Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

הצעת ביטוח חובה - נמוכה מידי

elihershko

פוסטים מומלצים

אהלן,

לקראת חידוש הביטוחים, קיבלתי מהמבטחת הנוכחית הצעה לחובה+צד ג'.

בהתחלה היה נראה לי גבוה. התחלתי בבדיקת החובה במחשבון משרד האצר וראיתי שההצעה הכי זולה יקרה בכ400 שח ממה שהחברה הנוכחית הציעה לי ושם גם מופיע המחיר של המבטחת הנוכחית - שגבוה אף הוא בכ500 שח מהצעת החידוש. עשיתי משחק עם הנתונים במחשבון משרד האוצר ויצא שכשסימנתי שיש בקרת יציבות (ובפועל אין) - קיבלתי את המחיר שקיבלתי בהצעת החידוש. 

ולשאלה - האם אני יכול לסגור עם ההצעה שקיבלתי למרות שיש סיכוי שיש אצלם טעות ומשום מה חושבים שיש בקרת יציבות? הרי מעולם לא אמרתי שיש וגם כל אחד שיקיש את מספר הרכב יראה שאין?

אני חשוף למשהו?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 7 דקות, avargel כתב:

מסקרנות, באיזה רכב אין בקרת יציבות?

עד 2010 זה לא היה חובה אז יש הרבה דגמים בלי בקרת יציבות מתחת למודל 2010. מתחת ל 2007-2008 לרוב המוחלט של הדגמים העממיים לא היה. 

ב 2010 זה הפך חובה בשוק הישראלי אז מאותה שנה יש לכולם. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם כבג מדברים על 307,

אם אני לא טועה, היא קיבלה בקרת יציבות ברכבים שנמכרו כ-2008 (שנת דגם אחרונה)

צביעות היא נגע רע! היזהרו מאלו שיחייכו אליכם היום ומחר יתקעו לכם סכין בגב

מחפש 308 1.2, סביבות 100,000 ק"מ, רק עם מנוע גמור, לא סטיישן ולא בצבע אדום

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 4 שעות, מלטבשי כתב:

אם כבג מדברים על 307,

אם אני לא טועה, היא קיבלה בקרת יציבות ברכבים שנמכרו כ-2008 (שנת דגם אחרונה)

אכן.

שלי עלתה על הכביש ב7/2006 כמודל 2007 ברישיון.

לפני שעה, yahaga כתב:

אני לא הייתי מסתכן בדיווח כוזב לביטוח. בשעת הצורך (שנקווה שלא תגיע)  זה יחזור אליך כמו בומרנג.

שום דיווח כוזב. אני כבר כמה שנים עם אותה חברה, תמיד כשהשוויתי את החובה ע"פ נתוני הרכב שלי - הם היו איפשהו באמצע מבחינת המחיר. ההצעה עכשיו יצאה מהם אוטומטית, עם נתוני הרכב שלי בלי שפניתי אליהם וללא התערבותי. 

שוב, כל אחד שיקיש את מספר הרכב יראה את נתוניו.

השאלה אם אני צריך לחפור בהצעת המחיר או לקחת כפי שהיא.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

השנקל שלי: אם במאגר רשום שיש בקרה - לא תהיה לך בעיה במקרה תאונה.

היה לי פעם מקרה הפוך (בסאאב 9-5) ובסוף חברת הביטוח הסכימה 'לתקן' לי את הפוליסה בצורה פרטית למרות שבמאגר הופיעו נתונית מוטעים.

אם אתה מאמין שיכולים לקלקל, תאמין שיכולים לתקן.

- רבי נחמן מברסלב

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גם כשהרוב מגיע עם נתונים מוזנים מראש, תמיד יש בחברות הביטוח פתח לבצע "כיוונונים" קטנים.

