Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

התלבטות קשה, לחתום קבע/ללמוד, ומה ללמוד?

kobic9
שימו לב! השרשור הזה בן 5145 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

זה כאב ראש(מה כאב ראש?) שבד"כ מצריך הרבה כסף והרבה ניסיון (כדי להצליח, להיכשל אפשר בלי כלום), ומשתמע מהשרשור שאין לך לא מזה ולא מזה. (בלי להעליב)

לדעתי האישית, אם אתה מתחיל(מתחיל עם מה עכשיו?) עכשיו, יהיה חכם לחכות עם יזמות(איזה יזמות?) לפחות עשור.

סימנתי באדום את שאלתי.

תודה.

קובי

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 46
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

אוקי.

אני עדיין לא יודע אם זה מה שאני יעשה.

אני עדיין מחכה שיצוץ פה איזה הנדסאי'מהנדס מכונות שיוכל להסביר לי על המקצוע.

במידה ואני אלמד מכונאות רכב, אני חושב שאין לי יותר מידי ברירות ואני יצטרך קודם כל לעבוד במוסך של מישהו, על מנת לצבור ניסיון ורק לאחר מספר שנים אני יפתח לעצמי מוסך.

השאלה היא כמה בכלל אני יכול לקבל בתור עובד מוסמך(לא האלה שבאים ומתחילים לעבוד) במוסך?

קובי

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני הנדסאי מכונות שהוא גם סטודנט להנדסת מכונות.

עוד לא יצאתי לשוק העבודה, אבל הרמה של הלימודים של ההנדסאי היא נמוכה (לאחד שישב על ממוצע של 80 בתיכון), וסיכוי למצוא עבודה מעניינת ומאתגרת (לא טכנאי במפעל) קלוש אם אתה לא תותח ובא עם רקע (חובב רכב, חובב מטוסים, חובב מנגנונים, חובב משכורת מינימום...), כמו גם הסיכוי לקידום כלשהוא בלי תואר ראשון.

עם יד על הלב, גם מכללת עתיד זה כיוון לא טוב. הנדסאים של הטכניון אפילו לא תופסים מהם, אז מכללת "השתלמות בשביל תוספת במשכורת" המצב עוד פחות טוב.

שוב, בהסתכלות על התמונה הכללית, אם יש לך אפשרות ותקן, תשאר בקבע. עם הזמן תקבל גמו"שים, מענקי התמדה, אולי תקבל תוכנית עם מענקים, וותק וכד'.

עריכה: היה לי מרצה שהוא בעלים של מכללות שמכשירות מנהלי מוסכים ובוחני משרד הרישוי, עם תעודת הנדסאי אפשר לקבל פטור מהלימודים התיאורתיים, אך הבחינה המעשית עדיין מתבצעת. כך שאני לא יודע מה שווה הקורס/תואר של "עתיד". וכמה הוא מכשיר אותך לבחינה מעשית במכונאות/חשמלאות/דיאגנוזטיקה (אחוז העוברים את הבחינה הוא נמוך מאוד).

משכנתא זה קל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפי מה שאתה כותב אני יכול להציע לך כיוון קצת שונה.

לך להיות טכנאי מכונות CNC. זה מקצוע שמשלב מכניקה עם אלקטרוניקה, מתגמל כספית והעבודה מאוד מאתגרת.

תודה הגברת שרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה רבה לעונים.

הגעתי למסקנה שאני לא יהיה כנראה מהנדס, שכחתי לצין את זה אבל יש לי קליטה מהירה, אני יכול לראות משהו ולקלוט ישר מי נגד מי, להבין מה לא "בסדר" בחלק ולנסות לתקן אותו.

יש לי ראש שישר חושב איך לעשות ומה לעשות.

ולא מעט אנשים מעידים עליי שיש לי ידי זהב, אני עשיתי עבודות גדולות ומסובכות וכולם יצאו יפה.

