Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מדריך: אתר את האוניה שמובילה את ה-VW שלך

pasat04
שימו לב! השרשור הזה בן 5145 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

בסוף חודש נובמבר 2009 הזמנתי גולף חדשה.

כל מי שמזמין רכב מהמלאי משלם את מחיר הרכב ולאחר כ-14 ימי עבודה מקבל את הרכב.

אצלי המצב היה שונה. הרכב לא במלאי וצפי להגעת הרכב היה ב-30/3. במהלך החודשים שחלפו התאריך הוקדם ל-25/3 ולפני כמה ימים התאריך התייצב על 23/3. כאן המקום לציין שהודגש בפני שהתאריך מציין את תאריך ההגעה לארץ.

קצת רקע: משיטוטי באינטרנט למדתי שסוכני VW בארה"ב למשל, מעודכנים באמצעות המערכת על כל שלב שבו נמצא הרכב מרגע ההזמנה: המתנה לייצור, ייצור וקבלת מס' VIN, בנסיעה מהמפעל (אוניה לחו"ל), מלאי נמל, ומסירה לסוכן. לכל שלב כזה יש תאריך שמציין את תאריך היעד למעבר לשלב הבא.

בארצנו הקטנה המידע לסוכן מצומצם, מאוד, לפי מה שידוע לי.

מאחר ותאריך ההגעה מתקרב, התחלתי לעשות עבודת שטח באינטרנט כדי לנסות ולמצוא מידע על הגעת הרכב לארץ.

בשלב ראשון הגעתי לאתר חברת נמלי ישראל. באתר, תחת "סטטוס אניות, תכניות עבודה" ניתן למצוא צפי עגינת אניות לעד 30 הימים הבאים (ניתן למיין גם לפי תאריך). כמובן שכשהתחלתי לחפש לפני כמה שבועות ולא מצאתי משהו מעניין.

כמובן שיש לחפש בין האוניות את אלו שמובילות מכוניות. מדובר על אוניות מסוג "VEHICLES CARRIER" ו-"RO-RO".

ביום שישי האחרון צצה לה לפתע ברשימה אוניה מסוג RO-RO עם תאריך עגינה צפוי ל-20/3.

זה מתחיל להיות מעניין.

שם האוניה הוא "BOSPORUS HIGHWAY". עכשיו צריך לברר מאיפה היא מגיעה.

הערב הצטרפה לרשימה אוניה נוספת (SPES) המובילה מכוניות, אולם כשעקבתי אחר מסעה בימים האחרונים מצאתי שהיא לא עברה בגרמניה.

שני הנמלים שמשמשים את VW ליצוא מכוניות מגרמניה הם EMDEN ו-BREMERHAVEN. השני משמש גם את חברת BMW.

חיפוש לפי שם האניה הניב כמה תוצאות, כשמעניינת מבינהן הוא האתר marinetraffic. זהו אתר המסתמך על מכשירים הפרוסים במקומות רבים בעולם ומשדרים את מיקומן של כלי שייט ויוצרים רשת ממופה של תנועת אוניות ברחבי העולם.

באתר ניתן לחפש לפי שם אניה, שמות נמלים ומספר זיהוי מיוחד לכלי שייט.

תוצאת החיפוש הובילה אותי לדף האניה. בדף זה מרוכז מידע רב כגון פרטים טכניים על האוניה (לא מעניין כרגע), תמונות, איתור קו אורך ורוחב למיקום אחרון המוביל למפה, נמל אחרון, נמל היעד הבא, והכי חשוב בשלב זה, היסטורית השייט האחרונה, בציון תאריכים ושעות בו עברה בימים האחרונים כולל הפנייה למפה דינמית.

בינגו! האוניה יצאה מנמל BREMERHAVEN ב-5/3/2010, עברה דרך בלגיה, ספרד ואיטליה. להערכתי, מהחיפושים שערכתי בימים האחרונים היא גם תעבור ביוון ואז תגיע לארץ הקודש, לנמל אשדוד.

