Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

טיפים ראשוניים למגדל/ת החתולים המתחיל/ה.

חולגי

פוסטים מומלצים

לפני שעה, falou כתב:

1. הרבעת חתולים היא הגיונית כמו לנהוג במשאית לשימושים משפחתיים. חתולים, אם כך, צריך להכחיד, כי הרבעתם מטומטמת כמו נהיגה במשאית בעיר.

מוכן להראות לי אפה כתבתי את זה? מה שכן כתבתי זה שלהחזיק בבית חתולה לא מעוקרת אם אתה לא מתכוון לעשות המלטות זה נוח כמו משאית בתור רכב משפחתי. דרך אגב גם לא אמרתי שמטומטם להשתמש במשאית, כל אחד עם האילוצים שלו.

לפני שעה, falou כתב:

הרבעת חתולים היא רק עניין של כסף, ורק אז זה שווה את הטירחה, כי הם לא באמת אוהבים את החתולים שלהם.

לא אמרתי שלא אוהבים, אבל כן ברוב המקרים הרבעות עצמן של חתולים גזעים זה עניין מסחרי.

לפני שעה, falou כתב:

2. לא צריך לשחרר כלבים. כלבים תמיד צריכים להיות על רצועה.

אסור לשחרר כלב בשטח ציבורי בלי רצועה. זה החוק שלא אני כתבתי. קנס אם אני זוכר נכון 500 ש"ח. אף אחד לא מפריע לך לקחת רכב ולנסוע מחוץ לעיר.

לפני שעה, falou כתב:

או שגידל רק כלבי צעצוע או שגידל כלבים מסכנים. כמי שגידל כלבי רוח ורועים אני יכול להגיד לכם שרק מישהו שלא מבין בגידול כלבים יכול לכתוב משפט כזה.

זה כמובן תלוי איזה כלב אתה מגדל ואיך החיים שלך מתנהלים. אם אתה מגדל שיצו במגדל בת״א, שעושה צרכים בארגז חול בבית, זה באמת אולי לא מעניין לשחרר אותו.

היו לי בוקסר, מסטינים, רוטווילרים, כרגע מלינואה.

לפני שעה, falou כתב:

הוא גם מעולם לא שמע על גינות כלבים.

גינות כלבים זה נושא שנוי במחלוקת שאני לא רוצה להעלות כאן. 

לפני שעה, falou כתב:

3. כלבים, לשיטתו, לא צריכים כלבים אחרים. זה, דרך אגב, למה לא לוקחים נהג משאית לנהיגת מירוץ ולא מקבלים ייעוץ לגבי גידול כלב בבית ממי שאילף כלבים למשימות ספיציפיות. כלבים  מ א ו ד אוהבים לשחק עם כלבים אחרים. כל מי שגידל כלבים יודע שיש להם כלבים שהם אוהבים יותר ופחות  זו דרך מעולה בשבילם לפרוק אנרגיה. כמובן שזה גם מעגל חברתי נחמד לבעלים.

וברור שאם אתה מגדל יותר מכלב אחד, לא לשחרר אותם לשחק זה פשוט עצוב.

בידי עברו מאות גורים. החזקנו אותם ביחד עד שהיו מתחילים לריב. ב-90% מהמקרים זה היה קורה בגיל 3-5 חודשים. ואז נאלצנו להפריד. בהצלחה לשחרר אותם בגינת כלבים. אבל אל תשכח לעשות לפני זה ביטוח.

לפני שעה, falou כתב:

4. נקבה מיוחמת תהיה סיבה מאוד נפוצה לקרבות כלבים, פשוט כרגע רובם מעוקרים ומסורסים.

פשוט אין לך מספיק ידעה/ניסיון, לא ראית קרבות כלבים ולא מכיר את הסיבות. 

לפני שעה, falou כתב:

בקיצור, מי שחשוב שכותב ההודעות למעלה חי במציאות של גידול כלב ביתי, מוזמן לקחת ממנו עצות...

