דעתי החסכון שנוצר פה הוא באמת 100 שקל כמו שאמר הבחור עם הגולף.

100 שקל באמת לא שווים את העצבים האלה כל החודש,השנה וכו'.

כשתסתיים לי השלילה אני בהחלט אמלא פעמיים פול טנק,פעם אחת אסע מהר(רק בכבישים מהירים),בעיר אין טעם ללחוץ מרמזור לרמזור,סתם מסוכן יותר ולא באמת מביא אותך מהר יותר,ובפעם השניה אני אסע כרגיל בעיר ו90-100 בכבישים מהירים,נראה איפה נחסוך יותר,אם אני אראה שאני מתעצבן יותר ובאמת חוסך בסוף הנסיון הזה 30-50 שקל אז זה באמת חסר טעם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אכן, מתמטיקה זה מדע לא מדוייק בכלל, בואו כולנו נסתפק במבט על מד הדלק. :roll:

ואל תעשה סלט עם נסיעה בפקק או נסיעה בכביש פתוח. אם כל שאר התנאים זהים, מהירות גבוהה תגרום לצריכת דלק יותר גבוהה, אין פה נקודה לוויכוח בכלל.

בשעות העומס מה שיוצר את העומס זה כמובן לא הנסיעה ב-90 קמ"ש, המהירות בשעות האלה לא עולה על 50 קמ"ש בדרך כלל.

האם נסיעה איטית יותר שווה או לא, את החישוב הזה כל אחד יעשה לעצמו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

Viper, תגובה ומחשבה ערסית טיפוסית. אבל אל תתעצבן, ממילא אמרת שאין לך כוח למצטדקים. תמשיך לנסוע על 140-160 בכבישים עמוסים (גם בלילה) והלוואי שרק שלילות יהיו לך בחיים ולא איזה מעקה בטון, נניח.

מי שמתרגל לנסוע במהירויות חוקיות יגלה שהוא חוסך אלפי שקלים בשנה וזה יכול להסתכם בהרבה יותר מ 100 שקל בחודש (וגם ה"רק" 100 שקל בחודש שהוצג כאן בזלזול משהו מסתכם ב 1,200 שקל בשנה ששרפתם על כלום.

באופן אישי מאז ומעולם בחרתי לנהוג במהירויות חוקיות, וזה לא מעצבן ולא מטריד. אנחנו לא כל החיים במירוץ, וכדאי שכל אחד ואחד יפנים את זה, לא על הכביש, לא בחיים, לא בשום מקום. נהיגה יכולה להיות הנאה, ותתפלאו גם כמה מהנה היא יכולה להיות על 90 עם דיסק אהוב או השטויות של הדר מרקס.

ושתי עובדות:

1. נסיעה במהירות נמוכה תמיד תהיה חסכונית יותר, גם אם זה אומר שהרכב יותר זמן על הכביש.

2. ההבדל בין 90-100 ל 110-120 מייצר שינוי עצום בצריכת הדלק. נסו והיווכחו.

איתמר.

"מדינה מפותחת היא לא מדינה בה העניים נוסעים ברכב פרטי אלא מדינה בה העשירים נוסעים בתחבורה ציבורית"

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

Viper, תגובה ומחשבה ערסית טיפוסית. אבל אל תתעצבן, ממילא אמרת שאין לך כוח למצטדקים. תמשיך לנסוע על 140-160 בכבישים עמוסים (גם בלילה) והלוואי שרק שלילות יהיו לך בחיים ולא איזה מעקה בטון, נניח.

לא מכיר את הבחור (וייפר) אבל בוא לא ניתמם, מרתיח אותי לראות אנשים כאן מטיפים מוסר על מהירות בכבישים ואז כאן הם פורקים קיטור למה לא נותנים להם לשייט בשמאלי במהירויות שאני לא דימיינתי לעצמי לשייט גם בשעות הריקות של הלילה.

אני סמוך ובטוח שלא רכשת את היאריס TS מטעמי חיסכון בדלק כשיכלת לרכוש את היאריס הרגילה ביותר זול :evil:

פעם Clio b 2001 ידנית/Clio b Sport MK2 2003/פיאט פונטו 98

מגאן RS 225 למכירה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפי דעתי חלקכם קצת טועים פה,

כל כך אין לי כח לכל המצטדקים שיגיבו לי אחרי מה שאני ארשום.

בכל אופן, אני למשל שם לב שכשאני נוסע מכיוון נגיד פתח תקווה לכיוון הרצליה בשעות הלילה למשל במהירות גבוהה מהממוצע,130-140,הצריכת דלק שלי תהיה דומה אם אני אסע לאותו כיוון גם 90 קמ"ש,אולי אני טועה ולא שם לב(מעולם לא חישבתי) אבל לפי המד דלק זה די שווה ערך,בכל מקרה כשאתה נמצא יותר זמן כל הכביש תשרוף יותר דלק,נסיעה גם ב90 קמ"ש כל בוקר וכל ערב (שעות עמוסות) יוצרות יותר עומס=זמן בכביש=יותר דלק כפי שכבר נאמר פה מקודם.