באתר של נמל אשדוד יש גם כן פירוט של תכנית עגינה ל-48 השעות הקרובות ולחודש הקרוב. גם שם אוניה זו מופיעה ברשימה. באתר זה יש גם אפשרות לצפות ברשימת אוניות הנמצאות בעוגן מחוץ לנמל וברציפים עצמם. כמובן שלאחר העגינה ברציף ניתן לצפות בדף תוכנית העבודה ולדעת מתי היא תפרוק את מטענה.

עכשיו כל מה שנותר לי לקוות שלא תהיה סערה בדרך ושהאוניה תעגון בזמן :wink:.

אתר נוסף שמצאתי שמכיל המון מידע על אוניות, מטענן ומסלולם הוא:http://www.digital-seas.com/, באתר זה איתור המידע כרוך בהרשמה חינם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שהזמנו את הלנסר באתר של מיצובישי יש מעקב אחרי ההזמנה לפי מספר ההזמנה.

היה שם את השלב של האוניה שלב נמל, שיחרור ממכס, התקנות שמתקיימות בארץ ולבסוף האוטו מוכן נא לבוא לקחת.

שיהיה בהצלחה ותתחדש אני היתי בודק את האתר כל שעה :lol: מבין אותך.

מיצובישי לנסר 09 שחורה 143 כ"ס

פיאט בראבו 98 1.6

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה נפוץ מאוד גם בחברות דואר בינ"ל לדוגמא UPS, הזמנתי זוג נעליים מעוצבות באופן אישי מ-nikeid, החברה יידעה אותי איפה הם מטיילות בכל רגע.

Opel Vectra 2.2 TDI 2003

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני ממליץ לך לרכוש סקנר של חובבי רדיו ככה שתוכל לאזין לתקשורת בין האוניות לבין הנמל ותדע במדוייק מתי האונייה מגיעה לגבול המים הטרטוריאלים של ישראל ומתי היא נכנסת לנמל.

התדרים הם: 156-162 מגה-הרץ.

איזה כייף לי :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם כל הכבוד לפרוייקט

אתה צריך לפתוח משרד חקירות, אולי בעזרתך נעצור את מכת הגנבות של הרכבים בארץ , אם הצלחתה לאתר את מכוניתך באמצע האוקיאנוס אז מה זה בשבילך למצא איזה אימפרזה בק"מ מרובע שנקרא ישראל.

או בקיצור נראה שיש לך בעיה של יותר מדי עודף זמן.

ולסיכום האם זה משמצאתה את הספינה ואלי השגתה תצלום ריגול של ה CIA של המכונית על הספינה שינה משהו?

(אני סתם צוחק :wink:)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אחרי כמה אלפי קילומטרים על הגולפים 5 ו-6, גם אני מאד מעריך את הדגם הזה, אבל נראה שלך ממש יש תשוקה לעניין.

כל הכבוד על ההשקעה והמעקב, מקווה שיעמוד בציפיות שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תגיד, כמה אתה גובה על שעת זמן פנוי?

אני רוצה לקנות כמה שעות...

Heaven is where the police are British, the cooks French, the mechanics German, the lovers Italian and it is all organized and run by the Swiss

Hell is where the chefs are British, The mechanics French, the lovers Swiss, the police German, and it is all organized and run by the Italians

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כמו ששיערתי, האוניה עגנה הערב ביוון. ביום חמישי היא תגיע לתורכיה, ובשבת (ר"ל) היא תגיע לנמל אשדוד.

בעיתוי מושלם קיבלתי אחה"צ צלצול מצ'מפיון: "הרכב שלך יגיע לארץ ב-24 לחודש". אמרתי לה "תסלחי לי, הרכב מגיע ב-20, אין אף אוניה שמובילה מכוניות שמגיעה לארץ ב-24, יש אחת ב-27 אבל היא לא מגיעה מגרמניה."

"מאיפה אתה יודע, אתה עובד בזה?"

"לא, הסקרנות וההמתנה הממושכת גרמו לי להתחרפן".

תודה לכולם על המחמאות, וגם על העקיצות :-).

זו עוד הוכחה שקיים ברחבי הרשת ים של מידע, צריך רק לנצל את הכלים שבידנו כדי לעשות שימוש בכל המידע הזה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 5145 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...