Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מחפש ייעוץ עבור אבא שלי (או במה להחליף את הוולוו שהלכה)

ציפופו
שימו לב! השרשור הזה בן 6194 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

סליחה שהוצאתי את השרשור הזה מהבוידעם... אבל הנה הגענו לרגע האמת, הוולבו מיצה את עצמו (ואת הסבלנות שלנו) ומבחינת אבא שלי אפשר מחר בבוקר לרכוש אוטו חדש. אלא ש... נשארנו עם אותן התלבטויות (טוב, בעיקר אני נשארתי - אבל עלי הוטלה משימת הקניה).

אני עדיין לא מוצא את השילוב המוצלח בין רכב מרווח ונוח ובין רכב אמין (אמין, סטייל טויוטה קורולה ושות'). אני חושב שבתקציב של 100K פחות או יותר צריך להיות מבחר די נכבד של רכבים ועדיין יצאתי בעיקר מבולבל.

אנסה לנסח שוב את הנקודות המרכזיות לפי סדר העדיפות בתקווה שהפעם אוכל להגיע להחלטה נבונה וסופית. דרך אגב, כשאני כותב נוחות אני מתכוון בין היתר, ובעיקר, לכניסה נוחה לרכב. רכבים נמוכים ממש לא נוחים בכניסה וביציאה מהם (אפילו בוולבו קרה לא אחת שאבא שלי, שהוא די גבוה, קיבל מכה בראש).

ובכן:

1. אמינות. אמינות! ואמינות... בהכירי את הנפשות הפועלות, דרוש פה רכב ששמים לו דלק ועושים טיפולים בזמן וזהו. טוב, אפשר להגיד שכל רכב בעיקרון יסתפק בכך. אבל זה לא יהיה ממש נכון :mad:

2. ובמקום השני - נוחות. כאמור, לרוב הרכבים היפניים יש בעיה: עשו אותם יפנים. הם כאילו בנו רכב לגמדים מפותחים או משהו כזה (להורים של אשתי למשל יש הונדה סיביק ובכל פעם שאני נוהג בה אני מופתע מחדש כמה נמוך אפשר לשבת באוטו מבלי להרגיש את האספלט בישבן...). השבוע עלה לנו פה רעיון יצירתי - אין איזה ג'יפ קומפקטי שיכול להתאים או להיפך איזה פרייבט שתפח למימדים קצת יותר גבוהים? כי אולי זה יכול לפתור את הבעיה שלנו פה...

3. אני רק מזכיר שהאוטו נוסע בעיקר נסיעות עירוניות, לעבודה, לקניות וכו'. מדי פעם יש לו איזו נסיעה בין עירונית. לרוב נוסעים בו רק שני אנשים (אבא ואמא שלי). אני חושב שזה די פוסל כל מיני מפלצות כמו האימפלה (הספקתי בינתיים לראות אותה) או אפילו הוולבו. גם מבחינת עלויות האחזקה של הרכבים האלו זה נראה לי פחות מוצדק, מה שמוביל אותנו לסעיף האחרון...

4. אחזקה - שתהיה סבירה. אמנם הסעיף הזה הכי פחות קריטי ואם אמצא רכב שעונה על כל שאר הצרכים אבל האחזקה שלו יקרה, אקנה אותו. ועדיין אני מאמין שזה לא הכרחי ללכת דווקא על רכבים שהעלויות שלהם גבוהות.

סיכום הביניים שלי עד כה הוא כזה:

לרכבים היפניים (במיוחד טויוטה, מזדה וניסן) יש אמינות גבוהה ביותר. בכל הדגמים?

המשפחתיות שלהם מהוות ממש סד עינויים (לגבינו). אבל מה קורה עם הדגמים המפוארים יותר? הם גבוהים או שרק מרווחים יותר?

הכיוון שלי בינתיים הוא או על האלמרה (שעד כמה שאני זוכר באמת מרווחת יותר מהקורולה) או על האוונסיס/קרינה(?). אולי גם מזדה 626.

יש למישהו הערות אחרונות לפני שאנחנו סוגרים ענין? (ושוב סליחה על המִחְזוּר)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 32
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

הקורולה של 2002-2007 גבוהה ומציעה מושבים תומכים ונוחים יחסית לקטגוריה ואמינות מוחלטת.

אבא נסע עליה?

אם לא, קח את המילה שלי, לכו לסוכנות הליסינג הקרובה ותארגן לאבא סיבוב על האוטו.

באחריות הוא יעריך אותו אם הדברים שרשמת הם אכן החשובים.

אז רק נשאר לך למצוא אחת פרטית שמורה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה עם גולף? היא תהיה נוחה ומפנקת, הרכב מספיק גבוה, והאמינות בסדר גמור.

כמו-כן הייתי מציע גם פוקוס, האצ'בק.

בתאריך 13.7.2020 בשעה 17:22, pl7410 כתב:

זו בכל זאת מדינה שמסתמכת על טמטום כמשאב לאומי

לפני 5 שעות, HybridBoy כתב:

תיבה טובה סטייל DSG

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 6194 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...