אצל אחי בדירה עשיתי שיפוץ גדול הכולל הוספת נקודות חשמל, שבירת קירות והזזת כל חיבורי החשמל שקיר, אינסטלציה וכדומה, ואני לא למדתי את זה. פשוט יש לי את היידים שעושות זאת.

Fitch-

מהם המשכורות של הנדסאי מכונות?

איפה אתה לומד?

מה זה בישבילך עבודה מעניינת ומאתגרת? יש לי קרוב משפחה בחברת טבע והוא לדעתי נהנה(כרגע הוא כבר המון זמן בחול).

"לא טכנאי במפעל"- אז מה בעצם האופציות האחרות?

מהם האופציות של הקידום?

תוכל להסביר לי את המשמעות של התואר ראשון? למה התעודה שלמדת לא מספיקה?

חשבתי על מכללת עתיד בגלל שאני מתלבט בין מכונאות רכב, לבין הנדסאי מכונות. בהמלצת לא מעט אנשים בפורום חשבתי ללכת למכללת עתיד על מנת ללמוד מכונאות רכב.

אם אני יחליט ללכת ללמוד הנדסאי מכונות, אני אבדוק לגבי מקומות נוספים/אשמח לקבל כבר עכשיו המלצות:-D.

אני לא רואה את עצמי נשאר בקבע מהסיבה הפשוטה, אני לא עד כדיי כך אוהב את מה שאני עושה שם. אני יודע ומאמין שמה שאני עושה זה חשוב ביותר, והצלנו לא מעט חיים בעבודה שלנו אבל אני לא חושב שאני רוצה להישאר שם.

אם אני ישאר שם זה בגלל שמציעים לי משכורת טובה(מעל 6K נטו)

"עריכה: היה לי מרצה שהוא בעלים של מכללות שמכשירות מנהלי מוסכים ובוחני משרד הרישוי, עם תעודת הנדסאי אפשר לקבל פטור מהלימודים התיאורתיים, אך הבחינה המעשית עדיין מתבצעת. כך שאני לא יודע מה שווה הקורס/תואר של "עתיד". וכמה הוא מכשיר אותך לבחינה מעשית במכונאות/חשמלאות/דיאגנוזטיקה (אחוז העוברים את הבחינה הוא נמוך מאוד)."

איך אני בודק את אחוז העוברים את הביחנה? ומה עושים האנשים שלא עוברים את הבחינה?

שי ז.:

מה זה טכנאי מכונות CNC?

אשמח אם תפרט לי על הנושא.

קובי

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

Fitch-

מהם המשכורות של הנדסאי מכונות?

איפה אתה לומד?

מה זה בישבילך עבודה מעניינת ומאתגרת? יש לי קרוב משפחה בחברת טבע והוא לדעתי נהנה(כרגע הוא כבר המון זמן בחול).

"לא טכנאי במפעל"- אז מה בעצם האופציות האחרות?

מהם האופציות של הקידום?

תוכל להסביר לי את המשמעות של התואר ראשון? למה התעודה שלמדת לא מספיקה?

אני לא יודע, אני עוד לא יצאתי לשוק.

אורט בראודה כרמיאל.

עבודה של פיתוח, תיקוני תכן במנגנונים, אחזקה של משהו בומבסטי ומורכב.

טכנאי במפעל זה מישהו שסוגר את ה4 ברגים שמחזיקים את הקופסא של המכשיר סגורה.

קידום זה ראש צוות, מנהל תחום וכל דבר שתחשוב עליו שהוא לא בסיסי, ויש תחתיו אנשים ואחריות.

תואר ראשון נותן לך תיאוריה עמוקה הרבה יותר בכימיה, הנדסת חומרים, מתמטיקה, פיזיקה, תרמודינמיקה ועוד, הוא גם נותן לך אפשרות לתואר שני.

אין לי נסיון בתעשיה, לכן מה שאני אומר זה לא בהכרח המצב דה-פקטו.

משכנתא זה קל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה מרוצה ממה שאתה לומד?