האיש לא חי בקרב עמו, לא בעיר ובוודאי לא בכפר. 

שיגדל את הכלב שלו בלי להריץ אותו חופשי ובלי להפגיש אותו עם כלבים אחרים ושייהנו שניהם מהחיים.

ואם כבר ירדת לגופו של אדם ולא של עניין ...

כותב ההודעות כבר יותר מ-50 שנה מחזיק/מגדל/מאלף כלבים למטרות שונות. בהתחלה כמו כולם  אילוף שימושי "ביתי" במועדון אילוף. אחר כך אילוף ספורטיבי למבחנים SCH/IPO/CAL/IGP. היה אחראי על אילוף וחבר הנהלה במועדון רוטווילר, ייצג את ישראל באליפות עולם ב-SH של IFR. עבד בתור מאלף ראשי בחברה שסיפקה כלבי חנ"מ לתח"צ, נמלים ובתי זיקוק. 15 שנים אחד מעובדי מחקר של אוניברסיטה ת"א ביחידת עוקץ ומדריך בגוריה. בוגר מדרשה לכלבנות ומדריך IGP של ההתאחדות הישראלית לכלבנות.   

אבל מה כל זה לאומת "מי שגידל כלבי רוח ורועים". דרך אגב, כמה?

• מעניין 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ממה שאתה מתאר אתה עבדת והוכשרת לגידול כלבי עבודה.

זה כמו להשוות בית גידול לעבדים לגן ילדים.

כל הכלבים שגידלתי חיפשו חברת כלבים אחרים וכמעט ולא נלחמו וחלקם (תלוי גזעים למרות שכולם היו מעורבים) היו צריכים את הריצנ ושחרור האנרגיה.

• אהבתי 2

תודה הגברת שרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

התחלתי לעבוד עם כוחות הביטחון אחרי שהיה לי כבר קרוב ל-30 שנות ניסיון באזרחות. גם בשנים שעבדתי עם כלבי ספורט/חנ"מ/צבא/משטרה המשכתי באילוף "יומ יומי" ועד היום יש לי תיק במס הכנסה "אילוף כלבים". לא אמרתי שכל הכלבים נלחמים אחד בשני, אבל זה לא דבר נדיר. אם תגדל כלב נכון בהרבה מקרים הוא יעדיף אותך על פני כלבים אחרים. ישנם הרבה דרכים להוצאת אנרגיה. למשל אופניים. או עבודה עם הכלב. או לצאת מהעיר. או משחק, אבל לא מתחת לבית כאשר אין לך שליטה על הכלב. כנ"ל בגנים ציבוריים. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כשעה, mikyl כתב:

כותב ההודעות כבר יותר מ-50 שנה מחזיק/מגדל/מאלף כלבים למטרות שונות. בהתחלה כמו כולם  אילוף שימושי "ביתי" במועדון אילוף. אחר כך אילוף ספורטיבי למבחנים SCH/IPO/CAL/IGP. היה אחראי על אילוף וחבר הנהלה במועדון רוטווילר, ייצג את ישראל באליפות עולם ב-SH של IFR. עבד בתור מאלף ראשי בחברה שסיפקה כלבי חנ"מ לתח"צ, נמלים ובתי זיקוק. 15 שנים אחד מעובדי מחקר של אוניברסיטה ת"א ביחידת עוקץ ומדריך בגוריה. בוגר מדרשה לכלבנות ומדריך IGP של ההתאחדות הישראלית לכלבנות.   

אתה כנראה חושב שעכשיו שחשפת את הרקע שלך, זה יגרום למי שלא מסכים איתך להרכין ראש בענווה.

אני אגלה לך סוד, לא חידשת דבר. העובדה שאתה מגיע מרקע של כלבי עבודה ובוגר עוקץ ברורה כבר מהודעותיך הראשונות.