מה שלדעתי קרה זה שסוכן המכירות או החתם ראה את ה"פירצה" הזו והבין שב-99% אתה תסגור אצלו כי הפער מול המתחרים וגם מולם עצמם (כפי שאמרת בעצמך) הוא 400-500 ש"ח שזה מאוד משמעותי מתוך סכום של חובה וצד ג' בלבד. גם היו מוסיפים לאנשים מובילאיי בפוליסה לטרנטות בנות 25 שנה כדי להוזיל את החובה. עכשיו סוכן המכירות עוד שנתיים-שלוש כבר לא שם, מה אכפת לו? אבל לך זה צריך להיות מאוד אכפת! אתה יכול להיות מעורב בתאונה עם נפגעי גוף, תביעה של מאות אלפי שקלים, ואז חברת הביטוח יכולה לשלם או שהיא יכולה להתחיל לבדוק את המקרה ולא לשלם. ואז זה בתי משפט, זה אתה נגד חברת ביטוח! כל זה כדי "לחסוך" כמה מאות שקלים. תחשוב טוב ותקרא על אירועים שקרו. אל תגיד "יהיה בסדר, זו לא טעות שלי".

אני במקומך מציין את זה מפורשות שאין לך בקרת יציבות גם בהקלטות השיחה וגם שיהיו לך מסמכים חתומים על ידך ועל ידם שאומרים בפירוש שלא משתמע לשתי פנים שאין לך בקרת יציבות ברכב.

• אהבתי 2
  • רעיון טוב! 1

"If you can't explain it to a six year old, you don't understand it yourself."

- Albert Einstein

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

פשוט תשלח מייל/ווצאפ לסוכנות בסגנון "למיטב ידיעתי אין לי בקרת יציבות ברכב" וזה הכל. ניסוח פשוט וקליל, תשמור צילום של ההודעה בכמה מקומות שיהיה לך אם ו. 

אני חושב שזה מכסה אותך. אם וקרה מקרה יש לך הוכחה שציינת שאין לך בקרת יציבות. המחיר הזול שקיבלת/מופיע בפוליסה שיש לך - לא באשמתך. את שלך עשית.

הרוב לא היו עושים אפילו את זה כי זה סתם להעיר. אבל אם אתה על הצד שאוהב להיות בטוח ולעשות הכל לפי הספר. אני חושב שזה מספיק.

העניין של בקרת יציבות והמחיר הזול זה משהו שאתה עלית עליו לבד אם הבנתי, נכון?

האם אין דרך לדעת בוודאות לפי מה מרכיבים לך ביטוח? במקום לנסות ולהבין לבד למה המחיר שהוצע לך זול?

טופס שמציין את כל המאפיינים של הרכב שלך. לא יכולים לשלוח לך טופס כזה בכדי שתעבור עליו ותוודא שהכל נכון לפני שסוגרים ביטוח?

עריכה אחרונה על ידי פאר האורה
טופס
  • אהבתי 1
  • רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• 3 שבועות מאוחר יותר ...

בגלל העניין שתיארתי, חיכיתי לשיחה מול נציג.

עוד לפני שפתחתי את הפה נתן לי עוד 160 שח הנחה.

ביקשתי לוודא שרשום לו שאין ברכב בקרת יציבות. אמר שלפי ל.ז. כן יש. אמרתי שאין והתעקשתי שירשום שאין. המחיר לא השתנה.

בתעודת ביטוח אין איזכור לפרמטרים שהשפיעו על המחיר (לא גיל וגם לא esp).  בכל מקרה, שמרתי בתיקייה, בצמוד לתעודת הביטוח - גם את הקלטת השיחה.

אני מכוסה? (תרתי משמע...)

• אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

דבר בסיסי שכולם התעלמו ממנו - כאשר אתה עושה ביטוח חובה + רכוש (צד ג'/ מקיף), אז חברת הביטוח נותנת הנחה מסויימת על המחיר שמפורסם במחשבון של משרד האוצר (שם זה מחיר מקסימלי שמאושר להם)

• מעניין 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לדעתי אתה מכוסה, שתף את ההקלטה גם אצל מישהו נוסף מהמשפחה, סתם לשקט שלך גיבוי נוסף. אבל סתם הערת צד - מוזר שבתעודת הביטוח לא מצוין לך הגיל ESP וכו'. או שדברים השתנו מאז וכבר לא מציינים?

• רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...