האמת שלפי התגובות ניראה כיאילו זה לא הכי מומלץ ללמוד זאת.

התקשרו אליי מקודם ממכללת תל חי וממכללת רופין, מציעים לי ללמוד לתואר הנדסאי רכב, הלימוד לוקח שנתיים ואם אני ירצה אני יכול ללמוד שנה נוספת ולקבל גם דיפלומה של הנדסאי מכונות.

רק מה, אף אחד מהם לא יודע להסביר לי מה ההבדל בין מכונאות רכב לבין הנדסאי רכב.:roll:

קובי

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

וכשאני לומד הנדסאי רכב, אני יודע איך לפתור את הבעיה?

או שאני רק ידע לזהות את התקלה ואז יעביר לאחד "העובדים"?

הרי צריך להיות הבדל בין מכונאות רכב לבין הנדסאי רכב.

קובי

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

למה אתה חושב שאתה לא יכול להיות מהנדס?

אל תגביל את עצמך מראש, עם כל הכבוד, באמת, אתה לא בהכרח יודע למה אתה מסוגל.

אם יש לך זמן תעשה פסיכומטרי, ואם ציוני הבגרות שלך לא משהו, תעשה מכינה.

שוב, אם יש לך את האפשרות לעשות את זה, זה שווה המון.

כי אתה גם יכול להיסגר על כיוון בתקופה הזאת , וכרגע לפי מה שאני קורא פה אתה לא ממוקד ושלם עם מה שאתה רוצה לעשות, ובנוסף התקופת ביניים הזאת גם נותנת לך אומדן ראשוני לגבי היכולות שלך מבחינה של השקעה מול תוצאה. קח את הזמן כדי לבחון את האופציות שיש לך ותבדוק באמת לעומק מה נותן לך כל תואר שאתה עושה, לא בהתייעצות בפורום (ששווה המון אומנם) אבל שב עם התוכנית לימודים ותבדוק ותשאל אנשי מקצוע מה הם חושבים מניסיונם.

אם אתה יכול גם לעשות טיול כדי לנקות את הראש ולהיכנס לפרופורציות זה בכלל מומלץ, ולא חייב לאבד את עצמך באיזה חור לשנה. אלא טיול בשביל קצת להתנתק מכל מיני דברים שמפריעים לך לחשוב בראש נקי, על מה שאתה רוצה.

אם היית מתלבט בנוגע ללימודי משפטים למשל הייתי יכול להגיד לך מה דעתי בנוגע למוסדות לימוד וכו' אבל בנוגע להנדסה זה שונה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתרום קצת ממה שאני יכול:

אני לומד הנדסת מכונות בהווה ובעל דיפלומה "הנדסאי מכונות".

לשמחתי ולמזלי, להבדיל מהרבה הנדסאים שלמדו איתי טרם הגיוס, התברגתי בצבא ליחידת פיתוח מובילה בתחום המכניקה וההנדסה.

היו לי את הכלים הבסיסיים להשתמש בידע שלי כהנדסאי באופן מאוד שיטחי, אך הידע הרב שלי בתחום מנועי הבעירה (שלא למדתי בהנדסאי) שיחק לי תפקיד מאוד חשוב במקצוע שלי.

ההבדלים בין תואר מהנדס לתואר הנדסאי הם עצומים! מה שעברתי בהליכה קלה בשנה וחצי של לימודים אני סוחב מותש עם לשון בחוץ ב-8 חודשים של לימודי הנדסה.

ההנדסאי לומד רקע מכל נושא, אפשר להגיד נגיעה, רק כדי לדעת במה מדובר.

מהנדס לומד לעומק, את התאוריה שעומדת מאחורי זה, כאשר הדגש בלימודים הוא יכולת פיתוח חשיבה ויכולת למידה עצמית של התחום הנלמד.

כל הרעיונות האלה של לימודי הנדסאי ע"מ לעקוף פסיכו' הם לא כדאיות לטעמי.