היא גם שמה את כולן בהקשר שמבהיר שהניסיון שלך מוטה. כמו שכתב נהג הלילה, גידול ואילוף כלבי עבודה לא דומה לגידולם כחית מחמד, גם אם יש דברים משותפים.

היא גם מסבירה את ההתנשאות בדבריך, אופיינית לרבים מיוצאי עוקץ, אם כי לאחרונה יצא לי להכיר רבים מהם כחלק מפרוייקט שיצא לי לקחת בו חלק, ולפחות למדתי שלא כולם כאלה.

• אהבתי 3
  • מצחיק 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה זה קשור את מי הכלב מעדיף?!

הרועה האוסטרלית שלי העדיפה להשאר איתי בבית ולא לצאת לטיול, זה אומר שהיא לא שיחקה עם כלבים אחרים?

אפשר לחשוב שלכל אחד יש שעה כל יום לרכוב על אופניים או לצאת מהעיר...

בתור מי שגידל כלבת רועים ו-וויפט בו״ז, שני כלבים שצריכים פעילות כל יום (והוויפט צריך גם לרוץ, לא מספיק תרגילי סדר), לא לשחרר אותם זו לא אופציה ריאלית. אני כבר לא מדבר על זה שאו שהוא היה חייב להיות מסורס או שהיא מעוקרת.

גם כל הדיון האם לעקר/לסרס או לא מתייחס לפרומיל מהכלבים בישראל. אחוזים בודדים מהכלבים הם גזעיים, תוצר של הרבעה מסודרת. כל הכלבים שמאומצים מעמותות מסורסים/מעוקרות. שאר הכלבים הקנויים מגיעים מחאפרים/מטחנות גורים (מיעוט קטן ממרביעים מסודרים שלא שייכים למועדון) ויש את שלל הכלבים המוזנחים.

הרב המכריע של כלבים פוריים הוא מהזנחה/חוסר איכפתיות. אלו לא כלבים שדואגים להם, הגורים שלהם לא מסיימים חייהם בבתים, הם מומתים או מגיעים לעמותות. לכן תמיד יהיו כלבים לא מסורסים משוטטים, כי רב הכלבים הלא מסורסים מקורם בבעלים לא מי יודע כמה אחראיים.

לפני שעה, mikyl כתב:

כותב ההודעות כבר יותר מ-50 שנה מחזיק/מגדל/מאלף כלבים למטרות שונות

בדיוק.

אלו כלבים למטרות. גזעיים, מהרבעה מאורגנת עם תפקיד למלא. כלבי עבודה.

כל קשר בין אלו לבין משפחה שמגדלת כלב הוא כמו הקשר בין נהיגת מכונית מירוץ לנהיגת מכונית כביש.

כאמור, אחוז הכלבים האלו מכלל הכלבים בישראל הוא אחוזים בודדים מהכלבים הרשומים ופחות מזה מכלל הכלבים שקיימים. כלבי עבודה זו נישה של נישה.

uʍop ǝpısdn sı ɹǝʇndɯoɔ ɹnoʎ sıɥʇ pɐǝɹ uɐɔ noʎ ɟı

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעה, Be roo כתב:

אתה כנראה חושב שעכשיו שחשפת את הרקע שלך, זה יגרום למי שלא מסכים איתך להרכין ראש בענווה.

אני אגלה לך סוד, לא חידשת דבר. העובדה שאתה מגיע מרקע של כלבי עבודה ובוגר עוקץ ברורה כבר מהודעותיך הראשונות.

או שיש לך בעיה עם הבנת הנקרא, או שאתה קורא שורה כן שורה לא, או שאתה פשוט מתעלם מהכל שלא תואם את האג'נדה שלך. אני בוגר של חטיבת גולני ואף פעם לא שירתי בעוקץהגעתי לשם אחרי שכבר היה לי קרוב ל-30 שנות ניסיון בתור מאלף כלבים "ביתיים רגילים". ועבדתי במסגרת צוות מחקר של אוניברסיטה ת"א, לפי הגדרה "מדריך חיצוני". גם בזמן העבודה ביחידה המשכתי לעסוק באילוף כלבים שמשוטף בינם ו"כלבי עבודה" זה 4 רגליים.

