Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

אימוץ או לא אימוץ

DareDevil

פוסטים מומלצים

שלומות לכולם

יצא לי לפני כמה ימים להציע רעיון למישהו שרוצה להביא ילדים אבל יש לו חששות לגבי התקופה הראשונה של גידול ילדים, הבנאדם כבר עם כמה ילדים אז לתומי הצעתי שיאמץ ילדים.

בהתחלה הוא גיחך אבל ניסיתי להסביר את עצמי אבל משהו שם אצלו נאטם. כי על כל שטות יש לו מה להגיד אבל דברי חוכמה שכאלה. ככה שמה שהוא מדבר עליו זה לא שטויות.

אבל לא קיבלתי אצלו תגובה לגבי אימוץ. אני יכול לספר שיש לי אחים מאומצים ואני לא רואה בעיה כלשהיא באימוץ ילדים (וכנראה שאני ארצה לאמץ ילד) אבל זו לא הפעם הראשונה שאני נתקל באנשים שהדבר היחיד שהם מצליחים להוציא זה "אם אני כבר מביא ילד אז אני רוצה משלי". אחרי האינטראקציה הזו אני לא אציע לאנשים לאמץ ילדים..

יכול להיות שאני נוגע בנקודה רגישה או משהו? אני אומר את זה לא במקום? אני באמת לא מבין מה בדיוק הבעיה פה? אשמח אם תסבירו לי כמו לילד בן חמש.

תודה (:

אם זה לא היה ברור השאלות מכוונות לאלו שלא אימצו ילדים או שהמשפחה שלהם אימצה ילדים.

Ready To Rock
Ready To Rumble

"Hard times create strong men, strong men create good times, good times create weak men, and weak men create hard times." G. Michael Hopf

Daihatsu Sirion 2007 1.3 automatic
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ילד שלא שלך אתה לא אוהב אותו אותו הדבר, לא מרגיש שהוא חלק ממך ממש, ולא שואף שהוא יהיה מוצלח יותר ממך.

גילוי נאות: אני לא מאומץ, למרות שחשבתי ככה בגיל 9 :-)

• אהבתי 1

אם אתה מאמין שיכולים לקלקל, תאמין שיכולים לתקן.

- רבי נחמן מברסלב

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חלק מהתרבות הישראלית, משהו בסגנון של : אני חייב X ילדים, כאשר אני ההורה המקורי (אבא/ אמא - מחק את המיותר).

אימוץ נחשב בהרבה מקרים ככשלון בהבאת ילדים לעולם. לעיתים, כשלון כזה גם עלול לגרום להרס של הנישואין.

אכן, לא חושב שכדאי להמליץ לאנשים לבחור באופציה של אימוץ. מירב הסיכויים שיגיבו בצורה לא טובה.

• אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש לי בחור מבוגר בעבודה ששונא בעלי חיים באשר הם,

אם מישהו בטעות מספר כמה כסף הוא הוציא על טיפול בכלב או החתול שלו לידו - הוא לא מתבייש ומטיף להם שעדיף היה שהיו מאמצים ילד ולא זורקים כסף על חיות.

גילוי נאות: אני אימצתי 2 ילדים ויש לי כלב והרבה חתולים

• אהבתי 4
  • רעיון טוב! 1

כבר חתמתי...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אימוץ ילד מהסיבות הנכונות הוא מעשה אצילי ברמות גבוהות מאוד. 

לגבי החבר, התקופה הראשונה בגידול ילד מלידה היא קשה ומאתגרת, עם זאת יש עימה כל-כך הרבה חוויות ועומק רגשי שלא הייתי מוותר על זה בחיים. 

אבל הקושי הזה הוא כאין וכאפס לעומת הקושי והדאגות לילד שלך כשהוא מתבגר.  

• אהבתי 2

www.car-pad.co.il - טיפים, חדשות, השקות, מבחנים, ועוד. על מכוניות. רק על מכוניות. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נראה לי שצריך לחלק את זה לשניים:

1. הפחד מלאמץ ילד שאינו שלך - ויתור על שלב הבונדינג עם הילד, החשש מבעיות בריאות או התנהגותיות לא ידועות והרבה פעמים גם החשש ממה הסביבה תגיד להורים (וגם לילד בהמשך).

2. הרצון לילד משלך - הרצון להמשכיות גנטית טבועה בנו אפילו באופן לא מודע, שלב הבונדינג, "שליטה" על הגנים וההתנהגות של הילד

• אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יכול להיות שהבחור אף פעם לא חשב על זה לעומק ולכן המוח שלו מטייל בין סטיגמות, בלי יכולת אמיתית להסביר מה ולמה.

תן לו זמן לעכל.