לא יודע איזה חסכון יש פה כל כך,צריך לבדוק את זה יותר לעומק כי לפי דעתי החסכון שנוצר פה הוא באמת 100 שקל כמו שאמר הבחור עם הגולף.

100 שקל באמת לא שווים את העצבים האלה כל החודש,השנה וכו'.

כשתסתיים לי השלילה אני בהחלט אמלא פעמיים פול טנק,פעם אחת אסע מהר(רק בכבישים מהירים),בעיר אין טעם ללחוץ מרמזור לרמזור,סתם מסוכן יותר ולא באמת מביא אותך מהר יותר,ובפעם השניה אני אסע כרגיל בעיר ו90-100 בכבישים מהירים,נראה איפה נחסוך יותר,אם אני אראה שאני מתעצבן יותר ובאמת חוסך בסוף הנסיון הזה 30-50 שקל אז זה באמת חסר טעם.

כשתסייים השלילה - זה אומר הכל. כרגע אתה יכול לנהוג במהירות 0 ואת כל הזמן שחסכת תבזבז בתחבורה הציבורית , (או, כמובן, לנהוג בשלילה, ואם זה המצב אני מאחל לך שילכדו אותך)..

הרשיון שוה לי הרבה יותר מכמה עשורת שקלים בחודש, וגם יתר מכמה דקות על הכביש.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אז משהו לא בסדר בפיאט שלך כי אני נוהג הרבה יותר מהר מזה מתי שאני לא בעיר (ורוב הזמן אני בעיר) וגם לי יצא 1 ל10. וכן גם אני מתחיל לנסות לחסוך :x אני בעיקר מתרגל ליום שבו יתחילו לפעול המצלמות החדשות.

Citroen C1 2017 ידנית (ליום יום) | Fiat Punto Cabrio 60s 1995 (לא ברור למה 😅)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא נכון. הליסינגים עדיין ממשיכים לתת בגז וצוחקים. בינתיים.

Zoom Zoom

יואב

נכון אולי הם שורפים יותר דלק, אבל רכב שמשתולל על הכביש לא ימצא את עצמו עוד הרבה על הכביש.

אני עובד באוויס ומינימום של 6 שעות שאני בנהיגה יום יומית, תדע לך שגם בעיר יש מלא ניידות כמעט בכל פינה שנותנות קנסות על עצור או אי מתן זכות קדימה.

לכן לא רק בגלל מחיר הדלק צריך להוריד את הרגל מגז אלא בגלל העובדה שיש אפשרות לאבד את הרשיון או יותר מזה את החיים.

אביב.

SEAT LEON 1.8 TSI

burn rubber,not your soul

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אז משהו לא בסדר בפיאט שלך כי אני נוהג הרבה יותר מהר מזה מתי שאני לא בעיר (ורוב הזמן אני בעיר) וגם לי יצא 1 ל10. וכן גם אני מתחיל לנסות לחסוך :x אני בעיקר מתרגל ליום שבו יתחילו לפעול המצלמות החדשות.

פונטו הרבה יותר קלה ומצויידת במנוע FIRE מודרני וחסכוני. טיפו כבדה, מנוע מיושן (וישן מאוד) והזרקת דלק חד נקודתית. אין לי ספק שעם פונטו ספייס באופי זהה הרכב היה צורך 1:16, אבל שדרוג כרגע לא בא בחשבון. בקרוב. האמת עדיין לא החלטתי אם לקנות פונטו 2005-2006 או לקנות ספארק/פיקנטו/107.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא מכיר את הבחור (וייפר) אבל בוא לא ניתמם, מרתיח אותי לראות אנשים כאן מטיפים מוסר על מהירות בכבישים ואז כאן הם פורקים קיטור למה לא נותנים להם לשייט בשמאלי במהירויות שאני לא דימיינתי לעצמי לשייט גם בשעות הריקות של הלילה.

כביש האיילון עמוס תמיד, גם בלילה. לנסוע 160 על איילון זו טיפשות לשמה. כשהכל בקו ישר אז אין בעייה, אבל כשפתאום הדעה מוסחת, איזה דפקט נכנס לך לנתיב או שפתאום יש מהמורה שגורמת לרכב לשנות כיוון או פנצ'ר - מה אז? גם הנהג המיומן בעולם לא יצליח לגבור על חוקי הפיזיקה. לאנשים יש נטייה לראות דברים בצורה מאוד צרה.

למעט כביש 6 ואולי עוד כמה כבישים נבחרים אין מקום בארץ למהירויות כאלה גבוהות, מה גם שעם רמת התחזוקה של הרכבים בארץ משרד התחבורה עושה בשכל שהוא לא מעלה את המהירות המותרת למהירויות גבוהות יותר.

איתמר.

"מדינה מפותחת היא לא מדינה בה העניים נוסעים ברכב פרטי אלא מדינה בה העשירים נוסעים בתחבורה ציבורית"

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 4836 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...