לפני שעה, Be roo כתב:

היא גם שמה את כולן בהקשר שמבהיר שהניסיון שלך מוטה. כמו שכתב נהג הלילה, גידול ואילוף כלבי עבודה לא דומה לגידולם כחית מחמד, גם אם יש דברים משותפים.

מקווה שלפחות עכשיו הבנת, למרות שעל סמך ניסיון קודם לא בטוח. אתה צודק,  גידול ואילוף כלבי עבודה שונה מגידול חית מחמד, אבל מה זה שייך לניסיון שלי וכל מה שכתבתי?

לפני שעה, Be roo כתב:

היא גם מסבירה את ההתנשאות בדבריך, אופיינית לרבים מיוצאי עוקץ, אם כי לאחרונה יצא לי להכיר רבים מהם כחלק מפרוייקט שיצא לי לקחת בו חלק, ולפחות למדתי שלא כולם כאלה.

לא יודע על מי נפלת, אבל מהכרות רבת שנים רובם חברה איכותיים ובכלל לא טיפשים שמבינים היטב את ההגבלות. זאת הסיבה שלהקמת הגוריה היביאו מאלפים מבחוץ. דרך אגב גם המאלף הראשי הקודם וגם זה שהחליף אותו לא עשו סדיר שלכם ביחידה ועסקו באילוף כלבים באזרחות לפני שהגיעו לעוקץ.

לפני כשעה, falou כתב:

מה זה קשור את מי הכלב מעדיף?!

הרועה האוסטרלית שלי העדיפה להשאר איתי בבית ולא לצאת לטיול, זה אומר שהיא לא שיחקה עם כלבים אחרים?

זה שהיא שיחקה לא אומר שהיא חייבת. חוץ מזה כמו שכתבתי מדובר ב-3 שבועות פעמיים בשנה שזה כלום מול הנזק התמידי שעלול להגרם.

לפני כשעה, falou כתב:

אפשר לחשוב שלכל אחד יש שעה כל יום לרכוב על אופניים או לצאת מהעיר...

אפשר לחשוב שלכל אחד יש זמן לטייל כל יום עם הכלב, לפתור את הבעיות/לעבוד עם המאלף, לרוץ לווטרינר, לחפש סידור כאשר רוצים לנסוע לחופשה. כמו שכתבתי כדאי לשקול אם מוכנים להשקיע את הזמן, הכסף והמאמץ הנדרשים לפני שלוקחים את הכלב.

לפני כשעה, falou כתב:

אחוזים בודדים מהכלבים הם גזעיים, תוצר של הרבעה מסודרת.

מה זה שייך? התייחסתי לאופי ובריאות של הכלבים. לא להרבעות/גידול.

לפני כשעה, falou כתב:

אלו כלבים למטרות. גזעיים, מהרבעה מאורגנת עם תפקיד למלא. כלבי עבודה.

כל קשר בין אלו לבין משפחה שמגדלת כלב הוא כמו הקשר בין נהיגת מכונית מירוץ לנהיגת מכונית כביש.

בלי להעליב אין לך מושג מה זה כלבי עבודה. היום כל הכלבים של עוקץ נרכשים בהו"ל, יותר מ-90% מהם לא גזעים. למשטרה חוץ מרכש ישנם גם כלבי תרומות, אבל אלה הם כלבים מקריים שלא גודלו לצורכי עבודה. אילוף וגידול של כלב בית זאת גם מטרה. ובזה עוסקים 99% ממאלפים בארץ כולל אותי. רק שאצלי בנוסף יש גם ניסיון עם כלבי ספורט ועבודה.