בכל הקשור לקושי - אולי מוותרים על הקושי הפיזי של האכלה / פיפי / קקי / שיניים וכו' אם מאמצים ילד שכבר נגמל, אבל הקשיים הפסיכולוגיים ותהליך עיצוב האישיות / הרגלים מסובך באותה מידה ואף יותר.

אני מכיר כמה משפחות עם ילדים מאומצים (מחשוכי ילדים עד משפחות מלאות שפתחו את הלב לתוספת) וחוץ ממקרה אחד זה אף פעם לא סיפור הצלחה חלק וזורם.

עריכה אחרונה על ידי hans
  • אהבתי 2

אוכל את הכובע שהגיש לי avergel ומודה קבל עם ועדה שלפעמים מחשבים של אסוס מחזיקים מעמד אפילו מעל לשנה שלמה - אם נזכרים לעדכן את ה-bios.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 14 שעות, DareDevil כתב:

מישהו שרוצה להביא ילדים אבל יש לו חששות לגבי התקופה הראשונה של גידול ילדים, הבנאדם כבר עם כמה ילדים אז לתומי הצעתי שיאמץ ילדים.

אני רוצה קרייזלר 300C עם גוף של דור ראשון, אבל כל שאר המכלולים חדשים של הדור השני. 

אבל אני לא הולך לעשות עם זה כלום. 

כי אני רוצה, אז מה.

זה לא אומר שאני מוכן להתחייב להשקעה ולביצוע. זה רק אומר שאני רוצה. 

אותו מישהו, כנראה רק רוצה שיהיה אבל לא רוצה לעשות.

הצעת, הסברת, לא עוזר? שחרר. אל תתעמק יותר מדי, כמו שאמרה לי קולגה שאני מאד מעריך, "ברחם של אנשים".

אתה לא יכול לדעת מה קורה מאחורי הקלעים. רצית לעזור, העלית מחשבה, כל הכבוד. ירצה, יחשוב על זה, לא ירצה, לא יחשוב על זה, הרעיון כבר עבר ממך אליו. 

זו הנקודה לעזוב ולרדת מזה ולתת לו לכדרר בעצמו.

• אהבתי 1

ערוץ היוטיוב שלי: BuildiT - DIY Israel.

מעוניינים לעזור לחתולי הרחוב? מחפשים מתנה מיוחדת?

סבונים 100% טבעי ובעבודת יד- כל ההכנסות קודש לטיפול בחתולים. דברו איתי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רק לגבי התקופה הראשונה בחיי התינוק. 

זאת התקופה הכי קלה. יש קושי של לקום בלילה, גזים בהתחלה, שיניים וכו' אבל יש קושי פיזי. שגודלים יש גם קושי מנטלי וזה יותר קשה

• אהבתי 2
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 33 דקות, עדי-אל כתב:

רק לגבי התקופה הראשונה בחיי התינוק. 

זאת התקופה הכי קלה. יש קושי של לקום בלילה, גזים בהתחלה, שיניים וכו' אבל יש קושי פיזי. שגודלים יש גם קושי מנטלי וזה יותר קשה

כן.

אבל היום יודעים שלתקופה המוקדמת יש השפעה לא קטנה על ההתפתחות המנטלית העתידית. 

האם לא חבל לפספס את הפרק הזה בהורות?!

חבל.

Having said that

גרו מתחתיי פעם זוג נעים, כזה אירופאי. אנשים שקטים, עם ילדה (שהתברר בדיעבד שגם היא מאומצת). נסעו לאירופה לאמץ ילד מבית יתומים. היה בערך בן שנתיים עד שלוש.

ביום הראשון שהאמא נפרדה ממנו ללכת בפעם הראשונה מאז שהביאו אותו לארץ לעבודה, ירדתי במעלית והיא נכנסה בקומה שלה.

הילד עמד עם המטפלת בוכה, בעברית, ״אמא! אמא!״

הדלת של המעלית נסגרה וכשהיא יורדת הוא דפק על הדלת מבחוץ ובכה ״אמא! אמא!״

והאמא עומדת לידי, גם בוכה.

מתנצלת.

הפעם הראשונה שהם נפרדים מאז שהוא בארץ, ״רק לארבע שעות״.

לא שוכח את הרגע שובר הלב הזה בחיים.

הילד הזה מכיר אותה אולי חודש, והיא אמא שלו על מלא.

אחרי זה הייתי רואה אותו הולך עם אחותו הגדולה לביצפר, יד ביד.

איך אמר לי פעם הבוס שלי: זה שאתה משפריץ לא עושה אותך אבא.

גנטיקה זה כלום.