פעם היה B-TEC, אז להנדסאי היה יתרון עצום בדמות לימודי השלמה של שנתיים בלבד.

היום אין B-TEC, אף מקום עבודה לא מכבד B-TEC וכולם היום (מכללות ואונ') מעניקים B.SC שבתואר הזה אין כמעט הנחות לאף אחד!

אני הנדסאי עם ממוצע גבוה מאוד, קיבלתי בקושי 11.5 נק' פטור באורט בראודה ו-10 נק' במכללת אפקה, כל זה מתוך 165 נקודות נדרשות.

מכאן צריכה להגיע החלטה שלך.

האם אתה מוכן להשקיע את המאמץ המירבי הזה לתואר מהנדס מכונות? (לא נראה לי שאתה ממש משתוקק לזה)

אם לא, האם תרצה להסתפק בלימודי הנדסאי לקבלת משכורת כלשהי שתספק אותך?

אם ענית לא על 2 השאלות הקודמות נשאר לך להחליט בין 2 אופציות רלוונטיות נוספות:

-לעבוד במוסך רכב במשך חייך: אתה חושב שתקבל סיפוק מהעבודה גם על הצד הטכני שבה?

-לימודי תעודה "סטייל" חשמלאי ומכאן אתה עצמאי לעבודות קבלנות, גם שם יכול להיות שתמצא את הידיים שלך עובדות כפי שאתה אוהב.

בעניין שאלתך על תפקידי הנדסאי, הנה מספר נקודות להמחשה:

-בתעשיות בטחוניות מעסיקים הנדסאים לתיקונים של מערכות אופטיות ומיכשור תקשורת כזה או אחר.

-ברכבת ישראל מעסיקים הנדסאים שמתפעלים את מעברי המסילות לרכבות.

-במפעלים תעשייתים משתמשים בהנדסאים בכל הקשור לתחזוקה של ציוד טכני, לאוו דווקא עבודה שחורה של כלים כבדים.

אלו דברים שאני מכיר.

תסתכל באתרי עבודות למינהם, תמיד אפשר לבדוק את מהות הדרישה מהתפקידים שמוצעים.

בכל מקרה, בהצלחה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה על התגובות.

שרגאמן- אני איני מגביל את עצמי, אני חושב שכן כן מסוגל ללמוד לתואר מהנדס אבל אני חושב שזה לא בישבילי, משום שתמיד אומרים "איפה אתה רוצה לראות את עצמך בעוד מספר שנים?" אז אוקי אני לא יודע איפה אני כן רואה את עצמי, אבל אני יודע שאני לא יראה את עצמי יושב ומתכנן מכונות, אני נהנה מהעשיה, מלקחת משהו שהוא כרגע כלום ולהרכיב ולסדר אותו עד שהוא יעבוד.

אני לא מזלזל בעצמי, אני חושב שיש לי ראש טוב, אבל הקטע המכני יותר מדבר אליי.

יש לי ממצוע בגרות של 90, עם 27 יחידות לימוד. ואני משרת ביחידה טכנולוגית ככה שאני חושב ששכל יש לי, וגם רצון ללמוד, ואולי זאת הבעיה, שאני רוצה ללמוד הרבה מהכל ואז אני יוצא מבולבל.

BMW-

אני לא רוצה ללמוד לתואר הנדסאי בגלל הפסיכומטרי, אלא בגלל שזה לא נדרש על מנת ללמוד לתואר הנדסאי.

אם זה היה תנאי קבלה אין לי ספק שהייתי ניגש גם 20 פעם לפסיכומטרי עד שהייתי מקבל את ציון המתאים.(אין לי בעיה לגשת למבחנים פעם אחר פעם, בתיכון ניגשתי כמעט לכל בגרות פעמים ולא בגלל שלא עברתי או משהו כזה, אלא רק בגלל שתמיד רציתי לקבל ציון יותר גבוה{בזמן התיכון אפשר לגשת כמה פעמים שרוצים והציון ההכי גבוה מכל הבחינות הוא הנכנס לתעודת בגרות}).