לפני כשעה, falou כתב:

כאמור, אחוז הכלבים האלו מכלל הכלבים בישראל הוא אחוזים בודדים מהכלבים הרשומים ופחות מזה מכלל הכלבים שקיימים. כלבי עבודה זו נישה של נישה.

ומה זה קשור? בשום שלב לא התייחסתי לכלבי עבודה. זה באמת סיפור שונה אבל לא שייך לדיון.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 13 דקות, mikyl כתב:

שהיא שיחקה לא אומר שהיא חייבת. חוץ מזה כמו שכתבתי מדובר ב-3 שבועות פעמיים בשנה שזה כלום מול הנזק התמידי שעלול להגרם.

אני גם לא חייב לאכול אנטרקוט מדיום רייר ולנסוע באוטו חדש אבל אני רוצה.

כך גם כלב אולי לא חייב אבל הוא נהנה מזה. למה הוא צריך לקבל חינוך סובייטי (ויסלחו לי מראש כל הסובייטים) ולשלול לו את ההנאות שלו?

לא מספיק שהוא תלוי בנו אפילו כדי ללכת להשתין?

תודה הגברת שרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 3 דקות, Night Driver כתב:

אני גם לא חייב לאכול אנטרקוט מדיום רייר ולנסוע באוטו חדש אבל אני רוצה.

אנחנו אוהבים אותה מידת עשייה של בשר 😂

היית מוכן שיחתכו לך את הביצים כדי לא לוותר על סטייק/אוטו חדש במשך חודשיים בשנה? 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 39 דקות, mikyl כתב:

לא שירתי בעוקץהגעתי לשם אחרי שכבר היה לי קרוב ל-30 שנות ניסיון בתור מאלף כלבים "ביתיים רגילים". ועבדתי במסגרת צוות מחקר של אוניברסיטה ת"א, לפי הגדרה "מדריך חיצוני". גם בזמן העבודה ביחידה המשכתי לעסוק באילוף כלבים שמשוטף בינם ו"כלבי עבודה" זה 4 רגליים

הבדל שולי. אז לא שרתת שם בסדיר. שוין. הנקודה היא שאתה מגיע מרקע של כלבי עבודה וספורט. כלבים שלעיתים קרובות נבחרים מראש עקב התאמתם וחלקם מנופים במהלך תוכנית ההכשרה. 

לפני 39 דקות, mikyl כתב:

לא יודע על מי נפלת, אבל מהכרות רבת שנים רובם חברה איכותיים ובכלל לא טיפשים שמבינים היטב את ההגבלות

מי אמר שהם לא איכותיים או טיפשים? רק שלחלקם יש נטיה להתנשאות על כל מי שמגיע לכלבנות מרקע אחר. התנשאות שמנסיוני אין לה בסיס במציאות. זו לא חוכמה להתגאות בתוצאות כשאתה מראש בוחר כלבים שמתאימים לצרכים שלך ומנפה אחרים במהלך ההכשרה. חלק מצליח לעשות את המעבר "לאזרחות" וחלקם נשאר שבוי בקונספט המוגבל של כלבי עבודה.

עריכה אחרונה על ידי Be roo
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 21 דקות, mikyl כתב:

היית מוכן שיחתכו לך את הביצים כדי לא לוותר על סטייק/אוטו חדש במשך חודשיים בשנה? 

לא אבל אני לא כלב.

אצל רוב בעלי החיים וביניהם כלבים מין זה רק למטרות רבייה ולא למטרות הנאה.

תודה הגברת שרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 5 דקות, Night Driver כתב:

אצל רוב בעלי החיים וביניהם כלבים מין זה רק למטרות רבייה ולא למטרות הנאה.

לא יודע בקשר להנאה, אבל עברי מין הם חלק מהמערכת האנדוקרינית עם תפקידים נוספים.