• אהבתי 5
  • רעיון טוב! 1

uʍop ǝpısdn sı ɹǝʇndɯoɔ ɹnoʎ sıɥʇ pɐǝɹ uɐɔ noʎ ɟı

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה לכם על התשובות (:

Ready To Rock
Ready To Rumble

"Hard times create strong men, strong men create good times, good times create weak men, and weak men create hard times." G. Michael Hopf

Daihatsu Sirion 2007 1.3 automatic
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הורות בשלוש מילים

Example

Example

Example

ילד, זה ילד.

שני הילדים שלי, ביולוגיים.

זוג חברים שניסו במשך 9 שנים להכנס להריון כי הם באמת, רצו להיות הורים מכל הסיבות הכי נכונות. הפצרתי בהם לאמץ, אהבה זו אהבה.

בסוף פונדקאות הביאה להם פעמיים את האושר.

אין נכון או לא נכון כאן אין טוב, אין רע.

רק יש, אם רוצים.

• אהבתי 1

B4 2010 - ANY-PHONE + MOSCONI AMAS2 + Audsion BitOne + Voce5.1K FullDA + MASSIVEBX4 +HatL1 + Morel CDM880 + Morel Hybrid602 + Micca COVO-S + Audison TH10 + Pioneer TS-X150

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הייתי שותף פעם בדיונים של כן/לא תרומת ביצית (בד״כ גיל הביציות זו הבעיה בכניסה להריון בגיל מתקדם). הרצון שהצאצא יבוא מהגנים שלך, מובן. אין בזה הגיון, כי אנשים גם נקשרים לדג זהב, אבל מובן. יש בזה משהו שהילד דומה לך, אבל גם יש בזה משהו שהילד דומה לך או לזוגה במשהו שאתה, איך אומרים היום, פחות מתחבר אליו...

בתאריך 17.1.2024 בשעה 23:22, DareDevil כתב:

יצא לי לפני כמה ימים להציע רעיון למישהו שרוצה להביא ילדים אבל יש לו חששות לגבי התקופה הראשונה של גידול ילדים

עכשיו לזה.

זו לא סיבה לא להביא ילדים.

לכולם יש חששות והקושי לא קטן עם הזמן. לתקופת הינקות יש חשיבות מכרעת בהתפתחות הילד ובקשר עם התינוק,  ואני כותב את זה כגבר, שבשלב הזה בהורות הוא לרב לא ההורה העיקרי. זה שלב מאוד פיסי, מאוד חושי, מאוד לא וורבלי. זה כמו לגדל חיה קטנה שעוד הרבה פחות מפותחת מחיית מחמד. יש משהו חשוב בלראות את ההתפתחות של האדם מהשלב הזה, הלמידה איך לתקשר לא מילולית.

לא הייתי מוותר על זה בגלל ״חשש״. הייתי מטפל בסיבות לחשש.

דרך אגב, אם החשש הוא מזה שזו תקופה קשה, גידול הילדים לא נהיה יותר קל. זה לא כזה קשה לגדל תינוקות. אנטנסיבי, אבל די ברור מבחינת מה לעשות ומה לא.

בתאריך 17.1.2024 בשעה 23:22, DareDevil כתב:

בהתחלה הוא גיחך אבל ניסיתי להסביר את עצמי אבל משהו שם אצלו נאטם. כי על כל שטות יש לו מה להגיד אבל דברי חוכמה שכאלה. ככה שמה שהוא מדבר עליו זה לא שטויות.

צ׳מע, יש לי חבר כזה. כל פעם איזה הסבר פילוסופי אחר על איך יש ילדים רעבים בצ׳יקונדריה ומה להביא עוד אחד לעולם וזה. בסוף, הביא אחת בהארכה שנייה בזריקת שלוש על הבאזר וזכה במשחק החיים, כי הוא באמת אבהי באופיו. רק היה צריך להחליף קבוצה, סליחה, אישה, באחת שלא חרדתית.

כל הרציונאליזם של זה זו חרטא. בסופו של דבר יש לך בת זוג, אתה מסתכל לה בעיניים, אתה רוצה לגדל איתה משפחה. זהו. לא מסובך.

• אהבתי 1

uʍop ǝpısdn sı ɹǝʇndɯoɔ ɹnoʎ sıɥʇ pɐǝɹ uɐɔ noʎ ɟı

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש לי 4 ילדים ביולוגיים

כשהמשאבים הפיננסים, הרגשיים, הפיזיים והנפשיים יאפשרו זאת - אני בהחלט ארצה לאמץ ילד נוסף

תמונה של הקטנה, ליחס:

20240104_130808.jpg

• אהבתי 3
ציטוט

יבגניפ כתב:

אוף. למה אני מגיב פה? 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...