האם אתה מוכן להשקיע את המאמץ המירבי הזה לתואר מהנדס מכונות? (לא נראה לי שאתה ממש משתוקק לזה)(רשמתי למעלה, אבל בגלל שאני לא אוהב את העבודה של המהנדס)

אם לא, האם תרצה להסתפק בלימודי הנדסאי לקבלת משכורת כלשהי שתספק אותך? (הבעיה היא שהמשכורת ממש נמוכה7 אלף ברורטו, אני חייב לחשוב על העתיד אני ירצה להתחתן וכדומה והכסף לא יספיק על מנת לפרנס משפחה)

אם ענית לא על 2 השאלות הקודמות נשאר לך להחליט בין 2 אופציות רלוונטיות נוספות:

-לעבוד במוסך רכב במשך חייך: אתה חושב שתקבל סיפוק מהעבודה גם על הצד הטכני שבה? (השאיפה שלי במידה ואני ילך על מכונאות, זה לפתוח בעוד מספר שנים מוסך בעצמי, גם לעשות את העבודה שאני אוהב(פירוק הרכבה וכדומה) וגם פרנסה סבירה)

-לימודי תעודה "סטייל" חשמלאי ומכאן אתה עצמאי לעבודות קבלנות, גם שם יכול להיות שתמצא את הידיים שלך עובדות כפי שאתה אוהב.(עבדתי בזה בעבר אצל חבר שהוא קבלן ביניין בתחום החשמל, והוא רצה להעסיק אותי אבל כל האבק וכדומה לא הכי מתאים לי, יש לנו משפחה שכולה חולי אסטמה)

קובי

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אז ככה, אחריי הרבה טלפונים ובירורים הבנתי את ההגדרות של כל עבודה בערך:

מכונאות רכב: בסיום הלימודים מקבלים תעודה, ואתה נחשב מכונאי סוג 2,(ישנם מספר סוגים של מכונאים לפי הגדרת משרד התחבורה, 01 זה מתחיל, 02 מתקדם 03 מומחה). ניתן לעבוד בכל מוסך, ההכנסה היא סביבות ה5-6.

הנדסאי רכב: מקבל דיפלומה של הנדסאי מכונאות רכב, אני לא ידע לעשות יותר מידי ברכב מבחינה מכאנית אלא אני כן יהיה : מאבחן תקלות ונותן הוראות למכונאים איך לפתור את התקלה, יועץ שירות, שמאי רכב וכדומה, אפשר לעשות קורס קצר לאחר מכן ולקבל תעודת ניהול מוסך, וזה מקצר את התהליך של פתחית מוסך במידה ומישהו רוצה. המשכורת תלויה במה שאני אבחר לעשות, המבוקש ביותר כיום הוא מאבחן תקלות(דיאגנוסטיקה או משהו כזה) ואפשר להתחיל בין 6-7 וישנם אפשרויות קידום כך שניתן להגיע עד 25 אלף שקל.

הנדסאי מכונות: לא בדקתי את זה לעומק, אבל הבנתי שהמשכורת נעה סביב ה6-7, כמובן שעם הזמן ואם אתה טוב אתה יכול להתקדם קדימה ולקבל משכורת טובה יותר.

משהו מעניין הוא, שגם הנדסאי רכב וגם הנדסאי מכונות לומדים את אותו התוכן ואת אותו המסלול, רק שבסופו כל אחד לוקח את זה לתחום שלו, במידה ובחרתי בהנדסאי רכב ניתן אחריי הקורס להשלים את החומר של הנדסאי מכונות ולקבל גם דיפלומה של הנדסאי מכונות(רק חבל שזה לוקח שנת לימוד ולא משהו קצר יותר).

על פיו ניראה שהנדסאי רכב זה הכי טוב, אפשר להתקדם בעבודה וכדומה, אבל בכמה מוסכים ראיתים בכלל הנדסאי רכב? עד כמה המקצוע מבוקש?

קובי

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...