לפני 22 דקות, Be roo כתב:

הבדל שולי. אז לא שרתת שם בסדיר. שוין. הנקודה היא שאתה מגיע מרקע של כלבי עבודה וספורט. כלבים שלעיתים קרובות נבחרים מראש עקב התאמתם וחלקם מנופים במהלך תוכנית ההכשרה.

אתה מתעקש לא לראות מה שכתבתי ומה שלא נוח לך. שום מאלף מקצועי בארץ (חוץ מאנשי קבע/שוטרים) לא מתפרנס מכלבי ספורט/עבודה ועיקר פרנסתו היא עם כלבי בית. כולל אותי. למי שיש לו רקע ספורטיבי/עבודה זה רק אחר כך ובנוסף. להגיד למישהו שלמד אילוף לא בצבא/משטרה אלא במערכת אזרחית שהוא לא יודע איך מגדלים כלבי בית זה כמו להגיד לנהג מרוצים שהוא לא יודעה לנהוג ברכב משפחתי.  

לפני 22 דקות, Be roo כתב:

זו לא חוכמה להתגאות בתוצאות כשאתה מראש בוחר כלבים שמתאימים לצרכים שלך ומנפה אחרים במהלך ההכשרה.

להגיע לתוצאות טובות עם כלבים מתאימים זאת גם חוכמה וסיבה לגאווה. מכל העולם באים לראות מה הם עושים. גם ממדינות עם תרבות כלבנית פי הרבה ממדינת ישראל. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 58 דקות, mikyl כתב:

אתה מתעקש לא לראות מה שכתבתי ומה שלא נוח לך. שום מאלף מקצועי בארץ (חוץ מאנשי קבע/שוטרים) לא מתפרנס מכלבי ספורט/עבודה ועיקר פרנסתו היא עם כלבי בית. כולל אותי. למי שיש לו רקע ספורטיבי/עבודה זה רק אחר כך ובנוסף. להגיד למישהו שלמד אילוף לא בצבא/משטרה אלא במערכת אזרחית שהוא לא יודע איך מגדלים כלבי בית זה כמו להגיד לנהג מרוצים שהוא לא יודעה לנהוג ברכב משפחתי

ממה מתפרנסים זו שאלה שולית. השאלה מהו הרקע שאיתו מגיעים. וכשמדובר על יוצאי עוקץ, רבים מהם קיבלו שם את ההכשרה שלהם.

אז במקרה שלך זה לא כך, והתחלת באזרחות, רק שלפי עדותך זה היה די מזמן, בתקופה שעדיין חלק גדול מהידע על התנהגות כלבים עבר בירושה מדורות של אנשי מקצוע שהגיעו מתחום כלבי העבודה. כל נושא האילוף הגיע במקור מהתחום הזה, אנשים שלמדו להכשיר כלבי עבודה לצרכי ציד, רעיה, שמירה ועוד. כלבים כחיות מחמד הם ענין חדש יחסית, בטח בשכיחות שלהם כיום.

או שאולי זה רק הותק ששובה אותך באמת האבסולטית שלך וחוסר מוכנות מוחלט לנסות לקבל את האפשרות שאולי יש מידע שסותר את הנסיון והנחות היסוד שלך. הנסיון של אחרים לא שווה, מחקרים מדעים לא אמינים (גם אלה שלקחת בהם חלק?), הסטנדרט שלך לנוחות הוא הקובע, זה בסדר לסרס ולעקר חתולים אבל אצל כלבים זו השחתה. את מעוור ע"י הנסיון שלך שאתה אפילו לא מסוגל לראות את הצביעות שבתפיסות שלך.

לפני 58 דקות, mikyl כתב:

להגיע לתוצאות טובות עם כלבים מתאימים זאת גם חוכמה וסיבה לגאווה. מכל העולם באים לראות מה הם עושים. גם ממדינות עם תרבות כלבנית פי הרבה ממדינת ישראל.

כל הכבוד. רק שהגאווה הזו אלא עוזרת לבעלים של כלב שעומד לזרוק אותו מהבית כי הוא השתין לו על המיטה בפעם ה-500.

בדיוק כמו שאלוף העולם בפורמולה 1 לא יעזור למי שמנסה לעבור טסט עשירי.

ובזה מציתי. במשך תקופה נסיוני הראה לי שכדאי להתרחק מהותיקים ומהחדשים כאחד. הותיקים בטוחים שהנסיון שלהם הופך אותם ליודעי כל, החדשים חושבים שהם גילו את האור. לשמחתי הכרתי לאחרונה לא מעט מאלפים, חלקם יוצאי עוקץ, עם ראש פתוח ומוכנות לשמוע ביקורת, להבין שהם לא יודעים הכל, נכונות ללמוד כלים חדשים ולהבין שיש להם מה ללמוד (על כלבים ועל הבעלים שלהם).

עריכה אחרונה על ידי Be roo
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כשעה, mikyl כתב:

לא יודע בקשר להנאה, אבל עברי מין הם חלק מהמערכת האנדוקרינית עם תפקידים נוספים

נכון ולכל דבר יש יתרונות וחסרונות.

מלת את הבנים שלך?

תודה הגברת שרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 50 דקות, Be roo כתב:

אז במקרה שלך זה לא כך, והתחלת באזרחות, רק שלפי עדותך זה היה די מזמן

אם כרגיל לא שמת לב כן, התחלתי די מזמן, אבל אף פעם לא הפסקתי עד היום.

כלבים כחיות מחמד הם ענין חדש יחסית, בטח בשכיחות שלהם כיום.

לא יודעה בן כמה אתה, אבל בשנות ה-70 רוב מוחלט של כלבים כבר היו חיות מחמד. אני בטוח שגם קודם. כולל בוקסרית שעלתה איתי לארץ.

או שאולי זה רק הותק ששובה אותך באמת האבסולטית שלך וחוסר מוכנות מוחלט לנסות לקבל את האפשרות שאולי יש מידע שסותר את הנסיון והנחות היסוד שלך.

זאת לא אמת שלי. אנחנו מדברים על א/ב של מקצועה שאתה לא מכיר. את הדברים האלה אפשר לשמוע בכל סמינר מועבר על ידי אנשים בעלי שם.

הנסיון של אחרים לא שווה

אתה אמרת. אני לומד כל הזמן ולא מתבייש לבקש עצות אצל אנשים הרבה יותר צעירים ממני בגיל ובמקצוע, כולל אלה שפעם היה תלמידי והצליחו להתקדם ולהתפתח בזכות עצמם.

כל הכבוד. רק שהגאווה הזו אלא עוזרת לבעלים של כלב שעומד לזרוק אותו מהבית כי הוא השתין לו על המיטה בפעם ה-500.

עוד פעם יש לך קריאה סלקטיבית בהתאם לאג'נדה. כתבתי שיש להם הגבלות והם מודעים לכך.  זאת הייתה תגובה ל"זו לא חוכמה להתגאות בתוצאות כשאתה מראש בוחר כלבים שמתאימים לצרכים שלך ומנפה אחרים במהלך ההכשרה". אתה עוד פעם מדבר על הדברים שלא מכיר אותם. בוא תעשה את זה עם הכלבים המתאימים ונראה אותך.

לשמחתי הכרתי לאחרונה לא מעט מאלפים, חלקם יוצאי עוקץ, עם ראש פתוח ומוכנות לשמוע ביקורת, להבין שהם לא יודעים הכל, נכונות ללמוד כלים חדשים ולהבין שיש להם מה ללמוד (על כלבים ועל הבעלים שלהם).

ביקורת היא תמיד מועילה. אבל היא צריכה להיות ממישהו שיש לו ידעה, אחרת זה כמו שאני אתחיל ללמד מתכנת איך כותבים קוד.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...